2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
canım şeker inşallah 100gr yüklemede normal çıkar.. herşeyin de hayırlısı eğer kafanda sorular varsa bi doktora daha görün istersen ama güveniyorsan hiç kafanı bulandırma.. Allah'ın izniyle oğluş sağlıkla gelecektir :KK54::KK54::KK54::KK54:

İnşallah canım.haftaya yaptırıcam yazarım buraya.hepimiz için en güzeli olsun:KK16:

o nasıl bi doktor yav.. beni rahatlatmıyorsa sorularıma cvp vermiyor geçiştiriyorsa yemişim onun tecrübesini! :KK1: şahsi fikrim,ben gitmezdim sevmiyorum böyle doktorları
:KK47:

ya canım doktor değiştirmekte kolay olmuyo kı taa gebelık oncesınden berı takıbımı yapıyyo problemlerımı cozmeye calısıyo sadece işte böyle detaylandırmayı pek sevmıyo. bu da onun tarzı. dedım ya normalde bundan rahatsız olmam ama bu gıttıgımde bı kızdım nıyeyse. bakalım dıger randevuda bunu dıle getırıcem.

Kizlar herkese merhaba ben de 26 haftalik hamileyim insallah allahim butun hamilelere bebeklerini sag salim saglikla kucaklarina almayi nasip eder
ben bu haftaya kadar 7 kilo aldim sizde durumlar nedir ne kadar kilo aldiniz catlaklar basladi mi?
ben de henuz yok allahtan

Kızlar buraya da yazdım cevaplarınızı bekliyorum güzel fikirler çıkıyor burdan Hamişler bebeğimin odasını yapıcam ama hepimizin gibi benimde tereeddütlerim var odamıza park yatak aldım meleğimin odası için direk cocuk odası alıcam zaten gardolap sifonyer komedin hepsi lazım yatağını da alıcam yatağı hemen kurayımmı 90*190 olacak yatak ne dersiniz bide hangi markaları takip ediyorsunuz mobilyada ne alalım kayserideyim ben ağaç işlerine yaptırmak biraz zor hazırları daha çekici geliyor bana
Bide park yatağın içine ne alalım nevresim takımımı yoksa uyku seti yoksa ev cok sıcak oluyor bizim pike takımı mı ne dediniz

Kizlar herkese merhaba ben de 26 haftalik hamileyim insallah allahim butun hamilelere bebeklerini sag salim saglikla kucaklarina almayi nasip eder
ben bu haftaya kadar 7 kilo aldim sizde durumlar nedir ne kadar kilo aldiniz catlaklar basladi mi?

bence gayet iyi 7 kilo. ben 24 haftalık hamileyim çok zayıf hamile kalmıştım 8 kilo aldım. yeter ki oğlum sağlıklı olsun, kiloyu takmıyorum artık. başta bunalıma girmiştim 34 bedenden bi anda 38 bedene çıkınca. ama oğlumu gördükçe ona değer diyorum. isterse 25 kiloyla bitireyim, bebeğim sağlıklı olsun da.

Canlar güzel anneler yaaa bi karar veremedim .Hangi şekerlerden yaptırayım hangisini nerede dağıtayım :KK43::KK43:... Bana fikir vermenizi bekliyorum.Eki Görüntüle 989764 $DSCF0009-006.jpg $Pijamali-Anahtarlik-Bebek-Sekeri-1000x1000.jpg $nikah_niþan_söz_sünnet_þekeri_11042012132549.jpg Bu cam şişelere zeytin çiçeği kolonyası koyacağım çok met ediyor arkadaşlar kokusunu rengi de yeşilmiş. Keçe nazar boncuk anahtarlık ben onları magnet olarak da tasarlayabilirim. Ama yapımını becerebilir miyim bilmiyorum deneyeceğim. Az adetlerde yaparım zaten onu yapsam da 25 adet falan. Diğer bebek figürlü anahtarlık da favorim. Çam fidesi çok hoşuma gitti ama sonra eşimle konuştum. onun herkes meraklısı olmadığını bitkilerle arası ii olan seven kişilerin onun dikip büyütebileceğini söyledi. Ve bu tarz olan fidelerin tutması çok çok zor olurmuş. Kurur gider dedi. o yüzden fideden vazgeçtim.
Şimdi kızlar bunların hangisi nerede gider karar veremedim dağıtmak için. hee birde çerçeve magnet düşündüm mevlid için bebeğin resmini çekip içine koyarım diye düşündüm.

