2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Öncelikle kendim kocaman bi maşallah diyorum köfteme :KK69: veeeeee haftamızlı uyumlu olarak herşeyimiz güzel olarak karşınızdayız Efe'ciğim ile :KK66: ilk defa büyüdüğünden beri bu kadar net görebildim heryerini.. Pipisi hele hahahahaha çok belliydi..

525 gr ve 27 cm :KK69: rahim ağzı kapalı, bebişin bikaç organı kaburgası çiş torbası falan saydı güzel dedi.. yarın ya da önünüzdeki hafta detaylı ultrasonu yaptır dedi, burda yaptırmaya kalkarsam 371 tl'cik
:26: Offff yaaa amma pahalı bu hastane yahu!! Ama konuştum eşimle burda yaptırmaya karar verdik :KK34:

1 ay sonraya şeker yüklemesi için sabah aç gel dedi.. Tetenozu istersen burda da yaptırabilirsin dedi ama ben sağlık ocağını tercih edicem, ücretsiz ya o bakımdan :KK70: gerçi burda da 20 tl'ymiş bişey değil :KK1:

sezeryan için doğum tarihim 17 haziran görünüyormuş :KK34: normali 27 haziran.. Ama tabi sezeryan tercihim biliyorsunuz :KK1:

Sanırım haberler bu kadar canlar.. Stres ve tedirginliğim, heyecanım ile detaylı ultrasona kaldı şimdi, bakalım.. Hayırlısı inşallah.

Eki Görüntüle 986717

Gozunaydin pufpufum :) Bizdende kooooocaman bi masallah koftene:nazar::nazar:

cinsiyetimiz kız rabbim herkeze sağlıklıca kucağına alıp büyütmeyi nasib etsin. 4 boyutlu ultrasonda bir sorun yoktu iyi dedi doktor.. çok hareketli bir bebek maşaallah.. pazartesi şeker yüklemesi. kan sayımı ve idrar tahlili yapılacak kısmetse inşallah onlarda iyi çıkar..

Amin canım.
Pazartesi günü hayırlı sonuçlarla gelirsin inşallah.

kızlaar geçen paylaşamamıştım şimdide pek fotomuz iyi değil ama maşallah diyin kızıma :nazar::nazar:
:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
Eki Görüntüle 987197

Maşallah subhanallah kızına :nazar:
Yesin onu teyzeleri :emir_bebek:

Ema cım çok teşekkür ederim, forumda da yardımlarını çok gördüm, çok da incesin canım...

Ne demek canım rica ederim inşallah küçükte olsa bir faydam olmuştur.

Kizlar bu da benim kizimmm :KK23: :nazar:

Maşallah kızına canım :nazar:

Kızlar ben deliyim valla
ocak annelerinin ve şubat annelerinin doğum hikayelerini okudum gözlerim bi doldu bi boşaldı bazen güldüm resmen kahkaha attım ,

Allah'ım bizlerede nasip et yarabbim bence okuyun kızlar çok faydalı valla tecrübe sonuçta

bide insan nelere hazırlanacağını hesaplıyo hastaneye giderken nasıl olmalı ne alınmalı felan
ay bitanesi doğum fotoğrafçısı tutmuş kardeşleri o doğumdayken odayı süslemiş ikramlıkları felan herşeyi hazırlamışlar bi çıkmış odaya herşey muhteşem Mevlam sen hepimize o günleri görmeyi nasip ett AMİNNNNNNN

AY bi an yarın doğurcakmışım gibi geldi valla
bide öyle 40 haftayı bekleyen olmamış hiç 30 dan 38 e kadar 38-34 arası genelde olmuş doğumlar belki hepimiz mayıs annesi oluruz hee ne dersiniz :))) (burayı yazarken bildiğiniz hahah diye kahkaha attım resmen )

Rabbim bizlere de hayırlı sağlıklı kolay doğumlar nasip etsin inşallah.
Ben henüz hamile değilken girip doğum hikayelerini okurdum.Şimdi nedense pek cesaret edemiyorum okumaya :)

