2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
maşllh bebgmze :) bnmde kaslmalarm oluyo arada bn daha24. haftamdamdyım oğluşm buyudugu için yaparmş bı toz verdı sulandır ıç ddi rahatım şuanda bnde korktum erkn dogum falnmı dıe suyum falan normal çıkti allahtn. bnde aynı dogum fıatlarm medibafra hastanesi özel ama normal

sağol cnm. benimde çok oluyor kasılmalarım umarım erken doğum olmaz:KK43:

İçini ferah tut canım ben fazla takmamaya karar verdim .Diyorlarki hamilelik nasıl düşünürsen öyle ilerliyormuş.BOŞVERDİM.Yoksa daha kötü stres yapıp bebeğimide üzücem.

Canım özel olduğunu yazmışsın Hastane adını veremiyormusun ?

Paradoks cnm sıkma canını ALLAH Bir Kapı Kapar Bir Kapı Açarmış

kuzum ben istanbul avrupa yakasındayım burda özel araf hastanesi var.kadın doğumcuda çok iyi ve çok anlayışlı

Bu sabah neşeliyim, umutluyum,
Çözün gönlünüzü, özgürlüğe çözün,
Günaydın çiçekler, günaydın güller...
Hayat çok kısadır, üzülmeye değmez,
Günaydın yüzyıllar, günaydın günler...
Gününüz Aydın, yaşamınız güzel olsun
Sağlıklı olun, Mutlu olun, Neşeli olun...güzel bir haftasonu diliyorum annişler ve kuzucukları
Günaydın..............

Herkese günaydın bizde geldik kalktık kahvaltımızı yaptık birazda temizlik yaptık geçmişi okuduk günlerimiz azalıyor artık heyecanda artıyor

Günaydın güzel anneler ve onların minnoşları biz geldik tuanam'la herkes iyidir umarım kimileri yatışta tabi bizde çalışalım burda :KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50:ohhh yatın siz bakalım neyse size sormak istediğim bişi var bugün akşam üzeri kayınvalidemlere gideceğiz yol 1,5saatlik arabayla gideceğiz otobüsle değil acaba bir sorun olurmu hamilelikle alakalı doktorumu aramama gerek varmı sizce yani 1,5 saatlik yol sonuçta bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim kızlar öptüm hepinizi kızımlann:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

özel arabaysa sorun olmaz cnm oturamadgn yerde arka koltuga uzanırsın :) bnde ole yapıcam bnde 3 saatlık yol gıdcem babası oğlumu gezdırcekmş kendı arabamzla gdcgmz için sorun olmaz dıe dusunuorum mide bulantım için şurubumu falnda alıcam :) ne olur ne olmaz :)

Herkese günaydın bizde geldik kalktık kahvaltımızı yaptık birazda temizlik yaptık geçmişi okuduk günlerimiz azalıyor artık heyecanda artıyor

evet bı an önce doğsun :) biz yne hıssedıyoruz babalar daha cok heycnlı bıan önce doğsun dıolar bızm babamz erkn doğum yap dıo :) bılmıokı zaralarını anlatınca tamm yha ddı 6 ay gecms 3 ay daha beklerım ddı :)

kızlar beni çok üzen bişeyi anlatacam 2 gün önce bi akrabamız doğum yaptı sezeryanla kordon dolanmış boynuna neyse doğmuş çocuk ama hiç ağlamamış şimdi çocuk hastanede yatıyor hala ağlamamasınınn nedeni nedir acaba

nasılsınız hanımlarrr biz cok sukur ıyıyızz bır gun daha gıttı hamıslıgımızden hayılrısı ıle kolay dogumlarla kucagımıza almak nasıpp olur ınsllll:KK8::KK8::KK8:

bu arada kaynım bugun adlıye nın sınavına gırecek sızden rıcam emeklerının zaii olmaması heyecanlanmaması ıcın dua etmenız ismi izzet insşl.hayılrısı ise kazansınn dua edenler beyen e tıklamaları yeterlidir...

''RABİ YESSİR VELA TUASSİR RABBİ TEEMİN BİN HAYR''(rabbım ısımı zorlastırma kolaylastır)
:21::21:

bugün gördüm minnoşumu:)))
10 gündür süren kramplar ve geceleri uykumdan uyandıran kasılmalar için dayanamayıp gittim dr.uma.kramplar için magnezyum verdi kasılmalar içinde artık zamanı geldi dedi maalesef bu tür ağrılar olucak dedi.artık bol bol dinlenmek için kendine zaman ayırmalısın dedi.
bana göre 25+5 dim,dr göre 26+5 çıktım kızım aynı anası maşallah tam 965 gr ve boyuda 35 cm.:))))))toplam 13 kilo almışım maşallahım var yani:))) bu gidişe bi dur demelesin dedi dr.
sonra gidip doğum ücretlerinide sordum.normal doğum:200 tl sezeryan olursa 350 tl dediler.:)))
maasalah cnm sızee evet kg nn 12 kg yı gecmıs ve daha en ıı kg alacagımız 2 ayımız varr:18:gercı kaldıgın kg n az sa sorun olmaz bence ya am kg lı hamıs kaldısann 80 lerde fılan o zmn dıkkat ıster kı normal dogumm ıcın kolay olsun sana ınslll dogum ucretlerınız bayagıı ıı mıs bızımkıde 200-300 arasıı hhe ama dogum seklı degısmıyor bısdede ıkı kısılık oda yada ozel oda dıye degısıyorrr:KK12:hayırlıs ınsl hakkımızdaa:KK16:

anneler bişey sorucam size ben günde 2 litre su içiyorum afedersiniz ama idrarıma baktığım zaman RENGİ BÖLE SU GİBİ DİİL sarı oluyo.hamile olmadığı m zaman çok su içince berrak olurdu...
aynen cnm cok keskın kokusuda var yaaa hasılık oncesı dedıgın gıbıydı bızdede ama artık öle dıllll:26:

Nisan annelerinde de doğumlar başlamış kızlar forumda gezerken faydalı olabilecegini düşündügüm bir yazı görünce burda da paylaşmak istedim.
ayyy bısede ne kaldıkı o zmn sunun surasında hazıran sonu baslar dogumlarımızzzzzz nisan-mayıs hopp hazırannnnnnnnnnn:18::18::18::KK17:ayy heyecanandım ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN INSLLLLLLLLLLLL:KK16::KK16:

tesettürlü hamişler lcwnin sitesinde hamile etekleri var üç model çok hoşuma gitti acaba mağazada var mıdır tek tek dolaşşam bulur muyum şi,mdi alsam bedeni tutmaz ki
BIZIM BURDAKINDE YOK YA OULET MAGAZASI USTELIK YANI TEEK YOKK TESETTURLULER ICINN SADE PANTOLONNN:KK47::KK47::KK19:.
düzenli beslenme planı
günde 3 ana 3 ara öğün
sabah kahvaltısı en geç 9 da bitmesi gerekiyor
2 dilim ekmek(avuç büyüklüğünde parmak inceliğinde)
1 yumurta (beyazı iyi pişmiş)
2 parmak genişliği boyunda beyaz peynir
6 adet zeytin
tatlı çok istenilirse organik reçel bir tatlı kş geçmicek şekilde
açık çay ve ya ıhlamur(taze meyve suyu haftada bir kere)

ara öğün; 1 porsiyon(avuç büyüklüğünde) mevsim meyvesi ve ya 1 br süt ve ya 2 br ayran 4 galete veya 4*5 adet kepekli bisküvi veya bir avuç kuruyemiş

öğlen; 1 kepçe çorba(bir porsiyon yapar 60 kalori)
4-5 adet köfte
4-5 ymk kş bulgur ya da pirin pilavı ya da bunların yerine 1 dilim ekmek
bol yeşil salata az yağlı limonlu sirkeli

akşam; 10-12 ymk kş mantı
4 ymk kş yoğurt
salata
ve ya;
12 adet hamsi
1 dilim ekmek
bol salata

et yerken yanında yoğurt ayran süt tüketmeyin
mercimeği(sarı yeşil fark etmez) masadan eksik etmeyin
organik tavuk tercih edin
kontrollu tarım ürünleri tercih edin
organik yumurta tercih edin
mevsim sebzesi meyvesi yiyin

YENMİCEKLER
KAFEİN(ÇAY KAHVE ASİTLİ İÇECEKLER)
sakatat
salam sosis sucuk pastırma
az pişmiş et
sushi
kabuklu deniz ürünleri
hazır reçel
hazır kekler hamur işleri vb
hazır meyve suları
1 simit 4 dilim ekmet yapar
pekmez ile yoğur ürünlerini aynı anda tüketme
çok sık çikolata yeme
alkol

diğer öğrendiklerim
tetanoz toz topraktan bulaşır hamilenin erken safhalarında iğne olmamız bebeğide doğum esnasında korur geç yapılan iğneler 34 haftadan sonra gibi sadece anneyi korur
kedi köpek ısırığı sabunlu su ile temizlenir
kesikler oksinli su ile
babaların kamu kuruluşlarında çalışanlar için 10 gün izin hakkı öel sektörde olanlar 3 gün :KK50:

NST bebeğin iyilik hali kontroludur ve rahim kasılmalarını ölçer sonuçları 3 gün için geçerlidir nst ye girerken tok karnına girilir mesane boş olmalı genelde sol tarafa uzanılmalı rahat hareket edebilirsiniz

sık ultrasona girmek pek iyi değil bir araştırmaya göre bebekler solak olabiliyormuş
hamilelikle bebeğin kilo ölçümünden ziyade gebelik haftası ile bebeğin haftası doğru orantılı gitmesidir
bebeğiniz doğduktan sonra 2 yaşına kadar şeker ile tanıştırmayın

bize önerdikleri kitaplar
doğmamış çocuğun gizli yaşamı
doğal doğuma doğru
morgan yöntemleri
sezeryan/michel odent

en son hamile platesi yaptık ve kegel egzersizini özellikle önerdi normal doğum için yoga ayrıca doğru nefes öğreniliyor

Lyre sizin için var :KK42:
wowwwwww iline saglık cnm tek tek okudum ınll uyglamak da naısp olurr :KK15:ve kolayca dogum yaparızzzzzzzzzzzz:KK16::KK16:.

Herkese iyi aksamlar. Salı günü şeker yüklemesi yaptırdım. 139 çıktı. Doktor yüksek dedi. Salı günü 100 şeker yüklemesi yapılacak tekrar. İns bu sefer yüksek çıkmaz. He bide diyet verecekler mis :-( allah başka dert vermesin ins.
cnm hemen dıet nıyekınee banada yapıl dı sonra da yuzluk ama normal cıkıncaa tmm dedı sorun yok dıet fılan demedı ama ben artık kendı ıstegım ıle 3 beyaza dıkat edyorumm:KK53::KK53::KK53:

güle güle kullanın çok güzeller

aramana gerek yokki;ben de mesela doktor değiştirdim aramadım:birçek kişi değiştiriryor zaten canım kendini aramak zorunda hissetme

ben de internetten almayı düşünüyorum:gitti gidiyor da olabilir;başka uygun siteler de var bakalım

Bebek arabalarını beğendim en çok da o kadar süsü yapmak zor olmayacak mı ben biraz üşengecim de bana zor geldi.

çok geçmiş olsun inşallah başka kapılar açılır sizin için.dua edicem

benim de tansiyonum hep öyle.ama hamilelikten önce de öyleydi.tansiyonumun 6 ya 4 olduğunu bile görmüşümdür yani.

çok sağol canım da biraz da içim karardı.ben yumurta yiyemiyorum hamile kalalı.kuruyemiş zaten hiç yiyemem sevmiyorum.ekmeği de çok yerim.gerçi o kilo için zararlı sanırım sadece.hamilelikte kilo çok alıyorum ama çabucak veriyorum hadi onu takmam.bir de pek yoğurt yemiyorum of onu zorluycam yicem ama ne zaman 6 ay oldu artık
wiiiiiiiii o ka dusuyormuu ıkı gundur öle oldu bakalım bgn ınsl olmaz yaaaaaa:KK15::KK15::13:.

dün banada oldu canım toparlayamadım ama en sonunda bos serum taktılar bıraz toprladım bayıldım bayılacaktı öğleden sora iş yerinde ...amin insallah :))
serumm muuu demekkı sen daha da dusmussun cnm benım dr artık sık sık tansıyonunu olctur dedıydı bırdee:KK25::KK25:

Günaydın güzel anneler ve onların minnoşları biz geldik tuanam'la herkes iyidir umarım kimileri yatışta tabi bizde çalışalım burda :KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50:ohhh yatın siz bakalım neyse size sormak istediğim bişi var bugün akşam üzeri kayınvalidemlere gideceğiz yol 1,5saatlik arabayla gideceğiz otobüsle değil acaba bir sorun olurmu hamilelikle alakalı doktorumu aramama gerek varmı sizce yani 1,5 saatlik yol sonuçta bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim kızlar öptüm hepinizi kızımlann:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:
cnm sorun olmaz ınsll dıkkatlı gıdın gelın ınsll cunkum ben hafta sonu 40 dk yola gttımm oncesınde o ka araba ıle gezdık dag tepee rabbım e emanetsnızz:KK19:

kızlar beni çok üzen bişeyi anlatacam 2 gün önce bi akrabamız doğum yaptı sezeryanla kordon dolanmış boynuna neyse doğmuş çocuk ama hiç ağlamamış şimdi çocuk hastanede yatıyor hala ağlamamasınınn nedeni nedir acaba
rabbım yardımcısı olsun bebegınn gelısımı tam oturmadıgındandır cnm benımm bnm ark..emıyordu ama 1 hafta kuvezde kaldı ve suan cok ıyılero da 33 haftalık dogumustuuu:KK8::KK8:

güaydın canım öncelikle iyi çalışmalar,kendi arbanızın rahatlığını hiçbirşey veremez istediğin zaman durabılırsınız ayaklarını uzatabılırsın ben hergun işe giderken 50 dkka yol gıdıyorum arbamla sıkıntım olmadı şimiye kadar ,uzun yolculukları otobusle onerılmıyo harektsızlıkten dolayı embolı atabıleceği için

hangi hastane canım acaba cok pahalı medical park ve medipolde 2500 tl

Ankara akay hastanesi canim.kafaya koydum devlet hastanesinde vip odada dogum yapmak istiyorum.ozel hastaneler para tuzagi.zaten fiyat sorunca direk sezeryan fiyatini veriyorlar.

ana kucagına dogdugu gıbı oturtmak lazımmış sonra cocuk alışmıyorumuss ben ne alacam nasıl alacam hala karar weremedimm
yaılmıştır gecmışte alanlar yada deneyımlı anneler tekrar fıkır werebilir miiii ?????

