2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
kızlarrrrr butik bebede hamile kıyafetleri var gör&sin marka..internete baktımda merterde varmış yerleri güzel modeller var yazlık için gidip bakılabilir...

Off kizlaarrr saat gelse de eve gitsem artik.yoruldummm minnak kizim hic durmadi bugun.aksam guzel guzel uyudu hic uyanmadi ama:KK76:
bu aralar hepimizin bebecikleri pek hareketli. benimde oğlum maşallah kıpır kıpır bütün gün. ama gece pek hareket yok :44:

aramızda 1 gün varmış canım:) benimde hep 25 hazirandan sonra heran gelebilir die bi hissim var nedense:) ama haziran annesi olsam bile ben temmuz topiğinden ayrılmam:))))

ne zaman gelecekleri hiç belli olmaz bizim bebişlerin. benim ark 1 mayısta beklerken 2 nisanda aldı kızını kucağına :KK1:

canımcım bikaç ay sonra doğum haberlerini alırız ozman baksana hergeçen gün senin paşa sana daha çok yaklaşıyo maşallah:))sağlıklı olsunlarda inan hiç önemli değil...

aman giden kim zaten:)))halimden memnunum ben...cnm yaa işin şakası o ben bian önce zman geçsede alsam kucağıma diye beklerken daha fazlasına tahammülüm yok...allahın izniyle her geçen gün onlara dahada yaklaşıyoruz

günler hızla oğluşuma doğru giderken o da hızla bana doğru yaklaşıyor sanırım :KK1::KK1:

aynen ya ama saat birtürlü ilerlemiyor:KK5: bugün bizimkiside çalışma alanı olarak sağı seçti hele öğleden sonra hiç durmadı:nazar: maşallah.:KK9:
ya benim oğlanda sola çalışıyor. bazen kazı yapıyor falan diye düşünüyorum. çıkış yolunu bulamadı ordan çıkmaya çalışıyor sanki.
hatta bazen canım yanıyor. seninde canın yanıyor mu??

hahahahah :KK9::KK1: :KK9::KK9:
çook güldüm buna yaaaa
biz kesin böyle oluruz. ben hatta bazen eğer beklenmedik bir zamanda gelirse oğlum kızlara nasıl haber vericem kardeşime öğreteyimde o bari yazsın diye düşünüyorum. kim ne durumda heran bilmemiz lazımmm

bende telden girerim herhalde dye düşünüyorum... doğumsonrası ilk dakikalar... bebemizden bide resim hüplettikmi :KK9:

kızlar takvımınden de anlıcagınız gıbı dr hazıran annesı olarak tayınımızı cıkardıı 27 hazıran tahmını dogumumuzzz nyse yasadıklarımı yazayımmm

ebe ye gıttık kalp atısları normalı 120/160 arasıymıs bıızm paşa ise 179-170 cıktı ebe dr ara bu normal ddegıl dedı dr aradım gel nts ye baglıcagız dedııı telı nasıl kapadım bılemedımm esımı aradım aglaya aglaya az cok bırseyler anlttımm:26::KK9:ve komsumla hemen dr gıttıkkkk veeeeeeeeee tansıyonumuz gene cok dusuk cıktı ebe de 8/6 dr ıse 8/5 cıktı ve 78,8 kg cıktımm kg dee dee:KK17:

dr geldı ultrason odasına kg de almıssın dedı muayene etmeye basldıııı vee benım tosun paşamm tamm 1555 gr geldi teyzeleri darısı sıze ve gelişimi 30+2 cıktı normalde bgn 28+6 dıkkk cok sukur her gnumuze ole dıyınce ben bır skeıl oldummcok sukurr herseyı cok sukur dedıı ıı dedıı
suyu da bol durusuda gusel dedı 1 ay sonra gene gel dedı bu arada testıslerde asagı yerıne ınmıs dedı bu arada koca kalkık bır burnu var elleı ırıce dedı erkek ya dedii maasallahı var dedı cok sukurr:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
bız cuma ya derken esım sız gıttıgım ıcın bıraz buruktum ama oglumunn o fotosuu super dı yuzunu az cok gosterdı gene kolu ıle kapamıstı ama hehe burnunu (babası)duduklarıı (ben )elleride babası gıbı ıri hehe darısı ıyı haberlele sıze ınsllllll

işte böleeeeeeeeeeeeee
:KK31::KK31:

ohh maşallah tosun paşaya :KK54:ne güzel canım sen biraz daha yaklaştın oğluşuna
ben de çarşambaya görecem inşallah oğlumu çok özledim :KK43:

bak bu düşünülebilir... ama o zaman ben işe epey ara vermiş olucam yaa... o zamandan sonra çalışmak istermiyim acaba:KK31:
bence istersin. çalışmak güzel bişey. yani ben isterim gibi geliyor. çalışmadan çok uzun süre duramam sanki. gerçi bebiş doğduktan sonra nasıl olucak ne düşünücem bilemiyorum tabi.

