2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Kızmayın bana çok tez canlıyım ben de annemi düşündüm kadıncağız da
ekimde ameliyat olmuştu rahiminden :26::26::26:yardımım olsun dedim
ama artık akıllandım ben
bizim için artık öncelik bebeciklerimiz. herşeyden önce onları düşünmemiz lazım. bende bazen kendimi iyi hissediyorum gücüm kuvvetim yerindeymiş gibi geliyor. biraz işe yarayayım diyorum. ama sonra bel ve karın ağrısından yüreğim ağzıma geliyor oğluma bişey mi oldu acaba diye.

canim bende de gerilme sertlesme cok oluyor ve kasilma agri oluyor alttan bugun doktora soyledim magnezyum eksikligindne dedi ve magnezyum verdi hergun mutlaka 1 adet doguma kadar kullanacagim hem bu sorunu hemde erken dogumu engelliyormus.. yani ozetle bu durumu en kisa zamanda doktoruna soyle sor mutlaka birsey diyecek veya ilac verecektir..

biz geldik kızımlaaaa
bugün itibarıyleee 29+0 ız
tam tamına otuz haftalık olduk yaaa rüya gibi geçiyor nası aktı o kadar zaman hiç anlamadım gerçekten
üzüntü sevinç heyecan tedirginlik stres yorgunluk ne çok duyguyu birarada yaşadık.
çokta az kaldı stres arttıkça heyecanımızda merakımızda artıyor
yavaş yavaş evlerimizin düzeni değişmeye başladı hayatımızın değişeceği gibi
ikinci kez anne olacaklarda eminim çok heyecanlıdır ama bizim gibi bu duyguyu yeni tadacak olanlar için çok daha farklı
neyle karşılaşıcağımızı daha bilemiyoruz bile, sadece içim kıpır kıpır
rabbimdem herşeyin en hayırlısını istiyorum hepimiz için canım arkadaşlarım sizinle dertleşmek çok iyi geliyor ben efkarlandım galiba gidip az geçmişi okuyımda havam değişsin bakıyım neler kaynattınız iki gündür sonra bende anlatırım

Canım efkarlandım demişsin ama yazdıklarından neşe fışkırıyor maşallah.
bikaç hafta daha geçtikten sonra birbirimizin doğum haberlerini alıcaz heyecanla doğumlarımızı bekliycez.
çok güzel çok heyecan verici şeyler bunlar gerçekten

kızlar biz yemeğe gidip gelicez ....bu aralar inanılmaz acıkıyorum ve çok yiyorum:))geçen gece eşime dedimki yaa ben çok acıktım saat kaç kahvaltıya çok varmı dedim saat gece 3 müş...neyse mecbur kalktım bişeyler atıştırıp yattım ama gözlerim kapalıydı sanırım o halde bile kalkıp yedim:)))baktım o geceden sonra eşim başucuma kraker,bisküvi,hazır kek vs koymuş kalkamana gerek yok lambayı açıp burda atıştır acıkırsan dedi :)) koptummmm...ama napıym ben değil oğlun istiyo dedim..herşeyide şimdilik onların üzerine atıyoruz bakalım doğduktan sonraki bahanemiz ne olacak ...

sanırım normal doğum olursa hemen giyilebilir ama sezeryanda dikişler iyileşmeden giyilmez...

doğduktan sonra hazır tatlım bahane. emziriyoruz. bebeğe gidiyor yine yediğimiz. sağlıksız mı olsun oğlumuz yani.

Merhaba güzel anneler ve tatlı bebişleri, umarım herkes iyidir.

Bugün 50gr'lık şeker yüklemesi yüksek çıktı diye tekrar 75lik şeker yüklemesi yaptırdık. Çok şükür sonuçlar yüksek çıkmamış, kızlarımızla çok mutlu ve huzurluyuz. Yalnız doktor amcamız biraz hamur işini ve şekeri azalt dedi

Kızlar kaç kilo ile gebe kaldınız ve şuan kaç kilo almış durumdasınız? Ben 52 ile gebe kaldım şuan 62 kiloyum. İkiz kız anne adayıyım Çok mu kilo almışım?

valla senin maşallahın var canım... ben içimde bi can taşıyorum 12 kilo falan aldım şimdiye kadar... nazar değmesin kızlarına da sanada... tü tü tü...

suzancım öncelikle gözün aydın diyoruum paşanada maşallahh tabikiii rabbim sağlık sıhhat versin inş.

