2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Kizlar herkese merhaba ben de 26 haftalik hamileyim insallah allahim butun hamilelere bebeklerini sag salim saglikla kucaklarina almayi nasip eder
ben bu haftaya kadar 7 kilo aldim sizde durumlar nedir ne kadar kilo aldiniz catlaklar basladi mi?
ben de henuz yok allahtan

Canım aynı haftayız snınle bende 8 kilo aldım ve hiç çatlagım yok doktorumun tavsiyesi üzerine saf vazelin kullanıyorum oda hergun değil arada sürüyorum o kadar guzelkı ertesı gun bıle vucudun nemli oluyor şiddetle tavsiye ediyorum

gunaydın çok sevgili arkadaşlarım ve bebişleri:) ben bu gün de kötüyüm ama çok şükür ki gece biraz uyuyabildim her ne kadar yine sabah 7 de uyansam da şükrediyorum:))

arkadaşlar yeni doğan bebek kozmetik çantaları oluyo ya sizce kullanışlı mı ihtiyaca cevap veriyo mu?
+ iki marka arasında kaldım chicco ve uni baby chicconun ürünlerinin ustunde sadece paraben içermez diyor uni baby de sls/sles ve paraben içermez diyor SLS kimyasalına diş macunu alırken bile bu maddenin olmamasına dikkat ediyorm ama chiccoda var mı yok mu bilmiyorum ürünü birebir görmedim netten bakıyorum..evet siz ne düşünüyosunuz:26::26:

Canım genelde unıbaby denıyor ama sebemed ın urunlerındende çok memnun olan var

aynen bende senin gibiyim diğer oğlumda hiç böyle bişey yoktu
çarşamba ayrıntılı yaptırdım pendik şifada ! herşey bebekle ilgili güzel! fakat dr sordum dedim kasıklarımda sanki düşücek gibi bebek dedim! ultrasonla rahim ağzına baktı normalin üzerinde bir açılma var dedi erken doğum riskim varmış mutlaka kadın doğumcunla görüş dedi
Nasıl canım ya senin rahim ağzında açılma var ve doktor hiç bisey olmamış gibi evemi gönderdi?bu ciddi bı sorun ben bu yüzden bebeğimi kaybettim acaba yanlismi anladın?bence bir an evvel doktorunla görüş

Ben ne zaman yumruk yada ne zaman tekme attığını siddete gore anliyorum yumruklari daha az siddetli icim kabariyormus gibi oluyor tekmeleri ise daha siddetli ve direk karin bosluguma atilmis bir yumruk gibi hissediyorum.bazen yumruk yada tekme haricinde surekli bir hareket oluyor o zaman sanirim takla atiyor yada baska tarafa dönüyor. Bazen gobek deligimin cevresinde bazen biraz yukarda bazen de kasiklarimda hissediyorum sanki yumurtakiklarimi salliyor yada tekme atiyor gibi derinden tuhaf bir sey hissediyorum.ama 1 haftadir hareketleri daha net onceden bu kadar net ayirtedemiyordum.:44:

Canım benim karnım bildiğin baya baya inip kalkıyor.Dediğin gibi bazen benimde sürekli bir hareket oluyor yer değiştiriyor diye düşünüyorum bende :KK1: Ama evet bazen baya sert geliyor onlar tekme olsa gerek :KK1:

Nasıl canım ya senin rahim ağzında açılma var ve doktor hiç bisey olmamış gibi evemi gönderdi?bu ciddi bı sorun ben bu yüzden bebeğimi kaybettim acaba yanlismi anladın?bence bir an evvel doktorunla görüş

Genelde eve yoluyorlar ama cok dikatli olmak gerekiyor erken doguma yol aciyo allah hepizi korsun

Canım benim karnım bildiğin baya baya inip kalkıyor.Dediğin gibi bazen benimde sürekli bir hareket oluyor yer değiştiriyor diye düşünüyorum bende :KK1: Ama evet bazen baya sert geliyor onlar tekme olsa gerek :KK1:

Kac haftalik hamilesin cnm bende ayni seyleri hisediyorum ben 24 haftalik hamilegim bi oglum olucak insallah senin

canım bende sancaktepe bölge hastanesine gidiyorum doğum ücreti ile ilgili bilgin varmı bana 600 tl dediler normal doğum için aynı hastane sonuçta fiyatları aynı mı ?

Yanlış hatırlamıyorsam normal doğum 800, sezeryan 1200 idi, yılbaşından önce zam gelmemişken...

Eşimin dayısının kızı ve teyzesinin kızı da o hastanede doğum yapmıştı oradan biliyorum bu fiyatları...

Ama yılbaşında zam geldi sanırım çünkü muayene ücretleri ve testler zamlandı, muhtemelen doğum ücretleri de zamlanmıştır tatlım...

