2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

otururken bacak bacak üstüne bile atıp oturabiliyorum ama çorap giyerken çıkarırken ayakkabı giyerken ömrümden ömür gidiyor. Bi çorap giyiim var akıllara zarar valla. :KK1: sen de 10 kilo almışın di mi tatlım ben de 9 kilo almışım 58 im şuan

ben asla bacak bacak üstüne atamıyorum daralıyorum bi garip oluyorum rahatsızlık veriyor..valla ya sırtüstü yatıyorum çekyatta.. (Kenara yastık koyup) yada yanlara.. Başka pozisyonum yok yatarkende otururkende.. Aaay yüzüstü yatmayı nasıl özledimmmmmmmmmm
Üstelik ben çok hareketli biriydim yürürken bile bana zor yetişirdi herkes,yavaş diye uyarırdı.. Yani işimi hızlı yapmayı severim ama şimdi gör kağnı gibiyim.. Annemle yürüyoruz o hızlı gidiyo bazen sesleniyorum "yaaa gördün mü nasıl oluyomuş" diyo :KK1:

Herkese gunaydin! Dun annecim bana bakti bugun cok daha iyiyim agrim bir yerde uyusup kaldi:)
Benim bu gece internet paketimm bitiyor buda beni uzuyor:KK43:(kendibizee dikatt edin yormayin kendinizi bebislere iyi bakin en yakin zamanda yine aranizda olucamm :KK1::KK1::KK1::KK1:ozlicemm sizleri:KK54::KK54::KK54::KK54: opuyorumm kocamann kocamann
Umarim yenilenmesi uzun surmuyordur .cabuk gell
günaydın kızlar

artık çalışma hayatı beni çok fazla yormaya başladı..dün okadar yoruldumki bir adım daha atsam yıkılıcak gibiydim..bütün gün koşturmak karnımı çok geriyo belim ağrıyo..nasıl beklenicek bu rapor izni bilmiyourm:KK43:
Gorev icabi ayakta olman gerekiyor anladim peki ordakiler yardimci olmuyorlar mi.bu kadar ayakta olman pek iyi bir sey degil.isyerindekilerin de sana yardimci oluyorlardir umarim.ayrica hamile oldugun icin bildigim kadariyla sen nerde uygunsa orda calismak isteyebiliyorsun.
Günaydın,

benim içinde işe gelmek eziyet olmaya başladı :KK43: ben yıllık iznimle birleştirip 30. haftada işten ayrılıcam ,sonrada dönmeyi düşünmüyrum
yani kaldı 3 hafta ama artık cok yorgun hissediyorum kendimi... sabahları yüzüm-gözüm şiş kalkıyorum, akşama kadar ayaklar şişiyor, eve gidince sürekli uyuyorum :KK43:

evdeyken cok daha rahat ve aktifim
allah yardımcımız olsun, hızlıca ve kolaylıkla şu izinler başlasın artık

3 hafta cabucak gececek 1 ay bile degil.geri say goreceksin o zaman ucup gececek.Oncelikle isleri surekli ayakta olanlara sonra tum calisan bayanlara Allah yardimci olsun

ben asla bacak bacak üstüne atamıyorum daralıyorum bi garip oluyorum rahatsızlık veriyor..valla ya sırtüstü yatıyorum çekyatta.. (Kenara yastık koyup) yada yanlara.. Başka pozisyonum yok yatarkende otururkende.. Aaay yüzüstü yatmayı nasıl özledimmmmmmmmmm
Üstelik ben çok hareketli biriydim yürürken bile bana zor yetişirdi herkes,yavaş diye uyarırdı.. Yani işimi hızlı yapmayı severim ama şimdi gör kağnı gibiyim.. Annemle yürüyoruz o hızlı gidiyo bazen sesleniyorum "yaaa gördün mü nasıl oluyomuş" diyo :KK1:

ben de öyle kocaya yavaş yavaş diye diye yürüyorum. paytak paytak anne ördek gibi:KK53:
Merdivenlerden hoplaya zıplaya iniyorum ama yürürken zorlanıyorum:KK51:

Kizlar demistim ya bir arkadasim dogum iznindeydi basladi diye.9kilo almisti 9 unu da dogumda vermis.ayrica doktor ona 4.aydan sonra alinan tum kilolar dogumdan sonra hemen veriliyor demis.:)) sezaryan yapmak zirunda kaldi bebek iri ve uzun olunca ama masallah mekige bile baslamis

günaydın kızlar...
raporum bitip işe başladığımdan beri doğru düzgün hızınıza yetişemiyorum okumakla yetiniyorum. ama bugün sonunda gördüm sayfanın sonunu:KK52: bakalım gün içinde devam ettirebilecek miyim:KK1:

Günaydın kızlar nasılsınız :) ben son birkaç gündür iyi değilim sürekli bir baygınlık hissi var elim ayagım bosalıyor tansiyonum düşüyor bakalım nasıl olacak... Bu arada az önce nette chicco bebeğimin bakım çantası indirime girmiş 51.90 sizce uygun mu alayım mı ........ Da bi bakın kızlar içeriğine yardımcı olun alayım mı

ama şartlama kendini bu bünyeye görede değişiyor sonuçta :KK34: hatta baba doktorum son kontrolde "bından sonra öyle aşırı kilo almazsın" dedi mesela... Bende şu ana dek 9 kilo aldım..
Ama var yaaa şu kanepe olayı bendede var aaaay kendimi gördüm galiba :KK1: bide bazen özellikle dikkat ediyorum yavaş olmaya sonrq kalkamıyorum kalıyorum orda hahahhaah...

zuhahaha bu konuda yalnız değilsiniz. Toparlak gibi yavaş kalkayım desem olduğum yerde kalıyorum dönemiyorum. Çok komik oluyor.

evt benim korkum bitek o..canlı canlı onların yapılcak olması valla çok tırsıyorum hemde
:18:
yoksa ben 2 defa düşük acısı yaşadım,yaklaşık 1-2 saat o ağrılarla kıvrandım ağladım "yeteeeer" diye bağırdığımı bilirim ve hep düşük ağrısı normal doğumdan zordur derler..bu doğruysa sancıdan korkmuyorum ben..ama kesilmesi ve dikilmesi uuuyyy beni benden alan o

ben de sancıdan çok iğne olmaktan kesiden epizyotomiden korkuyordum. ama sancılar arasında bi ara bi iğneyle uyuşturup kesik atıveriyor anlamıyorsun bile. doğduktan sonra hem rahim hem kesi dikiliyor ben yine hiç bir şey hissetmemiştim her şey bitmiş yorgunluk ardından rahatlama hat safhada :) açıkçası emzirmek doğumdan zor gelmişti bana korkutmak gibi olmasın ama öyleydi valla :KK34:

Son düzenleme:
Günaydın kızlar nasılsınız :) ben son birkaç gündür iyi değilim sürekli bir baygınlık hissi var elim ayagım bosalıyor tansiyonum düşüyor bakalım nasıl olacak... Bu arada az önce nette chicco bebeğimin bakım çantası indirime girmiş 51.90 sizce uygun mu alayım mı ........ Da bi bakın kızlar içeriğine yardımcı olun alayım mı
http://m.ucuzu.com/?p=p126222645
Burda degisik fiyst teklifleti ve 2012 nin de cantasi var

