2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
ay maşallah arkadaşlara ya bende senin gibi pufpuff 10kilo aldım:KK43:

bana doktor fazla demiyor aksine iyi gittiğimi söylüyor :KK34: hoş aksi olsada farketmez ben kiloya takılmıyorum,zaten diyete alışkınım veririm düşüncesindeyim.. Köfteme olumsuz bi etkisi olmadıkça relaxım :KK34:

Kızlar Allah razı olsun hepinizden, çok teşekkür ederim...
internetten küçük bir araştırma yaptım iyice yıkıldım, dizin boşluğa düşmesi hissi için ileri derecede zedelenme diye yazmışlar... Allah'ım nolur hemen geçsin, oturdukça da nasıl sıkılıyorum :KK14:

ah kıyamam:KK50:çok geçmiş olsun tatlım ya görünmez kaza dedikleri bu olsa gerek
çok dikkat et Rabbim seni de bebeşi de korusun inşallah.......

başıma iş açma benim hadi ordaaaaaan şekeri atlattık mı tamam gözüyle bakıyorum ne güzel :KK1: hem ikiz gebelik yok hemde Allah'a şükür erken doğum riski şu an yok.. Allah korusun
:nazar:

Vallaha ben açmıyom işi başına :KK33:inşallah gerek duyulmaz, ama bu son yıllarda sezeryan ve erken doğum patlamalarından mütevellit daha sık yapılıyormuş:KK52: herkesin doktoru karar verir heralde... Sen artık sırada ne var diyince aklıma geldi:KK37: anlaşıldı sen aşı ve iğnelerden korkuyon:KK4:doğru iğneciye gidiyoruz bakim:KK1:

bana doktor fazla demiyor aksine iyi gittiğimi söylüyor :KK34: hoş aksi olsada farketmez ben kiloya takılmıyorum,zaten diyete alışkınım veririm düşüncesindeyim.. Köfteme olumsuz bi etkisi olmadıkça relaxım :KK34:

aynen güzelim bana da çok demedi bide görüntü olarak da göbüş alıyor başka bir yerim çok almadı
bebişlerimiz iyi ve sağlıklı olsunlarda kilo dediğimiz verilir gider....:KK1:

Sevgili canlar yine bir evhamla karsinizdayim :18:
Az once gebelikte kilo hesaplayicisindan bi hesap cikardim. Bu haftalarda 7-9 kg almam gerekirken yanlizca 2 kg almisim. Niye kg alamiyorum ben yaaa :KK43: varmi benim gibi az alanlar a dostlar bi destek cikin:KK37::KK37:

Ben sorun olduğunu düşünmüyorum bence çok da güzel bişey :)))

Kızlar 1 aydır ayaklarımda şişlikler oluyordu ama akşamları ayaklarımı uzatınca geçiyordu.

1 haftadır neredeyse hiç geçmiyor, ayaklarım fil ayakları gibi oldu, şişi inmek bilmiyor...

Nasıl indirebilirim, tuzlu yemiyorum, akşamları uzatıp dinlendiriyorum ama bi türlü inmiyor...

Erken doğum yapmaktan ya da gebelik zehirlenmesi geçirmekten korkuyorum...

Kızlar 1 aydır ayaklarımda şişlikler oluyordu ama akşamları ayaklarımı uzatınca geçiyordu.

1 haftadır neredeyse hiç geçmiyor, ayaklarım fil ayakları gibi oldu, şişi inmek bilmiyor...

Nasıl indirebilirim, tuzlu yemiyorum, akşamları uzatıp dinlendiriyorum ama bi türlü inmiyor...

Geçmiş olsun canım,

Ağrıda varsa sirkeli su ile ov ve o suda beklet geçen hafta burada tavsiye ettiler işe yaradı.

Tansiyonun kaç çıkıyor canım, ben hiç tuzlu yemiyorum ama tansiyonum 12/8 gebelikten önce 10/6 dı hep. Tansiyon yüksekliğide şişlik yaparmış.

