2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

olmaz mı canım yardımı ..mesela durak işi mantıklı...birkaç durak önce bineyim..uykumu bölemiyorum...sabah zaten 07:00de kalkıyorum..şimdi daha erken kalkıp kahvaltı işini ve yürüyüş işini halletmem lazım..teşekkür ederim arkadaşım..

Canım ben kullanıyorum fondoten, bi onu sürüyorum zaten ama kullanılmaması gerektiğini bilmiyordum bende beyaz tenliyim , Kremin isminii alabilir miyim :))

resmini gönderdim canım..solenta pregna +50 gibi birşey resimdeki gibi aynı..

evet..benimde erken kalkmaya başlamam lazım saat 06:30da kalkıp kahvaltı edip giyinip birkaç durak önceden binmem lazım otobüse.. yoksa sağlığım içinde kilo iyi değil...çalışan annelerin kaderi bu.. sanırsam..düzensiz beslenme...

O kadar alıntı yapıp yazdım , tam yollucam site çıkış yapmış!

Azerikızı , çileğimm çok sağolun kızlar destediğiniz güzel dilekleriniz umarım yansır..
Bütün bebişlerimize Allah'ım şifasını versin inşallah..
Çok fazla üzülmüyorum beterin beteri vardır , allahım daha kötüsünden esirgesin..

gur_bet
Canım benim derdimizde doğumlarımızda öğrendiğimiz günlerde aynı
bizim bebişlerimiz çok güçlü canım benim bunuda atlatacağız inşallah ..
Hem herşeyimiz normal bizim , buda geçicek..

Çok okudum bu konu hakkında doğuma kadar , doğumda yada doğumdan sonra çoğu düzelebiliyormuş..
Hatta burada bir bayanın bebeğinin böbreği 16mm e kadar çıkmış , doğumdan 1 ay sonra 12mm , 5 ay sonra normale dönmüş canım..
İnşallah bizimkilerde normale dönecekk..

Artık üzülmüyorum , üzülmek bir çözüm değil.. Bol bol dua edip Rabbimize sığınıp şifa dileyeceğiz..

evet canım ben de çalışıyorum gündüz pek hareket etmiyor.gece yattıgımda başlıyor pıt pıt vurmaya. o yüzden gece olunca heyecanlanıyorum kızımla bulusacağım için

öncelikle maşallah bebişine... çalışan annelerin maalesef böyle sorunları oluyor canım.. bizim işyerinde buzdolabı var. kahvaltılıkları haftaya göre alıp dolaba koyuyorum. öğlen yemeklerini de evden getiriyorum. salatada yapıp yiyebiliyorum. bu konuda kendimi şanslı hissediyorum. inşallah sende güzel çözümler bulabilirsin. salatayı evde yapıp getirebilirsin sabah kahvaltısı içinde poğaça yerine sandviç olabilir içinde domatesi yumurtası peyniri olan... mesela ben akşamdan haşlıyorum yumurtayı sabahta yiyorum. normalde soğuk yiyemem ama ısıtınca mikrop filan ürer diye ısıtamıyorum. benim kızım gündüz kahvaltıdan sonra gün boyunca hep hareketli maşallah. akşamda yemekten sonra dinlenirken oynaşıyoruz. sağolsun kızım ben yorgunken beni hiç rahatsız etmiyor. anlayışlı kızım benim..

Az olmussun tekrar olman gerekebilir ben 3 doz oldum 2 si hamileyken biride doğumdan sonra o yüzden hemşire gerek olmadigni söyledi

Evet cnm bikere de doğumdan sonra cagirdilar ama gitmemiştim :)
Bugün gidicem sağlık ocağına bakalım belki aşı yaparlar

Son düzenleme:

canım benim interaktif derslerim var evden yürütebildiğim, örgünleri arkadaşlar idare edecek son haftalarda... yani resmi olarak 30 mayıs diyorum ama fiili çalışma olayım mayıs başı biter benim, işe gelsem de eşimle gelirim o saatten sonra malum 300km uzakta başka ilde okulum... yarıda bırakırsam her meslekyüksek okulu ve fakulte de baştan görevlendirmeler yapılması gerekir tam da dönem sonu... bilemiyorum yani kimseyi zor durumda bırakmak istemiyorum çünkü herkes çok yardımcı oluyor bana....

benim merak ettiğim bir konu da şu; diyelim ki 30 mayısta iznim başladı.... 2 haziran da doğum yaptım...16 hafta mı sayacağım 30 mayıstan itibaren, yoksa doğum öncesi 3 haftalık iznim yanacak ve 13 hafta mı sayacağım...

