2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn.

hatta sana bişey anlatayım..14.haftaydı sanırım 2li test için gittik doktor cinsiyeti belli olmuş hazırmısın dedi..eşim hemen atladı söyleyin diye...erkek dedi....ama ben mal gibi oldum doktorun suradına bakakalmışım dondum resmen...doktorda korktu sanırım noldu bişeymi oldu iyimisiniz sevinmedinizmi diye soruyo ama ben duymuyorum o an :))) sonra eşim demişki şokta şuan kendisini okadar kız olacak diye hazırladıki bunu duymayı beklemiyodu dedi:))yani o kadar çok seviyorum kızları...ama şimdi oğlum olcak o canım parçam benim allahım nasip ettiya ikiside evlat yeterki sağlıklı ve hayırlı olsunlar.

bizde hep başından beri kızmı kızmı diye bekliyoruz her ultrasnda... bizim hanım taaa 22mi 23. haftamı ne o zaman gösterdi ayrıntılıda... o güne kadar doktor sanırım bu erkek diyodu...yok dedim o kız... geçen hafta gittiğimizde tekrar sordu dr cinsiyet ne demiştim diye... eşim atladı... hocam kız demiştin erkek falan demiyceksiniz dimi diye... yok yok dedi hala kız :KK9:

aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn.

hatta sana bişey anlatayım..14.haftaydı sanırım 2li test için gittik doktor cinsiyeti belli olmuş hazırmısın dedi..eşim hemen atladı söyleyin diye...erkek dedi....ama ben mal gibi oldum doktorun suradına bakakalmışım dondum resmen...doktorda korktu sanırım noldu bişeymi oldu iyimisiniz sevinmedinizmi diye soruyo ama ben duymuyorum o an :))) sonra eşim demişki şokta şuan kendisini okadar kız olacak diye hazırladıki bunu duymayı beklemiyodu dedi:))yani o kadar çok seviyorum kızları...ama şimdi oğlum olcak o canım parçam benim allahım nasip ettiya ikiside evlat yeterki sağlıklı ve hayırlı olsunlar.

:KK1::KK1::KK1::KK1:
ben ilk çocukta yaşadım onu
doktor erkek dedi ben kaldım orda:KK9:
hep kız istiyodum çünkü
ama gerçekten kız erkek farketmiyomuş
ama bunda doktor kız diyince bastım çığlığı:KK1:
doktorda çok şaşırmıştı
ama öyle işte:KK8:

ben bu gazla varyaaaaaa...
doğumdan hemen sonra inceck olurum söyliyimm :KK34::KK12::KK12:

tatlım gaz değil gerçekten çok ii görünüyorsun..şuana aldığın kilolarda müsaade ette olsun artık...boşversene ya çocuk doğurucan okadarda olsun...hem bu yapıyla ilgili tamamen..bende kendimi bildim bile hiç çok zayıf olmadım..evlendiğimde 73 kiloydum ama göstermiyorum pek Allahtan kemikler iri :)))sonra biraz zayıfladım...sonra yine aldımmm...:)))hamile kaldığımda 76 kiloydum şuan 82 kilo olmuşum...90 la tamamlarsam ne ala:KK43:(((

hep kız istiyodum çünkü
doktorda çok şaşırmıştı

ayyy ne güzelll..darısı artık ikinciye inşallah...bunu bi doğurayım hayırlısıyla sonra iki yıl ara ondan sonra kız için çalışmalara devam :))))

Selam kızlar, ortalama kaç kilo aldınız, ben az mı aldım acaba?
Gerçi kilolu hamile kaldım (80kg), erkek kardeşim doktor, en fzla 9-10kg al demişti bana:)
Bakalım 3 ay sonra ne olacak halim. İştahta bi artış yok,normal yiyorum
Hamileliğimin başından beri toplam 6,5 kg aldım.