Ama kaval kemiğinin üzerine parmakla bastır ve elini çek parmağının izi geçmiyorsa, çukurlaşıyorsa dr git canım. Dr um öyle tarif etmişti. Böyle birşey olursa hemen gel bazı testleri var ve protein diyeti veriyorlarmış. İnşallah hiç biri değildir. Benimde ellerim şişiyor gece tuvalete kalktığımda fark ediyorum ve bir kaç el kol hareketi var onu yapıp yatıyorum, sabaha geçmiş oluyor. Aynı hareketlerin ayak için olanı var, internette bulabilirsin, sirkeli suyun içinde o hareketleride yapabilirsin...

kızlar merhaba;

Rabbim beterinden korusun kızlar bu gün sabahtan bu yana ağlamaktan gözlerim şişti... rezil bir gün geçiriyorum, sabah işe gitmek için garaja gittik eşimle yazmıştım daha önce 3 saatlik mesafede iş yerim, haftada 2-3 gün gidiyorum şimdilik... tam otobüse 15-20 mt kala yerdeki çamura bastım ve ayağım kaydı,düşmemek için eşime tutundum ve o anda sağ dizim fazlaca gerildi korkunç bir acı ve çatırtı koptu dizimde...:KK43: ilk anda acıyı anlayamadım ve eşimin ısrarına rağmen yola çıktım... feci bir yolculuk sonrası otogarda indiğimde kesinlikle sağ dizimin tutmadığını basamadığımı farkettim o kadar korktum ki, dizim bildiğiniz boşa basıyor... haliyle ağlamaya başladım,yalnızım herkes bana bakıyor offff... hemen taksi çağırıp hastaneye gittim tekerli sandalyeler falan deli gibi de ağlıyorum. böyle bir ağrı olamaz... doktor muayene etti ve kırık yok ama muhtemelen yan ya da ön bağlar kopmuş 10 gün basmayacaksın kullanmayacaksın sağ ayağını dedi:KK43:geçmezse röntgen ve mr çektir dedi... çok ağrım var dayanılır gibi değil,arkadaşım geldi aldı şimdi dinleniyorum eşim de yolda beni almaya geliyor... yarın mr çektiricez inşallah... lütfen dua edin kötü birşey olmasın, yan bağlar kopmuşsa aylarca çekersin diyorlar çok korkuyorum bu ağrı devam ederse bebeğime nasıl alışveriş yaparım hatta uzun sürerse nasıl bakarım:KK43:
Ahhh canım ya çok üzüldüm. Aksilik işte. Umarım dediğin gibi yan bağlar kopmamıştır da çabucak iyilesirsin. Allah bebeğinin de senin de yüzüne baksın inşallah.
Lahesis çoķ geçmiş olsun canım...allah korumuş kırılmamış.... korkma canım dinlendiğinde geçecektir. Çapraz baglarda sıkıntın varsa bebek doğduktan sonrada tedavisi olur eşim 4 yıl sonra şimdi ameliyat oldu...geçmiş olsun nazarlardan korusun Allahım..

Gold women bacım...arkadaşım gebeliğinde yapmıştı evde şeker ölçümü çok sıkıntı yapacağın bir durum yok..yediklerine biraz dikkat ettinmi sıkıntı yok..geçmiş olsun canım Allah baska dert tasa vermesin..

Ciciannecik..iishal çok önemli...bence bir doktora git..vucudun su kaybediyor bebeğin içinde önemli..dikkat et geçmiş olsun canım..

Ben ankarada hastanede eşimin yanındayım..Ameliyat iyi geçti 2 gün burda.. bende bu gece yanındayım yarin döneceğim..yalnız kalmasın aklım onda kalacak yarın enistesi gelecek..

Arkadaşlar umarım iyisinizdir tabletten zor oluyor inşallah keyifler yerindedir...lütfen atladıysa m kusura bakmayın..

Cok geçmiş olsun cilekcim. Sen de eşin de dinlenin bakalım biraz. Umarım tren cok sarsmıyordur seni. Sen yine de dikkat et herkese öpüyorum çok

bacılar iki haftadır afedersiniz feci ishalle uğraşıyorum bolsu,yoğurtla nişasta,leblebi nohut,limon tuzu,bal şerbeti,muz kola denemediğim kalmadı yok geçmio cuma doktora gidicem gerçide ozamana kadar perişanım varmı sizlerde böle bişi :KK53:

dün bende de vardı canım ne yesem çıkartıyordum. sabah kalktım karın ağrısıyla , gün boyu 3-4 kerede gittim tuvalete. şükür düzeldi benim. muz yedim su içtim falan. sanada geçmiş olsun geçmezsede doktora git tatlım.

