2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Ohh evettt oglusum tekmeledi:))cok sevindim ben burda iyiyim annecimm dedi resmen cok sukur allahima:));

anaaa kız be güzel hemde tam konuşurken...maşallah :nazar:

arkadaşlar hemoroidi olan varmı? ne gibi şeyler uyguluyorsunuz..benim çok fena şişmiş korkuyorum şimdiden doğum aklıma geldikçe bu şekilde canım iki kat daha yanacak..şuanda procto-glyvenol kullanıyorum bazen rahatlatıyor ma yine aynı..işin tuhaf tarafı kabızda olmuyorum nasıl oldu anlamadım..

canım benim bi bilgim fikrim yok malesef bu konuda :KK50:

Listede bende yokum benide eklermisin ikinci bebeğim erkek adı eymen beklenen dogum tarihi 29 Haziran istanbuldan katılıyorum yas 30

tamamdır :KK34:

Sevgili hamiş arkadaslarım :) mektup başlangıcı gibi oldu :) neyse umarım hepiniz iyisinizdir uzun zamandır yazamıyordum biraz geçmişi okudum hersey yolundaymıs çok sevindim hasta olan arkadaşlarım çok geçmiş olsun kendinize dikkat edin ya size birsey sorucam bebeğinizin hareketleri dışarıdan bakıldığında görülebiliomu ?

aaaaay bugün bi hareketli ki benimki sorma.. (aaaay Allah'ım bunu yazdığıma hâlâ inanamıyorum,çok bekledim ya ben)
:nazar:
hatta anneme msj yazdım az önce "Efe dans ediyo galiba" diye :KK1: bakıyorum göbişe izliyorum tık tık görünüyo valla acaip bi his..yavrum yaaa ama tuhaf
:emir_bebek:

Bacilar 10/15 tansiyon acil nasil dusurebilirim ne olur yardim edin...
Yine acile gitmek istemiyorum...

canım doktorunu ara hemen ama nettede şöyle bir yazı buldum

Hamilelikten önce yüksek tansiyona sahip anne adaylarının hamilelikte dikkat etmesi gerekenleri şöyle sıralamak mümkün:
-Anne adayı her gün aynı saatte, aynı tartıda tartılıp, kilosunu kaydetmeli.
-Aynı şekilde her gün saatte dinlendikten sonra tansiyonunu ölçüp not etmeli.
-Tansiyonunuzun yükseldiğini fark ettiğinizde sol tarafınıza yatarak dinlenin. Hamilelikte tansiyon yükselmesi anne ve bebeğin oksijen teminini tehlikeye sokar. Bu nedenle enerji sarfiyatını en aza indirgeyip vücudu dinlendirmek gerekir.
-Anne adayının düzenli olarak gün içerisinde dinlenmek gerekir. Dinlenmek için fazla aydınlık olmayan sakin ortamlar seçilmeli.
-Ödem oluşmasını önlemek için protein açısından zengin gıdaları - süt, yoğurt, et, yumurta, kurubaklagil gibi - tercih etmekte yarar var. Mümkün olduğunca tuzdan uzak durmalı.
-Bol miktarda sıvı tüketin.
-Damar kasılmasına ve tansiyon yükselmesine neden olduğundan stresli ve gergin ortamlardan uzak durun.
-Bebeğin karnınızdaki hareketlerini izleyin. Normal şartlar altında bebeğin iki – üç saatte 10 hareket yapması gerekir. Bebeğin hareketleri azaldığında hemen bir uzmana danışın.

Devamını Oku: http://www.tupbebek.com/makaleler/h...-hamileler-nelere-dikkat-etmeli#ixzz2udMCs6xB

Sevgili hamiş arkadaslarım :) mektup başlangıcı gibi oldu :) neyse umarım hepiniz iyisinizdir uzun zamandır yazamıyordum biraz geçmişi okudum hersey yolundaymıs çok sevindim hasta olan arkadaşlarım çok geçmiş olsun kendinize dikkat edin ya size birsey sorucam bebeğinizin hareketleri dışarıdan bakıldığında görülebiliomu ?

