2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Doğumum 25 temmuz cadı bır kızım olacak:))

HOŞGELDİN..güzel doğumlar olsun sağlıcakla kucağına almak nasip etsin meleğini..:KK16:

Kızlarrrrr biz geldik oğlumla 912 gr. Olms 2hafta önden gidiyoruz maşallah 75lik şeker yüklemesi de yapıldı 3kere kan vermiş olsam da oğlum içşn deger bir de renkli ultrasonda gördüm cdmizi aldık doğım tarihi için de Dr oğlunuz büyük gidiyor Haziran ayında tetikte olcaz ancak Mayıs sonu da olabilir dedi bir ihtimal Mayıs annesi de olabilirm tabi Allah bilir:)

hoşgeldin ne güzel haberlerle geldin ama sen bizim haziran annemizsin sağlıklı doğumlar olsunda haziran mayıs farketmez...:KK16::KK16:

Ohh Maaşallah :nazar: Nazarlardan korusun rabbim. bizde hafta sonu şeker yüklettik normalde iğne görünce bayılan ben:18: 3 kere kan verdim ve aç karına bekledim sanırım annelik bu..:KK34: ama sonuçlar iyi çıktı ..
benim kızın kilo olarak çok küçük radyolog çok minyon olacak dedi 22+5 de 430 gr dı miniğim :KK5: çok üzüldüm ama bakalım

Benmki 24+3 canm ama basından beri iri Dr da iri bir beebk olcak dedi ama daha cok zaman var son haftalarda atağa gecer kızın belki de canm üzülme

HOŞGELDİN..güzel doğumlar olsun sağlıcakla kucağına almak nasip etsin meleğini..:KK16:

hoşgeldin ne güzel haberlerle geldin ama sen bizim haziran annemizsin sağlıklı doğumlar olsunda haziran mayıs farketmez...:KK16::KK16:

Tabi canm orası kesin btn çıraklık dönemlerimi burda yasadım burda öğrendim ne var ne yok burası değişmez :)

anlamadım ben şimdi. :):).
37. hafta doğum iznim başlıyor. Kalıyor 5 hafta doğum iznim. bunu doğum sonrasına aktaracağım. yıllık izinle bunun bir ilgisi yok. Ben 2 haftalık yıllık iznimin 1 haftasını doğum öncesi, 1 haftasını doğum sonrası kullnacağım. Doğum sonrası doğum iznim 13 hafta olacak yıllık iznimle birlikte 14 hafta.
böyle değil mi

canım benim bizim yasal olarak 8 doğum öncesi 8 doğum sonrası iznimiz var. devlet bize doğum öncesi 5 haftayı doğum sonrasına aktarabilirsin diyor. yani 8+5. ama bu aktarmada fiili çalışmayı şart koşuyor.
yani biz 32 haftada çalışabilir raporu alıyoruz ya bu 5 haftayı doğum sonuna aktaracağım bende çalışacağım şimdi diyoruz yani..
işte eğer biz 32037 hafta arasında eğer yıllık izin rapor fln alırsak kaç günse bu 5 haftadan düşüyor. 1 hafta yıllık izin alırsan doğum sonrasına 4 hafta aktarırsın kısaca bence yıllık izninin 2 haftasını da doğum sonrası kullan.

umarım açıklayabilmişimdir.

Canım selam, endişelenecek bi durum yok merak etme ama yıne de içine sinmiyorsa ara sor bi doktoruna. Bende herkesin bildiği üzere daha sağlam bi tekme yiyememiş durumdayım 26.ncı haftamız olmasına ragmen düşün yani... Bugun geldık doktordan ve bunların normal oldugunu soyledı doktorumuz, biz anlamıyoruz ama onlar sureklı yer degıstırıolar, plasentanın arkasına önüne geçiyolar, doktora gıttıgımde ultrasonda bakıyorum ayakları bazı zaman sağda bazı zaman solda, şuan yerleri rahat olduklarından dolayı rahatça kayıyolar içimizde :KK1: Sen şimdi bide 30'lu haftalarımıza geldıgımızde gör, artık ıyıce irileşeceklerinden ve yer kalmayacagından dolayı orada ıyıce sıkışıp daha az ve sert şekilde hareket etmeye baslıcaklar ve hissetmememiz mümkün olmayacak ozaman :KK1:

Bide şunu okudum bi yerde, anne gün içinde ne kadar hareketli olursa bebek okadar az hareket edermiş. Yani butun gun ayakta bıseylerle mesgulsen o sırada bebek uyurmuş, geceleri biz artık yatıp uzandıgımızda onların hareket etmeye baslaması bu sebeptenmiş çünkü anne karnında sallanınca uykuları gelirmiş, doğduktan sonra bebeği sallayıp uyutma eylemi de buradan gelirmiş :KK49: Mesela ben haftasonu 2 gün dipköşe fena giriştim eve, bebişimi hiç hissetmedim farkettimde.. Ama dün ve bugün resmen kaydıraktaydı beyfendi :KK1:

Bu arada teyzeleri bugun muayeneden geldikte 938 gr olmuş yakışıklı Ömer'im, ve renkli usg'de okadar yırtınmamıza ragmen yuzunu göstermemişti ya, bugun normal ultrasonda arrrrrrmut gibi gösteriverdi hatta hiç döndürmedi başını armut çoocuumm!!!:KK47::KK37:

Onun dışında herşeyımız normal, saglıklı bi problem yok Allah'a çok şükür:nazar:
Masallah Omerine. Sanirim biz cok yoruluyoruz bugunlerde ondan cok hissedememem

Kizlar ben yogunum bu aralar. Dogru duzgun okuyamiyorum.
Ayaz ve yesildostu Rabbim sifa versin saglikla alin yavrularinizi kucaginiza.
Ben sadece ikili testi yaptirdim digerlerini yaptirmadim ayrintiliyida doktoruma birakacagim. Allah hayirli saglikli evlatlar nasip etsin hepimize.

Bu arada benim bel agrilarim iyice artti kizlar tam kalcamin ustu. Uzandigim zaman cok fena oluyorum ilk ayaga kalktigimda topalliyorum bi sure. Sabahlari uyandigimda dayak yemis gibiyim her yanim agriyor. Ters harekette kramp giriyor. Off üzülüyorum. Acaba gecmiste yasadigim sikintilar mi basliyor tekrar yoksa gebelige baglimi yani sizde de oluyomu kizlar. Ilk hamileligimde hic sikintim olmamisti ama dogumdan sonra cok cektim. Sizle paylasinca rahatliyorum biraz. :KK16::KK16::KK16:

Bu arada benim bel agrilarim iyice artti kizlar tam kalcamin ustu. Uzandigim zaman cok fena oluyorum ilk ayaga kalktigimda topalliyorum bi sure. Sabahlari uyandigimda dayak yemis gibiyim her yanim agriyor. Ters harekette kramp giriyor. Off üzülüyorum. Acaba gecmiste yasadigim sikintilar mi basliyor tekrar yoksa gebelige baglimi yani sizde de oluyomu kizlar. Ilk hamileligimde hic sikintim olmamisti ama dogumdan sonra cok cektim. Sizle paylasinca rahatliyorum biraz. :KK16::KK16::KK16:

canım bahsettiğin sıkıntıyı ben bu gece yaşadım. dün kızımı dr götürdüm ve fazlasıyla oradan oraya gittim. işe geldim işte çok yoğun oldu ve dinlenemedim bir türlü. aksam erken yattım uyudum. ama gece kalktığımda bacaklarım ve kollarım uyuşmuş yürüyemiyordum bile. şuanda sadece belim ağrıyor. bence fazla ayakta kalma ya da bol bol dinlen derim. resmen dayak yemiş gibiyim:KK14::KK14:

cann ım geçmiş olsun valla ben hiç bi hamilelik belirtisi ağrısı sızısı yaşamadığım için bilemiyorum:KK53:.. ama son kontrolde doktor artık kasılmalar ağrılar başlar ben magnezyum vereyim dedi ağrın olunca iç dedi. sadece bi gün kramp girdi ondada 3de 7 ye kadar dolaştım yoruldum o yüzden :KK52:
bence doktoruna sor sen yinede...

