2013 Temmuz Annelerinin Doğum Hikayeleri:))

Bebeğin Adı:Yagiz Enes
Doğum Günü ve Saati: 3 temmuz.2013 carsamba 10:30
Bebeğin Boyu ve Kilosu: 50cm / 3100gr
Hastane Adı:KOCAELİ kadin dogum ve.cocuk hastanesi
Doktor Adı: yok :)
Doğum Şekli:Normal
Kaçıncı Haftada Doğduğu:38+2

2 temmuz Gunu saat 3 e kadar.evde temizluk.yaptim resmen.hazirlik.yaptim.diyebiliriZ .. kendimi anladim.cunku 1 gun once sabah uyandigimda cok az bisey.kanli bi.sivi gelmistik.meger nisan denilen.seymis Ama.azdi. hatta hemen.o gun.agdaya gittim :)

Neyse.2 temmuz.Gunu.tum.gun.gezdim.eve 9 gibi geldik.ve..kk dan arkadasim ve.esi ile yemek yiyorduk ki yolda giren kramp yeniden gelmeye basladi.zar zor yemegimi bitirdim ve wc ye gideyim dedim kii ooo.baya bi.nisan geliyor benden.hemen elisi cagirip gosterdim
Benden cok.panik.oldu ben.gayet rahatim :)
Ama sancim filan yok. Esim gece ise gidicekti gondermedim
Elislr gece 11 e gelirken.gitti.
Bizde yattik dinlenmek uzere
12 bucuk.gibi wc ye gittim.ki suyum.geldi
Ama oyle kovayla bosaltmis gibi degil.sadece camasirlarim islandi.degistirdim
Ve.sancilar hafif gelmeye.basladi .. 20 dk da bir kisa sureli
Takip etmeye basladik 10 dk ya dustu ve.suresi uzadi
Ablam ve gorumcesi geldi gecr saat 2-2 bucuk civari
Gitmr bu sanciyla Doguramazsin.dediler tamam dedim
Yurudukce sancilar artiyodu...
Gene.yattik.7-4 -8 dk.gibi yeniden.devam.etti suresi ve.sancisi artti artik esimin kolunu sikmaya basladim
Saat 4 oldu
Dedim artik gidelim.dayanamicam
Halamlari cgirdik ve.zten.herseyimiz hazirdi.gittik
Baska.kimseye.haber vermeyelim kime gece gece uykusundn olmasin dedik
Ama annem aramis 4 bucuk.5 gibi hemen gelmis hastaneye onu gorunce dunyalar benim.oldu...
Tabi hastanede dogumhaneye girerken.hadi.vedalasin.demezler mi
Esime bi srildim zaten koyvrdim
Sanci insani aglatmiyo ki sadece bagirip sikiliyosun
4 bucuktan 10.bucuga kadar hastaneyi.ayaga kaldirdim.cigliklarimla
Oyleki Cenem Kilitlenmis.dogumdan sonra.fark ettim baya.bi acamadim agzimi zor yemek.yedim
Yataklari parcalayasi geliyo insanin
Hastaneye girer girmez ebeyl o sanciyla bile.kavga ettim
Ebemi.degistirdiler :) yoksa gidiyorum ben dedim sabah sen gidince gelirim dedim haha
Neyse ona ragmen 3 kere filan kacma girisimim oldu sezeryan istiyodum ben diye sagolsun annem sarip sarmaladi da oyle durdum =D
8 de doktor gelicek.dediler ben.doktorumu beklicem.filan.diyorum.hem.sanci cekiyorum.hem soyleniyorum bi dk Cenem durmadi diyebilirim
Neyse.yatakt a artik.arka basliga tutunup.ikinmaya basladim son anlar dogru.ebeler surekli gelip kontrol.ediyor bu arda kan revan icinde kaldim.tabi
Doktor.geldi catalda muayne etti suni sanci verelim.dedi istemiyorum.dedim.tama.m o zaman 2 saat cekicene 5 saat cekersin dedi Ama korkmadim.o kadar cok tembihlediler ki cok.kotu diye.
Nitekim 8 den sonra.nasil.gecti anlamadim aralarda uyudummu artik bilmiyorum
10 u geciyordu herlalde catala gittik 4-5 tane.fistik.gibi ebeler vardi cok tatlilardi
Bana.surekli.soyle yap.boyle diyolardi.artik konuscak.halim kalmamisti sadece ypiyordum
Hadi bak.kafasini gorduk saclarini.goruyoruz dedim onlar daha.bi hevesle ikinmaya basladim :)
Ama yok.gelmiyorsu
Bastirmaya basladilarda o zaman ikinmaya daha iyi.oldu.fakat kestiler Ama o kesik acisini sinek.isirigi gibi hisettim
Nihayet Oglum geldi ve hemen saati.sordum
Bende bi rahatlama .oldu Ama catalda ve.agri cekmekten kuyruk sokumum gridi ayaklarim usudu vs
Oglum cok aglamadi
Hemen hazirlayip yanima getirdiler mavis gozluydu oglu
:KK66:
Annesi de cok.guzel.diyip bana.moral.veriyorlardi surekli
Hersey cok.guzel.gitti Ama cok.cok zordu
Halim.drmanim kalmamisti uykusuz ac ve yorgundum

