2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Bacilar adet sancisi gibi bir sanci cekiyorummmm :18:
Normalde adet olurken bile nadir cekerdim sanciyi bu ne simdi :KK19:
Gecmis olsun canim .bence mutlaka doktora sor.
Biz bugun şeker yüklemesi yaptirdik kizlaar aclik 87 iyi de 1 saat sonra tokluk 157 ciktii 140 olmasi lazimmis en fazla 3 gu sonra tekrar 100 luk yaptircaz
Hadi hayirlisi insallah dusuk cikar.benimki de geliyo tavan yapcak diye korkuyorum.

300-400 arası bulsam ne güzel olur,bakayım canım siteye saol

http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=140712966

Sanirim bunu begenicen:KK34: ayakli 250 ayaksiz 200 diyo burda internet cok cekmiyo fotolari acamadim ilk sayfadakini gordum sadece.ben de almak icin arastiriyorum meltem mobilyada vardi ama oda 500 600 araliginda ancak hos.

ben bu hamileliğimde değil diğer hamileliğimde sık sık yasadım bu sancıyı normal arada olurmuş,ama bide su var benim erken dogum riski olan bı hamileyim cok iğne ilac kullandım bunda da kullanıyorum,geçmezse siddetlenirse doktorunu ara

Tatli hamisler nasilsiniz?biz iyiyiz sukur bi seker sorunum cikti benim 100 mlg yuklediler oda cok iyi cikmadi diyetisyene yonlendirdi doktor o sekilde dikkatle cozelim diiye..ama simdi size birsey soracagim esim hastaydi haliyle bana bulastirdi davul oldu bogazlarim,icinizde dogal yontemlerle atlatan bana tavsiye verecek biri varmi?optum hepinizii ♡♥♡♥

canımcım seni buralarda görmek ne güzel :KK16:
çok geçmiş olsun tatlım benim bildiğim zencefil bal iyi geliyomuş pekmez seviyosan içebilirsin..
sen erken mi yaptırdın sanki şeker yüklemesini ben daha yaptırmadım 24. hafta oluyo bildiğim kadarıyla :44:

arkadaşlar kimseyi üzmek istemedim bugün biraz araştırmya gidecektim oda takımlarını bi fikrim olsun istedim cevap da gelmeyince üzüldüm ailem uzakta kütahyadalar ben kayseride burda eşim kayınvalidem ve eltimden başka kimse yok kayınvalide tarafında ne eş ne dost hiç kimse görüşülmüyor kayınpeder vefat etmiş kayınvalidemin akrabaları hepsi mersinde kayınpeder tarafında olsalar da bişey değişmiyor eltimle geçmişten bi arkdaşlıgımız var onunla da bu aralar bozuştuk acıkcası kime sorayım bilmiyorum uzaktakiler fikir veremiyor yakındakiler pek anlamıyor anlayacagınız bende sıkıldım burda herkes bi fikir koyuyuor değişk düşünceler geliyor hoşuam gidiyor hergün giriyorum takip ediyorum yazdıklarınızı düşünüpte yazanlardan allah razı olsun ne diyim

neyse cok yazdım sıkmayım oda takımlarını arastırdım tek amacım hem bebek hem cocuk odası ayrı ayrı yapmamk oda değiştirmemmk bunun için buyuyen beşik diyeceksiniz ama onlarda en fazla 80*180oluyor neyse arastırırken mışıl mışıl diye bebek magazına girdik sadece cocuk odası olarak bakıyoruz bu arada buyuyyen beşiği 90*190 yapabileceklerini söylediler uc kapılı gardolap buyuyen beşik sifonyer sonra komidin cıkıyor meydana yatak büyüyünce duvar rafı 3500 lira fiyat verdiler bayıldım takıma heryeri esnek tasarımı farklı yapılmış keske resmini bulabilsemde koysam butun köseler yuvarlak mdf lake zararsız boya cok begendim açıkcası dur bakalım ne yapacaz bu arada odamıza zaten park beşiğinide almıştık bu takımı gördüm yine fikrim değişti yaa çilek markaya baktım ucuk rakam adam gibi bişey yok yada ben begenemedim teshirdeki ürünler bile dökülüyordu kapaklar cekmeceler cok adi geldi meltem caploonba arastırıyorum daha