evt benim korkum bitek o..canlı canlı onların yapılcak olması valla çok tırsıyorum hemde
yoksa ben 2 defa düşük acısı yaşadım,yaklaşık 1-2 saat o ağrılarla kıvrandım ağladım "yeteeeer" diye bağırdığımı bilirim ve hep düşük ağrısı normal doğumdan zordur derler..bu doğruysa sancıdan korkmuyorum ben..ama kesilmesi ve dikilmesi uuuyyy beni benden alan o
ben de sancıdan çok iğne olmaktan kesiden epizyotomiden korkuyordum. ama sancılar arasında bi ara bi iğneyle uyuşturup kesik atıveriyor anlamıyorsun bile. doğduktan sonra hem rahim hem kesi dikiliyor ben yine hiç bir şey hissetmemiştim her şey bitmiş yorgunluk ardından rahatlama hat safhada :) açıkçası emzirmek doğumdan zor gelmişti bana korkutmak gibi olmasın ama öyleydi valla :KK34:
Gecen haziranda dogum yapan bir arkadasim da emzirmenin dogumdan zor olduğunu cok acidigini söylemişti. O da emzirerek kilo vermis.

Son düzenleme:
ayakkabılarımı giyemiyorum zaten, kocam giydiriyor bazen. ayağımı yandan kaldırıyorum çok komik ya ben bile gülüyorum halime. Yatakta dönerken ıkına puflaya ıh ıh ıh diye diye dönüyorum zaten :)

Ayni sikintilar bndede var geceler izdirap oldu uyuyamiyorum gunduzde uyukluyorum ve bacak ayak agrilarim cok kotu ya ayaklar sis eller sis haziranada cok var erkn sisdim gibi geliyor bana

neslicim doktordan istesen sana rapor yazar yoğun biişin olduğunu ve çok yorulduğunu 1 hafta kadar rapor yazmasını rica etsene
doktorum yazayım dedi ben istemedim salak gibi :KK37:

okurken nefesim yetmedi uyyyyy aman yeter yeter :KK1: ne diyim Allah kolaylık versin cnm ve dediğin gibi kesin yine çağırırlar raporlu olsan bile !!!!

dayanıcaz pufpufum napalım

günaydın kızlar

artık çalışma hayatı beni çok fazla yormaya başladı..dün okadar yoruldumki bir adım daha atsam yıkılıcak gibiydim..bütün gün koşturmak karnımı çok geriyo belim ağrıyo..nasıl beklenicek bu rapor izni bilmiyourm:KK43:

ayakta cnm..satın almadayım fabrikada..sürekli dört dönüyorum merdivenleri hiç söylemiyorum bile :KK19:

amin cnm bende bi 15 gün rapor alsam azıcık dinlesem evde diyorum ama yerime bakıcak arkadaş nisanda iş başı yapıacak...tam eziyet.! sen daha erken çıkıcakmışsın ne güzel..3 haftan kalmış

aynn pufpuçum raporlu halime işe gitmiştim..şimdide rapor alsam aynı şey olucak:2: işim hareketli maalesef..streste cabası..tekstildeyim bebe üzerine..bütün malzemeleri ben sipariş geçiyorum modellere dikim talimatı yazıp ölçü tablolarını yapıyorum..el işçiliğine gidecek ürünlerle ben ilgileniyorum..maliyet yapıyorum..yıkamaya bakıyorum..modelleri resim çekip dosya yapıyorum..dışarıdaki fasonu ütü paketçleri ve fabrikayı takip etmek zorundayım arada şöförlük yapıp dışar işlerinide hallediyorum daya sayardım ama kolum ağırdı :KK53:

ah canım vallahi Allah kolaylık versin. Ben de Satın Almadayım ama sen vallahi Satın Alma dışında her şeyi yapıyorsun.. ben de maliyetlendirme depoya in çık falan yapıyorum ama benim satın almada 4 kişi çalışıyoruz ve hamile kaldığımdan beri ağır işleri bana vermiyolar Allah'tan. Raporluyken işe çağırmadılar ama evden iş yürüttüm çünkü gümrük çekim işlemlerini veya yurtdışı görüşmelerini sadece ben yapıyorum.. Allah kolaylık versin canım. şefim de aynı sen gibi 2 dk yerinde oturamıyor :KK53::KK53::KK53: en kısa zamanda gelsin yerine çalışcak eleman..