Canım ben tekrar bugun kontrole gıttım bebegın pozisyonu tum ölçumlerı normal servikal uzunluktada değişiklik yok hala 3.2 doktorum 1 ay daha rapor verdi ilacı kullanmaya devam edıcem ağır iş yapmak yorumak yok istirahat etceksin dedi 28 haftaya kadar çok onemliymiş bu değerlerı sabıt tutabılırsek rahatlarız bıraz dedı 2 hafta sonra tekrar kontrole çağırdı çok önemliymiş bu ölçüler erken doğum riski varmış ve bu haftalrda allh korusun doğrsa yaşamazmız :KK14: lütfen sende biran önce doktorunla konuşup istirahate çekil
Benim 11.haftadan beri ölçülüyo serviks uzunluğu ve o zamandan beri 31mm değişmedi çok şükür ben de hala günde 3 defa progestan 200 kullanıyorum bol bol istirahat edin,kendinizi yormayın ben de neredeyse devamlı yatıyorum diyebilirim

Bacilar sizlere birsey danismak istiyorum....
Simdi ablami bugun istemeye gelecekler....
Bana hicbirsey soylemedi annemler falan....
Normalde benim ve esimde orada bulunmasi gerekmez mi ?
Hamileyim alinganlik mi yine yapiyorum diyecegim ama madem kendi aralarinda isteme olacak beni artik o aileden biri olarak mi gormuyorlar ???
Hamileyim kiyamiyorlar diyecegim bir durumda yok ki....
5 dk. Yurume mesafesi var uzak yerde degil.....
Aile apartmani beni cagirinca diger yengemleri amcamlari falan cagirmak zorunda degiller sonucta degil mi....
Ben o ailenin bireyiyim ... (bireyi idim diyecegim artik )
Ne bileyim icim acidi fazla uzmemeye calisiyorum kendimi....
Yazarken yine gozler durmadi ama ne yapayim elimde degil...
Ablami verecekler ve beni tenezzul edip cagirmadilar bile....
Bundan sonra annemlere mumkun oldugunca daha az gidecegim anlasinlar kirildigimi...
Tabi umursalar ise :KK5:

Pufpufcum senin yazın dikkatimi çekti maviya o yüzden heralde :KK52: :KK52: Maşallah köftene yarım kiloyu geçmiş kocaman olmuşş :nazar: :KK1: Hadi bakalım darısı detayllı ultrasona :KK34:

köftem dikkatini çekmeyi başardı yani hımmmmm oleeeey o zaman :KK1: sağol canım benim :nazar:

Gozunaydin pufpufum :) Bizdende kooooocaman bi masallah koftene:nazar::nazar:

cann'ım sağol güzellik :KK69:

Hamileyim alinganlik mi yine yapiyorum diyecegim ama madem kendi aralarinda isteme olacak beni artik o aileden biri olarak mi gormuyorlar ???
Aile apartmani beni cagirinca diger yengemleri amcamlari falan cagirmak zorunda degiller sonucta degil mi....
Bundan sonra annemlere mumkun oldugunca daha az gidecegim anlasinlar kirildigimi...

valla canım yazını okurken bi yandan empati kurdum.. Ben napar ne düşünürdüm diye.. Sen gibi düşünürdüm,birebir.. Haklısın yani.. Ama aileninde bi bildiği vardır belki hemen suçlamak olmaz gibime geliyor.. Sonuçta hamilesin,kendilerince bişey düşünmüşlerdir veya sen üzülme diye söylemedikleri bişeyler vardır.. Aile içi ilişkinizi bilmiyorum tabi ama asla seni kayırcaklarını sanmam.. Ama bunlarıda ailene sormadan veya üstü kapalı ima etmeden öğrenemezsin..

Kızlar ben deliyim valla
ocak annelerinin ve şubat annelerinin doğum hikayelerini okudum gözlerim bi doldu bi boşaldı bazen güldüm resmen kahkaha attım ,

Allah'ım bizlerede nasip et yarabbim bence okuyun kızlar çok faydalı valla tecrübe sonuçta

bide insan nelere hazırlanacağını hesaplıyo hastaneye giderken nasıl olmalı ne alınmalı felan
ay bitanesi doğum fotoğrafçısı tutmuş kardeşleri o doğumdayken odayı süslemiş ikramlıkları felan herşeyi hazırlamışlar bi çıkmış odaya herşey muhteşem Mevlam sen hepimize o günleri görmeyi nasip ett AMİNNNNNNN

