2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Canim bizim isim isi komedi resmen.esim ilk cocugu kesinlikle ben koyacam demisti.sonra kontrole gittik doktor erkege benzer bu aylarda hepsi felan dedi.sonra akilli esim tamam kiz olursasen koy dedi.soz de verdi karismayacam diye.nasil olsa erkek diye dusundu hrralde.bi ay sonra doktor kiz demesinmi havalara uctum resmen.esim her ne kadar kabul etmese de mecbur kaldigi icin benim koymama izin veriyor:KK9: bu arada kizimin ismi İKRA esim dde cok begendi:KK9:

:))) cok sirin olmus sizin ki.. mesajini okur okumaz hemen bende ayni oneride bulundum ve bizim henuz belli degil cinsiyeti terbiyeli yavrumuz gostermiyor :p catliyoruz meraktan o da ayri bir konuya .. canim bizde soyle bir sorun var buldugumuz isim 5 farkli dilde kabul edilebilir bir anlami olmasi lazim ki cocugumu ilerde komik rahatsiz bir duruma dusmesin :KK43: turkce, farsca, pashtuca, ingilizce ve ruscada :KK43:(( cunku esim pashtun ben turkum ve rusyada yasiyoruz ..ailesinde farsca, dari,pashto ve ingilizce konusuluyor..ismin igreti kotu bir anlami olmamasi lazim.. bu yuzden kafayi yiyorum.. :KK43:( ve Ikra ismi Turkce ve arapca olarak cok guzel ama ruscada ikra=havyar demek mesela :KK43: olurda yavrun birgun rusyaya gelirse tuhaf bir isim tasiyor olcak ..

kızlar dun cok gezdım heralde amasya gezımız vardı babamz saolsun gezdırdı bızı ama bugun bacaklarım falan cok agrıo bde sırt ustu yatmak zaralımı yha ben sureklı ole yatıorum sureklı uyanıp sol tarafa yatırum bu seferde oğlum tekme atıo nasıl yatıcaz yha yorgun olunca bde sırt ustu uyuyorum :KK43:(
ben sordum doktora sola yat diyorlar ama ben yatamıorum sırt üstüde yatıyorum sağa da dedim oda bana zaten daha erken sola yatmak için nasıl rahat ediyorsan öyle yat dedi. sola yatmak bebeğe değil sana fayda sağlar bebek her açıdan besler kendini rahatını bulur ama sola yatarsan kalp kanı pompalaması rahat olur dedi vs

yaa benım oglumda alp eren ınslll erenden nıe vazcaydınızkı aynı ısımlerımız olurdu kıneeeeeee:KK34:ama sende az dılsın he yıyenını araya koydun heeeeeeeeee:KK9::KK9:

bizimde eren kesin :) ama yanına bir tane daha artıyoruz çift olacak çünkü :)

Eki Görüntüle 674694 babası ve bızzz oğlşmla :))) çok kıloluyum demı :))
gayet güzelsin bence hiçte kilolu değilsin:). kaç kilosun ne kadar aldın _?

ben sordum doktora sola yat diyorlar ama ben yatamıorum sırt üstüde yatıyorum sağa da dedim oda bana zaten daha erken sola yatmak için nasıl rahat ediyorsan öyle yat dedi. sola yatmak bebeğe değil sana fayda sağlar bebek her açıdan besler kendini rahatını bulur ama sola yatarsan kalp kanı pompalaması rahat olur dedi vs

bizimde eren kesin :) ama yanına bir tane daha artıyoruz çift olacak çünkü :)

gayet güzelsin bence hiçte kilolu değilsin:). kaç kilosun ne kadar aldın _?