Cataldan indi
Hemen disari cikartcaklardi sacim.ustum.basim.boyle cikmam dedim
Hemen.ustumu degistirdim.sacimi.duzelttim ve.oglumu once gosterdiler tutucak.halim bile yoktu
Esim hemen fotolamis :KK66:
Benim tansiyonum dustu ayaga zor.kalktim hemen.emzirdim odaya cikinca sut sikintisi olmadi.cok.sukur.oglumda hemen emdi
Servise cciktik.gene esim gelince.sarilip cok.zoru diyip agladim
Surekli agliyasim geliyordu
O gece ateslendim
İgneler serumlar derken.2 gece kaldik
Enfeksiyon olmusum kanimda İltihap cikmis
1.saat catalda kaldim dikim.islemi de aciliydi hissettigim anlar oldu
Bugun.13. Gun halen.dikislerim duuyo 20 gun sonra atar dedilr
Oglumun.gozleri babaannesinin.gibi mavi oldu
Umarim.degismez
İlk.5 gun.cok.zor gecti benim.icin

Ancak alisiyorum Ama normal.dogumdan sonra iyilesme.sureci de benim ici. Uzundu
Uykusuzluga alisik degilim bunyem Ancak.alisiyor
Oglusum simdiden.4 kilo oldu bile
Cok.uzun oldu Ama bu kisa bile :)))[/QUOTE]
:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:elisim canım benim gözlerim yaşardı resmen daha dün gibiydi hamielyim diye geri dönüşün şimdi paşam kucağında çok tatlı maaşallah sübhanallah yağız enes adıyla yaşasın hayırlı evlat olsun inş Allahım analı babalı büyütsün hepimziin gözü aydın olsun doğumun zor olmuş ama insanhatırlamıyo bile mucüzeyi kucağııza alınca dimi:KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Bebeğin Adı : Zehra
Dğm Günü-Saati : 5 Temmuz 2013 – 09:30
Boyu-Kilosu : 3400 gr - 51 cm
Hastane Adı : Hitit Üniversitesi Araştırma Hastanesi
Doktor Adı : Semra İnmez
Doğum Şekli : Normal
Kaçıncı hafta : 39+0
Eki Görüntüle 756528
Maşaallah barekallah

Canımm tekrardan Allah analı babalı büyütsün. :KK16::KK16: Prensesin çok tatlı maşallah Allah nazarlardan korusun.. :nazar::nazar::nazar:

:nazar::nazar::nazar:maşaallah ikinize de çok duygulandım. ağlayarak okudum. sağlıkla mutlulukla büyütün suzancım. Allah hayırlı evlat etsin. darısı başımıza olsun
amın cnm kolay dogumlarla ınsll darısı sızlereee

senin paşan sonuna kadar direndi annesinin karnını çok sevdi..Allah nazarlardan korusun mutluluğunuz daim olsun..
Hikayeside uzun olacak tabi:nazar::nazar::nazar::KK1:
ayen cok sevdıdı paşam ya dr durdurmadı :KK1:cok sukr sımdı kollarımda darısı sıze ınsll dua ıle

Allah bağışlasın maşallah sizede canım :KK76::KK76:
amın cnm sagolsınn darısı bekleyenleree

doğum yapan arkadaşların hepsini tek tek tebrik ediyorum..Rabbim bebişleriyle sağlıklı uzun ömürler versin inş..
bize de kolay doğumlar inş... :)
ınsl cnm sagolsınn

[/QUOTE]
maasllah annesı hıkayenısde esıne sarılıp cok zordu dmende goguslerım sızladııı:KK1:
o anım aklım ageldıı esler cok cok onemlı dımı amaaa

Bebeğin Adı:Salih Enes
doğum Günü ve Saati: 14 temmuz 13.40
Bebeğin Boyu ve Kilosu: 50cm / 3470
Hastane Adı:Emsey hospital
doktor Adı: Esra can Çetin
doğum Şekli:Normal
Kaçıncı Haftada Doğduğu:40+3
13 temmuzda iftarı dışarda piknik olarak yapalım dedik sonra gittik ben çok rahatsız oldum pek belli etmedim ama kv anladı sonra iftarı yaptık ben eşime fazla oyalanmadan eve gidelim kendimi iyi hissetmiyorum neyse eve geldik ben yattım eşim hadi gidelim dr yok hayır yarını bekleyım geçmezse gideriz dedikçe gidelim dedi bende duş aldım meyvemi yedim çıktık yola ben geri döneriz diye öyle gittim gece 12 idi sonra beni acilden bi dr muayene etti ilk baş oğluşuma baktı hareketli dedi sonra alttan baktı suyun geliyo dedi bide 4 cm açıklık var seni eve gönderemeyız yatışın yapılsın dedi.
yatışım yapıldı bende az sancılar var sürekli yürüyorum sonra gne baktılar 6cm açıklık var dediler yürümeye devam dedim kanala daha inmemiş çocuk sonra annemler geldi kv falan hepsi sancı zamnımda yanımdaydı ondan sonra benım sancılar sıklaşmaya belim kopuyordu resmen ne yatabiliyorum ne yürüyebiliyorum ölüyorum sandım kendimi nst bağlamak istiyorlar yalvarıyorum beni nst bağlamayın yatamıyorum sancıdan eşim önde ben ona tutunarak yürümeye çalışıyorum çömelme falan ben dedim ağrılara katlanamıyorum ne olur beni sezeryna alın yalvarıyorum yok diyorlar az daha sabret ben yıktım ortalığı bağırıyorum ağlıyorum sancı çok fena olmaya başladı eşimde bir yandan ağlıyo dr sezaryana alın eşimi diyo dr sabredin biraz daha sabredecek birşeyim yok dedim yeter diye bağırıyorum neyse gelip baktılar 9-10cm acıklık var sonra plates topuyla zıplatmaya başlattılar ama sancıdan onuda yapamıyorum sonra yatakla beni doğum haneye aldılar:18::18:
çatala oturdum ıkın demeye başladılar sancı geldikçe ıkınıyorum yok gelmiyo geldikçe ıkınıyorum sonra iki ebe karnımdan bastırdı ıkındım çıktı anaa dedim bu benim mi bi ağlama bi ağlama sonra çocuğumu kucağıma verdiler ay sustu kokusuna kurban ohh missler gibi sancım falan kalmadı
bebişimi benden alırken ağladı sonra dikişim yapıldı dikiş yapıldıktan sonra beni veoğlumu yatağımda götürdüler aynı anda odamıza girdik ve misler gibi oğlumu emzirmeye başladım:KK16::KK16: böyle teyzeleri biraz uzun oldu amaa olsun artık
hepineze hayırlı evlat kolay doğumlar nasip etsin inş :21::21:canlarım:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
$15072013493.jpg :nazar::nazar::nazar::nazar:

Eklentiler

• $15072013496.jpg
    $15072013496.jpg
    56,9 KB · Görüntüleme: 289
Son düzenleme:
:
oyy canım ya maşallah paşanaa. allahım hayırlı uzun ömürler versin:KK16::KK16::KK16:bizde hayırlısından normalinden doğumlar nasip etsin:18::18:

Cok.uzun oldu Ama bu kisa bile :)))[/QUOTE]

gercekdende cok guzel bı oglun olmuS Masallah canım. guzel gtmıssın doguma temızlıgını fılan yaprk ınsallah bzde oyle olurz anıı ev dagınıklylayakalnmakdan cok korkyorm:KK70:

13 temmuzda iftarı dışarda piknik olarak yapalım dedik sonra gittik ben çok rahatsız oldum pek belli etmedim ama kv anladı sonra iftarı yaptık ben eşime fazla oyalanmadan eve gidelim kendimi iyi hissetmiyorum neyse eve geldik ben yattım eşim hadi gidelim dr yok hayır yarını bekleyım geçmezse gideriz dedikçe gidelim dedi bende duş aldım meyvemi yedim çıktık yola ben geri döneriz diye öyle gittim gece 12 idi sonra beni acilden bi dr muayene etti ilk baş oğluşuma baktı hareketli dedi sonra alttan baktı suyun geliyo dedi bide 4 cm açıklık var seni eve gönderemeyız yatışın yapılsın dedi.
yatışım yapıldı bende az sancılar var sürekli yürüyorum sonra gne baktılar 6cm açıklık var dediler yürümeye devam dedim kanala daha inmemiş çocuk sonra annemler geldi kv falan hepsi sancı zamnımda yanımdaydı ondan sonra benım sancılar sıklaşmaya belim kopuyordu resmen ne yatabiliyorum ne yürüyebiliyorum ölüyorum sandım kendimi nst bağlamak istiyorlar yalvarıyorum beni nst bağlamayın yatamıyorum sancıdan eşim önde ben ona tutunarak yürümeye çalışıyorum çömelme falan ben dedim ağrılara katlanamıyorum ne olur beni sezeryna alın yalvarıyorum yok diyorlar az daha sabret ben yıktım ortalığı bağırıyorum ağlıyorum sancı çok fena olmaya başladı eşimde bir yandan ağlıyo dr sezaryana alın eşimi diyo dr sabredin biraz daha sabredecek birşeyim yok dedim yeter diye bağırıyorum neyse gelip baktılar 9-10cm acıklık var sonra plates topuyla zıplatmaya başlattılar ama sancıdan onuda yapamıyorum sonra yatakla beni doğum haneye aldılar:18::18:
çatala oturdum ıkın demeye başladılar sancı geldikçe ıkınıyorum yok gelmiyo geldikçe ıkınıyorum sonra iki ebe karnımdan bastırdı ıkındım çıktı anaa dedim bu benim mi bi ağlama bi ağlama sonra çocuğumu kucağıma verdiler ay sustu kokusuna kurban ohh missler gibi sancım falan kalmadı
bebişimi benden alırken ağladı sonra dikişim yapıldı dikiş yapıldıktan sonra beni veoğlumu yatağımda götürdüler aynı anda odamıza girdik ve misler gibi oğlumu emzirmeye başladım:KK16::KK16: böyle teyzeleri biraz uzun oldu amaa olsun artık
hepineze hayırlı evlat kolay doğumlar nasip etsin inş :21::21:canlarım:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
Eki Görüntüle 757926 :nazar::nazar::nazar::nazar:
canım masalllah dunya tatlısı guzel bı dogum olmus darısı basımza

Canlar ikinizin de gözü aydın olsun.. Allah analı babalı büyütsün hayırlı evlatlar olsun inş.. :KK16::KK16::KK16::KK16:

tebrıkler canım allahbagıslaısn ınsl hayılrı evlatşar olsunlar cumlesıı ıleee:KK16::KK16: maasallah gusel dogumun olmus senndeee pekı kac dıkısın var sennde merak ettm acılman cokgusel olmus cunkumm:nazar:

:nazar::nazar::nazar:Eki Görüntüle 756995 :nazar::nazar::nazar::KK76:işte benim oğlum :) burda 10 gunluk yeni yıkamıstık:nazar:
maşallah canımmm çok tatlı oğluşuunn :KK16::KK16::KK16:
:nazar::nazar::nazar:
bende uykuyu çok seviyorum sanırım ilk günler benim içinde çok zor olucak :KK9::KK9::KK9:

Kaçıncı Haftada Doğduğu:40+3:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
oyyy maşallahhh tatlım oğluşunaaa :KK16::KK16::KK16::KK16::nazar::nazar::nazar::nazar:
biraz zorlu olmuş ama en normalinden ne güzel doğurmuşsun minik paşanı :KK55::KK55::KK55:

canım hangi erdemde doğum yapıcaksın;
çamlıcamı yoksa çakmak mı ??
ben baştan beri çakmak taki emel hanıma gidiyorum;tanıdığımız güvendiğimiz bir doktor kendisi ,düşün taa bostancıdan oralara gittik geldik,ama kendisi izne çıkıyor bu cuma bakalım napıcaz ??

ben çamlıca erdem hastanesi adalet hnm gidiyorum tatlım...

Allah bağışlasın cnm.Hayırlı olsun zor olmuş biraz sonrası kolay olsun inşallah...

Allah bağışlasın tatlım kolay olmuş doğumun .bol bol koklayın bebişlerinizi...

tebrıkler canım allahbagıslaısn ınsl hayılrı evlatşar olsunlar cumlesıı ıleee:KK16::KK16: maasallah gusel dogumun olmus senndeee pekı kac dıkısın var sennde merak ettm acılman cokgusel olmus cunkumm:nazar:
suzan canım oğlun çok tatlı. sonunda yaptın normal doğum ben temizlik yaparken doguracaksin sanıyordum:)

oyy canım ya maşallah paşanaa. allahım hayırlı uzun ömürler versin:KK16::KK16::KK16:bizde hayırlısından normalinden doğumlar nasip etsin:18::18:
amin inş canım inş normal doğum olur sonrası rahat oluyo

Cok.uzun oldu Ama bu kisa bile :)))

gercekdende cok guzel bı oglun olmuS Masallah canım. guzel gtmıssın doguma temızlıgını fılan yaprk ınsallah bzde oyle olurz anıı ev dagınıklylayakalnmakdan cok korkyorm:KK70:

canım masalllah dunya tatlısı guzel bı dogum olmus darısı basımza[/QUOTE]
inş canım kolayından:KK34:
SENA bebisin hayirli olsun cok gecmis olsun canim
sağol canım
Canlar ikinizin de gözü aydın olsun.. Allah analı babalı büyütsün hayırlı evlatlar olsun inş.. :KK16::KK16::KK16::KK16:

sağol canım

Maşallah maşallah hayırlı olsun ne güzel doğum hikayesi benim gibi doğumu bekleyen gebişlere moral oluyonuz valla...

5 SENELIK HASRETIMIZ EMANETIMIZ O YUZDEN HIKAYEMI AN AN ANLATMAK ISTEDIM UZUN OLDU AFFOLAA VAKTINIZI COK ALICAMM
Bebeğin Adı:ALPEREN
doğum Günü ve Saati:08/07/2013-15:40
Bebeğin Boyu ve Kilosu:51 CM-3500 GR
Hastane Adı:KAYSERİ TEKDEN HASTANESİ
doktor Adı:KK70:R.AYTÜL ERDOGUMUŞ
doğum Şekli:NORMAL(CATIRR CATIRRR:KK52: )
Kaçıncı Haftada Doğduğu:40+2

oyyyy kuzummm gözün aydın :nazar:maşallah oğluşun çok tatlı maşallahhhhh

X