AY bi an yarın doğurcakmışım gibi geldi valla
bide öyle 40 haftayı bekleyen olmamış hiç 30 dan 38 e kadar 38-34 arası genelde olmuş doğumlar belki hepimiz mayıs annesi oluruz hee ne dersiniz :))) (burayı yazarken bildiğiniz hahah diye kahkaha attım resmen )

2.hamileliğim sürseydi nasip olsaydı ocak annesi olcaktım bende. O yüzden tanıdığım ark lar var ocak annelerinde,bende okuyorum zaman zaman.. Dediğin gibi tecrübe oluyor öyle deme.. Hepiniz okuyun bence :KK34:

Öncelikle kendim kocaman bi maşallah diyorum köfteme :KK69: veeeeee haftamızlı uyumlu olarak herşeyimiz güzel olarak karşınızdayız Efe'ciğim ile :KK66: ilk defa büyüdüğünden beri bu kadar net görebildim heryerini.. Pipisi hele hahahahaha çok belliydi..

525 gr ve 27 cm :KK69: rahim ağzı kapalı, bebişin bikaç organı kaburgası çiş torbası falan saydı güzel dedi.. yarın ya da önünüzdeki hafta detaylı ultrasonu yaptır dedi, burda yaptırmaya kalkarsam 371 tl'cik
:26: Offff yaaa amma pahalı bu hastane yahu!! Ama konuştum eşimle burda yaptırmaya karar verdik :KK34:

1 ay sonraya şeker yüklemesi için sabah aç gel dedi.. Tetenozu istersen burda da yaptırabilirsin dedi ama ben sağlık ocağını tercih edicem, ücretsiz ya o bakımdan :KK70: gerçi burda da 20 tl'ymiş bişey değil :KK1:

sezeryan için doğum tarihim 17 haziran görünüyormuş :KK34: normali 27 haziran.. Ama tabi sezeryan tercihim biliyorsunuz :KK1:

Sanırım haberler bu kadar canlar.. Stres ve tedirginliğim, heyecanım ile detaylı ultrasona kaldı şimdi, bakalım.. Hayırlısı inşallah.

Eki Görüntüle 986717
Maşallah Efe'yee koskocaman olmuşş :nazar:

Canım daha öncede istemeye gelmişlerdi değilmi, Yine gönül koyma biri kardeşin biri annen. Bana böyle birşey yapsaydı annemler arar söylerdim niye böyle davrandıklarını sorardım, bence çok da takma kafana, düşünürsen kurarsan kafandan kendini üzersin.

valla canım yazını okurken bi yandan empati kurdum.. Ben napar ne düşünürdüm diye.. Sen gibi düşünürdüm,birebir.. Haklısın yani.. Ama aileninde bi bildiği vardır belki hemen suçlamak olmaz gibime geliyor.. Sonuçta hamilesin,kendilerince bişey düşünmüşlerdir veya sen üzülme diye söylemedikleri bişeyler vardır.. Aile içi ilişkinizi bilmiyorum tabi ama asla seni kayırcaklarını sanmam.. Ama bunlarıda ailene sormadan veya üstü kapalı ima etmeden öğrenemezsin..

Canım daha öncede istemeye gelmişlerdi değilmi, Yine gönül koyma biri kardeşin biri annen. Bana böyle birşey yapsaydı annemler arar söylerdim niye böyle davrandıklarını sorardım, bence çok da takma kafana, düşünürsen kurarsan kafandan kendini üzersin.

Valla bacilar daha onceden tanismaya gelmislerdi ikk tanismada cagirmadilar tamam....
Eee simdi isteme ya istemeye geliyorlar neyse beni umursamadilar madem bende tavrimi koyucam kusura bakmasinlar....
Hicde uzulmeyecegim ben kocam ve bebegimle mutluyum....
Ama bir daha ki gittigimde dedigin gibi babygelim derdiniz ne diye sorucam :KK9:

Benim 11.haftadan beri ölçülüyo serviks uzunluğu ve o zamandan beri 31mm değişmedi çok şükür ben de hala günde 3 defa progestan 200 kullanıyorum bol bol istirahat edin,kendinizi yormayın ben de neredeyse devamlı yatıyorum diyebilirim

