2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Umarım herkes iyidir:)Size bikaç sorum olcak psikolojik tansiyonu olan var mı benim gibi??Evde en yüksek 12 ye 7 olan tansiyonum hastane aile hekimliği gibi ortamlarda 14 e 8 15 e 9 oluyo dün 2. doz aşımı yaptrdım hemşire tansiyon yüksek diye bugün yine çağırdı kendi aletimi de götürdm doğru ölçüyo 13 e 8 cıktı ikiside oysaki evden cıkmadan 11 e 6 idi evde sürekli takip et fln dediler..Ay sonuna da tahlil için çağırdılar..Ya ben anlamıyorum oysaki heycan fln da yapmıyorum bilinçaltım vücuduma neler yaptrıyo hayret yani ben bu gidişle normal doğum yapamıycam sanırım zaten henüz bebeğim de dönmedi buarada su özel hastane farklarını ne yapcaksınz yalandan yere okadar para vermeyelim bi konuşmak lazım haklarımızı doğru kullanalım zaten verdik bugüne kadar..Bir de diş eti şişen var mı benim en başından beri şiş ve inmiyo ne yapcam bilemedim..

bende de aynı sorun var çok kanıyor zaten biraz vardı aslında da gebelikte arttı.tuzlu suyla çalkala biraz iyi geliyor.

kızlar bana doğumdan sonra makyaj işi gereksiz geliyor ya tamam saçımız başımız düzgün olsun da makyaja gerek var mı sizce.makyajsız kimsenin karşısına çıkmayan sürekli dışarı çıkarken makyaj yapanlar rahat edemez yapar da öyle biri değilseniz o durumda ne gerek var.bakımlı, saçın başın düzgün, şık bir pijamayla gayet hoş gözükür insan bence.ne bileyim ben bir yerlere gezmeye giderken,düğüne veya özel bir yere giderken makyaj yaparım onun dışında pek gerek duymam da. o yüzden bana orda yapmak garip geliyor heralde.tabi herkesin de kendi tercihi.

Valla bence çok normal ama doktorlara sorsanız çok kızarlar. Toplam alınması gerekn kilo 9 ay boyunca 12 kiloymuş. Son 3 ay da her ay 2 kilo almak normaliş. Yani aslında ilk 6 ay ideali 6 kilo almak. Ama inanır mısınız umurumda değil. Benim de 6 ayım bitti 9 kilo aldım. Dün doktora gittim bu ay 2 kilo almam gerekirken 3 kilo almışım, kızdı. Aman ne kadar önemli. Pardon da yani tutamıyo insan kendini. Ebru Şallı değilim ben.Dönüşte podyumlara da dönmiycem. 6 ayda vericeğime 1 senede veririm.

ben öyle hamur işleri etli yağlı yemekler yiyebilen biri değilimki bir gün yersem 3-4 gün meyve sebze yeşillikee geçiren biriyim ama 2 aydır falan ekmek yiyorum ben bunlarla aldım bu kiloyu kendim 2 kilo falan almışımdır hep karnım büyüdü ama o bile başka hamılelere kıyasla küçük sanırım etim sıkı:KK6:

Benim 50lik 90 çıktı ama valla hemen hemen hergün arkadaşlarda hamurişi tatlılar yiyorum, hatta kahvaltı yapıyorum şuan, sonra evi toparlayıp süslenip arkadaşa gitcem gene yicem, bende hergün 1tane magnum bademli yiyorum, nihaha bana ne ben hamileyim:KK9:
Dedim ya canım yeme içmeyle alakalı değil... Pankreas bu sagı solu belli olmaz.. Sefan olsun ohhhh

hadi gözünaydın canım. şeker yüklemesinide atlattın. :KK34:

ya zaten bir isim beğenilince herkeeess onu koyuyor sonuçta böyle oluyor işte :KK1:

oyy maşallah kızçene kocaman olmuuşş. :nazar::nazar:
İyi bakmışsın annesi bebişine kendine de iyi bakınca herşeeyy yoluna giricek inşallah :KK15::KK16:

doktorun vermiş kullan tabiki canım.
yoksa enfeksiyon bebeğinede zarar verir.
Tv lerde antibiyotik zararlı diye sürekli söylenmesinin nedeni ülkemizde insanlar hiç doktora danışmadan aspirin gibi antibiyotik kullanıyorlar. bunun önünede ancak bu şekilde geçilebilirdi ülkemizde. doğru şekilde doktor önerisiyle kullanılan antibiyotiğin zararı olacağını düşünmüyorum canım ben :KK34:

Çok zor ya çocuğa isim koymak gerçekten. bende ismimle ilgili çook sıkıntı yaşadım. tek seferde hiç kimse anlamıyor ismimi. o yüzden çok ölçüp tartarak seçtik oğlumun ismini. acaba okulda bi lakap takarlar mı diye bile düşündük..