ohh maşallah tosun paşaya :KK54:ne güzel canım sen biraz daha yaklaştın oğluşuna
ben de çarşambaya görecem inşallah oğlumu çok özledim :KK43:
yatçaz kalkçaz yatçaz kalkçaz hooopp çarşamba oğluşunu görceksin canım :KK16:

kızlar takvımınden de anlıcagınız gıbı dr hazıran annesı olarak tayınımızı cıkardıı 27 hazıran tahmını dogumumuzzz nyse yasadıklarımı yazayımmm

ebe ye gıttık kalp atısları normalı 120/160 arasıymıs bıızm paşa ise 179-170 cıktı ebe dr ara bu normal ddegıl dedı dr aradım gel nts ye baglıcagız dedııı telı nasıl kapadım bılemedımm esımı aradım aglaya aglaya az cok bırseyler anlttımm:26::KK9:ve komsumla hemen dr gıttıkkkk veeeeeeeeee tansıyonumuz gene cok dusuk cıktı ebe de 8/6 dr ıse 8/5 cıktı ve 78,8 kg cıktımm kg dee dee:KK17:

dr geldı ultrason odasına kg de almıssın dedı muayene etmeye basldıııı vee benım tosun paşamm tamm 1555 gr geldi teyzeleri darısı sıze ve gelişimi 30+2 cıktı normalde bgn 28+6 dıkkk cok sukur her gnumuze ole dıyınce ben bır skeıl oldummcok sukurr herseyı cok sukur dedıı ıı dedıı
suyu da bol durusuda gusel dedı 1 ay sonra gene gel dedı bu arada testıslerde asagı yerıne ınmıs dedı bu arada koca kalkık bır burnu var elleı ırıce dedı erkek ya dedii maasallahı var dedı cok sukurr:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
bız cuma ya derken esım sız gıttıgım ıcın bıraz buruktum ama oglumunn o fotosuu super dı yuzunu az cok gosterdı gene kolu ıle kapamıstı ama hehe burnunu (babası)duduklarıı (ben )elleride babası gıbı ıri hehe darısı ıyı haberlele sıze ınsllllll

işte böleeeeeeeeeeeeee
:KK31::KK31:

maşallah suzancım paşana ben en son 28+2 de gitmiştim bizim paşa 1206 gr dı bende benimkine iyi diyordum seninkinin maşallahı var:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: gelişimi 5-6 gün önde gidiyor hep şükür :nazar::nazar::nazar: sağlıklı doğsunda ben 2 kilo doğmusum zaten :KK9::KK9::KK9: büyüdüm ben oda büyür elbet

bence istersin. çalışmak güzel bişey. yani ben isterim gibi geliyor. çalışmadan çok uzun süre duramam sanki. gerçi bebiş doğduktan sonra nasıl olucak ne düşünücem bilemiyorum tabi.

yani bende isterim çalışmayı ama ablamı gördükçe pek de istemezmişim gibi geliyo... çocukların daha da ilgiye ihtiyacı olacağı zaman (3-6yaş) ev temizliği-yemek-koca gönlü-eş dost akraba sorumluluğu... kendi sosyal hayatımı düşünmüyorum bile şu aşamada... zor yani o yoğunluğu kaldırabiliceğimi düşünemiyorum şu an... dünya primim var ödenmiş, en azından onlar hiç olmasın diye doğumdan sonra sgk'mı ödemeyi düşünüyoruz bakalım...

inşallah canım bazen keşke bi ultrason cihazim olsa diyorum bütün gün izlerdim napiyo diye :KK1:

çok komik yaa... :KK9:
benim deli kocam son hastaneye gittiğimizde doktora soruyo "hocam bu ultrason cihazlarının fiyatları ne civarda, satın alındığında kullanım eğitimi verilir dimi" falan diyodu... :KK9::KK9: kadın altına etti gülmekten...