heh tamda aynısı bana oluyor bazen ayaktayken göbeğimin üstüne doğru bile attırıyor valla ama alttan alttan büyüyor ya demekki ben biraz ayakta kalsam ağrım daha fazla oluyor onu farkettim e sende çalışıyosun ayakta kalıyosun ondandır bence biraz daha fazla dinlenmek lazım artık galiba

ya bence varya her doğum her hamileye göre değişir. bugüne kadar ne sezeryan nede normal doğum için etrafımdan hiç birbirine benzer şeyler duymadım herkes kendine göre yaşıyor kimi diyorki aa sezeryanı çok rahat yaşadım keşke ötekinide sezeryan olsaydım kimi diyorki şimdiki aklım olsa asla sezeryan olmam normal doğururum.. e epidural yapan iki ark.ım var biri diyorki çok çok rahattı diğeri diyorki bende işe yaramadı tekrar sezeryana girdim şimdi belimde iğneyi batırdıkları yerden sanki soğuk hava üflüyorlar keşke olmasaydım. çok etkilenmemek gerek dışardan duyduklarından, o yüsden artık biliyorumki her gebenin durumu bünyesi farklı dr.larımıza güvenicez ne derse dinleyip beraber karar vericez bence

ben askısız sütyenler var ya bez gibi lycralı esniyorlar, onlardan aldım bana iyi geldi yani günlük kullanım için. ama normal kullanım içinde önden açılanlarla rahat ettim. arkadan askısı yüzücü gibi hiç yokmuş gibi geliyor beden olarak deneyip alabileceğin mağazalar var oralardan al bence güzel giy bak rahat edersen alırsın

sen güzel güzel dinlen bakiyim cici anniş biz senin için dua ederiz

kızlar ikinizede çok çok geçmiş olsun rabbim sizide meleklerinizide korumuş ama geçmiş geçmişte kaldı hoopppp uçtu bitti gitti artık daha dikkatli şekilde güzel güzel tekmelenin bakıyımm

Eki Görüntüle 686177

ben bundan yapmayı düşünüyorum kızlar nasıl :)
çoooooooookk daatluuuuu

ya ben o magnezyumu dr.uma sordum vucudundaki kasılmaların için kullanabilirsin ama erken doğumla bi ilgisi yok deduuu

Son düzenleme:
bana göre bakarsak hiç kilo almamışsın nihayetinde iki tane beben var
bende 49 kilo ile hamile kaldım şuan 60 kiloyum

aynen öyle galiba. 2 gündür hem kendimi daha sıcak tuttum hemde daha az yoruldum. dinlenmeye vakit ayırdım kendime. karın ağrılarım azaldı. ben birde üşütmüşüm sanırım ondan da karnım çok ağrımış benim. hava sıcak diye ince giyiniyordum aldanmamak lazımmış havaya. yine kat kat lahana oldum ama karnım ağrımıyor şükür

1. Doğacak Çocuğun mücahid olması için KAF Suresi okunur.
2. Güzel Yüzlü olması için YUSUF Suresi okunur.
3. Ahlakı güzel olması için İNSAN-İBRAHİM Suresi okunur.
4. İlk 4 ay 70 bin SÜBHANALLAHİ VE BİHAMDİHİ okunur.
5. 9 ay boyunca 71 tane ENBİYA SURESİ okunur.

6. Doğumu Kolaylaştırsın diye İnşikak Suresinin ilk 3 ayeti okunur.
7. Çocuk doğduktan sonra 36. günü Enbiya Suresi okunur.
8. Ateşli Hastalık olmaması için Ali İmran Suresi okunur.
9. Ağlayan Çocuğa Cuma saati kulağına ezan ve Ali İmran Suresi 83. ayeti okunur.
10. Bol bol Yasin okunur.
11. Terfice, tüncina hatimleri okunur.
----------------------------------------------------------------------
Sütü az olan kadın
Bir kimse "Yâ Metîn" ismini bir yemek üzerine yazsa ve sütü az olan kadına yedirse sütü çok olur.

Çocuğun İtaatkar Olması İçin
Eğer, bir kimsenin oğlu kendine itaat etmezse şehadet parmağını onun eli üzerine koyarak "Yâ Şehîd" dese Allah'ın izniyle itaatkâr olur.
----------------------------------------------------------------------
Çocuk Düşmemesi İçin
Karısı hamile olup da erken doğum, çocuğun düşmesi veya geç doğması gibi korkular ve tehlikeler karşısında kalan bir kimse, parmağını hamile olan karısının karnına sürüp:

"Ya Mübdi" ismini 99 kere okursa Hak sübhanehu ve teala hazretleri o hamile kadını bu tehlikelerden saklar.