öylede canım dondurma bu erittikten sonra ne anladım ondan :KK43:((neyse bi kaç hafta sonra havalar ısın ve bolca yerim artık kahvaltıda bile :)))
bişey olmaz ya yemesende aşermek zaten psikolojik bişeymiş canım ama bende yiyorum :)

genelde bu aylarda pek dönmüyolar
son aylara doğru dönüyolar?
evet ya şaka gibi ben hala inanamıyorum kızım olacağına
hatta geçen hafta gittiğimde tekrar sordum hala kızmı diye:KK9:
çok istiyodum inşallah Rabbim utandırmaz:KK16:
isteyen herkese nasip olur inşallah
sanada:KK16:

benimkide dönmüş 26.haftada doktor doğum pozisyonu almış dedi. yarın tekrar gideceğim sorayım bi pozisyon aynı mı diye

hep kız istiyodum çünkü
doktorda çok şaşırmıştı

ya bende oğlan deyince. o kadar çok erkek istedim ki küçük adamlara bayılıyordum hep erkek bebekler dikkatimi çekerdi. 16. haftada sordum doktor oğlan dedi alkışladım resmen sevinçten :) ama 2. kız olsun süsleyelim :) Allah sağlık versn kız oğlan hepsi bizim :)

tatlım gaz değil gerçekten çok ii görünüyorsun..şuana aldığın kilolarda müsaade ette olsun artık...boşversene ya çocuk doğurucan okadarda olsun...hem bu yapıyla ilgili tamamen..bende kendimi bildim bile hiç çok zayıf olmadım..evlendiğimde 73 kiloydum ama göstermiyorum pek Allahtan kemikler iri :)))sonra biraz zayıfladım...sonra yine aldımmm...:)))hamile kaldığımda 76 kiloydum şuan 82 kilo olmuşum...90 la tamamlarsam ne ala:KK43:(((

e bende o resimde 70 falanım zaten... bende iri kemikliyim ama ne biliyim ben sanki 100 görücem gibi...

Gerçi kilolu hamile kaldım (80kg), erkek kardeşim doktor, en fzla 9-10kg al demişti bana:)

bence az almşsın :) ben 65 ile kaldım şu an 72 yim hatta 73 e doğru süzülüyorum boyumda 1,70çom uzun değilim aslında çok iştahım artmadı daha doğrusu tutuyorum kendimi ama yinede alıyorum acayip bilemedim walla :KK43:

cnm bende 6 kilo aldım...valla ben daha çok alırım diye bekliyodum ama çok şükür eski halimden pek bir şey farketmiyo birazcık karnım çıktı okadar...ama bu aydan sonra daha çok alıcaksınız diyolar ve ben bundan çok korkuyorum...şöyle bi 6 kilo daha alsam yeter :)

Bu da benim 1 aylık hamileyken çekindiğim fotom:)

$Adsız.jpg

canım benim evde küçük eğer yaparsam veya yaptırabilirsem :KK1: salona orta sehpa yerine onu koyarım büyük ihtimalle :KK34:

Yok cnm benim salon bile denmez koltuklar arası bir yolluk atıyorum düşün artık nekadar küçük.

ayy kızlarrr ben hala hamile olduğuma inanamazken neredeyse doğurucaz yaaa =))

bu arada bütün bebekli arkadaşlarım "bunlar iyi günlerin,hamilelik bitince gör sen,uykunun tadını çıkar" bık bık bık smöyleyip duruyorlar aynı şeyi..

yaa tamam da demek ki siz bebeğin sorumluluğunu neler getireceğini bilmeden hamile kaldınız,doğunca da ne oluyorum dediniz!

bebek dünyanın en büyük sorumluluğu onu biliyoruz.

hem doğurmak için hamile kalıyoruz değil mi içimizde büyütmeyeceğiz yani bu minnaklarıı

ohh söledim rahatladımm :KK9:

Canım ya 3 aylıkkken aaaa 6 ay olsun gör 6 ay oldum son aylar gör sen diyolar.
ya anlamıyorum bide birşey söylüyosun tv de bebklere şöyle davranın böyle davranın diye bende konu olunca anlatıyorum duyduklarımı ay sen doğunca gör öyle olmuyor işte görürsün sen diyolar.Bende susuyorum içimden ben pek ilgilenmedim demiyosunda diye gülüyorum...