canım benim bildiğim kullanmadığın izinlerin sonraya aktarılır 16 hafta kullanırsın allah korusun erken doğum oldu diyelim ki yine 16 hafta kullanılır..bi yükseltmediler şu doğum iznini yaa offf

iyi akşamlar kızlar nasılsınız.... prpfıldekı bebiş benim.. minik tontişiimmm :) buda göbüşümüzz... :)

Eki Görüntüle 981500

maşallah çok güzelsiniz...

canım dualarım seninle...umarım doğmadan herşey yoluna girer ...stres üzüntü biliyorsun herşeyin başı..bebeğimiz iyi olacak ve daha mini minicikler büyücek gelişecek..bu arada kızında sende çok güzelsiniz :) maşallah maşallah..

hayırlı geceler kızlar..
ben sevinç
hamile kaldığım ilk dönemlerde sık sık geliodum ancak
uzun zamandır bakamadım bile
özlemişim kk yı..
artık fırsat buldukça hep burdayım inşallah

hoşgeldin canım....bol bol paylaşımlarını bekliyoruz...

37. hafta dıpumdan 3 hafta önce. Ben yıllık iznimide birleştircem 1 haftasını yani 1 ay önceden çıkmış olacağım. Son 1 ay idare ederiz bence zorlanmayız.

Canım benim sen tahmini doğum tarihine göre 37. haftanın bittiği gün yasal izne ayrılıyorsun. doğum hemen olursa kullanmadığın günler doğum sonrasına aktarılıyor .
yani 30 mayısta izne ayrılıp 2 haziranda doğum yaparsan doğum sonrası raporunda şöyle yazar doğum sonrası 8 hf+ 5 hf doğum öncesi+ 2 hf 5 gün raporludur yazar yada gün sayısını hesaplayıp 110 gün yazarlar..

canım benim bildiğim kullanmadığın izinlerin sonraya aktarılır 16 hafta kullanırsın allah korusun erken doğum oldu diyelim ki yine 16 hafta kullanılır..bi yükseltmediler şu doğum iznini yaa offf

valla bu gidişle yükseltmezler de kısmet artık

37. hafta dıpumdan 3 hafta önce. Ben yıllık iznimide birleştircem 1 haftasını yani 1 ay önceden çıkmış olacağım. Son 1 ay idare ederiz bence zorlanmayız.

canım benim 32. haftadan sonra kullandığın rapor ve izinler doğum öncesinden düşüyor. fiili çalıştığın süre ekleniyor.
yani sen 5 haftanın 1 haftasını izin alırsan doğum sonrasına 4 hafta aktarılır.

Kızlarrrrr biz geldik oğlumla 912 gr. Olms 2hafta önden gidiyoruz maşallah 75lik şeker yüklemesi de yapıldı 3kere kan vermiş olsam da oğlum içşn deger bir de renkli ultrasonda gördüm cdmizi aldık doğım tarihi için de Dr oğlunuz büyük gidiyor Haziran ayında tetikte olcaz ancak Mayıs sonu da olabilir dedi bir ihtimal Mayıs annesi de olabilirm tabi Allah bilir:)

günaydın annişler ve minik melekleri bugün göbeğimdeki kahverengi çizginin dahada belirginleştiğini farkettim ne ilginç bişe değilmiya sizinde belirginleştimi kızlarr

bende hâlâ bi belirginleşme yok canım..normal seyrinde ilerliyor

kızlar hepinize merhaba sonunda kızımıza bir isim bulabildik :) pufpuf teyzesi yazarsan seviniriz adımız YADE :)

tamam tatlım

anlamadım ben şimdi. :):).
37. hafta doğum iznim başlıyor. Kalıyor 5 hafta doğum iznim. bunu doğum sonrasına aktaracağım. yıllık izinle bunun bir ilgisi yok. Ben 2 haftalık yıllık iznimin 1 haftasını doğum öncesi, 1 haftasını doğum sonrası kullnacağım. Doğum sonrası doğum iznim 13 hafta olacak yıllık iznimle birlikte 14 hafta.
böyle değil mi

Ohh Maaşallah Nazarlardan korusun rabbim. bizde hafta sonu şeker yüklettik normalde iğne görünce bayılan ben:18: 3 kere kan verdim ve aç karına bekledim sanırım annelik bu.. ama sonuçlar iyi çıktı ..
benim kızın kilo olarak çok küçük radyolog çok minyon olacak dedi 22+5 de 430 gr dı miniğim çok üzüldüm ama bakalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…