Tam bir bilgiye sahip değilim şuanda, tam bir bilgi edinince bilgilendiririm sizleri canım... :KK16:

Kızlar buraya da yazdım cevaplarınızı bekliyorum güzel fikirler çıkıyor burdan Hamişler bebeğimin odasını yapıcam ama hepimizin gibi benimde tereeddütlerim var odamıza park yatak aldım meleğimin odası için direk cocuk odası alıcam zaten gardolap sifonyer komedin hepsi lazım yatağını da alıcam yatağı hemen kurayımmı 90*190 olacak yatak ne dersiniz bide hangi markaları takip ediyorsunuz mobilyada ne alalım kayserideyim ben ağaç işlerine yaptırmak biraz zor hazırları daha çekici geliyor bana
Bide park yatağın içine ne alalım nevresim takımımı yoksa uyku seti yoksa ev cok sıcak oluyor bizim pike takımı mı ne dediniz

Buraya da yazdım diğer topiğide yazdım kimse cevap vermemiş herkes belli kişilerle konuşuyor onlara cevap veriliyor soracak danışacak kimse yok diye buraya takılıyoruz ama hiç kimse umursayıpta tek bir düşüncesini bile belli etmemiş canınız saolsun. Yazmak zorunda değilsiniz elbette ama insanın zoruna gidiyor bir daha da girmemeye karar verdim herkese hayırlı doğumlar Rabbim hepimize sağlıkla sıhhatle kucağımıza aldırsın bebeklerimizi iyi akşamlar

Buraya da yazdım diğer topiğide yazdım kimse cevap vermemiş herkes belli kişilerle konuşuyor onlara cevap veriliyor soracak danışacak kimse yok diye buraya takılıyoruz ama hiç kimse umursayıpta tek bir düşüncesini bile belli etmemiş canınız saolsun. Yazmak zorunda değilsiniz elbette ama insanın zoruna gidiyor bir daha da girmemeye karar verdim herkese hayırlı doğumlar Rabbim hepimize sağlıkla sıhhatle kucağımıza aldırsın bebeklerimizi iyi akşamlar

ara sıra böyle şeyler oluyor burada .. aslında bence her ortamda her topikte oluyor .. Garipsemiyorum ama yapmayın kızlar böyle yaaaa! Üzülüyorum valla .. Burada hiç kimse birbirini tanımıyor etmiyor ne diye ayrım yapılsın ki? Yani bilmiyorum, ben öyle düşünüyorum.. An geliyor atlanıyor ya da gözden kaçıyor veya bazende yazılan sorulan konuyls ilgisi bilgisi olmayan cvp vermiyor.. Yani doğal olduğunu düşünüyorum bunların..

aynı zamanda senin durumunda bence böyle (en azından kendi adıma konuşayım) alınma lütfen.. Üzülüyorum
:KK50:

Ayni seyi bende de var her yerde hissediyorum zaman zaman genelde vajinamda...bazende gobek deligimin yaninda gozle gorulecek sekilde kimildiyoo..1 hafta oldu kontrole gideli hersey nirmal.demisti dr hatta ayaklarinin bulundugu yeri gosterdi nerdeyse gogsumun alti ama ben hala.o.kadar yukarda bisey hissetmiyorum

Doktor bir arkadaşım detaylısına ona gitmiş. Tesadüf doktorlarımdan biri de onun ismini önerdi. Fiyatıda diğer prof.lara göre uygun. Bebeğimde sıkıntı görünmüyordu. Çok şükür herşey normal çıktı.

Canım, detaylıda rahim ağzı kapalı ve 3.8 çıktı. İçim rahatladı. Sanırım ultrason makinesine ve doktordan doktora farklı ölçüm olabiliyor. Sonuçları doktoruma götürdüğüm zaman yine de bu konuyu onunla ayrıca konuşacağım. Bebeğin diğer ölçümlerinin hepside normal aralıklarda.
Şuan tek sıkıntım var. Karaciğer enzimlerim yükseliyor. Onun için yine haftaya gidip kan vereceğim. Nedenini bulamadık. Vitaminleri azaltmıştım ama artış devam ediyor, ilaçları biraz daha azaltacağım. Gitmişken detaylı yapan doktora sordum. Kullandığın tüm ilaçları bırak dedi. Takip eden doktorumla konuşacağım. Çünkü karaciğer enzimlerinin belli bir değerin üzerine çıkması gebelik zehirlenmesi yapabileceğinden bebek erken alınırmış.

