2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
nermink
pink_dream
mugla delısı
ve jetaryan_33
Lyre
ssvvnn
kkrabıberım
nddd
fte
kaas302
m_s_c
nisayy
elifce
yuks
merln

kızlar dualarınız okuduk oglusumlaaa sıra dıger kızlara ınsll dua larda bulusmak dılegımızlee

kızlar bebedorun tırnak makasını alacağım netten ayrıca tırnak seti almaya gerek var mı sizce_?yani tırnak makası varken ayrıca makası gerek yok diye düşünüyorum ...

birde göğüs ucu çıkarıcı falan alan var mı?hangi marka aldınız?çalışmadığım için manuel süt pompası alacağım ama lansinosh-chicco-bebedor arasında kaldım.neye göre karar vericez yaa ((

Son düzenleme:
canım naaptın renkli ultrason işini aldınmı randevunu çok merak ediyorum 1-2 haftyada ben gitmek istiyorumda

canım bende cvs yaptırmıştım 12. haftada benimki 35 günde çıktı ama biz sürekli arayıp soruyorduk.
ilk önce kromozom sayımının sonucunu veriyorlar aslında 1 haftadan sonra, sonra kültürdeki doku çoğalmalarını bekliyorlar onların sonuçları en son alınıyor ve rapor çıkıyor artık.
hergün arayın bence o işte bi gariplik var hiç değilse sayımın sonucunu telfonda falan söylüyorlar.

sinir oluyorum böyle aile içine müdahale edenlere, sen moralini bozma içinden ne yapmak geliyosa öyle davran bildiğini yap canım.
kimseyede kulak asma baktın çok sinir ediyolar he he de geç. cevap bile verme. hiç münakaşaya falan girme sensin o bebişin annesi bakıcak olanda sensin büyütecek olanda. sen sadece eşinle otur adamakıllı konuş paylaş güzel güzel düşüncelerini. sakın ha sakın hiçbişeyide stres yapma şekercim

ay kızlar benim de şekerim 150 çıkmış yarın 100lük yükleyecekler kansızmışım kan ilacı günde ikiye çıktı böbreklerimde de kum varmış
inşallah iyi haberlerle gelirsin canım ya

Son düzenleme:

En de e bebekten aldim.bebedor tirnak makasi.set alma bence.tirnaklarini zor keseriz bi de manikur yaptirirmi sencetek al bence.ya bu sut pompasi gerekli mi.yani surekli evde bile olsak ne icin lazim olur ki.bende alsammi acabs.gogus cikarici almadim cunku simdiden cikti bayagi gerek kalmaz bence.ama silikin gogus ucu aldim.yara olursa onu takip oyle emziririm iyilesene kadar.

kızlar bu arada cerrahpaşaya gittiğimde dr.uma sordum bu şeker yüklemesinde limonda içtim o suyla bi etkisi oluyormu sonuçlara dedim . hayır hiç bi etkisi yok dedi.
bide profesöre bu magnezyumu sordum erken doğumu önlüyormu diye krampların için kullanabilirsin ama doğumla pek alakası yok dedi.
hımmm başkaaaa??? he bide doğumum sezeryanmı olucak dedim yooo normalde doğurabilirsin dedi biraz şaşırdım bu riskli olurmu o kesedeki bağırsaklar için dedim hayır seninki çok büyük değil dedi.
ne yapıcağımı bilemiyorum. sevinsemmi üzülsemmi bilmedim. zaten çok korkuyorum normalden cerrahpaşada doğum yapan ark.larım var pek iyi şeyler duymadım onlardan sancın gelince yanına kimseyi almıyorlarmış dışarda ailenden bekleyenlerlede hiç görüştürmüyolarmş hani bi ihtiyacın fln olsa.
sancı çekerken o doğum odasında saatlerce tek başına duruyomuşsun yanındaki başka sancı çeken hamişlerle beraber tabe.
gelen giden alttan bakıp bakıp duruyormuş açılma için. offf!! şimdiden telaş yapmak yersiz son ayda başımıza ne gelicek tabi bilemiyoruz ama sizinle paylaşmak istedim öyle yaa

sağol cnm cevap için.dediğin gibi kesersek dua edelim :)

cnm bazı annelerin sütü çok olur yada çocuk ememez süt birikirse ağrı iltihap yapar Allah korusun.onun için bir tane bulundurmakta fayda var.ben şimdi biraz araştırdım da;lansinoh manuel pompa 35 tl çokta memnun herkes.bir tane elimizin altında bulunsun,ne olur ne olmaz...
silikon ucu unutmuştum bak been :)))

kızlar asıl emzikle biberonlara bakınca benim resmen başım dönüyor nuk avent chiccı bebedor