Ben gunde bır kez kullanıyorum crınone%8 vajınal jel diye bı ilaç buda progestoron destegı yogun tempoya çalışmaya alıştıgımdan oldugundan evde oturup yatmak çok zor 1 haftadır evdeyım belim ağrıyo yatmktan :KK14: senın yaklşık 13-14 hafta değişmemiş umarım benımde öyle olur ve bebişlerimizi sağlıklı kucagımıza alırız

Valla bacilar daha onceden tanismaya gelmislerdi ikk tanismada cagirmadilar tamam....
Eee simdi isteme ya istemeye geliyorlar neyse beni umursamadilar madem bende tavrimi koyucam kusura bakmasinlar....
Hicde uzulmeyecegim ben kocam ve bebegimle mutluyum....
Ama bir daha ki gittigimde dedigin gibi babygelim derdiniz ne diye sorucam :KK9:

İşte bu, sen ve kocan sana yeter, ama sor açık açık konuşmayıp tavır yaparsan araya soğukluk girer ve öyle devam eder. En azından mantıklı bir açıklamaları vardır, kız evlenince artık o evin bir bireyi olmadığı düşünülüyor bazı yörelerde belki sizde de öylemi acaba.

İşte bu, sen ve kocan sana yeter, ama sor açık açık konuşmayıp tavır yaparsan araya soğukluk girer ve öyle devam eder. En azından mantıklı bir açıklamaları vardır, kız evlenince artık o evin bir bireyi olmadığı düşünülüyor bazı yörelerde belki sizde de öylemi acaba.

Tatlim biz doguluyuz bilirsin kiza az deger verirler ama babam oyle degil....
Neyse bacim umursamayacagim amannnnn :21:
Allah (c.c.) mesut etsin ablami...:nazar:

Canım haklısın kesinlikle ama onlar senin ailen ve ablanı istemeye gelecekler seni çağırmalarına gerek varmı ki? İlişkiniz ne boyutta bilmiyorum ama öyle bir durumda hazırlık aşamasından tutta her aşamada yanında olurdum heralde,çağırmalarını beklemezdim yani.Açık açık söyle bence, aile içinde sevinçlerde,üzntülerde,kırgınlıklarda açık açık söylenmeli bence,böyle şeyler saklı gizli oldukça aranızdaki mesafe dahada açılır.Neyse tatlım üzme kendini bir açıklaması mutlaka vardır.bu arada hayırlı olsun canım mutluluklar diliyorum ablana :KK34:

İyi dileklerini ve dualarını yollayan canım arkadaşlarım hepinizden Allah razı olsun , hepimize inşallah hayırlısıyla bebeişlerimizi sağlıkla kucağımıza almak nasip olur. Bu hafta eşimde evde pek fazla giremiyorum ama bütünn mesajlarınızı okudum alıntı yapamadım kusura bakmayın. Tek tek hepinize teşekkür ediyoruz oğluşumla birlikte..

Nası doktormuş o öyle! Icini ferah tut sen, aynı rahatsızlık benim oglumda da var. Ben tedirgin oldukça dr rahatlattı. Benim bebeğimin iki böbreğinde de 6-7 mm arası.10 mm üzerine çıkınca artık hastalık vardır denebilirmiş. Seninki de sınırda henüz. Ben bol bol dua ediyorum. Ilk ogrendigimde yıkılmıştım resmen.
Benim dr ayrıntılı ultrasonda gördü. Şimdilik yapılacak tek şey takip altında tutmak dedi.6-7 mm her ikisi böbreğinde de varmış. Şu an hastalık var diyemeyiz daha sınırda dedi. 10 mm üzerine çıkarsa o zaman var denebilirmiş. 20 mm üzerine çıktığında da ameliyat olabilirmiş. Icini ferah tut . Allahın izniyle yok olacak yavrularımızın hastalıkları

Çok sağol canım inşallah doğuma kadar düzelir , hepimizin sıkıntısı..

Tmm cnm haberleselim...bu arada ben bayagi arastirdim,tabii arastirdikca moralim bozuldu.ama erkek bebeklerde genelde bu problem goruluyormus,sende fazla takma kafana(eger yapabilirsen)...birden bu siteden bi bayanla konustum cok rahatti beni...onun oglunda varmis,cok sukur saglikla dogmus ama hamileligi zehir olmus.sonrasinda kizina hamile kalmis dr lar ona da bobrek buyumesi teshisini koymuslar...kizida saglikla gelmis dunyaya...Insallah bizde yavrularimizi sagliklabkucaklayacagiz....