benim akşamları yemekten sonra çok hareketleniyor ve karnımı dalgalandırıyor ve dışarıdan görünüyor gündüz de hareket var ama akşamları daha fazla

benim akşamları yemekten sonra çok hareketleniyor ve karnımı dalgalandırıyor ve dışarıdan görünüyor gündüz de hareket var ama akşamları daha fazla
ben dün videosunu çektim... :) hareketli yer resmen inip kalkıyor..benim 1,5 haftadır başladı gündüz hareketlenmeye..sadece gece ben yatınca başlıyordu..maşallah şimdi farketmiyor sabah akşam :) maşallah maşallah onlara..:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Gözünaydın canım...bunuda atlattın...endokrindede inşallah herşey yolunda gider....:KK16:

insallah canım çok sağol:KK34:

geçmiş olsun canım...dikkat et ama kendine her hafta hastanelere gidiyorsun.sende gitmek istemiyorsun biliyorum...nazar mı değiyor artık bilemedim..kem gözler uzak dursun tüm hamile bayanlardan...maşallahh diyelim...:nazar::nazar::nazar:

günaydın günaydın..güzel bir gün olsun iyi dileklerimizin kabul olacağı hayırlı bir cuma olsun.....bebişlerimize sağlık sıhhat olsun...endişeleri atacağımız güzle haberler alacağımız bir gün olsun...benim gibi çalışan arkadaşların çok yorulmayacağı bir gün olsun..ev hanımlarınında güzelce dinlenebildiği birgün olsun..daha ne diyim :) .
:KK54:

ooohhh bak ne güzel sorunsuzca atlattın bunuda,hiçbişeyde çıkmadı..harikaaaa :KK9:

iyi yapmışsın tabi :KK34: bende elevit'le ilgili donuz katkısı var olayını duyunca eşime söyledim o da birebir kendi aradı firmayı ve firma yalanlamıyo gerçekten doğruluyor.. O yüzden bende değiştirdim eleviti.. Bana "previt positive" verdi canım..

evet canım yaaaa artık hissediyorum.. 3 hafta falan oldu sanırım ama o ilk hissettiğim anı da unutmak ne mümkün çok garipti giderekte sıklaşıyor hareketler tabi :KK52:

ben EFA kullanıyorum cnm.. Balık yağı kapsülü

ooooyy canım geçmiş olsunnnn Allah bidaha yaşatmasın
:KK48:
evet canım darısı herkesın basına :KK1:

Canım yüksek tansiyon gebelikte istenmeyen bişey sen en iyisi doktoruna ulaşabiliyorsan konuş yoksa acile git canım...

kızlar midem acayip ekşiyor. neden anlamadım gitti... ne yapacağımı şaşırdım :KK43:
böyle bir sorunu olan var mı aranızda? :KK5:

Geçen gün konuştuk burada bende şikayetçiydim doktor Gaviscon şurup verdi önce kullanmak istemedim ama hem arkadaşlar tavsiye etti hemde gebelik kategorisi A yazınca bi denedim hemen etki ediyor nüks ederse kullanıyorum canım...

Kızla size yaptırdığım lohusa tacını gösteryim bakalım beğenicekmisinizzzzz:KK54:

Bence çok güzel olmuş canım... :nazar:

Son düzenleme:
ben ilk defa dün gece farkettim göbüşü okşarken harika bi duygu dışardanda görülmesi:KK16:

canım yüksek tansiyon gebelikte istenmeyen bişey sen en iyisi doktoruna ulaşabiliyorsan konuş yoksa acile git canım...

Geçen gün konuştuk burada bende şikayetçiydim doktor Gaviskon şurup verdi önce kullanmak istemedim ama hem arkadaşlar tavsiye etti hemde gebelik kategorisi A yazınca bi denedim hemen etki ediyor nüks ederse kullanıyorum canım...

Bence çok güzel olmuş canım... :nazar:

Bende çok sevdim teşekkür ederim

ben dün videosunu çektim... :) hareketli yer resmen inip kalkıyor..benim 1,5 haftadır başladı gündüz hareketlenmeye..sadece gece ben yatınca başlıyordu..maşallah şimdi farketmiyor sabah akşam :) maşallah maşallah onlara..:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

ben de önceleri sadece akşam hissediyordum şimdi gündüz de hissediyorum akşam yemeğinden gece yatana kadar çok hareketli oluyor bir de sabah erken saatlarda başlıyor hareketlenmeye büyüyorlar çilekcim maşallah onlara artık dışarıdan Allah kurtarsın demeye başladılar ne zaman bunu deseler anlıyorum ki doğum yaklaşıyor

hemde ne naşallah tü tü tü tüüüü :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

güzel bir yazıymış canım ellerine emeğine sağlık...kız erkek elbette hayırlısı olsun evladın ama biz 3 kız kardeşiz hep istedim kızım olsun..ama hayırlısı olsun öncelikle...

