2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Kızlar biraz moralim bozuk dün yapılan kan sonclarında tsh sınır 4iken benm 5 cıktı Dr da hamilelik guatr ı olduğunu benm tiroid hormonlarının yetersiz kaldığı için tsh I'n yüksek çıktığını ve ilaç kullanmam gerektiğini söyledi eğer tsh yüksek olrsa bebekte zihinsel ve fiziksel gelişim geriliği olabiliyormuş bzmki fiziksel olarak iyi ancak umarm zihinsel olarak da iyidir size tavsiyem her kontrole gittginzde tsh ve ft3 ft4 e baktırn

evet cnm bebişlerimiz iyi olsunda gerisi kolay Allah'ın izniyle

anahtarlıkta hoş bir fikir bunun içine sıvı sabun koymuşlar renkte hoş olmuş bakalım koku fikrinide değerlendiricem

belki şeker direk bu şişelerin içine de konabilir... tabi ağız genişlikleri nasıl bir bakmak gerek. :KK34:
o olmazsa da, zeytin kolonyası filan koymayı düşünürüz heralde biz.

Öncelikle kendim kocaman bi maşallah diyorum köfteme :KK69: veeeeee haftamızlı uyumlu olarak herşeyimiz güzel olarak karşınızdayız Efe'ciğim ile :KK66: ilk defa büyüdüğünden beri bu kadar net görebildim heryerini.. Pipisi hele hahahahaha çok belliydi..

525 gr ve 27 cm :KK69: rahim ağzı kapalı, bebişin bikaç organı kaburgası çiş torbası falan saydı güzel dedi.. yarın ya da önünüzdeki hafta detaylı ultrasonu yaptır dedi, burda yaptırmaya kalkarsam 371 tl'cik
:26: Offff yaaa amma pahalı bu hastane yahu!! Ama konuştum eşimle burda yaptırmaya karar verdik :KK34:

1 ay sonraya şeker yüklemesi için sabah aç gel dedi.. Tetenozu istersen burda da yaptırabilirsin dedi ama ben sağlık ocağını tercih edicem, ücretsiz ya o bakımdan :KK70: gerçi burda da 20 tl'ymiş bişey değil :KK1:

sezeryan için doğum tarihim 17 haziran görünüyormuş :KK34: normali 27 haziran.. Ama tabi sezeryan tercihim biliyorsunuz :KK1:

Sanırım haberler bu kadar canlar.. Stres ve tedirginliğim, heyecanım ile detaylı ultrasona kaldı şimdi, bakalım.. Hayırlısı inşallah.

Eki Görüntüle 986717
Gozun aydin haberler cok guzel nazar degmesin.

valla canım ben doğumda hastaneye veya hayırlı olsuna gelenlere 4-5 çeşit farklı şey hazırlıyorum onları dağıtacağım. çubuklarda hoşgeldin Ela yazan kartlar, keçeden küçük süsler magnet şeklinde, Kendim şeker hamurlu kurabiye yapıyorum anlardan, kaartondan şekilli kutular kesip içine lokum vs. gibi...
mevlitte ise kurabiye ve yanında ????? bunu daha bulamadım. küçük çantalar yapıp kartondan içine koyup, üzerine etiketle kızımın ismini basıp dağıtacağım.

hazırlıklara şimdiden başladım..

sabun çok güzel aslında onuda kendim yaparım ama sıcak hammadde ile uğraşmak istemiyorum ne olur ne olmaz kendimi yakmayayım..:KK52:

bayagı hazırlıklar başlamış sende canım maşallah :KK1: bende kendim yapmayı planlıyorum.biraz zahmetli ve sadece 1 kalıp 50 lira.:KK53: ve en az 5 kalıba ihtiyac var çünkü sabun hemen donan birşey.ve sabunun ayarını tutturmak falan çok önemli ama ben sevdim bu işi yapıcam inşallah :KK34: böyle şeylere meyilim çok elimden de geliyor allah a şükür :KK16:

Kızlar biraz moralim bozuk dün yapılan kan sonclarında tsh sınır 4iken benm 5 cıktı Dr da hamilelik guatr ı olduğunu benm tiroid hormonlarının yetersiz kaldığı için tsh I'n yüksek çıktığını ve ilaç kullanmam gerektiğini söyledi eğer tsh yüksek olrsa bebekte zihinsel ve fiziksel gelişim geriliği olabiliyormuş bzmki fiziksel olarak iyi ancak umarm zihinsel olarak da iyidir size tavsiyem her kontrole gittginzde tsh ve ft3 ft4 e baktırn

canım sıkma canını dert edicek birşey yok ilaçlarla doktorlar herşeyimiz dengeliyor :KK34:

cnm ben ilk gebelik testi için sağlık ocağına gittiğimde doktor TSh demir vs hepsinden yapmıştı. ozaman 2,9 çıkınca hamilelerin genelde 2 katı değerlendirilir ilaç başla demişti ve endokrine giderek bende daha ilk aydan itibaren ilaca başlamıştım..
tabi bizde birazda genetik ablamdada hamilelikte çıkmıştı bence ihmal etme sabahları aç karına içilen bir hap tabi grları farklı

belki şeker direk bu şişelerin içine de konabilir... tabi ağız genişlikleri nasıl bir bakmak gerek. :KK34:
o olmazsa da, zeytin kolonyası filan koymayı düşünürüz heralde biz.

kızlar size bir fikir bu şişelerin içine kaymal için renkli boncuk şekerler var yarım cm çapında onlardan renk renk alıp karıştırılark konulabir çok hoş görünür.:KK34:

canım ben cumartesi günü şekeri yüklettim kurtuldum çok şükür:KK52:
dorktor bu defa yeni testten bahsetmedi sanırım bitti. 3 hafta sonra al randevunu dedi. artık sanırım 3 haftada bir gidicez.
bu arada benim bızdıkım anneyi tok seviyor. açken gücü hali dermanı olmuyor yavrumun tekme atmaya:KK52:

iyi hadi bakalım geçmiş olsun canım, evet artık 3 veya 4 haftada gideriz inşallah son aya kadar.

Kızlar merhaba dün bi numara aradı kendileri ebeymiş hamileisnz deil mi size eğitim vermek için ziyaretinize gelmek istyrz dediler sizi,ben de pazt günü müsaittim kabul ettim ama kv mi de cagrdm yalnz olmayım ne olr ne olmaz sizi de böyle arayan oldu mu

ben böyle bir uygulama duymadım, bizim apartmanda ASM de çalışan bir ebe var ona sordum, yok böyle bir uygulama dedi. sen canım ogün açma kapıyı, geçen gün haberlerde vardı, hasta çocuğunu iyileştirmeye geldik demişler, sağlık ekibiyiz demişler ve çocuğun tedavi paralarını çalıp gitmişler. sen bunu yazdığın günün ertesi günü çıktı haberlerde bende komşuya sorana kadar sana birşey demek istemedim. ama sakın sakın kayın validem var evde diyerek açma kapıyı. eter bayıltıcı birşeyler koklatırlar allah korusun, para alıp gitseler yine iyi organ mafyası falan, aklıma çok kötü şeyler geliyor, allah korusun. bir daha ararlarsa siz hangi merkezdesiniz ben oraya geleyim falan de, bakalım sana bir isim verebileceklermi ?

canım arkadaşlarda yazmış ben anca görüyorum korkma benim aşağıda olma gibi bi problem yokken ben kızımın tepişlerini hep göbişte ve aşağısında hissediyorum.. korkma senin inatçı oğlun sımsıkı sana tutunuyor..:KK52::KK52::KK52:

:KK9::KK9::KK9: vallahi ilk yazdığından bişeycik anlamamıştım. aşağıya da yazmışsın çok güldüm vallahi :KK9::KK9::KK9: benim bebişim anası gibi obur olacak açken bir yemek ye diye uyarıyo. yedikten sonra da içerde parti veriyo kendi kendine. sonra da uyuyo :KK52::KK52::KK52::KK52:

canım ilk yazını atlamışım ondan bu yazını buldum alıntıladım hemencik. ben de konuşsam mı konuşmasam mı diye düşünüyordum ama konuşmicam ya.. normal doğum istiyorum. inşallah da bir aksilik çıkmaz da öyle doğum yapabilirim. eğer bişey olursa doktor zaten açar konuyu bence :KK53::KK53::KK53:

GÜNAYDIN ANNİŞLER VE BEBİŞLERR..nasılsınız bakalımm??