72 kıloyum boyumuz oldugu için cıkmıyo kılolar :) 12 kılo aldım :))

tatlım valla bizdede durumlar aynıydı eşimin hep aklında olan bi isim vardı EREN benimde aklımda ALP ismi vardı baya bi inatlaştık..ama çok fazlada konuşulmadı bu konu ara ara dile getiriyordum ben..eşimin istememe sebebi kısa olması ve tek isim olmasıydı.bense iki isim hiç istemiyodum ve kısa olsun istiyodum..sonra ben bi isim daha attım ortaya onunda seveceğini düşündüğüm YİĞİT ismi..hoşuna gitti ama tek istemiyordu yanınada onun istediği ismi koyalım dedi yani YİĞİT EREN olsunmu dedi..bende tamam dedim ama yine benim çok istediğim Alp ismi yoktu :KK43:(sonra eşimin yiğeni var kız 7 yaşında eşimde çok sever onu..ben kızın aklına girdim dayısına Alp isminin daha çok yakışacağını söylemesini istedim eşimde yiğenini kıramadı(bu arada beni değilde onu dinlediği içinde iyi bir azar işitti benden) neyseki sonunda benim istediğim bir isim olmuş oldu iki isim olsada oğluşuma sevdiğim güzel bir isim bulduk çok şükür..YİĞİT ALP ....

:) ayy cok guzel olmus ama yigit alp canim.. kadinin fendi erkegi yendi olmus hemde .. tebrikler :)) ah birde ben kivirabilsem boyle .. benim engelim cok ama iki ucunu bir araya getiremiyorum az once baska bir arkadasada yazdim birde dillerle ve anlamlariyla bogusuyorum.. :KK43: Allah bebegini saglikla ve huzurla kucaginiza almak nasip etsin ..sevgiler

daha bellı degılmı cınsıyetı :)) anlamları neykı erkek isimlernn. bnde alaz istedım ama kabul etmedı erkek mıs çagırrken sert olucakmıs oyuzden bız şimdilik mete dıoruz

mete de cok guzel .. han veya ikinci tek heceli bir ek isim isiyor sanki ama yanina ... olsun en azindan bir ortak isim bulmussunzu valla tebrikler.. :)

Aimal (اېم&#1604:KK66: Friend – arkadas
Pamir (پامي&#1585:KK66: Mountain Range - dağ silsilesi

:) ayy cok guzel olmus ama yigit alp canim.. kadinin fendi erkegi yendi olmus hemde .. tebrikler :)) ah birde ben kivirabilsem boyle .. benim engelim cok ama iki ucunu bir araya getiremiyorum az once baska bir arkadasada yazdim birde dillerle ve anlamlariyla bogusuyorum.. :KK43: Allah bebegini saglikla ve huzurla kucaginiza almak nasip etsin ..sevgiler

canım benim amin herkese nasip etsin rabbim...inşallah seninde içine sinen ortak bi noktada buluşursunuz...kararınızı verin sonra haber bekliyoruz burda söylersin ok.:))))

Ayy 2 saat ayrıldım topikten kaç sayfalar döktürmüşsünüz kızlar yaww :KK1: yarım saat okumakla geçti yazamadım bir türlü. Biz yemeğimizi yaptık babamızı bekliyoruz o da gelmek üzeredir. Kaçıyoruz biz, kendinize iyi bakın hepinize iyi akşamlar canlar..:KK16::KK16:

mete de cok guzel .. han veya ikinci tek heceli bir ek isim isiyor sanki ama yanina ... olsun en azindan bir ortak isim bulmussunzu valla tebrikler.. :)

Aimal (اېم&#1604:KK66: Friend – arkadas
Pamir (پامي&#1585:KK66: Mountain Range - dağ silsilesi

pamir guzel bnce. metenn basnda kayınpedermn ısmı olucagı için :) muzaffer mete bzdede buyuklern ısmnı koyular işte

canlarrr bişey sorcam ben önceden fazla su içmezdim ama artık rahat bir doğum için suyun önemini biliyorum...sırma suyun şişesini aldık daha sağlıklıymış... günde ben 4-5 şişe su içiyorum acaba bu yeterlimi yada bu şişeyle nekadar içmem gerekir??işteyken içiyorum ama evde olduğum zaman yine unutuyorum su içmeyi evdede 4-5 bardak içiyorum az dimi ???