canım ben bebek arabıyla birlikte oto koltuğuda alıcam dediğin gibi 8 ay 1 yaşa kadar kullanılabiliyor. aynı zamanda bebek arabasında da kullanılıyor. büyüyüncede yeni bir tane alırım diye düşündüm.

bende alırsam saklama kaplarınıda alıcam canım. öyle daha mantıklı geldi bana

peki canım bişey sorucam sana tek kullanımlık mı oluyor o poşetler ?

sağol kuzucum teşekkür ederim.birde benim troidlerim düzelse allahın izniyle

tabiki o zaman demekki hamur işleriyle filan alakalı değil..

bende öyle diyorum bazen hamileyim ben yerim diyorum ama işte şeker yüksek çıkınca yiyemiyor insan..

bizde isteriz sefa yapmak ama bilinçli olarak bebeği kısıtlamıyoruz arkadaşlar şeker yüksek çıkınca daha fazla bebeğe zararı olmasın diye ister istemez kısıyor insan..yoksa amacımız kendimizi ksııtlamak değil..

Doktordan doktora değişiyor ya di mi ben 21 kilo almıştım ilk hamileliğimde yakışmış demişti ...:KK66:))))

Yani tabi ki. MEsela detaylı ultrasona gittiğimMurat Yayla'nın bir sözü çokdoğru. Annem sormuştu kilosu normal mi kizimin diye. Murat Bey de şöyle dedi. Bebeğin gelişim haftasına göre kilosu normalse kızınızın kilosu kaç olursa olsun bana göre normal dedi. Kendisine zaten saygı duyuyordumç 10 kat arttı.

bende de aynı sorun var çok kanıyor zaten biraz vardı aslında da gebelikte arttı.tuzlu suyla çalkala biraz iyi geliyor.

kızlar bana doğumdan sonra makyaj işi gereksiz geliyor ya tamam saçımız başımız düzgün olsun da makyaja gerek var mı sizce.makyajsız kimsenin karşısına çıkmayan sürekli dışarı çıkarken makyaj yapanlar rahat edemez yapar da öyle biri değilseniz o durumda ne gerek var.bakımlı, saçın başın düzgün, şık bir pijamayla gayet hoş gözükür insan bence.ne bileyim ben bir yerlere gezmeye giderken,düğüne veya özel bir yere giderken makyaj yaparım onun dışında pek gerek duymam da. o yüzden bana orda yapmak garip geliyor heralde.tabi herkesin de kendi tercihi.

Evet gargara yapmak iyi gelebilir teşekkürler bir de nar suyu demişlerdi denemekte fayda var olmadı dr yolu görünüyo ay valla bıktım bi hastane bi aile hekimliği şimdi bi de bu cıktı neyse artık..Makyaj konusunda ben sadece yüzüme renklendirici fondotenlerden sürcem bir de dudak balmı okadar bence abartmaya gerek yok ya saçın başında düzgün olur takarsın bi kurdela al senden sevimlisi yok:))Ama su da var benim mesela kirpiklerim cok döküldü bu süreçte takma kirpik takablrm belki rimelsiz tabi..

kızlar dun demıstım ama bebek cantasını hazırlıcam az bıseyını yıkıcam dıye dalının sıvı deterjanını aldım ama demın nette gezerken anway ın bı toz deterjanını gordum 80 tl yazıodu fıyatıda bunu bılen varmı neyle yıkamam gerektıgını sasırdım bı yakınımda sabun tozu ıle yıkamıstı ama allerjı olanlarda olmus bllemedım yahuuuuuu :))))

kızlar dun demıstım ama bebek cantasını hazırlıcam az bıseyını yıkıcam dıye dalının sıvı deterjanını aldım ama demın nette gezerken anway ın bı toz deterjanını gordum 80 tl yazıodu fıyatıda bunu bılen varmı neyle yıkamam gerektıgını sasırdım bı yakınımda sabun tozu ıle yıkamıstı ama allerjı olanlarda olmus bllemedım yahuuuuuu :))))
Amway iyi diyo baksana herkes.. Çift durulama yaparsın sabun kullanacaksan illa

tabiki o zaman demekki hamur işleriyle filan alakalı değil..

bende öyle diyorum bazen hamileyim ben yerim diyorum ama işte şeker yüksek çıkınca yiyemiyor insan..