Çocuğun Huyunun Güzelleşmesi
Kötü huylu çocuğu olan bir kimse:

"Ya Mukît" ismini 7 kere bir boş kaba okusa ve o kabı su ile doldurup o kötü huylu çocuğuna içirse Allah'ın izniyle o çocuğun huyu güzelleşir

ya ben yine nöbetçi oldum buralarda. kimler geldi geçti ben hala burdayım
ama az kaldı benimde mesaim biticek yarında tatil. yuppiiiiii
gelmicem işte buraya hıhhhh siz hafta sonu gezip uğramazsanız bende yarın gelmicem işte
gezicem bende oğluşumla. inşallah havada güzel olurda bol bol temiz hava alır gezeriz. sonra da gelir size hava atarız

ama yok ben yine dayanaz arada bakarım naptınız diye

hee kızlar bu arada bunu size anlatmazsam çatlarım
kv.ye gittik. eşim dediki otururken anne bak sen hiç hissetmedin bebişi elini koyda bak nası tekmeliyor dedi. kv. elini gezdirdi karnımda güzel güzel seviyo fln, durdu böle ' bişi dicemde kızım bana kalsa sen bu bebeği hiçmi hiç besleyemiyosun kilonda hiç belli değil ben inanmıyorum senin okadar kilo aldığına' demezmi. bende şalterler attı tabi anında. eşim anladı hemen araya girdi anne olurmu bir hafta önden gidiyor boyuda kilosuda gayet iyi çok dikkat ediyor yemesine içmesine dedi.
anne dedim 10 kilo aldım boyum uzun sen anlamıyosun zaten sana göre hamileyede benzemiyorum dimi dedim (daha öncede böle demişti çünkü bana) daha ne kadar benziceksem? hem sen beni ayda bi kere görüyosun gelip bende kalıyomusunki ne yedip içtiğimi nerden biliyosun dedim.
ankaradaki görümcemde bile daha çok gidip kaldığını söledim oda buna bozuldu ben dedim burnunun dibindeyim orda torunun varsa burdada bir oğlun var, sen gelip kalmazsan bende artık kalmıcam senin evinde, herkes evinde rahat madem bende evimde rahatım dedim. ooohhhh! eşimin yanında söledim hepsini hemde.
her gittiğimizde ısrar ediyor kalın kalın diye ben rahat edemiyorum hepsi sigara içiyor bi defa, e gece ben zırt pırt tuvalete kalkıyorum fln, ıvır zıvır yok lenslerim gözlüklerim ilaçlarım makyaj malzemelerim kıyafetlerim, bide eşimin arkasını toplamak zor oluyor.
suratına söledim sonrada, ben sana alınmıyorum senin oğlun seninde evin sayılır ama gelmiyosanda sen bilirsin sende bana alınma bunda bozulucak bişi yok dedim . dedim valla napıyım oh iyi ettim içim rahatladı. o her aklından geçeni patavatsız bi şekilde düşüncesizce sölüyor şu halimde moralimi altüst ediyor ama bende artık kalın demesin diye içimden geçenleri söledim rahatladım valla

Son düzenleme:

sen dayanamazsıııııııınnnnnn

kızlar göbek deliğimin arkasından sanki iğne batıyor pofff bugun çok eğilip kalktım ondan mı acaba :26:

Canım ben de belis alacam yarın. Yeğenimin de karyolası belisti. Bebiş için sağlıksız malzeme yok stres yapma:))
Eki Görüntüle 686027 Eki Görüntüle 686028 Eki Görüntüle 686029
canlarım kapı süsüm,şeker sepetim ve takı yastığım nasıl:))))

Süper bayıldımmm.

Canım artık dengemizi sağlayamıyoruz malum göbişler önden önden gidiyo:) çok normal kendini suçlama çok çok geçmiş olsun
Eki Görüntüle 686177

ben bundan yapmayı düşünüyorum kızlar nasıl :)

Çok güzeeeel ama nasıl yapılacak. Ben de heveslendim şimdi. Bu kadar becerikli değilim ki. Satılıyor mu acaba bi fikrin var mı canım

ayyyyyy altıma i.....m gülmekten
ohhh iyi olmuş valla...

sağol cnm.allah mutluluğunuzu daim etsin kuzum inşallah
amın cumlemızın cnm benımmm

yokk kızz nireeeeeeeee
bende hepp 25 hazıran hıssedıyorum ya hayırlısı ınsl

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…