herşeyini alıcam inşallah perdesini halısını aydınlatmasını ister büyüyen olsun isterse normal yatak bakalım ne olcak
Ben bebek odası takımı bakmak için hiçbir yeri dolaşmadım. Evimizdeki eşimin bekarlıktan kalan takımını satıp, yerine bebek odası takımı yaptıracagız. Internetten modelleri araştırdık ve bizim için en kullanışlı olacak şekilde çizdik. 3 kapılı dolap, tek kişilik yatak, sallanan beşik, ve şifonyer olacak. Tek kişilik yatağı 90×200 yapılacak. Merakla bekliyoruz.
HAklısın sanırım canım...Bi huzurla göndermiyolar eve:KK17:

Ben cuma günü İstanbul'a geldim...Batman da oturuyorum normalde ailemin yanına ziyiarete geldim...Kızımın böbrek durumunu öğrenmeden almıştım biletimi...Buraya gelmişken başka bi dr'a daha gideyim dedim Anadolu Salık Merkesinde Zeki Şahinoğlu diye çok iyi bi dr varmış aynı zamanda perinatolagmuş..Salı günü randevum var,bakalım neler diyecek dr...senide haberdar ederim canım..Allahın izniyle saglıkla alcaz bebeişlerimizi..
Beni de haberdar et, merakla bekliyorum bakalım bu dr ne diyecek
Geçmiş olsun, rahatsızlık vermediği sürece bi sıkıntı yoktur canım. Uzun sürerse doktora gitmeyi ihmal etme.
Biz bugun şeker yüklemesi yaptirdik kizlaar aclik 87 iyi de 1 saat sonra tokluk 157 ciktii 140 olmasi lazimmis en fazla 3 gu sonra tekrar 100 luk yaptircaz

Hadi bakalım umarım bir sıkıntı olmaz da normal seviyede çıkar. Yoksa hamilelik şekeri zor bir rahatsızlık.

Kızlar bir haftadır kayınvalidem bizde misafir.Bugün şöyle bir deniz kenarında piknik yapalım dedik. Evde ne var ne yok topladık gittik. Denizden dolayı da biraz rüzgarlı olsa da, temiz havayı aldık geldik. Bir uyku bastı ki sormayın. Biraz kestiricem şimdi. Herkese eşiyle, ailesiyle güzel musmutlu pazarlar..

Kizlar karniniz nasil yumusak.mi sert mi gobek deliginizin alti bikini bolgesine yakin yer sert mi...ya ben bugun kendimi biraz yumusak hissediyorum ya gazim yok yada bagirsaklarim bos...stres oldum bebisim hareket etti...saha cok asagida hareket etsede burdayim dedi...malum hergun ayni hizla hareket etmiyo gittikce azalacakmis hareketleri galiba yer daraldikca ve buyudukce daha cok uyuyorlarmis

Kizlar karniniz nasil yumusak.mi sert mi gobek deliginizin alti bikini bolgesine yakin yer sert mi...ya ben bugun kendimi biraz yumusak hissediyorum ya gazim yok yada bagirsaklarim bos...stres oldum bebisim hareket etti...saha cok asagida hareket etsede burdayim dedi...malum hergun ayni hizla hareket etmiyo gittikce azalacakmis hareketleri galiba yer daraldikca ve buyudukce daha cok uyuyorlarmis

ac haftaliksin cnmben 24 haftaligim sabah uyandigmda biraz yumusak oluyor ama ondan sonra aksam ustu sertlesiyor hareketlere gelince gunduz pek hisedemiyorum ama aksa sanki icimde bi kucuk kunfucu varmis gibi cnm:)bu aralar yukarda dahada hisediyirum aha simdide asagda ati tekmisini oglusum evet zamanla azalicak ama simdi degilmis sekizinci ayinda cnm:))

