2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Selam guzeller .....
Bu aralar bebisimle ben oldukca halsiziz
Yasin imde eskisi gibi hareketli degil
Aman kendinize dikkat edin hasta olmamaya calisin :26:

bunu ben de çok düşünüyorum ya işersem ya da gaz yaparsam diye korkuyorum. Ikın ıkın nereye kadar illaki bişey çıkar o ıkınmaya

çileğim çileğim diğer yazını bulamadım beslenme ile ilgili olanı doktor söylediklerinde haklı ama bizde haklıyız seni çok iyi anlıyorum cnm.

inan senle aynı durumdayız sabahları artık 5.30 da kalkıyorum kahvaltı yapayım okulda arada yiyeceklerimi hazırlayayım diye .. genelde öğlen yemeğimi sütümü yoğurdumu yanımda getiriyorum evde 6 da kahvaltı yapıp sonra 8.30 da yaptığım tostu yiyorum .. sonra 11 gibi sütüm var. öğlen yemek getirmişsem soğukta olsa yiyorum sonra yoğurt kuru kayısı vs. ama akşam 6 da evde oluyorum yemek yoksa çok zor geliyor. yapmak ama uzun çalışma saatları insanı yoruyor şükür kızım hiç annesini üzmedi ne bulantı ne ağrı 7 de okulda olup 5.30 da çıkıyorum çok zor uykudan fedakarlık etmek ama minik kızım için yapıyorum sende dene düzene giriyorsun zaten 1 hafta içinde

yok canım analık iznine ayrıldığın tarihten itibaren tam 16 hafta sayıcan doğum tarihin önemli değil

galiba büyüo benim ilk hamileliğim inanamıorum büyüdüğünesenin ikinci sanırım oğluşunmu olucak bu sefer göbişi koyarsın bakarız arkadaşım büyüyünce

ıkıncı bıraz nazlı valla doktor once kıza benzettı bır hafta sonra bır cıkıntı var dedı tam gostermedı en son gıttıgımde %90 kız dedı ama bu hamılelıgım kızımda yasadıklarımdan cok farklı ıcımde hep erkek gıbı sankı hatta bugun ruyasını bıle gordum erkektı bakalım ayrıntılı ultrasonda bellı olur artık yurtdısındayım nısanda gelıcem turkıyeye artık kendımı turk doktorlara emanet edıcem :)

Son düzenleme:

AA sen devlettesin ama sizde tabiki herşey farklı yıllık izinlerin bile devlete bağlı biraz sonuçta ücretlerinizi devletten alıyorsunuz herşeyi bilir. ama biz özel olduğumuz için ücretimizi şirketimiz karşılıyor devlete yansıyan bişrey olmayacak.O yüzden insiyatif dediğin gibi önemli biizm için.

Selam guzeller .....
Bu aralar bebisimle ben oldukca halsiziz
Yasin imde eskisi gibi hareketli degil
Aman kendinize dikkat edin hasta olmamaya calisin :26:

geçmiş olsun canım..tez zamanda iyileşirsin inşallah.havalarda acayip etkiliyor insanı dün hava çok güzeldi ben bir enerjik bir enerjik hava kapalı oldu mu parmağımı klavyeye koymak zor geliyor..dikkat et Yasinimize de kendinede :)

bunu ben de çok düşünüyorum ya işersem ya da gaz yaparsam diye korkuyorum. Ikın ıkın nereye kadar illaki bişey çıkar o ıkınmaya

ama dimi lavman yapıyorlarmış sanırsam :) temizliyorlarmış içimizi dışımızı :) sglbnt dediği gibi belkide ağırdan sancıdan aklımıza bile gelmicek ozaman

37. Hafta dıpumdan 3 hafta önce. Ben yıllık iznimide birleştircem 1 haftasını yani 1 ay önceden çıkmış olacağım. Son 1 ay idare ederiz bence zorlanmayız.