geçmiş olsun canım daha önceden böbreğinle ilgili bir sorunun varmıy dı acaba?

sanki açken daha hareketli gibi canım yaa bir de yemek yerken çok hareketli ben yemek yedikten sonra biraz kıpırtı duyuyorum sonra sanırım bebişim uyku moduna geçiyo:))) :KK55::KK55:

aynen açken yumruk tekme havalarda uçuyor yemek yedikten sonra bir kaç takla atıp şımarıklık yapıp sonra derin bir uykuya yatıyor:KK16:

Benim oglanda acken baaya hareketli teyzesi ....
Tok ikende hareketli ama :KK52:
Ayrica seker testim falan gecti sukur yine 1 ay sonra gel dedi....:KK34:

oh iyi canım sevindim, evet aç çocuk bu kadar hareketli olurmuymuş...benimki de öyle teyzesi :KK52::KK52:

Öncelikle kendim kocaman bi maşallah diyorum köfteme :KK69: veeeeee haftamızlı uyumlu olarak herşeyimiz güzel olarak karşınızdayız Efe'ciğim ile :KK66: ilk defa büyüdüğünden beri bu kadar net görebildim heryerini.. Pipisi hele hahahahaha çok belliydi..

525 gr ve 27 cm :KK69: rahim ağzı kapalı, bebişin bikaç organı kaburgası çiş torbası falan saydı güzel dedi.. yarın ya da önünüzdeki hafta detaylı ultrasonu yaptır dedi, burda yaptırmaya kalkarsam 371 tl'cik
:26: Offff yaaa amma pahalı bu hastane yahu!! Ama konuştum eşimle burda yaptırmaya karar verdik :KK34:

1 ay sonraya şeker yüklemesi için sabah aç gel dedi.. Tetenozu istersen burda da yaptırabilirsin dedi ama ben sağlık ocağını tercih edicem, ücretsiz ya o bakımdan :KK70: gerçi burda da 20 tl'ymiş bişey değil :KK1:

sezeryan için doğum tarihim 17 haziran görünüyormuş :KK34: normali 27 haziran.. Ama tabi sezeryan tercihim biliyorsunuz :KK1:

Sanırım haberler bu kadar canlar.. Stres ve tedirginliğim, heyecanım ile detaylı ultrasona kaldı şimdi, bakalım.. Hayırlısı inşallah.

Eki Görüntüle 986717

ohhh maaşallah :KK16: canım geçmiş olsun, gözünaydın, artık ayrıntılıya gün sayarız.:KK52::KK52:
benimde 23. haftada aynı kilodaydık, gayet güzel boyu posuda :nazar::nazar::nazar::KK52::KK52:

kızlar teşekkür ederim cevaplar için, durum aynen dediğiniz gibi... 37.haftada izne ayrılıyoruz ve o saatten sonra erken doğum olsa bile izinler aktarılıyor yani her durumda 16 hafta... personeldeki memur bu konuda doktorunuzun yazdığı rapora dikkat edin,bazı doktorlar eski uygulamaya takılı kalıyor erken doğumdan kaynaklanan ek süreyi eklemiyor dedi...

ben derslerimi bırakamam ortalık karışır diyince de 16 haziran olan doğum tarihinizi doktorunuz 21 haziran diye yazarsa tam 30 mayısta izne ayrılmış olursunuz ve dönemi resmen tamamlamış olursunuz dedi... tabi bu süreyi fiilen evde geçireceğim için bana olabilir gibi geldi...

asıl canımı sıkan konu ise şu; (sizin kurumlarınızda nasıl bilemiyorum) örnekle anlatacağım; 30 mayısta başlayan doğum iznim yaklaşık 22 Eylül de sona erecek... benim planım bu tarihten hemen sonra kurban bayramına kadar yıllık izne ayrılmak sonra da raporlarla güz dönemini tamamlamaktı... ancak çalıştığım kurum özellikle 5 er günlük raporlar konusunda sıkıntı çıkarıyormuş... doğum izniniz biter bitmez size ücretsiz izin veririz hocam demez mi:KK53: ee zaten tatil dönemine geliyor doğum iznim... ben ücretsiz izne bahar döneminde ayrılıcam diyince de , " toplam 24 ay ücretsiz izin hakkınız var ve hemen ayrılmazsanız ücretsiz izin hakkınız geri saymaya başlar dediler" yani ücretsiz izne ekim de değil de şubatta çıkarsam ve ekim-şubat aralığını heyet raporu ile geçirirsem 24 ay olan ücretsiz izin hakkım 20 aya düşmüş olacakmış.... diyecğim o ki benim kurumum rapordan ziyade ücretsiz izin kullandırmaya odaklanmış... aranızda uzun ücretsiz izin kullanmak isteyen varsa bu durumu gözönünde bulundurun kızlar....