çok para vermekte istemiyorum kullanmazsa diye,siz neler yaptınız???

paradoks cnm bana da herkes devlettte doğur diyor tecrübeli oldukları için.ama o ortamı düşününce bile irkiliyorum.nezaketsizler ilgisizler dan dann konuşuyorlar ortam nezih değil.10 kadın aynı anda bağırıyor falan =)))

hele sezeryanda tamamen çıplak aldıklarını duydum gelen giden bakacak herhalde offf nasıl olcak yaaa ((

acısı sancısı bir yana insan ilgi alaka ister temiz ortam ister belli kişiler ilgilensin isterrr

:26::26::26:

ya bende işte kızcığımın sağlığı için mecburum cerrahpaşada yada çapada doğurucam muhtemelende cerrahpaşa gibi görünüyor.
işte bu duyduklarım beni çok geriyor çünkü ben yanımda ya annemin ya eşimin yani birinin olmasını çok istiyorum offf
bakalım nası olcak öle bi ortamda doğum yapmak ?? allahım yardımcımız olsun inşallah

cnm Allah yardım edecek hepimize inş. o sancılar gelince büyük bir ihtimal gözümüz başka şey görmücek
bende devlette doğurmayı planlıyorum,yalnız değilsin

burada yazarız anılarımızı inş. bebeklerimizi sağ salim kucağımıza aldığımızda...

aslında herşeyi çok inceliyoruz Allahım sen işini bilenle karşılaştır kolaylaştır zorlaştırma deyip tevekkül etsek yeter...

merhaba kızlar....süt pompası almıştım ama hiç kullanmadım ben.sütüm çoktu rahatça elimle sağabiliyordum,pompayla sağınca acıyordu o yüzden kullanmadım.emzik biberon da kullanmadım.ben okuldayken sadece biberonla sağdığım sütü içiyordu kızım ama günde 1 kere.o da zaten 6 aylık olunca bitti.ek gıda ben gelinceye kadar yetiyordu.tabi ben yarım gün çalışıyordum.ek gıdaya geçip ben yokken anne sütü alması da gerekmeyince biberona da gerek kalmadı.başka ne verilebilirki biberonla.ben biberon kullanılmasına karşıyım.
zaten diş çürüğü yapıyor biberonlar.küçükken kaşıkla alıyor sıvıları, biraz büyüyünce de bardakla veriliyor zaten.doğduğu ilk gün sütüm az gelince hastanedeki hemşireler bile kaşıkla mama verdiler.biberonla alırsa memeyi emmez diye kullanmadılar.ev hanımı olsam anne sütü verme durumunda olmasam biberon almam bile.kayınvaldem bakıyordu benim kızıma da,gerçi ben anne sütünü de kaşıkla ver demiştim ama kadın zorlanmış artık biberonla verdik.

Son düzenleme:

cnm şimdi ben biraz yorum okudum da,ilk 2-3 gün süt gelmezse şırınga ya da kaşıkla verin yoksa bebek memeyi almaz yazıyor.
dediğin gibi ben evdeyim mesela sütüm çok olursa vermek için bir tane dr. browns yeni doğan kolik önleyici ya da avent alacağım sanırım bir tane...

emzikte silikon damaklı nuk alın yazıyor genelde uyurken vermek için.ama şu emzik vermeli mi vermemeli mi ortalık karışık

ben gelmeyi çok isterim :)) Caddede filan buluşabiliriz ya da Fenerbahçe'de. Haftasonu harika oluyo deniz havası da alırız

tatlım zaman ve yer uygun olursa bende gelmek sizlerle birebir tanışmak isterim

evet evet buluşalım doya doya hamilelik sohbeti yapalım

cnm ben chico nun hem tırnak setini hemde tırnak makasını ayrı aldım lanisoh elektirikli göğüs pomapsı aldım manel bayağı zahmetliymiş

cnm tecrübeli anneler emzikte kesinlikle nk biberonda avent diyorlar

dr browns biberon bebekli memeden soğutan başlıca biberon markasıymış ayrıca kaşıkla verin diyorlar ev hanımı iseniz

ateş ölçer bunu almayı düşünüyorum yorumların hepsi olumlu

Medisana 76120 Infrared Uzaktan Ölçer Termometre Yorumları - Hepsiburada.com

haklısın canım:)) ama cocuğum tanısın onları babasının yerınde olsam üzülürdüm :))

ben zorlamadıgım ıcın sıkıntı olmadı zannedersem canım hamıle olmadAN öncede kotu atardım sımdıde ama artık oynamamak lazımmbence rısklı bebeklerımız ıcın

bugun tetanoz iğnesi 2.dozu oldum kan tahlilide yaptırdım sonuçlar yarın inş iyi çıkar :26:
iyi geceler öptüm hepinizi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…