benim haziran 9 doğum tarihim Mayıs başı gibi almayı düşünüyorum ama dayanamazsam doğum öncesi 2 ay alıp daha sonrada yıllık iznimle birleştirebilirim inş şu yasa çıkarda 2 hafta daha eklenir ve 18 haftaya çıkar izinlerimiz

haklısın üşenmemem lazım...yarından itibaren düzene koyayım bende sabahları erken kalkıcam mecbur...canım benim teşekkür ederim iyiki varsınız insan güç buluyor yazdıkalrınızdan :13:

evet benimde sevmediğim tek şey lavman ama artık eskisi gibi değilmiş şırınga gibi küçük bir şeyle yapıyorlarmış. eskiden ne o öyle serum borusunu sokuyorlardı içimize.. tabi şimdilik bundan rahatım.. ama düşünmesi bile kötüydü..

Kızlar dün akşam karnımın sağ tarafında ağrı başladı demiştim sadece ayaktayken ağrıyor otururken bişi yok ama gaz falan değilmiş bu sabah geçmeyince doktoru aradım hemen gel dedi ve gittim bebişe baktı iyiydi çok şükür radyolojiye yönlendirdi apandistten şüphelendi .böbreğe bakıldı apandiste bakıldı sorun yoktu çıka çıka safra kesesi taşı çıktı doktorum yapacak bir şey yok dedi yani ağrıyı çekip oturacağım çok çok dayanılmaz hale gelirse genel cerrahiye yönlendirecek.inşallah bişi olmaz çok korkuyorum ağrı falan deyip geçmeyin bir günden uzun sürerse bu tip ağrılar mutlaka doktorunuzu arayın kızlar

geçmiş olsun güzelim Rabbim acil şifalar versin

İnş. torba yasanın içinde varmış bu bakalım

kızlar eger normal sancı gelmezse sezeryanı onerırım ben sunı sancıyı ben 18 saat cektım ve cok kotuydu.normal dogumda hıjyene dıkkat edersen cabuk ıylesıyosun

Allah sıfa versın canım neysekı bebegım ıyıymıs temkınlı davranman ıyı olmus ınsallah cok agrımaz.

Son düzenleme:

Sorma canım öyle oldu biraz.. Çok teşekkür ederim iyi dileklerin için..
NTS bebeğin kalğ atışlarını ölçüyor ayrıca rahimde bebekte sancı var mı bunu ölçüyor. Karnına 2 tane lastik gibi bir şey bağlıyorlar. İkisine de yuvarlak bir şey yerleştiriyorlar ve makina bebeğin kalp atışını ve sancısını bir kağıda çıkarıyor.. Bebeklerde NST ye bağlandığında sanrım içerde sıkışıyor hiç hoşlanmıyorlar. Sürekli tekme atıyorlar. Hatta son aylarında olan hamişlerin bebekleri o kabloları yerinden oynatıyor

Fmf çok zor bir hastalık.. Rabbim kimseye vermesin. Aniden karnına bir ağrı giriyor ateşin 39 40 lara yükseliyor miden bulanıyor ve iç organların atak süresince çalışmıyor. Ve bu ataklar 24 ile 48 saat arası sürüyor. Bel ağrısı bacak krampları da cabası.. Genellikle heyecan durumlarında stres durumlarında ve bağışıklığının çöktüğü zamanlarda ortaya çıkıyor. Ömür boyu ilaç kullanıyorsun. İlaç kullandığın zaman hastalığı ayakta daha rahat atlatabiliyosun. Normalde atak geldiği zaman saatte 1 defa ilaç içtiğinde sıkıntı yok. ama hamilelikte günde sadece 1 ilaca izin var bu da atağın önüne geçemiyor kıvrandırıyor..
Rabbime çok şükür 1 hafta hastanede yattık ama bebeğim iyi durumda.. İnşallah hamilelikte geçirdiğim ilk ve son atağım olur..
Sağlıkla canım benim..

ama dimi lavman yapıyorlarmış sanırsam :) temizliyorlarmış içimizi dışımızı :) sglbnt dediği gibi belkide ağırdan sancıdan aklımıza bile gelmicek ozaman [/QUOTE]

lavmanla sadece kakayı temizliorlar tatlım, idrara ve gaza bişey yapılamıyor :26: benim hamilelik sürecimde de çok gazım var zaten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…