ben de öyle kocaya yavaş yavaş diye diye yürüyorum. paytak paytak anne ördek gibi:KK53:

ben de baya bi şiştim ama bazen o eski hareketleri yapabileceğimi sanıp tesbih böceği gibi yuvarlandığım oluyo. kocam da ha tosun paşam şuna bak yumuş yumuş diye dalga geçiyo benle :KK52::KK52::KK52:

Kizlar demistim ya bir arkadasim dogum iznindeydi basladi diye.9kilo almisti 9 unu da dogumda vermis.ayrica doktor ona 4.aydan sonra alinan tum kilolar dogumdan sonra hemen veriliyor demis.:)) sezaryan yapmak zirunda kaldi bebek iri ve uzun olunca ama masallah mekige bile baslamis
maşallah maşallah ona ne güzel. ben daha şimdiden 9 kilo aldım yaa pooff biz de öyle oluruz inşallah pırt diye gider kilolar bebişle:KK52::KK52::KK52:

Ayni sikintilar bndede var geceler izdirap oldu uyuyamiyorum gunduzde uyukluyorum ve bacak ayak agrilarim cok kotu ya ayaklar sis eller sis haziranada cok var erkn sisdim gibi geliyor bana

benim de ellerimde hafif şişlikler olmaya başladı. Yüzük yara yapmış hatta, sıktığı için. Çıkardım ben de. YApacak bişey yok bazı bünyeler ödem yapıyor işte

Bacim buyuk gecmis olsun .....
Bu aralar neler oluyor boyle :KK50:
Ins. Fazla ciddi bir durum degildirde carcabucak toparlanirsin bacim :KK19:

Ahhh canım ya çok üzüldüm. Aksilik işte. Umarım dediğin gibi yan bağlar kopmamıştır da çabucak iyilesirsin. Allah bebeğinin de senin de yüzüne baksın inşallah.

ah kıyamam:KK50:çok geçmiş olsun tatlım ya görünmez kaza dedikleri bu olsa gerek
çok dikkat et Rabbim seni de bebeşi de korusun inşallah.......

Gecmis olsun canim.insallah sadece zedelenmedir.2 sene once benim de metroya yetiseyim derken topukluyla bilegim burkuldu. Icbaglarda zedelenme varmis. Surekli nextcare in lastikli buz torbasi kullandim ve ilac verdiler.1 ay icinde hafifleyerek geçti agrisi.insallah kopma degildir zedelenme bile olsa bir nebze daha iyi.cok uzuldum yine de Allah beterinden korumus.

Cnm cok gecmiss olsun allahim daha buyuk kazalaedan sakinsinn tatlmm

çok geçmiş olsun, görünmez kaza :KK43:
doktoru harfiyen dinle de çabuk toparlarsın insallah

canım yapma üzme kendini şıp diye iyileşeceksin Allah'ın izniyle..

canım çok geçmiş olsun ama korkma sakın bizim işyerinde genç bi çocuğun futbolda sakatlanıp ön bağları koparmış ilk gün şişti 2 gün iş yerine gelmedi basmamış bide doktor mavi bi şeyin içinde yumuşak bi şey vermiş buzluğa koyuyormuşsun 1 saatte bir dizine koymuş onu 2 gün sonra geldi hiç bişeyi kalmamış sakın üzme kendini...:KK1:

offf kuzu yaa Allah şifa versin... görünmez kaza işte bu oluyor demek ki şansa bak... nazar mı var nedir insan düz yolda giderken düşmesi başka türlü nasıl açıklanır... :KK43:
inşallah uzun süreli tedavi ve istirahat gerektiren bir şey değildir canım inşallah tez zamanda ayağa kalkar sağlığına kavuşursun. şimdiden ya yan bağlar kopmuşsa diye evham yapıp kendini üzme kötüyü dşünüp çağırma. iyi düşün iyi olsun olur mu?

hiiiiiii canım ay Allah korusun öyle kötü düşünme yaaa.. Belki üstüne basmayınca geçer (yani inşallah) ...
Hadi alışveriş neyse sonradanda yapılır,sağlık önemli sonuçta ama bakamama durumunu falan düşünme..! allah yardımcın olsun canım benim çok geçmiş olsun..