Annişlerimi benim tehlikeler atlatmışsınız dikkat edin kendinize
Ben çok dikkat ediyorum ya :KK1:Anneme yardım olsun diye on görmeden
tv ünitesine çıkıp dolabın üstünü sileyim dedim sonra bir adım bir adım
atarken ayağım boşlukta kaldı nerdeyse düşüyordum...İçim o kadar
kötü oldu ki anlatamam korkudan ağlamaya başladım neyse kızçem de
ben de iyiyiz yok bir sorun ama çok korktum annemden de bir o kadar
azar işittim:KK20::KK20::KK22::KK22::KK22::KK22:
Suzanım paşanın maşallahı var annem bizi terk etme sakın :KK9::KK9::KK9:
Er geç kavuşalım kuzularımıza :nazar::nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek:

maşallah suzancım paşana ben en son 28+2 de gitmiştim bizim paşa 1206 gr dı bende benimkine iyi diyordum seninkinin maşallahı var:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: gelişimi 5-6 gün önde gidiyor hep şükür :nazar::nazar::nazar: sağlıklı doğsunda ben 2 kilo doğmusum zaten :KK9::KK9::KK9: büyüdüm ben oda büyür elbet
zaten doğdukları andaki kilosundan çok sonraki kiloları önemli. sonrasında iyi bakarsak kuzucuklarımıza daha sağlıklı büyürler. bu kadar seviyorken iyi bakarız heralde bebişlerimize :KK1:

yani bende isterim çalışmayı ama ablamı gördükçe pek de istemezmişim gibi geliyo... çocukların daha da ilgiye ihtiyacı olacağı zaman (3-6yaş) ev temizliği-yemek-koca gönlü-eş dost akraba sorumluluğu... kendi sosyal hayatımı düşünmüyorum bile şu aşamada... zor yani o yoğunluğu kaldırabiliceğimi düşünemiyorum şu an... dünya primim var ödenmiş, en azından onlar hiç olmasın diye doğumdan sonra sgk'mı ödemeyi düşünüyoruz bakalım...

zor tabi canım çocuk olduktan sonra çalışmak. ama hayat şartları benim çalışmam gerek :KK16:

benim deli kocam son hastaneye gittiğimizde doktora soruyo "hocam bu ultrason cihazlarının fiyatları ne civarda, satın alındığında kullanım eğitimi verilir dimi" falan diyodu... :KK9::KK9: kadın altına etti gülmekten...

eheheh alıcak yani pazarlığını yapıyor :KK9::KK9::KK9:

kuzum ne işin var senin tv ünitesinin üstünde.
:KK19::KK20:
Aman kızlar temizlik yapıcaz diye tehlikeli şeyler yapmayın

ben hep diyorum onu. hele şuan görmeyi çook isterdim o kadar hareketli ki şuan. naptığını görmeyi çok isterdim
iyi bari tek değilmişim demekki :))

canım ne geziyosun orda Allah aşkına sen de dikkat et :KK20:

arkadaşlar bu arada doğumdan hemen sonra korse giyebiliyor muyuz acaba 1 saat sonra falan :KK53:
alanlar oldu mu?
dizden göğüse kadar olanlar mı iyi olur yoksa yüksek bel külot gibi olanlar mı?

off o sıcakta da hiç çekilmez ya korse falan
:KK31:

zaten doğdukları andaki kilosundan çok sonraki kiloları önemli. sonrasında iyi bakarsak kuzucuklarımıza daha sağlıklı büyürler. bu kadar seviyorken iyi bakarız heralde bebişlerimize :KK1:

zor tabi canım çocuk olduktan sonra çalışmak. ama hayat şartları benim çalışmam gerek :KK16:

eheheh alıcak yani pazarlığını yapıyor :KK9::KK9::KK9:

kuzum ne işin var senin tv ünitesinin üstünde.
:KK19::KK20:
Aman kızlar temizlik yapıcaz diye tehlikeli şeyler yapmayın

Kızmayın bana çok tez canlıyım ben de annemi düşündüm kadıncağız da
ekimde ameliyat olmuştu rahiminden :26::26::26:yardımım olsun dedim
ama artık akıllandım ben:KK1::KK1::KK1:

arkadaşlar bu arada doğumdan hemen sonra korse giyebiliyor muyuz acaba 1 saat sonra falan :KK53:
alanlar oldu mu?

canım inşallah normal doğum yaparızda hemen giyeriz...benim kuzenim normal yaptı ve odaya çıkar çıkmaz giymişti...ama sezeryan olursa en az 1 ay beklenir heralde tam bilmiyorum ama dikişler iyileşmeden giyileceğini zannetmiyorum :KK43:(

alanlar oldu mu?

Tamam tamam yok artık öyle cambazlık:KK1::KK1::KK1:

X