üç güdür burun kanamalarım yeniden başlayan bulantılarım ağrılarım... herşeyi unutturdu eşimin gönderdiği bu yazı.. çok şanslıyız kızlar çokk rabbim hepimize bu yazıdaki mükafatları versin işlh aminnnn

Efendimiz Sallallahü Aleyhi Vessellem buyurmuştur ki:

'' Kadın, hamileliğin de, doğum yapıncaya , bebeği sütten kesilinceye kadar, Allah yolunda hudutlar da nöbet bekleyen mücahit gibidir ( daima öylece sevap alır durur). Eğer bunlar arasında ölüverirse ona şehit mükâfatı ve ecri vardır. ''

'' Kadın hamile iken, bu onun için gündüz oruçlu, gece namazlı , rabbine gönülden teslim olmuş , mücahit bir kimsenin ecir ve mükâfatı gibi mânen kazanç sağlayan bir durum hâsıl eder.''

'' Doğum ağrısı tuttuğunda, hiç bir mahluk onun ne kadar çok ecir ve mükâfat kazandığını hakkıyla idrak edemez. ''

'' Çocuk doğunca bebeğin sütü her soruşun da veya her süt vermede anasına, bir can ihya etmişcesine sevap gelir.''

''Kadının loğusallıktan çıkma zamanı gelince, vazifeli melek her iki omuzuna vurarak der ki :

'' Hiç günahın kalmadı, pak oldun. Haydi hayata günahsız olarak yeniden başla.

:KK16::KK16::KK16:

bacım çatlak yok şükür bende9 kilo aldım şimdiye kadar babek yağı ile kakao kremi ile idare ediyorum hergün süremediğimde oluyor şimdilik iyiyiz bakalım :KK37:

Gunaydin guzel annisler veee tatli minisler..
Insallah hepimiz icin cok guzel bir gun olur hastalar sifa bulur :KK16::KK16:
Dun eczanede tartildim ve sok sok sok:KK53::KK53: 64 ten 62ye dusmustum en son veeee 68 kg ciktim. Anaaaaaammm soktayim :KK52::KK52: 6 kg nerede hic anlamadim :KK76::KK76::KK76:
Ayrica sevgili arkadaslarima bisey sormak istiyorum. Bir suredir bebegin tekmelerini cok asagida hissediyorum bazen vajinamda gibi bazen aniden idrar torbamda baski hissediyorum once onemsemedim simdi diyorum acaba bebek asagiya falan mi indi :44: benim gibi hissedenler var mi :KK3::KK3:

Bir arkadasım için yazıyorum 21 haftalık hamile ve çok şiddetli sağ kaburga agrısı cekıyor ne oturabılıyor ne yatabılıyor , otobüste seyahat ederken bile zorlanıyor buna bir çözüm bulan varmı? Sizde kaburga ağrısı yaşıyormusunuz..

Dun eczanede tartildim ve sok sok sok:KK53::KK53: 64 ten 62ye dusmustum en son veeee 68 kg ciktim. Anaaaaaammm soktayim :KK52::KK52: 6 kg nerede hic anlamadim :KK76::KK76::KK76:
Ayrica sevgili arkadaslarima bisey sormak istiyorum. Bir suredir bebegin tekmelerini cok asagida hissediyorum bazen vajinamda gibi bazen aniden idrar torbamda baski hissediyorum once onemsemedim simdi diyorum acaba bebek asagiya falan mi indi :44: benim gibi hissedenler var mi :KK3::KK3:

gunaydınlar herkese...bende tam tersı gun gectıkce yukarılarda hıssedıyorum hareketlerı canım bence endıselenecek bısey yok yınede doktora sor ıcın rahatlasın

Ben de bazen bebegimin hareketlerini asagida hissediyorum, mesaneme aniden baski hissediyoru nerdeyse tuvalete gitmek icin ayaga kalktigimda altimi kacirivericekmisim gibi hissediyorum
bazen de yukarda hissediyorum hareketleri benim oglum cok hareketli masallah butum karnimi kullaniyohareket etmek icin, bi sorun oldugunu sanmam sen de endiselenme bence

Günaydın herkese, güzel hafta sonları olsun hepimize....:nazar: benim yarın misafirim gelecek birazcık temizlik yapacam, daha doğrusu eşim süpürecek ben silerim, wc, banyo yeter, 15 günde bir kadın geliyor diğer haftalarda şöyle üstten biz yapıyoruz.