Sanıyorum ben magnet tarzı şeyler alacağım. Anahtarlığı kullanmayabilirler, anahtarlık ve koku tarzı şeylerin çekmeceye atılması ve bir yere kaldırılması olasılığı daha fazla. Ben aldığım tüm magnetleri buzdolabıma takıyorum. Eve gelenler görünce hoşlarına gidiyor.
Fidan fikri çok güzel. Bi arkadaşım nikahında dağıttı. Bu çevrene bağlı. Mesela apartman tarzı yerlerde yaşayınca bunları dikemeyebiliyoruz. Ben arkadaşımınkini toprağa dikemedim. Saksıda da büyütemedim. Dolayısıyla fikir güzel, uygulama çevrene bağlı.

Bende pıtpıtları çoğunlukla aşağıda hissetmekle birlikte bazen göbek hizasında da hissediyorum. Bir de pıtpıtlar sağlı sollu aynı anda oluyor. Boks mu yapıyor, tekme mi atıyor anlamıyorum. Detaylı ultrasonda doktor herşey normal dedi. Ama takip yapan doktorumda ilk kontrolümde bebeğin tam yerini ayrıntılı olarak soracağım. Sende doktorunla görüşünce yaz. Ne diyecek merak ediyorum.

Kizlar cogumuzda oluyormus ayni durum yani buyuk ihtimalle normal. Sadece bir arkadasta sorun cikmis. Doktora sormakta fayda var yinede persembe gunu gidecegim soracagim insallah sizinle de paylasirim :KK54::KK54::KK54:

ara sıra böyle şeyler oluyor burada .. aslında bence her ortamda her topikte oluyor .. Garipsemiyorum ama yapmayın kızlar böyle yaaaa! Üzülüyorum valla .. Burada hiç kimse birbirini tanımıyor etmiyor ne diye ayrım yapılsın ki? Yani bilmiyorum, ben öyle düşünüyorum.. An geliyor atlanıyor ya da gözden kaçıyor veya bazende yazılan sorulan konuyls ilgisi bilgisi olmayan cvp vermiyor.. Yani doğal olduğunu düşünüyorum bunların..

aynı zamanda senin durumunda bence böyle (en azından kendi adıma konuşayım) alınma lütfen.. Üzülüyorum

slm arasıra değil bu topik böyle sorduğunuza kolay kolay cevap alamıyorsunuz realde kimse kimseyi tanımıyor belki ama sanalda tanışmış olanlar maalesf aralarına insan almıyor lar onlarca soru sorarsınız belki biri lütfedip cevaplarsa ne ala oyüzden arkadaşa hak veriyorum.

Kızlar buraya da yazdım cevaplarınızı bekliyorum güzel fikirler çıkıyor burdan Hamişler bebeğimin odasını yapıcam ama hepimizin gibi benimde tereeddütlerim var odamıza park yatak aldım meleğimin odası için direk cocuk odası alıcam zaten gardolap sifonyer komedin hepsi lazım yatağını da alıcam yatağı hemen kurayımmı 90*190 olacak yatak ne dersiniz bide hangi markaları takip ediyorsunuz mobilyada ne alalım kayserideyim ben ağaç işlerine yaptırmak biraz zor hazırları daha çekici geliyor bana
Bide park yatağın içine ne alalım nevresim takımımı yoksa uyku seti yoksa ev cok sıcak oluyor bizim pike takımı mı ne dediniz

Bence hakli gibi gorunuyorsun bende bugun katildim ama kimse bana hos geldin demedi cnmama ben slinmiyorum nutla hosgeldin diyeb oucaktir bekliyirum:))

slm arasıra değil bu topik böyle sorduğunuza kolay kolay cevap alamıyorsunuz realde kimse kimseyi tanımıyor belki ama sanalda tanışmış olanlar maalesf aralarına insan almıyor lar onlarca soru sorarsınız belki biri lütfedip cevaplarsa ne ala oyüzden arkadaşa hak veriyorum.

Bence hakli gibi gorunuyorsun bende bugun katildim ama kimse bana hos geldin demedi cnmama ben slinmiyorum nutla hosgeldin diyeb oucaktir bekliyirum:))

Kizlar ben de takip etmeye calisiyorum forumu ama pek yazamiyorum. Burdan birkac kez yazdim ama sagolsun cevap veren arkadaslar oldu yani illaki belli kisiler daha samimi olmuslar surekli yazdiklarindan ama onlarin ve sizin adiniza ben uzuldum tarafsiz bakan biri olarak. Siz de haklisiniz cevap gelmeyince boyle dusunmeniz normal. Ben de sizin gibi dusunebilirdim belki. Hatta bazen yazacak gibi oluyorum sonra sanki bu nerden cikti tanimiyoruz etmiyoruz diyecekler hissi olusuyo:) ama pufpuff un herkese cevap vermeye calistigini biliyorum. Kimse bi yere gitmesin az da olsa cok da olsa yazisalim kizlarr..
Bu arada benim ikinci cocugum olacak insallah. Buyuk yatak almakla iyi edersin. Ben buyuyen besik almistim 70 cm genisligi.oglumu hic yatiramadim sigamadi.simdi ben de 90lik yatak aldim. Ama etrafimda da goruyorum besikte yillarca yatan cocuklar da var..