kendini aşırı yoracak işlerden uzak dur. sürekli ayakta kalma. ama sürekli oturmada. fırsat buldukça gün içinde ayaklarını uzatıp dinlen. korkma korktuğun türde şeyler olmayacaktır

Vallaha ben açmıyom işi başına :KK33:inşallah gerek duyulmaz, ama bu son yıllarda sezeryan ve erken doğum patlamalarından mütevellit daha sık yapılıyormuş:KK52: herkesin doktoru karar verir heralde... Sen artık sırada ne var diyince aklıma geldi:KK37: anlaşıldı sen aşı ve iğnelerden korkuyon:KK4:doğru iğneciye gidiyoruz bakim:KK1:

ben canımı yakma ihtimali olan ufacıkta olsa acı veren herşeyden korkuyorum yaaaa uuffff .. Bu hislerle zaten nasıl hamileliği bu kadar çok istedim bilmem
:18:

ben canımı yakma ihtimali olan ufacıkta olsa acı veren herşeyden korkuyorum yaaaa uuffff .. Bu hislerle zaten nasıl hamileliği bu kadar çok istedim bilmem
:18:

Birşey olmaz korkma, belki sana gerek görmiyecek dr'un. Hadi korkma git yat canım, uykunu kaçırma... Allah rahatlık versin Ahmet Efe'ne ve sana..:KK16:16::KK16:

Kızlar bebek odası için duvar kağıdı arayışındayım, ismini bildiğimiz yapı markettekilere baktım beğenmedim, unkapanı'ndakiler de ithal dehşet güzel ama çok pahalı, netten bildiğiniz ve güvenilir yerler varsa tavsıyelerınızı beklerım:44:

canım ben özen duvar kağıdı ndan aldım googleda yazarsan çıkar inşaallah piyasanın yarısı fiyatına aldım 1 günde lime ulaştı ve beklediğimden daha güzel geldi şiddetle tavsiye ederim:)

kızlar merhaba;

gold_woman canım çok geçmiş olsun hiç üzülme kontrol altında tutarsan birşeycikler olmaz:KK16:

Rabbim beterinden korusun kızlar bu gün sabahtan bu yana ağlamaktan gözlerim şişti... rezil bir gün geçiriyorum, sabah işe gitmek için garaja gittik eşimle yazmıştım daha önce 3 saatlik mesafede iş yerim, haftada 2-3 gün gidiyorum şimdilik... tam otobüse 15-20 mt kala yerdeki çamura bastım ve ayağım kaydı,düşmemek için eşime tutundum ve o anda sağ dizim fazlaca gerildi korkunç bir acı ve çatırtı koptu dizimde...:KK43: ilk anda acıyı anlayamadım ve eşimin ısrarına rağmen yola çıktım... feci bir yolculuk sonrası otogarda indiğimde kesinlikle sağ dizimin tutmadığını basamadığımı farkettim o kadar korktum ki, dizim bildiğiniz boşa basıyor... haliyle ağlamaya başladım,yalnızım herkes bana bakıyor offff... hemen taksi çağırıp hastaneye gittim tekerli sandalyeler falan deli gibi de ağlıyorum. böyle bir ağrı olamaz... doktor muayene etti ve kırık yok ama muhtemelen yan ya da ön bağlar kopmuş 10 gün basmayacaksın kullanmayacaksın sağ ayağını dedi:KK43:geçmezse röntgen ve mr çektir dedi... çok ağrım var dayanılır gibi değil,arkadaşım geldi aldı şimdi dinleniyorum eşim de yolda beni almaya geliyor... yarın mr çektiricez inşallah... lütfen dua edin kötü birşey olmasın, yan bağlar kopmuşsa aylarca çekersin diyorlar çok korkuyorum bu ağrı devam ederse bebeğime nasıl alışveriş yaparım hatta uzun sürerse nasıl bakarım:KK43:

Bacim buyuk gecmis olsun .....
Bu aralar neler oluyor boyle :KK50:
Ins. Fazla ciddi bir durum degildirde carcabucak toparlanirsin bacim :KK19:

İyiyiz cancanımmmm..eşimin ameliyatı iyi geçti onun yanında Ankaradayım..tabletten geriye çok dönemedim..iyisin dimi .....nişan fotosu koyacaktın unuttum sanma...:)

Ameliyatin iyi gecmesine cok sevindim cilegimm :KK16:
Hizlica iyilesir ins. ...