İnşallah canım benim inşallahh..

Ya bunun olmayacağını biliyorum ama garip duygular var içimde , down sendromu hiç aklıma bile gelmiyor. Böbreği içinde Allahım beterinden esirgesin düzelir umuduyla bakıyorum yada en kötü ihtimalle tedavisi varmış. Ama en çok aklıma gelen , hani burda bile annelerin böbreğinde büyüme oluyor ve ağrıları oluşuyor , kendimde böbrek hastasıyım tek böbreğim var , neler çektiğimi bir ben bilirim. Aklımdaki tek şey acaba onunda canı yanıyormudur , acaba böbreği ağrı yapıyormudur?:KK43: ne kadar yok canım da desem üzülüyorum kıyamam ben yavruma ya :KK5:

Canım haklısın kesinlikle ama onlar senin ailen ve ablanı istemeye gelecekler seni çağırmalarına gerek varmı ki? İlişkiniz ne boyutta bilmiyorum ama öyle bir durumda hazırlık aşamasından tutta her aşamada yanında olurdum heralde,çağırmalarını beklemezdim yani.Açık açık söyle bence, aile içinde sevinçlerde,üzntülerde,kırgınlıklarda açık açık söylenmeli bence,böyle şeyler saklı gizli oldukça aranızdaki mesafe dahada açılır.Neyse tatlım üzme kendini bir açıklaması mutlaka vardır.bu arada hayırlı olsun canım mutluluklar diliyorum ablana :KK34:

Canim aile baglarimiz oldukca kuvvetlidir....
Babam daha yeni aradi sonradan bana darilma kizim dedi....
Ablanin goruculeri gelecek falan filan dedi....
Gelmesenizde olur dedi.....
Bu saatten sonra cagiriyorlar gidecegiz sanki esimde sinirlendi....
Ayrica bana hicbirsey soylemediler ki geleceklerini halamdan ogrendim...
Babam bu saat olmus daha yeni soyledi....
Neyse madem onlar icin boyle bir konumum varmis bende bundan sonra ona gore davranirim olur biter.....

Canim aile baglarimiz oldukca kuvvetlidir....
Babam daha yeni aradi sonradan bana darilma kizim dedi....
Ablanin goruculeri gelecek falan filan dedi....
Gelmesenizde olur dedi.....
Bu saatten sonra cagiriyorlar gidecegiz sanki esimde sinirlendi....
Ayrica bana hicbirsey soylemediler ki geleceklerini halamdan ogrendim...
Babam bu saat olmus daha yeni soyledi....
Neyse madem onlar icin boyle bir konumum varmis bende bundan sonra ona gore davranirim olur biter.....

Ayy canım benim kırılmakta haklısın ama bak babanın yüreği dayanmamaış sonradan bana darılma kızım diye aramış adamcağız.Ablanın söylemesi gerekirmiş aslında neyse tatlım uygun bir zamanda ailene git bağır çağır dök içini sonra öpüşün barışın,hem sen rahatla hemde onlar hatalarını anlasınlar.Ne olursa olsun ne onlar senden nede sen onlardan vazgeçemezsin.

Ayy canım benim kırılmakta haklısın ama bak babanın yüreği dayanmamaış sonradan bana darılma kızım diye aramış adamcağız.Ablanın söylemesi gerekirmiş aslında neyse tatlım uygun bir zamanda ailene git bağır çağır dök içini sonra öpüşün barışın,hem sen rahatla hemde onlar hatalarını anlasınlar.Ne olursa olsun ne onlar senden nede sen onlardan vazgeçemezsin.

Ama ben eminim babam baya kizmistir bizimkilere....
Cunku babam o aradigi saatlerde isten geliyordu....
Geldiginde bizi goremeyince hemen aradi canim babam....
Neyse gecti gitti bitti :KK36:
Gorur o annem torunu dogunca gostermeyecem ona :KK52:
Size yazmasam rahatlayamazdim sanirim :KK19:

X