Kizlar karniniz sert mi yoksa normal mi sanki ben bugun bende yumusama var gibi gobek deliginizin alti bikini bolgesine yakin yer nasil cok sacma bi soru oldu..beni. ya gazim yok yada bagirsaklarim bos bebisim hareket etti ama ne bilim herseyden korkuyorum

:nazar: iyi günlerde kullanın canım....

Dün bende biraz temizlik yapayım dedim, bel ağrısı ve boşluklarım ağrıdı, yattım dinlendim sabaha kadar geçti. Sende şimdi yat dinlen, yarın geçmezse dr. Nu ararsın canım, adet gününmü kızların dediğide olabilir....:26:

Minik kızımıza isim olarak Elif Naz düşündük :KK16: Pufpuf'cuğum listeye ekleyebilirsin ismimizi :KK16::KK16:

Güzel isim, ismiyle büyüsün,.....biz de Elif Su :KK16::KK54:koyacaz kısmetse

Geçmiş olsun canım....Bence boşuna 100 lük yaptırma canım, direk diyetisyene git, benim 146 çıktı, 100 lük yaptırmaya gerek yok, zaten hamilelikten dolayı yine yüksek çıkacak boşuna bir daha seni yormayalım dedi. Diyetisyen zaten çok ağır bir diyet vermiyor, korkma. Değerin çok yüksek değil. 180-200 çıkanlara 100 lük yapıyorlar ve sonra ilaç veriyorlarmış. Kesin basit şeker kullanma dedi, zaten meyvelerden alacan dedi günlük şeker ihtiyacını, pirinç yerine bulgur, beyaz ekmek yasak, tam buğday her öğün 1 dilim, birde akşam 22.00 ye bile peynir ekmek verdi :KK52: ay dedi zararlı değilmi.. Hayır dedi, şekeri kestiğin zaman yediğin bütün karbonhidratları vücut direk yakarmış....

Kızlar pembehobi diye bir site var çok guzel kapı süsleri lavanta keselerı var göz atın derim:KK16:

Baktım canım gerçekten güzelmiş, teşekkürler paylaşım için.

Kizlar karniniz sert mi yoksa normal mi sanki ben bugun bende yumusama var gibi gobek deliginizin alti bikini bolgesine yakin yer nasil cok sacma bi soru oldu..beni. ya gazim yok yada bagirsaklarim bos bebisim hareket etti ama ne bilim herseyden korkuyorum

Açken o kısım yumuşak oluyor, ama akşama kadar yediklerimden sonra yatana kadar sert, yumuşak olması bence sorun değil canım, sert ve gaz oldğunda bebek için daha sıkıntılı...

300-400 arası bulsam ne güzel olur,bakayım canım siteye saol

ara

http://www.ikea.com.tr/urundetay/09817851/poang_tekli_koltuk.aspx

Birde buna bak canım fiatıda iyi, birde sürekli sallanmıyor sen istediğin kadar sallanıyor,

Misafirleri uğurladım hemen uzandım salon koltuğuna kızlarrrr, allaha şükür bunuda atlattım:nazar::nazar::nazar:......şimdi kociş topluyor ortalığı...:KK52::KK52::KK52: yalnız belim çok ağrıyor:KK43:, yarın iş var inşaallah gidebilirim :KK43: kimsecikler yok nerelerdesiniz?.