Kizlar ben de takip etmeye calisiyorum forumu ama pek yazamiyorum. Burdan birkac kez yazdim ama sagolsun cevap veren arkadaslar oldu yani illaki belli kisiler daha samimi olmuslar surekli yazdiklarindan ama onlarin ve sizin adiniza ben uzuldum tarafsiz bakan biri olarak. Siz de haklisiniz cevap gelmeyince boyle dusunmeniz normal. Ben de sizin gibi dusunebilirdim belki. Hatta bazen yazacak gibi oluyorum sonra sanki bu nerden cikti tanimiyoruz etmiyoruz diyecekler hissi olusuyo:) ama pufpuff un herkese cevap vermeye calistigini biliyorum. Kimse bi yere gitmesin az da olsa cok da olsa yazisalim kizlarr..
Bu arada benim ikinci cocugum olacak insallah. Buyuk yatak almakla iyi edersin. Ben buyuyen besik almistim 70 cm genisligi.oglumu hic yatiramadim sigamadi.simdi ben de 90lik yatak aldim. Ama etrafimda da goruyorum besikte yillarca yatan cocuklar da var..

ben çok iyi niyetli ve yeni arkadaşlıklar edinmeyi çok seven biriyim.. Aynı "arelinannesi" nin dediği gibi ben empati yapmaya herkese cvp vermeye çalışıyorum çünkü

ben çok iyi niyetli ve yeni arkadaşlıklar edinmeyi çok seven biriyim.. Aynı "arelinannesi" nin dediği gibi ben empati yapmaya herkese cvp vermeye çalışıyorum çünkü

Tesekkurler pufpuffcum cok cana yakin gorunuyosun ben ekimden beri yazmak istiyodun ama bi turlu olmamisti sohpetleriniz okadar hosuma gidiyoki bende katildim bende senin gibi erkek annesi olucam insallah:))

Canlar güzel anneler yaaa bi karar veremedim .Hangi şekerlerden yaptırayım hangisini nerede dağıtayım :KK43::KK43:... Bana fikir vermenizi bekliyorum.Eki Görüntüle 989764 Eki Görüntüle 989768 Eki Görüntüle 989772 Eki Görüntüle 989773 Bu cam şişelere zeytin çiçeği kolonyası koyacağım çok met ediyor arkadaşlar kokusunu rengi de yeşilmiş. Keçe nazar boncuk anahtarlık ben onları magnet olarak da tasarlayabilirim. Ama yapımını becerebilir miyim bilmiyorum deneyeceğim. Az adetlerde yaparım zaten onu yapsam da 25 adet falan. Diğer bebek figürlü anahtarlık da favorim. Çam fidesi çok hoşuma gitti ama sonra eşimle konuştum. onun herkes meraklısı olmadığını bitkilerle arası ii olan seven kişilerin onun dikip büyütebileceğini söyledi. Ve bu tarz olan fidelerin tutması çok çok zor olurmuş. Kurur gider dedi. o yüzden fideden vazgeçtim.
Şimdi kızlar bunların hangisi nerede gider karar veremedim dağıtmak için. hee birde çerçeve magnet düşündüm mevlid için bebeğin resmini çekip içine koyarım diye düşündüm.

Alll benden de o kadar! Canım ya ne yapacağım, ne zaman dağıtacağım hala karar veremedim. Ben de tıpalı şişelerin içine şeker koymayı düşünüyorum. Bir de keçeden magnet ve anahtarlık yapmayı düşünüyorum. Yapabilirsem de şeker hamurlu kurabiye.Nereye hangi hediye güzel olur.Biri bizi bu kuyudan çıkarsın:-)

Canlar alıntı yapamadım. Ama bebeği aşağıda hissetme meselesini ben de yaşıyorum. Göbek deliği çevresinde falan değil, bildiğiniz kasıklarımın biraz üzerinde. Ama hiçbir düşük tehlikesi yaşamadım. Plesantamda da bir sıkıntı yok. Normaldir herhalde.

Alll benden de o kadar! Canım ya ne yapacağım, ne zaman dağıtacağım hala karar veremedim. Ben de tıpalı şişelerin içine şeker koymayı düşünüyorum. Bir de keçeden magnet ve anahtarlık yapmayı düşünüyorum. Yapabilirsem de şeker hamurlu kurabiye.Nereye hangi hediye güzel olur.Biri bizi bu kuyudan çıkarsın:-)

Erkekse eger fiyoklu siseli olan. cok hosuma giti:)

X