bizde isteriz sefa yapmak ama bilinçli olarak bebeği kısıtlamıyoruz arkadaşlar şeker yüksek çıkınca daha fazla bebeğe zararı olmasın diye ister istemez kısıyor insan..yoksa amacımız kendimizi ksııtlamak değil..
aten pankreasla ilgili sorunu olup şekeri yüksek ciktiği tespit edilmiş birine kimsenin bi şey demeye hakkı yok ki.. Onun özel diet yapması lazım .. Cıkmamışlara korkmayın düzgün çalışan pankreas 10 magnum götürür dedik tatlım

maşalllaahhh sabahtan beri bile nerdeyse 10 sayfa olmuş.. hızınıza yetişemiyorum.. :KK1:
Tünaydınnnnnn... bn girene kadar öğlen oldu malesef..
ohhh sonunda bu haftada bitti haftaya kontrolümüz var :KK62::KK62:

Pazartesi de ben seker yükletecem bakalım... Görecez durum vaziyeti... Genetik çok önemli .. Babaşim tip 1 diyabet benim

evet memleketimiz gez dünyayı gör Konyayı :)

valla çok doğru bir söz söylemiş evliya çelebi :)) öğrenciliğim boluda geçti, karadeniz,ege,marmara,iç anadolu..pek çok şehir gezdim ama konya sakinliğinde ve düzeninde nadir yer gördüm.. benim eşim de doktor, 2.5 ay oldu konyadan ayrılalı, mecburi hizmet mekanımızdayız...

bizde doğudayız mecburi hizmet ama olsun güzel yinede konyamız :)

Valla bence çok normal ama doktorlara sorsanız çok kızarlar. Toplam alınması gerekn kilo 9 ay boyunca 12 kiloymuş. Son 3 ay da her ay 2 kilo almak normaliş. Yani aslında ilk 6 ay ideali 6 kilo almak. Ama inanır mısınız umurumda değil. Benim de 6 ayım bitti 9 kilo aldım. Dün doktora gittim bu ay 2 kilo almam gerekirken 3 kilo almışım, kızdı. Aman ne kadar önemli. Pardon da yani tutamıyo insan kendini. Ebru Şallı değilim ben.Dönüşte podyumlara da dönmiycem. 6 ayda vericeğime 1 senede veririm.

walla bende bu kg olayını anlmadım 4 doktora gittim kimse kg sormadı herkes bebek ile ilgilendi onun kg ile ben almışım almamışım umurlarında değil ben doktordan çok stres yaptım :) hatta bende 6 ayda 6 kg aldım ama şimdi hızla gidiyor kg bence 12 de bitmeyecek bu kg hep hayalimdi 10kg alarak doğum yapmak ilk 4ay almadım bende bilmiyoreum ne olacak şimdiye kadar 7,5 aldım toplam eşimde bana sen gibi diyor 6 ayda vereceğine 1 yılda ver sen ve bebeğimiz sağlıklı olsun yeter takma bu kadar kg Allah başka dert vermesin diye ama ben acayip taktım :)

şimdi düşününce haklısın çünkü çıkınca saçımı derler toplarım takarım tacımı hafif parlatıcı bi kalem tamam gün içinde de böyle yapıyorum zaten öyle fondöten ile pudra ile yapan bi insan değilim gün içinde sadece özel günlerde düğünümde bile abartmadım birde o pijama üstüne abartılı makyaj komik duru gibi ama fön çekilebilir :)

maşalllaahhh sabahtan beri bile nerdeyse 10 sayfa olmuş.. hızınıza yetişemiyorum.. :KK1:
Tünaydınnnnnn... bn girene kadar öğlen oldu malesef..
ohhh sonunda bu haftada bitti haftaya kontrolümüz var :KK62::KK62:
Yok ya bugün cok bi hızlılık yok.. Haftasonu sevinci sarmış herkesi.. Buralar yavaş ilerliyo:KK33:

Bizim mecburi hizmet konyayd düşünsenize fıstık gibi.. Bitince üzüldük.. Konya mükemmeldi bencede

etek arayan şişko hamişler limagoya bakın hamile giyim var etek de var :)

ben kızımın çamaşırlarını hep sabun tozuyla yıkadım hiç birşey olmadı tabi cildi hassas bebekler de olabilir.kullandığın deterjanla beraber yarı yarıya karbonat kullanırsan merak etme hiçbirşey olmaz kafan rahat olsun.karbonat deterjanın zararlı etkilerini alıyormuş.hatta ilk doğduğu zamanlar çamaşırları sırf karbonatla bile yıkanabilir.

ben kızımın çamaşırlarını hep sabun tozuyla yıkadım hiç birşey olmadı tabi cildi hassas bebekler de olabilir.kullandığın deterjanla beraber yarı yarıya karbonat kullanırsan merak etme hiçbirşey olmaz kafan rahat olsun.karbonat deterjanın zararlı etkilerini alıyormuş.hatta ilk doğduğu zamanlar çamaşırları sırf karbonatla bile yıkanabilir.

ilk defa duydum karbonatı arkadasım uzakta tek olmak zormus yahu anneler olsa hemen hallederlerdı tesekkur ederım bılgın ıcın

X