Kizlar ben de takip etmeye calisiyorum forumu ama pek yazamiyorum. Burdan birkac kez yazdim ama sagolsun cevap veren arkadaslar oldu yani illaki belli kisiler daha samimi olmuslar surekli yazdiklarindan ama onlarin ve sizin adiniza ben uzuldum tarafsiz bakan biri olarak. Siz de haklisiniz cevap gelmeyince boyle dusunmeniz normal. Ben de sizin gibi dusunebilirdim belki. Hatta bazen yazacak gibi oluyorum sonra sanki bu nerden cikti tanimiyoruz etmiyoruz diyecekler hissi olusuyo:) ama pufpuff un herkese cevap vermeye calistigini biliyorum. Kimse bi yere gitmesin az da olsa cok da olsa yazisalim kizlarr..
Bu arada benim ikinci cocugum olacak insallah. Buyuk yatak almakla iyi edersin. Ben buyuyen besik almistim 70 cm genisligi.oglumu hic yatiramadim sigamadi.simdi ben de 90lik yatak aldim. Ama etrafimda da goruyorum besikte yillarca yatan cocuklar da var..[/

arkadaşlar kimseyi üzmek istemedim bugün biraz araştırmya gidecektim oda takımlarını bi fikrim olsun istedim cevap da gelmeyince üzüldüm ailem uzakta kütahyadalar ben kayseride burda eşim kayınvalidem ve eltimden başka kimse yok kayınvalide tarafında ne eş ne dost hiç kimse görüşülmüyor kayınpeder vefat etmiş kayınvalidemin akrabaları hepsi mersinde kayınpeder tarafında olsalar da bişey değişmiyor eltimle geçmişten bi arkdaşlıgımız var onunla da bu aralar bozuştuk acıkcası kime sorayım bilmiyorum uzaktakiler fikir veremiyor yakındakiler pek anlamıyor anlayacagınız bende sıkıldım burda herkes bi fikir koyuyuor değişk düşünceler geliyor hoşuam gidiyor hergün giriyorum takip ediyorum yazdıklarınızı düşünüpte yazanlardan allah razı olsun ne diyim

neyse cok yazdım sıkmayım oda takımlarını arastırdım tek amacım hem bebek hem cocuk odası ayrı ayrı yapmamk oda değiştirmemmk bunun için buyuyen beşik diyeceksiniz ama onlarda en fazla 80*180oluyor neyse arastırırken mışıl mışıl diye bebek magazına girdik sadece cocuk odası olarak bakıyoruz bu arada buyuyyen beşiği 90*190 yapabileceklerini söylediler uc kapılı gardolap buyuyen beşik sifonyer sonra komidin cıkıyor meydana yatak büyüyünce duvar rafı 3500 lira fiyat verdiler bayıldım takıma heryeri esnek tasarımı farklı yapılmış keske resmini bulabilsemde koysam butun köseler yuvarlak mdf lake zararsız boya cok begendim açıkcası dur bakalım ne yapacaz bu arada odamıza zaten park beşiğinide almıştık bu takımı gördüm yine fikrim değişti yaa çilek markaya baktım ucuk rakam adam gibi bişey yok yada ben begenemedim teshirdeki ürünler bile dökülüyordu kapaklar cekmeceler cok adi geldi meltem caploonba arastırıyorum daha

herşeyini alıcam inşallah perdesini halısını aydınlatmasını ister büyüyen olsun isterse normal yatak bakalım ne olcak
merhaba celfat
ben de kayserideyim mışıldaki ürünleri ben de çok merak ediyordum ama biz şimdilik sanırım odasını yapamıycaz kendi evimize geçersek o zaman odasını yaparım diye düşünüyorum ama özenmiyo da değilim..
ben şimdilik anne yanı beşik almayı düşünüyorum bi kaç ay yanımızda büyür sora park yatağa geçeriz diye düşünüyorum..
sen hangi doktora gidiyosun peki merak ettim? ben hüma da cahit beye gidiyorum..
haberleşelim mutlaka canım..senin için herşey daha zor yalnız olmandan dolayı..Allah yardımcın olsun

ben bazen sert bazen yumuşak hissediyorum canım belli olmuyo değişiyo yani..