özel arabaysa sorun olmaz cnm oturamadgn yerde arka koltuga uzanırsın :) bnde ole yapıcam bnde 3 saatlık yol gıdcem babası oğlumu gezdırcekmş kendı arabamzla gdcgmz için sorun olmaz dıe dusunuorum mide bulantım için şurubumu falnda alıcam :) ne olur ne olmaz :)

Aslında özel arabayla gidecektik ama arabamız yok canım kiralasak 2 gün için değmez yani birde masraflı oluyo benzini felan ondan otobüsle gitmeye karar verdik inş bir sıkıntı olmaz olursada otobüste kalkar gezerim napim...:nazar::nazar::nazar::nazar:

güaydın canım öncelikle iyi çalışmalar,kendi arbanızın rahatlığını hiçbirşey veremez istediğin zaman durabılırsınız ayaklarını uzatabılırsın ben hergun işe giderken 50 dkka yol gıdıyorum arbamla sıkıntım olmadı şimiye kadar ,uzun yolculukları otobusle onerılmıyo harektsızlıkten dolayı embolı atabıleceği için

Günaydın canım sağol kendi arabamız olmadığından otobüsle gideceğiz malesef uzun değil yol 1,5 saatlik yani inş bir problem olmazz:KK50::KK50::KK50:

maasalah cnm sızee evet kg nn 12 kg yı gecmıs ve daha en ıı kg alacagımız 2 ayımız varr:18:gercı kaldıgın kg n az sa sorun olmaz bence ya am kg lı hamıs kaldısann 80 lerde fılan o zmn dıkkat ıster kı normal dogumm ıcın kolay olsun sana ınslll dogum ucretlerınız bayagıı ıı mıs bızımkıde 200-300 arasıı hhe ama dogum seklı degısmıyor bısdede ıkı kısılık oda yada ozel oda dıye degısıyorrr:KK12:hayırlıs ınsl hakkımızdaa:KK16:

aynen cnm cok keskın kokusuda var yaaa hasılık oncesı dedıgın gıbıydı bızdede ama artık öle dıllll:26:

ayyy bısede ne kaldıkı o zmn sunun surasında hazıran sonu baslar dogumlarımızzzzzz nisan-mayıs hopp hazırannnnnnnnnnn:18::18::18::KK17:ayy heyecanandım ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN INSLLLLLLLLLLLL:KK16::KK16:

BIZIM BURDAKINDE YOK YA OULET MAGAZASI USTELIK YANI TEEK YOKK TESETTURLULER ICINN SADE PANTOLONNN:KK47::KK47::KK19:.
wowwwwww iline saglık cnm tek tek okudum ınll uyglamak da naısp olurr :KK15:ve kolayca dogum yaparızzzzzzzzzzzz:KK16::KK16:.

cnm hemen dıet nıyekınee banada yapıl dı sonra da yuzluk ama normal cıkıncaa tmm dedı sorun yok dıet fılan demedı ama ben artık kendı ıstegım ıle 3 beyaza dıkat edyorumm:KK53::KK53::KK53:

wiiiiiiiii o ka dusuyormuu ıkı gundur öle oldu bakalım bgn ınsl olmaz yaaaaaa:KK15::KK15::13:.

serumm muuu demekkı sen daha da dusmussun cnm benım dr artık sık sık tansıyonunu olctur dedıydı bırdee:KK25::25

artık bene sık sık baktıracam ama cok yoğun du bu hafta dinlnmeden calıştım 8-5 yorgunlukta oldu zannedersem

cnm sorun olmaz ınsll dıkkatlı gıdın gelın ınsll cunkum ben hafta sonu 40 dk yola gttımm oncesınde o ka araba ıle gezdık dag tepee rabbım e emanetsnızz:KK19:

rabbım yardımcısı olsun bebegınn gelısımı tam oturmadıgındandır cnm benımm bnm ark..emıyordu ama 1 hafta kuvezde kaldı ve suan cok ıyılero da 33 haftalık dogumustuuu:KK8::KK8:

umarım cocugun beynı oksijensız kalmamıstır :KK43:( Allah yardımcıları olsun ben dusunmek ıstemıyorm boyle seyleri anımda anlatılınca dıkkatı baska yere verıyorum

X