2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

İnşallah canım.. Çok şükür atlattık.. İnşallah bundan sonra hepimiz daha sağlıklı ve daha güzel haberlerle burada oluruz..

hoşgeldin tekrar tekrar...çok çok geçmişolsun yine.. çok sevindim hastaneden çıkmana..haklısın hamileyken hasta olmak gerçekten zormuş..ama Allahbaşka dert tasa vermesin hiçbirimize..sağlıcakla kucağımıza alalım bebişlerimizi...

AYAZ ve YEŞİLDOSTU ARKADAŞLARIMIZDA İNŞALLAH ENDİŞELERİNDEN TEZ ZAMANDA KURTULUR SAĞLICAKLA BEBİŞLERİNİ KUCAKLARINA ALIR..[/QUOTE]

Hoşbuldum canımcım.. Teşekkür ederiz cilek teyzesii .. Rabbim dermansız dert vermesin inşallah.. Sağlıkla sıhhatle yavrularımızı kucağımıza almamızı nasip etsin Mevlam..

Cok sagol cilegim
Olmadi hastaneye gidecegim ne yapayim :18:

Bacim ne diyorsun cok gecmis olsun....
Bende de ayakta iken yururken agri oluyor oturunca birsey yok.....
Tedirgin oldum simdi :18:

Cok sagol cilegim
Olmadi hastaneye gidecegim ne yapayim :18:

Bacim ne diyorsun cok gecmis olsun....
Bende de ayakta iken yururken agri oluyor oturunca birsey yok.....
Tedirgin oldum simdi :18:

ben de önemsemiyordum ama dünden beri geçmeyince bi baktırayım dedim gerçi baktırdım da ne oldu nur topu gibi bi taşım oldu bununla yaşamayı öğreneceğim artık ama çok kötü bişi inşallah senin öyle bişi değildir benim ağrılar bazan tamamen geçiyor sonra on dk sonra bakıyorum yine başlamış öyle yani.sen de bi doktorunu ara sor eğer uzun süredir geçmiyorsa

bende sana çok teşekkür ederim canım
umarım ilerlemez bendeki bu durum. sizlerin hiçbirinde de çıkmaz inşallah...

hey Allahım ya iyiki gitmişsin çok çok geçmiş olsun..inşallah çok ağrı yapmaz..genel cerrahiye gerek kalmaz..dikakt etmen gereken birşeyler varmıymış canım...doktor şunuyapma bunu yapma dedi mi...:44::44:

alıntıdır..Gebelik dönemi safra kesesi taşı oluşumuna yatkınlık yaratan bir dönemdir. Hamilelerin yaklaşık %5-10'unsa safra kesesi taşına rastlanır. Hamilelikte artan östrojen ve progesteron hormonları ve değişen kolesterol-yağ dengesi safra kesesinde taş oluşumunu arttırabilir. Progesteron hormonu safra kesesi hareketlerini azalttığı için taş olulumuna yatkınlık yatatırken, östrojen hormonu safra salgısındaki kolesterol oranının artmasına neden olarak taş oluşumunu arttırır.
Annenin hamilelik ve doğum sayısı arttıkça safra kesesinda taş olma olasılığı da artmaktadır.

Tedavi:
Safra taşı olan hamilelerin büyük kısmında herhangi bir şikayet veya belirti bulunmaz. Şiddetli karın ağrısı ve akut kolesistit belirtileri varsa ameliyat tedavisi gerekebilir ancak gebelikte mümkün olduğunda şikayetler ilaç tedavisi ile geçirilir ve ameliyat doğum sonrasına ertelenir. Çok zorunlu acil hallerde amelitar kaçınılmaz olur, bu durumda ameliyat için en uygun dönem gebeliğin ikinci trimesteridir (4-6 aylar arası).
Safra kesesi taşlarının nadiren safra yollarını tıkaması neticesinde sarılık meydana gelebilir.

inşallah inşallah son atağın olur arkadaşım.....

Son düzenleme:
hiç çekinme çilekçim sancılar daha artmadan lağman die bişe yapacaklar içinde ne varsa çıkaçak ıkınmalarda sadece bebiş gelecek korkma

Canim anlatayim sana.... misal ayaga kalktigimda sag adimimi attigim an agrilarim basliyor ....
siddetli bir agri hemde....
oturdugumda bir sure devam ediyor agri sonra yok oluyor.....
Simdi direkt doktorumami gitsem ?
Ozel hastane ya oda radyologa yonlendirirse asiri pahali olurda....

Diyorum ya hastaneyle konusmadim drumin dedigi fiyati soyledim.icinde dr parasida var muhtemelen...dr mun hic bir hastaneyle anlasmasi yok..sende ankara medicana mi dogum yapacaksin dr un kim

yok canım niye yanlış anlayım :) evet bende ankara medicanada yapıcam kısmetse doğumu...doktorum Tolga ECEMİŞ canım özel muayenehanesine gidiyorum ben doğum için en uygun olanı medicana dedi 3500 vereceksin başka hiç bişeye karışmıycaksın dedi mesa var güven var onlar biraz fiyat yönünden pahalıdır dedi..zaten bende medicanayı istiyordum o yüzden diğerlerini hiç merak etmedim bile

hadi bakalım hayırlısı arkadaşım hayırlı sağlıklı evlat olsun inşallah

Bacilarim ben hazirlanip acile gidiyorum....
Boyle oturarak bu agrilar dinmeyecek.....
Ins. Onemli birseyim yoktur....
Kendinize iyi bakin

canım çok geçmiş olsun yaa allah şifa versin ama çok dikkat et kendine..

Kızlar yarın kontrol var perinatologla bakalım ne dıyecek bı değişiklik varmı bebeişte inşllh iyi hberler alırız 1haftadır evdeyım çok sıkıldım

canım benim durumum şöyleydi dün akşam saat 7 sıraları sandalyede oturuyorum bir şey için ayağa kalktım kalkmamla birlikte sağ yanıma bıçak saplanmış gibi oldu bağırdım ağrıdan evde yalnızdım panikledim kanepeye tutunup oturum oturunca hafifledi sonra annemi çağırdım.oturunca geçti zamanla .gece de sağ tarafıma yatamadım zaten sol tarafımda da aşı yeri şişti kızardı o tarafa da yatamadım sabaha kadar oturarak uyumaktan boynum tutulmuş gece lavaboya kalktım bi iki kere hala ağrı vardı ama sürekli bi ağrı değil ara ara gelip geçiyor yani bi kere kalktığımda ağrıyordu bir saat sonra kalkınca ağrımıyordu mesela öyle.şimdi de yine oturunca bir şey yok ayağa kalkınca sanki karnımın sağ üst tarafına bi çubuk sokmuşlar gibi ağrıyo.
ben bu günkü muayenelerimin hiç birine para ödemedim.özel hastane,ama geçen hafta kadın doğuma zaten para ödediğim için 10 gün içindeki muayeneler kontrol diye geçiyor ve ücretsiz oluyor.radyolojiye de kendisi yönlendirdi tlf açıp doktora söyledi benim bi hastam var ona bakar mısın diye para almadılar yani.istersen önce tlf açıp doktoruna sor için rahat etsin ebeye bile sorabilirsin

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…