2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
kızlar devlet bızı kaç hafta once dogum ıznıne cıkarıyo mecburı olarak yanı hakkımız oluyo dıyeyeım yada su 6 ay olayı cıkarsa sanırım ekım sonuna kadar goturuyo bızı resmı dogum ıznı gerısı raporşara kalıcak sanırım

şimdi yeni çıkacak tasarı ile bir ton haber var ama ben çıkmadan bişey demek istemiyorum. ama diğer türlü yani şu an geçerli olan izin 8+8 hafta. 8 i doğum öncesi 8 i sonra. ama bu doğum öncesi 8 in 5 haftasını istersen doğum sonrasına atabilirsin kullanmayabilirsin ama 3 haftasını kullanmak mecburi. benim aklıma yatan kısım isi yeni gelen yasa eğer olurda 6 aya çıkarsa o 2 ay doğum sonrasına eklenecek öncesinde bir değişiklik olmayack yani 8 hafta önce değişmeden kalacak. umarım yardımcı olmuştur açıklama

yine maşallahınız var kızlar valla iki gün girmedim 50 sayfayı devirmişsiniz yine :KK9:
şaşıya bağlamadan hepinize bi meraba deyim dedim öncelikle :KK9:
bugün kızkardeşimden güzel haberler aldım ünv. kadrosu açılmış inş. 1 ay içinde yerleşicek çok mutluyum :21: :21:
eşim evde olduğundan onun yanında açmıyorum fazla, ben okurken sizin yazdıklarınızı uzatıp başını bakıyo bakma diyorum işkilleniyo ne kıymetli arkadaşların varmış diyo bozuluyo fln :KK9: bugün dışarda allahtan :KK60:
şu geçmişe bi bakem evde işlerim var temizlik fln yapıcam hepinize dua ettim kuran okudum bu arada cuma saatinde canlarım,
rabbim kabul etsin inşaaalaahhh dualarımızı:KK54: :KK54: :KK16: :KK16:

Benim sonuçlarım da şu şekilde:
Glukoz(akş) 75
Glukoz(1.saat) 125
Glukoz(2.saat)84
Glukoz(3.saat)54

Bana 75g,3 saatlik yapıldı...Kızçemle çok ama çok aç kaldıkkkkkkk

Bu arada kızçeler ne olur bebişlerinizi buradaki anneciklerin bebişleriyle
kıyaslamayın(kilosu,boyu)olarak.Boşu boşuna üzülmüş olursunuz.Elbet kötü
bir durum olursa doktorunuz bunu zaten hemen söyler.Ona göre önlem alırsınız...
Çünkü her bebeğin gelişimi farklıymış.Kimi son ayda gelişme gösterirken,kimi daha
en başta gelişme gösterir....Yediklerimize dikkat edelim,kızartmadan,beyaz ekmekten
uzak duralım.Ben bol bol kivi,pepino,ananas ve yeşil elma tüketiyorum...Tatlı ihtiyacımı
gideriyorlar ama arada sırada kaçamak yapıyorum ve inanın çocuklar gibi mutlu oluyorum:KK9::KK9::KK9:

Gece rüyamda tatlı tatlı diye bağırmışım(adını vermeyeyim şimdi)Eşim sabah anlatıyor:''tatlının
adını sayıklıyordun deli gibi ve sonra ağzını öyle bir şapırdattın ki dedim hatun yatakta yemek yiyor:KK1::KK1:
O da parmağını vermiş ben de başlamışım ısırmaya tatlı yer gibi'':KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:
Ben yaşamak için yiyenlerdendim,şimdi yemek için yaşayanlardanım:KK1::KK1::KK1::KK1:
Rüyalarımı süsleyen herşey ne kadar da değişti son 6 ayda:KK31::KK31::KK31::KK31:

tünaydın güzel anneler ve minik melekleri...
biz bugün epey geç uyandık... çünkü geceleri artık uyuyamıyoruz, yatmakta zorlanıyoruz, belim ve kasıklarım çok ağrıyor... nasıl yatarsam yatayım rahatsız oluyorum ve parça pinçik uyuyorum... bu sabah baya sağlam bi kahvaltı yaptık, babamız da evdeydi, yalnız değilken karnımızı doyurmak daha kolay oluyo... babamızı az önce gönderdik, cumaya gidicek ordan da çalışmaya devam... yemeğimizi yapıp babamızı beklememiz lazım, çünkü akşam bizi gezmeye götürücekmiş... hava da mis gibi zaten... biraz insan içine çıkmış oluruz...:KK12:

Tırnak makası ve bir törpü (banyodan sonra bebeğinizin tırnakları hoş ve yumuşak olacaktır. Çıt çıt makas kullanmayın, miniğinizin etini kaptırıp çok üzülebilirsiniz. Makasın ucunun küt olmasına dikkat edin. Tırnaklarını bebeğiniz tokken kesmenizi öneririz, daha az husursuz olacaktır

bi yerde okudum bunu kızlar çıt çıt makas normal tırnak makasından farklı mı acaba ? az önce baktım normal bi tırnak makasında çıt çıt makas yazıyordu

Glukoz(akş) 75
Glukoz(1.saat) 125
Glukoz(2.saat)84
Glukoz(3.saat)54

Çünkü her bebeğin gelişimi farklıymış.Kimi son ayda gelişme gösterirken,kimi daha
en başta gelişme gösterir....Yediklerimize dikkat edelim,kızartmadan,beyaz ekmekten
uzak duralım.Ben bol bol kivi,pepino,ananas ve yeşil elma tüketiyorum...Tatlı ihtiyacımı
gideriyorlar ama arada sırada kaçamak yapıyorum ve inanın çocuklar gibi mutlu oluyorum:KK9::KK9::KK9:

Gece rüyamda tatlı tatlı diye bağırmışım(adını vermeyeyim şimdi)Eşim sabah anlatıyor:''tatlının
adını sayıklıyordun deli gibi ve sonra ağzını öyle bir şapırdattın ki dedim hatun yatakta yemek yiyor:KK1::KK1:
O da parmağını vermiş ben de başlamışım ısırmaya tatlı yer gibi'':KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:
Ben yaşamak için yiyenlerdendim,şimdi yemek için yaşayanlardanım:KK1::KK1::KK1::KK1:
Rüyalarımı süsleyen herşey ne kadar da değişti son 6 ayda:KK31::KK31::KK31::KK31:

ayyyy güldürüdn beni işyerinde odada yalnızım deli diyecekler dışardan duyanlar :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

ya arkadaşlar siz kaç kilo aldınız? ben zaten hamile kaldığımda kiloluydum şimdi 7 kilo aldım doktor geçenlerde kızdı bana ne bu diye :KK43: benim göbeğim yeni yeni çıkıyor ama göğüslerim çok büyüdü çamaşır bulamıyorum o derece oldu :KK43: :KK43: yürüyüşlere çıkıyorum evde hareket halindeyim ama ne bileyim ya napmam lazım ki :KK43: :KK43:
canım 7 kilo çok değil aslında,bende 9 kilo aldım 71im. ama hamiş kaldığın kilo çoksa eğer kızıyo zaten dr.lar. doğal olmayan herşeyden uzak dur hamurişi patates pilav makarna şekerli meyveler yeme fazla zaten harekette ediyomuşsun artık başka ne yapabilirsinki? faydalı gıdalar almaya bak sen üzülüp kafanada fazla takma ama :KK54:

Kızlar eltim dün gece apar topar sezeryana alındı. Bebeğimiz doğduğunda kalbi atmıyordu:KK43:(((( tüp kaktılar nefes almaya başladı doktorlar çok umutsuz konuşuyorlar yüzde elli yaşama ümüdi varmış:KK43:( Perişan olduk ve annensinin haberi halen yok bebeğini görmek istiyor:KK43:(((( eltimin adı hicran Kızlar nolur duaa edin bebeğimize bişey olmasın:KK43:(((( Rabbim sağlıklı evlatlar nasip etsin hepimize inşallahh...
rabbim yardımcınız olsun, offf çok zor yaaa :KK14: dualarımda canım inşallah sağ sağlim alır kucağına

7

bugun kontrolum vardı 5 hafta önce gitmiştim en son hoca bile kilo almıssın dedi :KK43:( o kadar hasta görmesine rağmen üstüne de ekledi ben bile farkedebiliyorum diye,ayrıca ıkı gun oncekı tartıyla bugun arasında bır kılo var bana bısıler oldu fena iştahım var bende tombik hamıle kalanlardanım maalesef :KK43:
ama napalımki hem diyolarki siz hamilesiniz canınız ne istiyosa yiyin hemde diyolarki oooo çok kilo almışsın anlamadım ben bu işi yaaa :KK31:
Selam kızlar
Dün kontrolümüze gittik 26+0 dik
Paşam büyümüş 938 gram olmuş:))
Seker yüklemesi yaptırdık.
Sekerim yüksek çıktı
Glikoz açlık 100,2
Glkoz-1 saat 212,6
Glikoz-2 saat 160,9
Napicam ben ya
Çok moralim bozuldu
grafım bak ne güzel oğluşun iyimiş maşallahhh :21: yediklerine dikkat edersin dr. ona göre bi beslenme düzeni söyler snaa kontrol altında tutarsın o kadar stres yapma lütfen hamileliğe has bir durum sonuçta tosbakınıda üzme plssss :KK54: :KK54:

Biz yine geldikkkk
Biraz evi süpürdük hep adamım yapıyordu
Şimdi yemek yiyeceğiz sonra muffin yapacağım
eltime ve kızçelerine götürmek için.Sonra süslenip püsleneceğiz
Aşkımla dışarıda yemek yiyeceğiz ve sonra kızçemle kına gecesine gideceğiz
:KK52::KK52:Yarın da köye(Tekirdağ'a)gideceğiz temiz mis gibi hava alırız inşallah
Hafta sonunu çok ama çok seviyorummmmm:KK52::KK52::KK52:Çalışırken bu kadar
çok sevmiyordum

Glukoz(akş) 75
Glukoz(1.saat) 125
Glukoz(2.saat)84
Glukoz(3.saat)54

hihihiih ...bende bugun ruyamda kocaman kabarik bir kostebek pasta gordum.. okkali bir dilim almak istiyorum adam kesiyor paketliyor tam parayi uzatirken cirak geliyor diyorki o dunden kalma bozuk :KK43:((((( tam istahim kabarmis bi gunde bisey olmaz diyorum alyorum kagidini acip kocaman isiriyorum igggg putur putur bisey kakaolu kek gibi ama sanki kirecten yapmislar keskin bir kakao kokusuyla uyandim valllaa... tatli ruyanin sonunun kabusa donmesimi tum gun aklimda kakaolu kekler kostebek pastalarin donmesimi diyim artik icim gitti valllaa .. :)) oncedende obur istahli bir insandim ama ruyalar gorcek kadar acikli degildi durumum :KK70:

ya bı arkadasım bugun bana sen artık hastane cantanı hazırla dedı korktum war ya bırden acaba hazırlamalı mıyızz
sizce erken değil mi ya
yoksa tedbırı elden bırakmamak mı lazımm

yaaa bana da yengem aynı seyi söylediiiiiiiiiiiiiiii daha cok erkeeeeeeeeeeeeen büyüsün daha bebişlerimiz böyle ele gelsinler yaw:)))) şimdi daha 1 kilo patatesleeer :)))

insann moralı bozuk olnca tatlı yaparmı hamıle halıyle ben yaptımmm valla
yap canım tabi kafanı dagıt
tatlı ye mutluluk hormonu salgıla bebişinde kıpır kıpır olsun

tünaydın güzel anneler ve minik melekleri...
biz bugün epey geç uyandık... çünkü geceleri artık uyuyamıyoruz, yatmakta zorlanıyoruz, belim ve kasıklarım çok ağrıyor... nasıl yatarsam yatayım rahatsız oluyorum ve parça pinçik uyuyorum... bu sabah baya sağlam bi kahvaltı yaptık, babamız da evdeydi, yalnız değilken karnımızı doyurmak daha kolay oluyo... babamızı az önce gönderdik, cumaya gidicek ordan da çalışmaya devam... yemeğimizi yapıp babamızı beklememiz lazım, çünkü akşam bizi gezmeye götürücekmiş... hava da mis gibi zaten... biraz insan içine çıkmış oluruz...:KK12:

ya bende gece bi uyanıyorum sonra sabaha karşıya kadar uyyamıyorum acayip rahatsız olmaya başladım bende daha şimdidenn
ama ayagımın altına yastık koyunca cok rahat oluyo
bi saga dön bi sola dön dön babam dön :KK1:
hava muhtemeşem bugün yaz her daim güzel bi yaz bize daha güzel :KK16:

bizde akşam kocişle dışard yicez bakalım ohh sefamız olsuuuunnn

Selam kızlar biz geldik minik kızımla :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
Dün doktor kontrolümüz vardı gayet iyiymişiz kızımla annesi biraz kilo almış ama doktor amcamız kızmadı
Sadece biraz fazla gidiyorsun dedi bükmeleri,ağzıaçıkları çok yemişsin dedi
:KK47::KK47::KK47:dedim bende afyonlu olunca oluyor o kadar:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: :KK49::KK49::KK49::KK49:

Kızım gayet iyimiş :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:tahmini doğumu 4 temmuz dedi geçen ay 7 temmuz demişti sürekli değişiyor vee şeker yüklemesi yapıcaz dedi:KK9::KK9::KK9:
Bu sabahta yapıldı şeker yüklememiz 3 saat aç kaldık kızım çok acıkmış olmalıki sürekli tepti anne karnım acıktı der gibi
:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: :KK76::KK76::KK76::KK76::KK76:
sonuçlarımız şöyle kızlarrrr

GLİKOZ AÇLIK : 88
60 dakida : 97
120 dakika : 92

Sonuçlar böyle işte kızlar gayet iyi dedi doktorum kanımız düşük çıktı gene kan hapı kullanacağız sabah akşam bizde haberle bu kadar
:KK9::KK9:

Bu arada kızlar bugün dua sırası kimde listede 5Nisan yazmıyor daa

7martta olmuştum 7 nisandan önce olamazsın. 7 nisan pazarsa pazartesi olucaksın dediler. Dedim ki ya 4 hafta geçmesi gerek üzerinden bugün 4 hafta doldu. Ama küçük beyinli olduğuiçin karşımdaki kişi yapmadılar. yok sağlık bakanlığından ceza alırarmış bilmemneymiş. acababen gidip o aşıyı hiç olmasam ne yapabilecekler?
gidip özelde yaptırıcam uyuzluğuna koşturup dursunlar peşimden.

tetnoz aşısımı bahsettiğiniz acaba

Selam kızlar
Dün kontrolümüze gittik 26+0 dik
Paşam büyümüş 938 gram olmuş:))
Seker yüklemesi yaptırdık.
Sekerim yüksek çıktı
Glikoz açlık 100,2
Glkoz-1 saat 212,6
Glikoz-2 saat 160,9
Napicam ben ya
Çok moralim bozuldu

Canım hem geçmiş olsun hem gözün aydın,bak ne güzel bebeğinin gelişimi:) bence şekere canını cok sıkma tekrarlatırsın belki o günlük bişeydr geceden yediysen bişeyler yada o haftayı tatlı ve hamurişiyle gecrdysen yüksek çıkmıştır evde kendini takibe al bi şeker ölçüm cihazıyla için rahat etsin..

Kızlar bu arada doktorumuz tahmini doğumu 4 Temmuz dedi ve 4 Temmuz eşimin doğum günü eşim çok şanslı valla hayatındaki en büyük hediye olacak ona hayırlısı artıkk:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

canim tansiyon benimde ayni sendeki gibidir.. evde hem manuel hem pilli tansiyon aleti var .. evde kontrol ettigimizde normal cikar hastanede o ortamda nedense hep yuksek olur yeni geldin yoruldun heyecandandir derler bekleriz bir sure ama benimde 2 defa tansiyon takibi verdi dr.. fakat ben bu takibi evde yaptigim hic hep normal cikiyordu :)) .. hep ayni saatlerde yemek oncesi sonrasina dikkat ederek ve ayni alette olcersen cikan sonuclara guven ..

Doğumda ne yapcaz canım biz yaa ben sezeryandan anesteziden cok korkuyorum diyorum bayırlır hiç uyanamazsam yada ameliyatın tam ortasında ayılırsam poff:KK43:Sanırım biraz the secret kitabı okumalıyım:)Evde ölçüyorum hep iyi ondan sonra bikaç gün hiç ölçmediğim oluyo iyidr diye:)

Selam kızlar biz geldik minik kızımla :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
Dün doktor kontrolümüz vardı gayet iyiymişiz kızımla annesi biraz kilo almış ama doktor amcamız kızmadı
Sadece biraz fazla gidiyorsun dedi bükmeleri,ağzıaçıkları çok yemişsin dedi
:KK47::KK47::KK47:dedim bende afyonlu olunca oluyor o kadar:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: :KK49::KK49::KK49::KK49:

Kızım gayet iyimiş :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:tahmini doğumu 4 temmuz dedi geçen ay 7 temmuz demişti sürekli değişiyor vee şeker yüklemesi yapıcaz dedi:KK9::KK9::KK9:
Bu sabahta yapıldı şeker yüklememiz 3 saat aç kaldık kızım çok acıkmış olmalıki sürekli tepti anne karnım acıktı der gibi
:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: :KK76::KK76::KK76::KK76::KK76:
sonuçlarımız şöyle kızlarrrr

GLİKOZ AÇLIK : 88
60 dakida : 97
120 dakika : 92

Sonuçlar böyle işte kızlar gayet iyi dedi doktorum kanımız düşük çıktı gene kan hapı kullanacağız sabah akşam bizde haberle bu kadar
:KK9::KK9:

Bu arada kızlar bugün dua sırası kimde listede 5Nisan yazmıyor daa

Maşallah canım ne güzel:nazar::nazar::nazar:
BEN de de kan düşük çıktı ama çok az ama sorun etme dedi...
Ben zaten senelerdir beri kansızlıkla uğraşıyordum buna bile şükür:nazar::nazar:

Maşallah canım ne güzel:nazar::nazar::nazar:
BEN de de kan düşük çıktı ama çok az ama sorun etme dedi...
Ben zaten senelerdir beri kansızlıkla uğraşıyordum buna bile şükür:nazar::nazar:

Sağol canım benim de öyle canım kansızlığım hep vardı hala var ama şükür yani bol bol siyah üzüm ye ciğer ye pekmez iç diyorlar annem diyor hep özel pekmez getirtti babam ama içemiyodum artık içeceğim ilaçtan daha faydalı doğal sonuçda sanada tavsiye ederim canım
:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:genede maşallah yani halimizee bugünlerimize çok şükürr:nazar::nazar::nazar::nazar:

X