canım benim bizim yasal olarak 8 doğum öncesi 8 doğum sonrası iznimiz var. devlet bize doğum öncesi 5 haftayı doğum sonrasına aktarabilirsin diyor. yani 8+5. ama bu aktarmada fiili çalışmayı şart koşuyor.
yani biz 32 haftada çalışabilir raporu alıyoruz ya bu 5 haftayı doğum sonuna aktaracağım bende çalışacağım şimdi diyoruz yani..
işte eğer biz 32037 hafta arasında eğer yıllık izin rapor fln alırsak kaç günse bu 5 haftadan düşüyor. 1 hafta yıllık izin alırsan doğum sonrasına 4 hafta aktarırsın kısaca bence yıllık izninin 2 haftasını da doğum sonrası kullan.

umarım açıklayabilmişimdir.

Evet eğer böyl senin dediğin gibiyse doğru haklısın hepsini doğum sonrasına eklemek mantıklı. Ama bizim şirkette geçen sene bu şekilde kullanan oldu iznini. onu anlamadım ben. Onlar nasıl kulllanabildi ki.

bu bnde de var sürekli oturursam ya da ayakta olursam ağrıor bn gece olsun hıc ıstemıyorum tam bı ızdırab uyuamıyorum donemıyorum dayak yemıs gıbı kalkıyorum malesf

cancanımm...benimde oluyor...evden işe gidiyorum bir hışımla mutfağa giriyorum yemek hazırla topla derken yatağa yattığımda bir başlıyor ağrım kalkarken zorlanıyorum yürüdükçe geçiyor..normal bence belimiz ağırlık kaldırma kapasitesi belli canım..sen unut eskiyi..unut eski ağrıları.. :) bak hepimizde var :):KK54:

yanlız kızlar bır ıtırafta bulunayım sure kısaldıkca bnı korku sarıyor bılmıyorum erken mı ama doğumdan korkar oldum 2, hamıleliğim normal ıstıyorum ılkı gıbı çok da korkuyorum sezeryandan da korkuyorum ruyalarıma gırmeye basladı off

Evet eğer böyl senin dediğin gibiyse doğru haklısın hepsini doğum sonrasına eklemek mantıklı. Ama bizim şirkette geçen sene bu şekilde kullanan oldu iznini. onu anlamadım ben. Onlar nasıl kulllanabildi ki.

cnm benim eskiden öyleymiş ben öğretmenim ablam da öğretmen yaza gelen iznini aktardı ama geçen sene doğum yapan arkadaşın aktarmadılar fiili çalışmayı şart koştular . eskiden dikkat etmiyorlardı ama şimdi dikkat ediyorlar

bu arada ben kanunda yönetmelikte yazanı söylüyorum özellikle yazı geldi fiili olarak çalışılan süreler aktarılır diye .. ama özelde de yapacaklarını sanmam tabi şirketede bağlı şirket yapar kabul ederse ne güzel..

çünkü mantıken baktığında o hafta izinlisin bide sonras tekrar o hafta için izin kullanacaksın aynı haftaya 2 kere izin kullanmış oluyosun
dediğim gibi özelde birazda şirket insiyatifinde bizde resmi herşey ama

bu bnde de var sürekli oturursam ya da ayakta olursam ağrıor bn gece olsun hıc ıstemıyorum tam bı ızdırab uyuamıyorum donemıyorum dayak yemıs gıbı kalkıyorum malesf

aynen benimde bel ağrım ve dayanılmaz derecede kasık ağrım var ama ilaçlarımı kullanmyıorum onun da etkisi var diye düşünüyorum. Bi, de benim kız ayaklarını hep aynı yere dayıyormuş ve içerden çürütmüş deriyi eşşek :KK1:

yanlız kızlar bır ıtırafta bulunayım sure kısaldıkca bnı korku sarıyor bılmıyorum erken mı ama doğumdan korkar oldum 2, hamıleliğim normal ıstıyorum ılkı gıbı çok da korkuyorum sezeryandan da korkuyorum ruyalarıma gırmeye basladı off