Kızlar ilk şahit olduğum doğum hikayesini paylaşmak istedim .
2013 yılının mart ayında 14 martta annemlerdeydim bi arkadaşımın evine ev görmeye gittik ben arkadaşlarım yengem hep beraber toplandık gittik
13 kişi felandık yengemin son günleriydi hatta bdt geçmişti bile doktor bolca yürüsün demişti bende hergün en az 2 saat yürüyüşe çıkarıyordum onu
o gün taksiyle gittik arkadaşıma dönerken 1 saatlık yolu yine yürüttüm yengeme ve diğer arkadaşlarıma çok keyifliydi yolculuk sonra eve geldik yengem suyum geldi suna dedi ama panik yok bizde hala eve girdik temizlik tamamen bitmişti evde zaten herşey hazırdı abim gelecek diye yemek hazırladım ben yengem uzandı biraz dinlendi sonra üzerini değiştirdi abim yemegını yedi doktoru ara dedik hemen aradı hastaneye gelsin dediler biz kimselere duyurmadan hastaneye gittik yengem ben abim annemler yan dairedeler biz yürüyüşe çıkıyoruz dedik telaş yapmasınlar diye
sonra 10 dk yürüme mesafesınde hastaneye ulaştık hemen ebe baktı açılma var suyun bitmiş yatışını yapıcaz dedi biz yatış işlemlerini hallettik annemleri aradık çantayı getirin biz hastanedeyiz dedik ama yengemde tık yok hala gülüyoruz oynuyoruz gelen giden oldu ziyarete sancı olmadığı için suni sancı serumu taktılar gece saat 2 gibi sancıları başladı açılmaya başladı rahim 3 cm felan oldu ve inanın hastanenin bizim bulunduğumuz katında kimsecikler yoktu ebe hemsire birde biz .yengem sancı cekmeye başlayınca dua etmeye başladım ben abimi kovdu odadan defol git diye unutamam hala gülüyorum
bana yalvarıyo nolur sezeryana alsınlar beni doktoru cagır diye kapıya cıkıyorum 5 dk gelecek doktor diyorum kimseye bişey söylemeden saat 3 te iyice ağır sancılar cekmeye başladı artık saçlarını yolmaya kalktı tuttum ellerini dedim benim elimi sık yenge sakın kendine zarar verme dua ettim sürekli ellerini tutarken ona nefes aldırttım sürekli derin nefesler kısa nefesler rahat olsun diye sonra kan geldiğini anladık hemen ebeyinin yanına gittim dedim doğacak artık gelinb bakın yengeme hemen geldi baktı 7 cm olmuş doğumhaneye gidiyoruz dedi saat tam 6 ya 10 vardı yengem yürüyerek gitti doğumhaneye benden bebek için elbiseleri istediler verdim hemşireye abimle bekledik doğumhanenin kapısında kimsecikler yoktu başka 5 dk sonra sesi geldi bebeğin annemleri aradık yengemin ailesini felan haber verdik tam saat 6 da cıktılar dogumhaneden yengem tekerlekli sandalyede benim biricik yegenim kucagında hemşire odaya getirdi onları Allah ım o kadar güzellerdi ki anlatamam size ben her anında yanındaydım yengemın 7.ayından sonra hep beraberdik o yüzden şimdi oda bana diyor bende senin kahrını çekicem sen benim kahrımı çok çektin diye
böyle işte 15martta yeğenim 1 yasını dolduracak Allah hepimize nasip etsin hayırlısıyla kızlar AMİNN
üşenmeyip okursunuz diye aklıma geldi hüzünlendim yazayım dedim

Ayyyyy imrendim resmennn :KK16:
Rabb'im bizlere de bu guzel duyguyu yasatmayi nasip etsin ♥♥♥
Yegenin nice yillara :nazar:

Canim gecmis olsun :nazar:
Sen bir kontrole gitsene....
Benim hemsire ne zaman gitsem ilk bacaklarimda sislik olup olmadigina bakiyor ...
Demek ki onemli bir belirti ki bakiyor diye dusunuyorum....
Hem icinde rahatlamis olur....
Ins. ciddi bir durumun yoktur canim ....

Son düzenleme:

allah korusun bitanem oyle dusunme benim bi tandigimda erken sismeye baslamisti ama cok. sukur ne zehirdi nede erken dogum cnm uc gun oldu anne oldu tatlm allahim bizede nasip etsinn:))aminn

X