2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Ay kızlar siz hep kabus görürdünüz de inanamazdım..
Felaket bi gece geçirdim ya....
ilk rüyamda gece bi uyanıyorum.iç çamaşırım kanlar içinde bacaklarıma kadar.. Eşimi uyandırıp bebeğimizi kaybettik diye ağlıyorum.. Tabi o korkuyla nasıl uyandım tahmin edebilirsiniz.
2. Rüyamda da bana iş yerinde artık ilk muayeneden hamile oldugum için az hasta veriyorlardı.. Rüyamda yeni bi başhekim gelmiş.. Bana takmış adam.. Sizi tespit ettim cok az hasta bakıyorsunuz hakkınızda soruşturma açıcam .. Günde en az 40 hasta verin buna artık falan diyodu.. Ay inanılmaz korkunçtu..anlatamam yaaaa

gerçekten korkunçmuş.allah hayır etsin inş..

ayyy canım o korkuyu tahmin edebiliyorum bende 2 kez gördüm ilk gördüğümde 2 aylıktım kanama oluyor ve bebeğim artık içimde olmuyor sabah ağlaya ağlaya uyanınca gerçek gibi hissettim koştur koştur tuvalete gittim bişey yok 2.rüyada ise 4 aylıktım cinsiyet merakım çoktu o zamanlar neyse duş almak için duşa giriyorum hafif sancı gibi bişey oluyor sonra birden kanlar boşalıyor ardından bebeğin duşakabinin ortasına düştüğünü görüyorum hemen ağlaya ağlaya elime alıyorum inanmıyorum allahım napıcam ben oğlum olucakmış bebeğim bebeğim diye ağlayarak uyanıyorum yine sonra yine aynı koştur koştur tuvalet.. rüyalara bakıpta kendini üzme ben çok üzülmüştüm ama bitanecik kızım şimdi içerden tekmeliyor ben :) :)
Nasıl bi korku oluyo ya.. Beynimiz hormonlarımız oyun oynuyo bize... Sağsalim tamamına varalım su sürecin hep beraber

kızlarrrrrrrrrrrrrrr cücüklerinizin kıyafetlerini neyle yıkayacaksınız zaman egcmeden yıkayııp kaldırayım dıyorum ark.ilkını ayrı ozel yıka kaldır sonrakılerde sennkıle yıka kı bebek hassa solmasın dyor bende dalın ın bebe sıvı detarjanı var matık onunla yıkayımm dıyorum ya ne dersınız fıkırnız varmı cunku hatalar gectıkce utuyu sevmemeye baslaım(belım grıyorda)sizceee gercı beyzlılarımızı yanı ıc altelerınııı elımde yıkayıp sonra makınede bır daha yıkayım sonra da utuleyımdıyorum ama sızın fıkrınız nedırrr

dalan roxy diye bi deterjan var ondan aldım. kullandım çok güzel .ben hazırladım bile yıkadım ütüledim. hazır olsun erken dogum diye bişey de var. hazırlıklı olalım :)

Kızlarrrr yarın renkli ultrasonumuz var dualarınız bizimle olsun...çok tedirginim kendimi bir türlü rahatlatamıyorum...aklımdan çıkartmak istiyorrum ama olmuyo eşimlede tartıştım bu yüzden... inşallah herşey yolundadır...allaha emanet olsun yavrularımız...

bence rahat ol, çok mutlu olacaksın yavrucuğunu gördüğünde :)) biz 2 hafta önce yaptırdık ve o kadar eğlenceliydi ki onu görmek :))) kime benzediği az çok çıkıyo ortaya :)) bizim oğluşumuz babasına benziyo gibi geldi mesela :))

günaydın güzel anneler ve tatlı bebekleri :)
hepiciğimize :) huzurlu,sağlıklı ve mutlu bir gün dilerim :))
fyzmrt duanı okudum Allah kabul etsin inşallah..
sevgiler

dalan roxy diye bi deterjan var ondan aldım. kullandım çok güzel .ben hazırladım bile yıkadım ütüledim. hazır olsun erken dogum diye bişey de var. hazırlıklı olalım :)

canım yanlış anlamazsan sana bi şey anlatıcam..
benim ilk yavrumda 6 aylıkken ciltinde yanaklarında kızarıklık ve kaşıntı oluşmustu..doktorlar çözemeyince alerji profesörüne götürdük..kadın cok geniş caplı sorgu yağmuruna ttuttu bizi ve tek hamlede cevabı ve çözümü sundu...
dalan granül sabunla yıkıyorduk esyalarını ..
granül sabun lafını duyunca onlar giysilerden durulama ile cıkmıyor..sadece deterjanınınzı değistirin dedi..
ilaç bile vermedi..i
2 haftaya yavrumun cildi geçti...
tabi yumuşatıcı kullanma..onun kıyafetlerini cok cok sık yıkama gibi tavsiyelerde de bulundu...çyle işte..
bizim yaşadıklarımız..