çok normal canım diyafram mmide hepsi rahmin genişlenemesinden dolayı baskı altında...genelde mideye muz iyi gelir diyorlar ama tabi sne araştırmadan yeme..geçmiş olsun canım..

ayy ben o paytak paytak yürüyüşü uzun zaman yattıysam kalkarken sünntli gibi dolaşıyorum evde..işyerindede öyle uzun zaman oturduysam kalktığımda garip oluyor zor toparlıyorum yürüyüşümü :)) ah bı bızdıklar ne hallere soktular bizi..yerim ben onları..

canım bendede o sıkıntı vardı ama hamileliğimde nüksetmedi hiç derken 3 gündür şişmiş..yediklerine dikkat et arkadaşım..ben oraya ılık su tutuyorum sıcak iyi geliyor ayakalrımı sıcak tutuyorum ve bulgur domates uzak duruyorum..geçmiş olsun inşallah geçer hemen..benimki ara ara patlıyor afedersin kanıyor sonra uzun zaman rahatsız etmiyor şimdi yine başladı..patladımı rahatlıyorum..büyüyüp kalmaz inşallah ikimizinkide..sızlaması kaşınması mahfediyor adamı..

maşallah kuzuna canım..hadi gözünaydın atlatmışsın sende..çatı ağrıları genelimizde başladı canım..doktor plates yapevde 1 saat dedi..haftada 1 gün 1 saat...

gözünaydın hadi canım...:nazar:
Tesekkurler cnm 😊 aynen pitirciklar bizi bazen komik duruma dusuruyolar kurban olurum onlari yaradana😊 canim platese baslamistim bn de yarin 15 _20 dk. Yapicam yine insallah faydasi olur..

anaaa kız be güzel hemde tam konuşurken...maşallah :nazar:

canım benim bi bilgim fikrim yok malesef bu konuda :KK50:

tamamdır :KK34:

aaaaay bugün bi hareketli ki benimki sorma.. (aaaay Allah'ım bunu yazdığıma hâlâ inanamıyorum,çok bekledim ya ben)
:nazar:
hatta anneme msj yazdım az önce "Efe dans ediyo galiba" diye :KK1: bakıyorum göbişe izliyorum tık tık görünüyo valla acaip bi his..yavrum yaaa ama tuhaf
:emir_bebek:

hahahhahha canım benim ya :) evet oynadığı zaman bende çok tuhaf oluyorum hala alışamadım :) dısardan bakıldığı zaman benım karnım delı gıbı dalgalanıyor :) maaşallah hepimize

cevabın için teşekkür ederim,kanamam olmuyo şükür..ama ağrı yapıyor kabızda değilim..sanırım dediğin gibi baskı yapmasından kaynaklanıyo tabi tıbbi açıklaması var detaylı..ama ne yapacağımı şaşırdım..

Rica ederim cnm ne demek.. allahtan kanamam yok cnku olsa kan kaybinda olacak boşuna.. aci felan yeme aman cok fena olursun valla..

cevabın için teşekkür ederim,kanamam olmuyo şükür..ama ağrı yapıyor kabızda değilim..sanırım dediğin gibi baskı yapmasından kaynaklanıyo tabi tıbbi açıklaması var detaylı..ama ne yapacağımı şaşırdım..
Canim bir bilgim yok bu konuda.
Azerim diger arkadaslarda yazmis ama ben yine soyleyeyim yuksek tansiyon gebelikte istenmeyen bir durum. Sebebi arastirildi mi doktorunun haberi varmi. Dikkat et kendine canim ihmal etme

:nazar: :nazar: :nazar: Hepimizin bebeklerine maşallah heyecanlı annecikler sizii :KK1: Benimde en çok babası yanağını karnıma dayadığında oğluşumun tekme atması hoşuma gidio :KK1: resmen babası yüzüne gözüne tekme yiyor :KK52: :KK52: Yerim ben onların minik ellerini ayaklarınııı :KK16: :KK16:

Evet canım benim 1 haftadır dışardan belli oluyor hareketleri eşimde farkediyor bakınca

kızlar bende 50 kilo ile hamile kaldım.şimdi 58 im.doktorum normal dedi ama bilmiyorum artık.bebeğim sağlıklı olsunda kilo önemli değil gerçekten..bu arada şeker yüklemesi bana yapılmadı..açken kan verdim bakıldı.birde doktor ilk lokmayı ağzına attığında saate bak tam 2 saat sonra kan vereceksin dedi.aynen öyle yaptım.açken 77 tok karnına 84 çıktı.doktor çok güzel dedi.ve ayrıca yükleme yapmadı.kahvaltıda hiç birşeyi kısma herzaman olduğu gibi yap dediler.ben balımı reçelimi yedim. nasıl yapıyorsam kahvaltımı öyle yaptım.neden şekerli su içirtmedi acaba?

Aslında en sağlıklı yükleme ölçümü kahvaltılıklı olandır dr un işi biliuormuş... Ben hipoglisemi hastasıyım mesla ben de seker yüklenmesini istemiorum ama zorunda bırakıyorlar maalesef....

X