Doğum izninin bitiminden itibaren 24 ay ücretsiz izin hakkımız var. bu doğru. yani bebek 24 ay+doğum izni kadar yaşına geldiğinde işe başlamamız gerekicek. ama ben oğlumda doğum iznim bittikten hemen sonra 20+20 günlük raporlar almıştım(o zaman 20 gün alınabiliyordu şimdi 10 gün alınabiliyormuş ama heyet raporu 1 ay galiba.). Ardından yıllık izinlerimi kullanmıştım. Sonra dilekçemi verip ücretsiz izin hakkımı oğlum 13 aylık olana kadar kullandım. rapor ve yıllık izin hakkımız varken niye ücretsiz izin alalım ki?

[
canım şimdiden kendini kısıtlama, ailede şeker hastası olan varsa özellikle anne, anneanne, hala, teyze dikkat et derim. en azından çaya attığın şekeri kessen, veya hergün çikolata yiyiyorsan günaşırı yapsan, bir iki dikkat bile sonucunu etkiler. evet ben kendim için değil bebiş için tutuyorum. yine canım çok istiyorsa dayanamayıp yiyorum göz hakkı diyorum ama miktarını azaltıyorum mesela. ama yaşın gençse canım şeker sorunun olmaz. ben 35 yaşındayım ve ailede de var hem anne hem baba sülalemde:KK37::KK37: onun için çıkması normal ama sen korkma testi bekle, inşaalah iyi çıkar.

canım halamda ve babamda var.. halamda ikinci doğumda çıktı ondan beridir de devam ediyo. babamda da durum farklı şeker düşüklüğü var.. ben zaten 8 senedir falan çayı şekersiz içiyorum ama işte tatlı ve çikolata yemem çok ki meyve ve bal falan da çok tüketiyorum.. ekstra çikiletaları keseyim bari :KK52::KK52::KK52:

kızla merhaba.hazırlıklar nasıl gidiyor? ben bu ara hastanede dagıtmak için yaptıracagım sabunlara karar vermeye başladım.ayrı olarakta çikolata dağıtmayı dşünüyorum ama süslenmiş bir şekilde değil normal kutusundan.Eki Görüntüle 986699 bu sabun olayı daha çok hoşuma gidiyor hem çok şık hemde kalıcı.insanlar banyolarına aksesuar olarak koyabilir siz ne düşünüyosunuz nasıl görünüyor :KK34:

canım çok güzelmişşş sabunlarrr:KK52::KK52::KK52:

Eki Görüntüle 986717

canım maşallaah sizeeeee:nazar::nazar::nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar: Allah'ın izniyle detaylıda da bişicik çıkmayacaktır hiiiiçç telaş yapma.. kızımın da selamı var içerden seri tepişlere başladı gene yaramazım :KK52::KK52::KK52::KK52::nazar::nazar::nazar::nazar:

yok canım benim 2 arkadaşımda da çok yüksekti bu değerler, birinin kızı birinin oğlu oldu turp gibiler, akıllarıda zehir gibi. öyle kötü şeyler getirme aklına. ama ilaçlarını ihmal etme, bir gün bile unutmadan içmen gerekiyormuş. kızcağızlar iş yerinde, evinde, çantalarında olmak üzere 3-4 paket bulunduruyorlardı. bir arkadaşımın 7 küsürmüş hemde, ben hamile kalınca bana ilk o demişti değerlerine baktır diye, 14. haftalıkken bakılmıştı, tekrar baktırayım sağol hatırlattığın için. sana da geçmiş olsun canım. ilacını hemen git al bence.