kızlar hepinize günaydın!
bu sabah farklı bi durumla karşılaştım, birdenbire karnımın alt ve üst bölgelerinde kasılma-kramp karışımı bi şey.. kımıldayamadım bile.. derin derin nefes almaya çalıştım. Allah'tan eşim daha işe gitmemişti, onun yardımıyla uzandım biraz. sonra da başladım Ayet-el'kürsi okumaya :) kuzucuğumun attığı tekmeyle içim rahatladı tabi. erken doğum korkusu sardı beni.. az önce doğum çantamı hazırladım nolur nolmaz diye.
içine 2 adet pijama, 3 adet çamaşır, havlu, kağıt havlu, ped, göğüs kremi, bepanthen, çorap, terlik koydum. şimdi bebişin eşyalarını da ılık sabunlu su ile yıkayıp kurutup ütülicem, onları da eklicem... başka koymam gereken bi şey varsa söyleyin...

canım yanlış anlamazsan sana bi şey anlatıcam..
benim ilk yavrumda 6 aylıkken ciltinde yanaklarında kızarıklık ve kaşıntı oluşmustu..doktorlar çözemeyince alerji profesörüne götürdük..kadın cok geniş caplı sorgu yağmuruna ttuttu bizi ve tek hamlede cevabı ve çözümü sundu...
dalan granül sabunla yıkıyorduk esyalarını ..
granül sabun lafını duyunca onlar giysilerden durulama ile cıkmıyor..sadece deterjanınınzı değistirin dedi..
ilaç bile vermedi..i
2 haftaya yavrumun cildi geçti...
tabi yumuşatıcı kullanma..onun kıyafetlerini cok cok sık yıkama gibi tavsiyelerde de bulundu...çyle işte..
bizim yaşadıklarımız..

arkadaslar herkes farklı bısey soluyo ama ben bebek camasırlarının sabun tozu ıle yıkanması gerektıgını bılıyorum allerjı falanda yapmıyo

arkadaslar herkes farklı bısey soluyo ama ben bebek camasırlarının sabun tozu ıle yıkanması gerektıgını bılıyorum allerjı falanda yapmıyo

evet benim aldığım bilgi antalya üniversitesi cocuk beslenme ve alerji bölümü profesör doktor ayşen bingöl ün tespiti idi..sabun tozu kullanmayın demişti bize direk..

ya arkadaşlar siz kaç kilo aldınız? ben zaten hamile kaldığımda kiloluydum şimdi 7 kilo aldım doktor geçenlerde kızdı bana ne bu diye :KK43: benim göbeğim yeni yeni çıkıyor ama göğüslerim çok büyüdü çamaşır bulamıyorum o derece oldu :KK43: :KK43: yürüyüşlere çıkıyorum evde hareket halindeyim ama ne bileyim ya napmam lazım ki :KK43: :KK43:

tabi belki cildi acık tenli ve hassas diye de böyle söylemiş olabilir..aynı doktor bize herşeyimizi mustela kullandırıyordu...hassas cilt serisi..no paraebn parfume ve colourent olan o seriden..

ya arkadaşlar siz kaç kilo aldınız? ben zaten hamile kaldığımda kiloluydum şimdi 7 kilo aldım doktor geçenlerde kızdı bana ne bu diye :KK43: benim göbeğim yeni yeni çıkıyor ama göğüslerim çok büyüdü çamaşır bulamıyorum o derece oldu :KK43: :KK43: yürüyüşlere çıkıyorum evde hareket halindeyim ama ne bileyim ya napmam lazım ki :KK43: :KK43:

11 kilo aldım benlki sana moral olur....senden kötüler de var..yalnız boyum 1.80 eski kilom 57..o yüzden dısardan farkedilmiyo ama ben 5beşşşşş net hissediyorum..bıngıl bıngıl..
ama ben felaket yiyorum..felllaakkeettt yani...
kısıtlamıyorum da kendimi...herşeyiiiii...
kahve cay kızartma cıkolata durmadan desek tam olur tabir..o yüzden 11 kilo falan normal geliyo bana..
emzirirken veririz..
o zaman da ayı gibi yiyordum ama emzirdiğim ve peşinden kostugum için vermiştim..