Gunaydin sekerlikler biz bugun erken kalktik yola koyulduk kizimin babanesine gidiyoruz. Babanemiz odemiste oralar yemyesildir simdi insallah yagmur yagmaz da biz de keyifli bir gun geciririz.bi de babanemiz bir suru seyler almis merak ediyorum bakalim neler neler vaaar.

Mujum döndünüz, neler almış babannesi torununa???:KK49::emir_bebek::nazar:

amin cnm senin cinseyet ne burda okudugum kadarayla cogunluk erkek :)ama prenseslerimde var allahim cok mutluyum allahim butun cocuk isteyen herkeze bu duyguyu yasatsin amin

Bende haziran annesi olucam insallah simdiye kadar sizin yazdiklarinizi okuyordum ve cok hosuma giti bende uye olup araniza katilmak istedim ben istabul avcilarda oturuyorum bes yilik evliyim il cocugum bu bende bi erkek annesi ilucam insallah hepize hayirli evlatlar nasio etsin alagim

Hoşgeldin aramıza, vallaha bazen girip yazıyorlar hoşgeldin diyoruz, muhabbet ediyoruz, bir daha ses seda yok, bazen fikir soruyorlar, 1 paragraf doldurup yazıyorsun cevap verme nezaketinde bulunmuyorlar. Onun için çok takmayacan buradaki trafiği... Ben öyle yapıyorum... Bildiğim konuysa söylerim yardımcı olmaya çalışırım, bulduğum yeni şeyleri paylaşırım. Onun dışında yazdıklarıma cevap vermeyen o kadar çok kişi oldu ki....üzerine alınma, bazen gözden kaçıyor bazen okuyamıyoruz...ben 1-2 hafta okuyamadığım oldu belki ozaman yazmışlardır diyerek gönül koymadım kimseye.

Bu arada haziran ayı kızlar çok....her sayfanın en tepesine çıkarsan anket sonuçlarını görebilirsin, 20 fark atmış durumda kızlar :KK52::KK52::nazar::emir_bebek::KK49:

Kızlar ben de 2-3 gündür burayı okuyamadım, şimdi ise seke seke okudum 3-5 sayfa atlaya atlaya...

İnanın her yazılanı dört dörtlük ne okuyacak ne de cevap yazacak vaktimiz oluyor...

Ben sadece çok araştırdığım bir şeyi başkalarına da fikir olur diye paylaşıp çıkıyorum, tüm gün çalışıyorum,

şu sıralar da çok yoğunum, bu yüzden akşam bana kalan vakitte daha çok bebek ile ilgili araştırmalar yapıyorum,

kimse de bana cevap yazmadılar diye kırılmasın, mesela bu akşamdan itibaren yatak odasında ve seyahatte

kullanmak üzere park yatak araştırmaya başlayacağım. Bu konuda hiç bir fikrim yok şuan. Herkesin tercihidir

karışamam ama ben merak ettiğim şeyleri araştırıp öğrenmeye çalışıp öğrendiklerimi de burada paylaşmaya

çalışırım ama bilmediğim konulara da cevap yazamam. Bazen de şans işte o an sorularımıza hiç cevap alamayabiliriz.

Ben bu forumdan çok şey öğrendim ve öğrenmeye de devam ediyorum, insanlar ister cevap versin ister vermesin

isterse de veremesin...

Bacilar ben bu kadar onem arz ettigini bilmiyordum bu agrilarin....
Dogum sancisida buna benzerlik gosteriyormus falan....
Haaa bu arada kusuruma bakmayin arada bir ce eee deyip cikiyorum....
Ablamin yarin sozu var yogun hazirlik asamasindayiz....
Agrim var ama siddetli degil....
Ins. Daha da artmaz yoksa yine acil yollari gorundu :18:

X