tamı tamına 90 :KK43::KK43::KK43::KK43:damızlık öküzler gibi hissediyorum şu an kendimi... neden böyle oldum yaaa :KK43::KK43::KK43:

Canım ben 90 la hamiş kaldım 97 kiloyum 1.64 boy kimmiş damızlık. :KK52::KK52::KK56:

e bende o resimde 70 falanım zaten... bende iri kemikliyim ama ne biliyim ben sanki 100 görücem gibi...

yarim bende çok takıyorum kafama ama burda 2 personel var bizim tedavi görüyorlar insan dua ediyor haline. eşimin iş yerinden bi arkadaşı geçenlerde oana demiş olmuyor elimde avucumda ne varsa tedaviye gitti bi arabam kaldı işte demiş. sonra senelik izne ayrılıp ankarada tedaviye gittiler üzüldük bizde Allah aratmasın ya

Yok cnm benim salon bile denmez koltuklar arası bir yolluk atıyorum düşün artık nekadar küçük.

Canım ya 3 aylıkkken aaaa 6 ay olsun gör 6 ay oldum son aylar gör sen diyolar.
ya anlamıyorum bide birşey söylüyosun tv de bebklere şöyle davranın böyle davranın diye bende konu olunca anlatıyorum duyduklarımı ay sen doğunca gör öyle olmuyor işte görürsün sen diyolar.Bende susuyorum içimden ben pek ilgilenmedim demiyosunda diye gülüyorum...

Canım ben 90 la hamiş kaldım 97 kiloyum 1.64 boy kimmiş damızlık. :KK52::KK52::KK56:

sana kesinlikle katılıyorum millet çok bilmiş bi onlar biliyor zaten her haltı :)

o zaman doğumdan sonra en kısa zamanda hepimiz spora başlıyoruuzzz :KK16:

ben sezryen doğum yaptığm için spora başlayamıyorum canım malesef:KK43:
ilk doğumum çooooook kötü geçmişti bebeğim 6 aylık olmuştu hala mekik falan çekemiyodum
şimdi nasıl olcak bakalım.. korse bile takamadım yaa aylar geçtiği halde:KK43:
ayy canımm inşallah bu sefer bir sıkıntı yaşamazsın:KK16:

ben kaçar kızlar herkese iyi uykular bol tekmeler =)
iyi geceleerr tatlı rüyalaarrr :KK3::KK3::KK54:

canım ne tesadüfff benimde eşim bebeğin odasını boşalttı bugün..kanepe vardı o odada onu çıkarttık yazlığa gönderdik...perşembe günüde duvar kağıdını yapalım diyorum ..annemle konuştumda az önce ne acele ediyosun dursun daha diyo yaaa deliricem ne acelesi doğurucam nerdeyse...sanki sürekli evdeyizde zamanımız bolmuş gibi konuşuyolar...

yaaa benim kociş yapmamışkiii. bjk maçı vardı ya ona dalınca gitmiş oda boşaltma işi :KK50: bişey de demek istemiyorum. boş yere tadımız kaçmasın diye. bir dahaki haftaya kaldı oda boşaltma işi anlayacağın püfff:KK50:

kızlar yaaa bi arkadaş dondurma yiyorum yazmışya...benimde son zamanlarda fena canım çekiyo ama yiyemiyorum hasta olurum diye benim bağdemciklerim hemen şişer bide havalar hala ısınmadıya yersem hemen hasta olurum biliyorum...ama dondurmada gözümün önünden gitmiyor yaaa.bebeğime bişey olurmu??hani derlerya istediğin bişeyi yemessen bebekte izmi ne kalıyomuş???

azıcık bişey ye canım o kadarda tutma kendini. ben ayıptır söylemesi her akşam yiyorum nerdeyse :KK17:
bol bol su içersin üstüne. küçükken annem öyle yapardı dondurma yedikten sonra arkasından hemen su içirirdi. vardır heralde bi bildiği :KK1:

X