Son düzenleme:
Hoşgeldin canım. Akşam rüyamda Tuğba adında bir arkadaşımın hamile olduğunu gördüm. Hatta benim kadar göbüşü vardı. çok şaşırmıştım rüyamda. çünkü hamile bile değil kız :KK1::KK1:
Şimdi sende gelince daha bir tuhaf oldu benim için. :KK1::KK1: Seni mi görmüşümki ben acaba :KK9:
Olabilir canm belki beni gormussundur :KK66:) hoş bulduk bu arada çok güzel paylasimlar var ne alicam ne almicam buradan çok güzel ve daha kesin karar verebiliorm :KK66:

Son düzenleme:
11 kilo aldım benlki sana moral olur....senden kötüler de var..yalnız boyum 1.80 eski kilom 57..o yüzden dısardan farkedilmiyo ama ben 5beşşşşş net hissediyorum..bıngıl bıngıl..
ama ben felaket yiyorum..felllaakkeettt yani...
kısıtlamıyorum da kendimi...herşeyiiiii...
kahve cay kızartma cıkolata durmadan desek tam olur tabir..o yüzden 11 kilo falan normal geliyo bana..
emzirirken veririz..
o zaman da ayı gibi yiyordum ama emzirdiğim ve peşinden kostugum için vermiştim..

bu yaz çalıştığım yerde hep oturuyordum masa başındaydım arada kalkıp yürüyordum, işe yürüyerek gidip geldiğim ve öğlenleri yemek yemediğim halde 10 kilo aldım. işten çıktım hamile olduğumu öğrendim rejim felan yattı :KK43: eskiye görede daha biraz fazla yiyorum ve gerekli şeyler yiyorum :KK43: sonra nasıl gitcek bu kilolar bilmiyorum son 3 ay daha fazla alınıyormuş :KK43: neyse artık kızım için kilonun önemi yok bebişim sağlıklı olsun ama doğum zor olacak sanırım

bence hamur işi olan şeylerden uzak durmaya çalış canım ben öyle yapmaya gayret ediyorum. ama herşeyden önemlisi bebeğinin sağlıklı olması. yürüyüş önemli tabiki. 28.haftada 9-11 kilo alımı normalmiş mesela ve ben 10 kilo aldım. ama sadece karnım ve göğüslerim büyüdü, vücudumun diğer yerlerinde pek bi değişiklik yok. canım çok tatlı isterse de sütlü tatlı yiyorum. hamur işleri çok kalorili gereksiz yere kilo yükü üstelik faydası yok. mesela gece acıktığımı hissedersem 1 bardak süt içiyorum. ara öğünde meyve yoğurt süt falan işte canım hangisini isterse. amam dediğim gibi önemli olan kuzucuklarımızın sağlığı :)) emzirme döneminin 6 ayından sonra vermeye başlarız.

bu yaz çalıştığım yerde hep oturuyordum masa başındaydım arada kalkıp yürüyordum, işe yürüyerek gidip geldiğim ve öğlenleri yemek yemediğim halde 10 kilo aldım. işten çıktım hamile olduğumu öğrendim rejim felan yattı :KK43: eskiye görede daha biraz fazla yiyorum ve gerekli şeyler yiyorum :KK43: sonra nasıl gitcek bu kilolar bilmiyorum son 3 ay daha fazla alınıyormuş :KK43: neyse artık kızım için kilonun önemi yok bebişim sağlıklı olsun ama doğum zor olacak sanırım

canımm dogumun kilo ile alakası yok..kalca kemiği o bölgedeki yapı ile alakası var..benim kaynanam yarım dünya ama 3 oğlunu da tek hamle de 1.50 boyla doguruvermiş bi hamlede..kilo ie alakası gercekten yok..
kilo verme olayına da gelince emzirme sürecinde kendini emzirmeye odakla...verirsin zaten ne yersek yiyelim bol emzirme ile ve bol su tüketimi ile vericez inşallah...

kendi annem mesela çıta gibi bi bayandır..ama beni doğururken ya bebek ölücek ya anne kendini hazırla demişler babama..o derece zor olmus dogumum..o zamanlar sezeryan da yaygın degil..bi hafta tüm fotograflarda mosmorum..ama anne uzun ipince bi kadın..55ilo ile doguma girmiş..

bence hamur işi olan şeylerden uzak durmaya çalış canım ben öyle yapmaya gayret ediyorum. ama herşeyden önemlisi bebeğinin sağlıklı olması. yürüyüş önemli tabiki. 28.haftada 9-11 kilo alımı normalmiş mesela ve ben 10 kilo aldım. ama sadece karnım ve göğüslerim büyüdü, vücudumun diğer yerlerinde pek bi değişiklik yok. canım çok tatlı isterse de sütlü tatlı yiyorum. hamur işleri çok kalorili gereksiz yere kilo yükü üstelik faydası yok. mesela gece acıktığımı hissedersem 1 bardak süt içiyorum. ara öğünde meyve yoğurt süt falan işte canım hangisini isterse. amam dediğim gibi önemli olan kuzucuklarımızın sağlığı :)) emzirme döneminin 6 ayından sonra vermeye başlarız.

bende canım aynı senin yaptığın gibi yapıyorum, haftada belki 2 haftada bi markete gidince canım çekerse canga yiyorum. normalde aşırı tatlı severim çikolataya bayılırım ama hamilelikte hiç cazip gelmiyor tatlı nedense sevmiyorum artık abur cubur çekmecemiz dolu olurdu hep şimdi boş :)

X