saol canım Allah hepimize kolaylık versin
bizim evi mütehite verdiler gecekonduydu şimdi apartman olacak kabası bitmiş inşaatın mütahite kalsa mayısa yetiştiririm dedi ama bakalım biz tekrar taşınacağımız için aynı semtte kiralık tuttuk mayıs gibi taşınmayı planlıyoruz inşallah istanbuldayım ben

Kolay gelsin canım sanada, inşallah bebişlerimiz gelmeden taşınırız:KK52:

gunaydın çok sevgili arkadaşlarım ve bebişleri:) ben bu gün de kötüyüm ama çok şükür ki gece biraz uyuyabildim her ne kadar yine sabah 7 de uyansam da şükrediyorum:))

arkadaşlar yeni doğan bebek kozmetik çantaları oluyo ya sizce kullanışlı mı ihtiyaca cevap veriyo mu?
+ iki marka arasında kaldım chicco ve uni baby chicconun ürünlerinin ustunde sadece paraben içermez diyor uni baby de sls/sles ve paraben içermez diyor SLS kimyasalına diş macunu alırken bile bu maddenin olmamasına dikkat ediyorm ama chiccoda var mı yok mu bilmiyorum ürünü birebir görmedim netten bakıyorum..evet siz ne düşünüyosunuz:26::26:

Ben chicco alacam, bir çok kişiden iyi olduğunu duydum, eğer bebeğime dokunursa o zaman değiştiririm, paraben zaten bütün çocuk ürünlerinde olmuyor ama sls i bilmiyorum canım, alırken yine üstüne bakarım, aklımda olsun:KK28:

Canlar güzel anneler yaaa bi karar veremedim .Hangi şekerlerden yaptırayım hangisini nerede dağıtayım :KK43::KK43:... Bana fikir vermenizi bekliyorum.Eki Görüntüle 989764 Eki Görüntüle 989768 Eki Görüntüle 989772 Eki Görüntüle 989773 Bu cam şişelere zeytin çiçeği kolonyası koyacağım çok met ediyor arkadaşlar kokusunu rengi de yeşilmiş. Keçe nazar boncuk anahtarlık ben onları magnet olarak da tasarlayabilirim. Ama yapımını becerebilir miyim bilmiyorum deneyeceğim. Az adetlerde yaparım zaten onu yapsam da 25 adet falan. Diğer bebek figürlü anahtarlık da favorim. Çam fidesi çok hoşuma gitti ama sonra eşimle konuştum. onun herkes meraklısı olmadığını bitkilerle arası ii olan seven kişilerin onun dikip büyütebileceğini söyledi. Ve bu tarz olan fidelerin tutması çok çok zor olurmuş. Kurur gider dedi. o yüzden fideden vazgeçtim.
Şimdi kızlar bunların hangisi nerede gider karar veremedim dağıtmak için. hee birde çerçeve magnet düşündüm mevlid için bebeğin resmini çekip içine koyarım diye düşündüm.

Ben kolonya ve çam fidesi düşünüyorum, hastaneyede keçeden anahtarlık. Bizim çevremiz yeşili çok sever çoğunluğun bahçesi var, olmayanında evleri çiçek dolu, artı Egeliyiz yeşili ve doğayı çok severiz bizde sorun olmaz...:KK16:

Ama korkmayın o fidelerin evde büyük saksılarda belli bir büyüklüğe herkes getirebilir, sonra doğaya diktikten sonra çam sulanmak ve bakım istemez, eşinin dediği meyve ve bakım isteyen ağaçlar için. Özellikle benim gönderdiğim linkte hangi yörede hangi çam daha iyi yetişiyor ona göre sipariş vereceksiniz. Ben mesela 100 tane iç anadolu için 100 tanede ege için sipariş verecem.:nazar:

sanada günaydın şekerim, bence eczanenin tartısı bozuk olabilir. Benim evdeki farklı ölçüyor, kayınvalidede tartılıyorum daha eksik, hastanede fazla, eczaneden ilaç alırken tartılmıştım o hepten farklıydı. Diyetisyene sordum ben ne yapayım dedim, oda evdekini dikkate al ve sabahları aç karnına veüzerinde ince kıyafetlerle tartıl dedi. 62 ni nerden tartıldıysan orada tartıl bir daha canım:KK34:

O dediğin baskı bende de oluyor. Özellikle yatarken aniden kalkınca oluyor, soracam doktora bu hafta kontrolümüz var.:26:

bacım çatlak yok şükür bende9 kilo aldım şimdiye kadar babek yağı ile kakao kremi ile idare ediyorum hergün süremediğimde oluyor şimdilik iyiyiz bakalım :KK37:

Ben de 3. Ayimdan itibaren bebe yagi ve vazelin karisimini kullaniyorum, simdiye kadar yeterli oldu
son ay lierac almayi planliyorum

Bir arkadasım için yazıyorum 21 haftalık hamile ve çok şiddetli sağ kaburga agrısı cekıyor ne oturabılıyor ne yatabılıyor , otobüste seyahat ederken bile zorlanıyor buna bir çözüm bulan varmı? Sizde kaburga ağrısı yaşıyormusunuz..

bendede var canım otururken bilhassa çok ağrıyor yaslanmam gerekiyor sürekli oda çalışırken pek olmuyo
çekiyoruz işte bakalım

kIZLAR bebeğinizin kafasını hisseden varmı ben sağ tarafımda genelde kafasını hissediyorum küçücük bi top gibi resmen orası sisiyo bide karnımı havalandırıyo hareket ettikçe kasıklarıma yakın yerlerdede ayaklarını kıpırdatıyo varmı böyle hissedenler

gunaydın çok sevgili arkadaşlarım ve bebişleri:) ben bu gün de kötüyüm ama çok şükür ki gece biraz uyuyabildim her ne kadar yine sabah 7 de uyansam da şükrediyorum:))

arkadaşlar yeni doğan bebek kozmetik çantaları oluyo ya sizce kullanışlı mı ihtiyaca cevap veriyo mu?
+ iki marka arasında kaldım chicco ve uni baby chicconun ürünlerinin ustunde sadece paraben içermez diyor uni baby de sls/sles ve paraben içermez diyor SLS kimyasalına diş macunu alırken bile bu maddenin olmamasına dikkat ediyorm ama chiccoda var mı yok mu bilmiyorum ürünü birebir görmedim netten bakıyorum..evet siz ne düşünüyosunuz:26::26:

Bacim bübchen diye bir marka var onada bak bir istersen....
:KK34:

Cann im benimde bebis asagida....
Plasentam normal ama erken dogum riskim falan yokta bebegime ultrasondan bakarlarken baya bir asagidan bakiyor doktor....
Bikini ust bolgesinden bile :KK53:
Bana sorun yok dendi ama icim rahat o nedenle :KK34:

kIZLAR bebeğinizin kafasını hisseden varmı ben sağ tarafımda genelde kafasını hissediyorum küçücük bi top gibi resmen orası sisiyo bide karnımı havalandırıyo hareket ettikçe kasıklarıma yakın yerlerdede ayaklarını kıpırdatıyo varmı böyle hissedenler
O dediğin şey kazılma oluyor bebek bi tarafa toplaniyor cok sık oluyorsa birde düzene girerse tehlikeli doktoruna bildir gerekli önlemi alcaktir,birde cok yorma kendini ondan da olur sık sık istirahat etmeye çalış

aynen bende senin gibiyim diğer oğlumda hiç böyle bişey yoktu
çarşamba ayrıntılı yaptırdım pendik şifada ! herşey bebekle ilgili güzel! fakat dr sordum dedim kasıklarımda sanki düşücek gibi bebek dedim! ultrasonla rahim ağzına baktı normalin üzerinde bir açılma var dedi erken doğum riskim varmış mutlaka kadın doğumcunla görüş dedi

Canım bende hissediyorum top gibi bişey,benimde karnım inip kalkıyor maşallah geçen gece uyutmadı beni öyle bir dalgalanıyorki karnım anlatamam :KK1: :nazar: ama ben elini ayağını veya kafasını ayırt edemiyorum ya.Hissediyorum ama yumrukmu,tekmemi yoksa kafamı atıyo hiç bilmiyorum.bende bunu merak ediyorum ayaklarını kıpırdattığını nasıl anlıyorsun?

rica ederim canım benim..inş bahsettiğin örnekler gibi olur ama inan içimden hiç kötü bişey geçmedi benim iyi olucak herşey gör bak :KK34:

inşallah cnm benim öyle olur.allah razı olsun hepinizdenn...sağsalim kucaklasak meleklerimizi de bi rahatlasak..

X