Eki Görüntüle 986717

Bizden de Efe ye kocaman bir maşallah gelsin :nazar:güzel haberlerle gelmişsin canım inşallah detaylıdan da güzel haberlerle gelirsin

canım halamda ve babamda var.. halamda ikinci doğumda çıktı ondan beridir de devam ediyo. babamda da durum farklı şeker düşüklüğü var.. ben zaten 8 senedir falan çayı şekersiz içiyorum ama işte tatlı ve çikolata yemem çok ki meyve ve bal falan da çok tüketiyorum.. ekstra çikiletaları keseyim bari :KK52::KK52::KK52:

canım maşallaah sizeeeee:nazar::nazar::nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar: Allah'ın izniyle detaylıda da bişicik çıkmayacaktır hiiiiçç telaş yapma.. kızımın da selamı var içerden seri tepişlere başladı gene yaramazım :KK52::KK52::KK52::KK52::nazar::nazar::nazar::nazar:

hımm evet o zaman azıcık dikkat etmen yeterli olur, çayı şekersiz içiyorsan ne mutlu sana, ben yeni bıraktım çok zorlanıyorum :KK50::KK50:
ama benimde abur cubur şekerli şeyler hiç canım çekmez, ama hamileliktenmi bilmem acayip çikolata istiyor, Türk kahvesiyle bir tane küçük parça çikolata yiyiyordum o kadar. ama şimdi o çikolatayı da yasakladı dr. umuz :KK47::KK47:

canım geçmiş olsun üzülme doktorunda ilaç kullanman gerektiğini söylemiş bir arkadaşta yazmış hamileliğinde bunu yaşayıp ilaç kullananlar olmuş ve kötü birşey olmamış stres yapma Allaha emanet yavrularımız inşallah sağlıkla kucağımıza alacağız onları

Canim bence o celikli olarak sekere degilde bence sivina odaklanmalisin....
Bol bol sivi tuketmeye bak yanindan suyun eksik olmasin...
Bende de sivi eksikligi olmustu bol su ile atlattik sukur darisi basina :KK19:
Bir daha ki seker yuklenmende de fazla cikmaz ins. Degerlerin :KK54:

canım benim suyum az değil aksine fazla çok su tüketiyorum zaten ben, yani suyun daha fazla olmamasını sağlamam lazım ayrıca da şekeride düşürmem lazım şekerin yüksek olmasından da olabilir. ama şekeri nasıl düşüreceğimi bilmiyorum :KK43:[/QUOTE]

Bacim sen o kadar suyu nasil iciyon yahu :KK53:
Biraz azaltmaya bak bence....
Ben 5 bardak zar zor tuketiyorum :KK14:

Eki Görüntüle 986717

Efe Bey e kocaman bir masaallah diyelim :nazar::nazar::nazar:
Yasin de selam soyluyor sanirim sana yazarken basladi tepislere :KK52:
Detaylinda boyle guzel gecer ins. ♥♥♥:KK19:

Bacim ilk aydan duzenli olarak ger ay bakilmasi gereken testlerden biridir bu....
Ilk defa mi baktilar sana ....
Endokrinciye gittin mi peki ???
Ilaclarla dengeleniyor canini sikma bacim....
Gecmis olsun :nazar:

Bacilarim 2.doz asimida olmus bulunmaktayim :KK42:
Agri sizi olmadi sukur....
Kasik agrim azaldi diye guclenip gittim :KK76:
Diger asi icin 6 ay sonra bebisinle gel dedi :KK52::KK16:

Bacilarim 2.doz asimida olmus bulunmaktayim :KK42:
Agri sizi olmadi sukur....
Kasik agrim azaldi diye guclenip gittim :KK76:
Diger asi icin 6 ay sonra bebisinle gel dedi :KK52::KK16:

hadi geçmiş olsun canım ben de bu hafta olacaktım hastayım diye gitmedim haftaya düşünüyorum 6 ay sonra bebişinle gel demiş ya ay içim bir tuhaf oldu Allahım hayırlısıyla o günleri göstersin inşallah

Efe Bey e kocaman bir masaallah diyelim :nazar::nazar::nazar:
Yasin de selam soyluyor sanirim sana yazarken basladi tepislere :KK52:
Detaylinda boyle guzel gecer ins. ♥♥♥:KK19:

sizin minnaklar bizim Efe'ye selam söylüyor demek kıpır kıpırlar baksanıza :KK34: oyyyy yerim hepsini

X