benim hala endişelerim bebek üstüne...sağlıklı doğsun eli ayağı düzgün olsun hep onu düşünüyorum..herşeyi organları eli parmakları ayağı tammı olacak nefes alıcak mı aklı fikri yerinde mi olacak :)) daha doğum korkusuna başlamadım ben.. dün hastanedeydim doğumhanenin ordan geçtik nasıl bağırıyordu kadın..eşimde bak bağırıyor nasıl dedi..sus dedim bende bakalım gelicem o durumlara..ama nedense normal yapmak istememe rağmen korkmuyorum çok..diyorum hep belki 2-3 saat sancı ağrı çekicem çok kötü dayanılmaz olacak ama geçecek diyorum..hayır olsun normalde öyle çok katı değilimdir can konusunda ama..deneyimlisin sen :) ben neler düşünüyorum bir bilseniz şaşkın dersiniz..acaba ıkınırken başka bişiler olurmu :))) ay çokutanırım öyle birşeyler olursa gaz falan :))))) hey Allahım bak bundan çok çekiniyorum..
:KK52::KK52::KK52:

aynen benimde bel ağrım ve dayanılmaz derecede kasık ağrım var ama ilaçlarımı kullanmyıorum onun da etkisi var diye düşünüyorum. Bi, de benim kız ayaklarını hep aynı yere dayıyormuş ve içerden çürütmüş deriyi eşşek :KK1:

ne güzel demişsin eşşek diye..sanki yanıbaşımda dedin gibi hissettim :) minik eşekklerimiz bizim..:KK9:

benim hala endişelerim bebek üstüne...sağlıklı doğsun eli ayağı düzgün olsun hep onu düşünüyorum..herşeyi organları eli parmakları ayağı tammı olacak nefes alıcak mı aklı fikri yerinde mi olacak :)) daha doğum korkusuna başlamadım ben.. dün hastanedeydim doğumhanenin ordan geçtik nasıl bağırıyordu kadın..eşimde bak bağırıyor nasıl dedi..sus dedim bende bakalım gelicem o durumlara..ama nedense normal yapmak istememe rağmen korkmuyorum çok..diyorum hep belki 2-3 saat sancı ağrı çekicem çok kötü dayanılmaz olacak ama geçecek diyorum..hayır olsun normalde öyle çok katı değilimdir can konusunda ama..deneyimlisin sen :) ben neler düşünüyorum bir bilseniz şaşkın dersiniz..acaba ıkınırken başka bişiler olurmu :))) ay çokutanırım öyle birşeyler olursa gaz falan :))))) hey Allahım bak bundan çok çekiniyorum..
:KK52::KK52::KK52:

çileğim ya sen beni güldürdün Allah'ta seni güldürsün inşallah.. doğum anında öyle bir şey gelse bile umrunda olacağını hiç sanmam... benimde 2. doğumum olacak bebiş çıkınca o ağrılardan eser kalmayacak zaten dediğin gibi hoopp geçecek. ben kızkardeşim normal doğum yapamaz dedim o yapabildiğine göre herkes yapabilir diye düşünüyorum.. Allah hepimizi bir avazda kurtarsın inşallah.. ben sancıyı çektim masaya yattığımda sancı gelmedi bende dr rol yaptım geldikçe ıkın dedikçe ben ıkındım napim başka yolu yoktu.. ama Allah ebeden razı olsun tüm iş onda bitiyor...:KK16::KK16:

çileğim ya sen beni güldürdün Allah'ta seni güldürsün inşallah.. doğum anında öyle bir şey gelse bile umrunda olacağını hiç sanmam... benimde 2. doğumum olacak bebiş çıkınca o ağrılardan eser kalmayacak zaten dediğin gibi hoopp geçecek. ben kızkardeşim normal doğum yapamaz dedim o yapabildiğine göre herkes yapabilir diye düşünüyorum.. Allah hepimizi bir avazda kurtarsın inşallah.. ben sancıyı çektim masaya yattığımda sancı gelmedi bende dr rol yaptım geldikçe ıkın dedikçe ben ıkındım napim başka yolu yoktu.. ama Allah ebeden razı olsun tüm iş onda bitiyor...:KK16::KK16:

hehehehe valla yalan değil aklıma geliyor araara:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

amin canım inşallah sağlıklı hayırlı güzel doğumlar yaparız hepimiz
:nazar::nazar::nazar:

X