kızlar, desteğiniz için çok çok teşekkürler... iyi ki varsınız:KK16:
umarım tüm msjları alıntı yapabilmişimdir... seviyorum bizi:KK16:

annem nazar değdi diye dualar okumaya başladı, Allah razı olsun... ben de dualarıma özen gösteririm hep ama olacağı varmış işte... eşim izin aldı bana bakacak, çünkü klozete oturmam bile eziyetli oluyor şimdilik... mr a gideceğiz yarın iyi haberlerle döneriz inşallah...

geçen hafta bir konu geçmişti arkadaşlarla ve şöyle demiştim " bebeğim sağlıkla doğsun da ben tüm bedensel ağrılara razıyım" şimdi kendimden korktum:KK1: bir söz ağzımızdan çıkarken bile dikkatli olmak gerekiyor...

Ay inşallah dediğin gibi olr canm ben de 26+4 üm 6kilo aldm ama Allah tan 20.haftadan soonra aldm:)

Lahesis çoķ geçmiş olsun canım...allah korumuş kırılmamış.... korkma canım dinlendiğinde geçecektir. Çapraz baglarda sıkıntın varsa bebek doğduktan sonrada tedavisi olur eşim 4 yıl sonra şimdi ameliyat oldu...geçmiş olsun nazarlardan korusun Allahım..

canım size de çok geçmiş olsun, tez zamanda ayağa kalkar inşallah eşin... nasıl geçti ameliyat,sen döndün mü Eskişehire...:KK16:

[sıze=3]
ama şartlama kendini bu bünyeye görede değişiyor sonuçta :KK34: Hatta baba doktorum son kontrolde "bından sonra öyle aşırı kilo almazsın" dedi mesela... Bende şu ana dek 9 kilo aldım..
Ama var yaaa şu kanepe olayı bendede var aaaay kendimi gördüm galiba :KK1: Bide bazen özellikle dikkat ediyorum yavaş olmaya sonra kalkamıyorum kalıyorum orda hahahhaah...
[/sıze]

sormayın kızlar bende aynı o şekildeyim geceleri uyuyamıyorum yastıklarla boğuşuyorum :KK52:

http://m.ucuzu.com/?p=p126222645
Burda degisik fiyst teklifleti ve 2012 nin de cantasi var

Gecen haziranda dogum yapan bir arkadasim da emzirmenin dogumdan zor olduğunu cok acidigini söylemişti. O da emzirerek kilo vermis.

emzirince çok kilo veriliyor metebolizma sanki koşu yapmış gibi çalışıyormuş. lakin ilk günler süt gelmiyor, çocuk doymuyor, uçları çatlıyor falan çok acı vermişti. herkesin zor olmuyor tabi :)

ahahahahhaha bi ortak nokta daha : biz eşimle kendi aramızda birbirimize "anne ördek" / "baba ördek" diye hitap ediyoru sevimlilik baabında :KK1: sen yazınca şimdi şaşırdım

zuhahaha bu konuda yalnız değilsiniz. Toparlak gibi yavaş kalkayım desem olduğum yerde kalıyorum dönemiyorum. Çok komik oluyor.

sormayın kızlar bende aynı o şekildeyim geceleri uyuyamıyorum yastıklarla boğuşuyorum :KK52:

hahahaha aaay kızlar yaaaa alemiz valla hepimiz koca bi toparlak :KK1:

aaaay yokkkk vallaaaa ben uyurken bilmez duymazken kessin biçsin diksin hiiiiç umrumda değil :KK1: hahahah bi uyancam hoooop bitmiş olcak niye korkiyim ki?
Ama emzirme olayı benimde gözümü korkutuyor valla..Acıması veya yapamama korkusu var..Ve acımaması için kremdi eve yöntemleriydi falan hepsini denemeye hazırım :KK1:

X