bende gunde 4 lıtre su içiyorum korktum cok ıcıyorsun dedı doktor ama hamılelıkten önce bı bardak suyu zor içerdim..
doktor kesınlıkle harıka bırsey yapıyorsun bebeğin suyuna bı faydası yok ama senın için cok faydalı dedi.
bende uyumakta güçlük çekiyorum artık..
birde bnm baska bı sorunum war kaburga kemıgı war ya midemin tam ustune batıyo sanki düz oturmazsam uyusuyo o kadar kötü ağrı yapıyor ki ))):

hanımlar bugün bi bayandan duydum normal doğum yapmış gayet kolay olmuş. hatta 40 haftasının dolmasını beklememişler annede bi sağlık problemi olmuş 8. ayda suni sancı ile alınmış. dedi ki bana hurma yiyormusun yok dedim duydum ama hiç yemedim. bana suni sancı verdiler 12 saat çektim 3cm açılma oldu doktor artık sezeryana alacağız kaç saat oldu 3cm olmuş dedi bende lütfen az daha bekleyelim dedim o sırada bi kaç tane hurma verdi annem yedim 3 saatte 6cm açıldı dedi. yüklenin hurmalara :)

bende gunde 4 lıtre su içiyorum korktum cok ıcıyorsun dedı doktor ama hamılelıkten önce bı bardak suyu zor içerdim..
doktor kesınlıkle harıka bırsey yapıyorsun bebeğin suyuna bı faydası yok ama senın için cok faydalı dedi.
birde bnm baska bı sorunum war kaburga kemıgı war ya midemin tam ustune batıyo sanki düz oturmazsam uyusuyo o kadar kötü ağrı yapıyor ki ))):

cnm yaa geçmiş olsun..aynı yerde benimde ağrım oluyo özellikle öksürdüğümde ve hapşırdığımda...bende üşütmüşümdür diye düşündüm hep ama doktora sormakta fayda var...

doktra gt bnce çok uzuldm cnm yha :KK43:

hanımlar şimdi haberlerde dinledim dogum izni 6 ay olmuuuuuşşşşş galibaaa tam da anlayamadım amaaa kesin bize denk gelicek galibaaa ay cok mutlu oldum sankiiiiii
kesin duyan varsa paylaşabilirmi??

hanımlar bugün bi bayandan duydum normal doğum yapmış gayet kolay olmuş. hatta 40 haftasının dolmasını beklememişler annede bi sağlık problemi olmuş 8. ayda suni sancı ile alınmış. dedi ki bana hurma yiyormusun yok dedim duydum ama hiç yemedim. bana suni sancı verdiler 12 saat çektim 3cm açılma oldu doktor artık sezeryana alacağız kaç saat oldu 3cm olmuş dedi bende lütfen az daha bekleyelim dedim o sırada bi kaç tane hurma verdi annem yedim 3 saatte 6cm açıldı dedi. yüklenin hurmalara :)

evet zemzem suyum hurmam dolapta duruyo bnm :) babannm hacılıktan getrdı hz.muhammed s.a.s hurma agacı dıkmıs hastlara şifa oluyomus bnde bıtne aldım dogum anmda yıcem allh nasıp ederse

doktora gittim bu gun sordum ilk gebelikte kemikler esnemediği için olurmus diğer gebeliklerde bu kadar ağrılı olmaz dedi..
hamıle kadınlara hep kızardım yürüyüşlerine oturmalarına abartıyorlar ay ıyıkı bi hamıleler derdim meger mecbur kalınıyormuss
su kemık ağrısı olmasa bnm ıcın uyku problem değil gercekten..
yanlız düz yatmayın kızalr erken doğuma sebeb oluyormus istersenız netten bi arastırın

hangı kanaldaaaa gercekten mı Allahım inşAllah 6 ay olurrrrrrrrrr

X