2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530

tatlım ben arastrdım en ıyısı ve anne gogsune en yakın emzık nuk un emzıklerymiş 0+6 ay olarak emzıkler hepsı zatn sılıkon

benim oğlum 3 yaşında ve hala uykuya geçeceği zaman parmağını emiyo..
dişlerinde ve parmağında şu an için bi deformasyon yok?
ama ne yaptıysamda emzik tutturamamıştım..
hatta aylarca uğraştığımı bilirim ( sırf gece uyandığında kendi rahatlığım için emzik vermek istiyodum)
doktor bırakır diyor ama bakalım yazın tekrar götürcem

ben haftaya gidicem almaya. alacağım yerdeki çalışan bayanların çoğunun ufak çocuğu var. onlardan yardım alıcam bende.

çok uykum geldi kızlar gözlerimi zor açıyorum.. sonradan okumak zor oluyo diye dayanayım dedim ama yok.. hepinize iyi geceler.. biz kaçıyoruz... :)

zorlama kendini kuzum. yat dinlen oğluşunla. ben bugün baya yattım dinlendim.yarında zaten geç gidicem işe. bu gece uyuyamam heralde

herkese iyi geceler bugün doktora gittim şeker yüklemesi için ultrasonda kızımı gördüm çok tatlıydı ama bir gün geriden geliyormuş niye böyle oldu kafama taktım şimdi doktar bi sorun var demedi ama kendimi kötü hissettim acaba bebeğimi iyi besleyemiyormuyum vicdan yaptım bebeğim yaklaşık 850 gram olmuş sizin bebekleriniz kaç gram merak ettim

O zaman ben pompa işini doğum sonrasına bırakayım. ihtiyacıma göre alırım. boşuna şimdi masraf etmiyim kendime.
sağol canım

ya arkadaslar ben netten cok arastirdim bu pompa isini ..kimine gore hic gerek yok kullanmadim bosuna yazmislar..kimine gorde ilk gundne mutlaka elinizin altinda olmali olurda sutunuz gelmesse az gelirse sagar verirsiniz hemde pompayla sut sagmak sutunuzu artirir dogru kullanilirsa bebek emdikten sonra kalani sagarsaniz yeni sut urettirmis olur ve boyle boyle sutunuzu artirirsiniz diyor.. hos bebegin ihtiyacindna fazla sutu napacaksak.. bebek doysun zamanla bebegin ihtiyaci arttikca sutumuzde dogru orantili ona bagli olarak artmazmi..

yani benim kafam karasik alcazmi almicazmi..manuel is gorurmu parani cope atma almisken elektrikli al mi? elektrikliyse ortalama 120-200 tl arasnda..tamamen luzumsuz olacaksa kullanmicaksak sonra bu pompayi aksesuar olarakmi kullancaz.. yoksa olmassa olmazmi.. acaba dogumdan sonra duruma gore alsak desek esimizi annemizi pompa pesindemi kosturcaz ..yada zaten netten siparis verince bir gunde geliyor ama acil lazim olursa nolcakkk ..amaaannnn offfff bayildimm bennnn.......heeeeeeeeeeeelppppppppp heelllppppppppppppppppp

canım doktor bişey dememiş hiç sıkma canını zaten doğuma kadar bir ileri bir geri olur hep. yeni doğum yapan arkadaşlarımdan biliyorum bende

ben almıcammm hastande dogm yapicağimz için hastanelerdede var eğer ilk gun sutum gelmezse oradan kullanırım egerkı baktım gelmıo alırım dıe dusunuorum valla bosu bosuna almakda istemıorummmm

bence iyi ben daha fazlaca alıyom herşeyi ama bol olsun elimde yıkkamayla uğraşmayayım diye düşündüm birde ben iki tane pazen battaniye diktiricem uyuturken sararım diye

canım ben doğumdan sonra almaya karar verdim.zaten hastaneden çıkıp istediğim pompayı almaları (eşim veya kardeşim, annem için) çok kolay yakında bebek mağazası var çünkü

Bende de var biraz. Doktora gösterdim çok değil dedi ama kan ve idrar tahlili istedi. Ama sanırım zaten isticekti çünkü başka bi test yaptırmak için gitmiştim kan vermişken bakılsın dedi

Aynen inanılmaz ayaklarım şişiyor yürümekte bile zorlanıyorum sürüyorum resmen ayaklarımı bende sormak istiyorum doktoruma bakalım.. Allah yardımcımız olsun sabır, güç versinki sonuna kadar çalışabilelim..

tatlım bende elif yağmur diyordum ama almina ismini duyunca onuda çok istediğimi hatırladım sayende ve şimdi kızmızın adı elif almina olacak nasipse değiştirmezsen sende kızının ismini adaş olacaklar:)

anladım canım inşallah kolay olur doğum sonrası senin için.

bu kadar telaş yapma canım ya o kadar da acil lazım olmaz yani.çalışıyorsan sütünü sağmak gerekir de ozaman lazım olur pompa alırsın.hastanede de bu kadar gerekeceğini sanmıyorum

"çocuğun adı yok bak diyorum ooo daha çok var diyor" yaa bu cümle bana çok tanıdık geliyor sanırım tüm erkekler aynı erkek olacağı için isim ben koyacağım dedi hala bekliyoruz bense artık karnımda bile ismiyle sevmek istiyorum.. Eymen Utku veya Yiğit Enes gibi isimler söylüyorum yok.. Bir ara çok gezdiğimiz için evliya çelebi olduk ama bir isim bulamadık :))

aynen cnm bir rahatız ki sorma gitsin.bende elimi karnıma götürdüğümde ismini sölemek istiyorum artık.bir tek isim olsa aklımda içime sinen koyacağım ama tık yok

bende almina koyarsam yanına Zeynep ekliyecem Zeynep Almina olur büyük ihtimal

Kızlarrrr yarın renkli ultrasonumuz var dualarınız bizimle olsun...çok tedirginim kendimi bir türlü rahatlatamıyorum...aklımdan çıkartmak istiyorrum ama olmuyo eşimlede tartıştım bu yüzden... inşallah herşey yolundadır...allaha emanet olsun yavrularımız...

canım neden kendini strese sokuyorsunki. rahatlamaya çalış.kaçta gidiceksiniz?;

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…