2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
kuzum allah yardımcın olsun. tüm hamile çalışanların işi zor gerçekten. size dua ediyorum hep rabbim güç kuvvet versin hepinize

amin canım.
ağzına yüreğine sağlık tatlım geçce hayırlısı ile şu 3 ay da izine ayrılsak valla:)

evet canım sordum aklımda olan herşeyi.
ben de unutuyordum kaç zamndır ,en son telefona liste yaptım açtım tek tek sordum
liste en iyisi.
sen de hayırlı haberlerle dönersin canım inşallah.

çok sağol canım benim,
gittim dr uma korkulacak bişi yok dedi ama serum takalım dedi çünkü 3 gündür berabat bi haldeydim.sıvı al dedi bol bol dinlen

ne demek canım benim ne için burdayız
canım evet bana da bol su iç demişti.
vücudundaki ödem bol sıvı aldıkça atılacak,halk arasında çok su içersem vücut su tutar gibi yanlış bir inanış var.
az su içersek vücut dengeyi sağlamak için su tutar,ödem oluşur.diyetisyen söylemişti zamanında.
sen içmeye başla zaten wc ye gitmeye başladığında anlaki ödemi atıyorsun.
ben evde,iş yerinde yanıma hep su şişesi koyuyorum yoksa aklıma gelmiyor.
bazen işler yoğun oluyor iş yerinde içemiyorum 3 lt hakkımı evde dolduruyorum.
istersen sen de öyle yap canım.

Kızlar size bişey sorucam. Benim ellerimin üstünde kırmızı lekeler çıktı. Çokta kaşınıyor. El kremi kullanıyorum sadece ama oda çok faydalı değil. Normalde kışın ellerin çok çatlar ama bunlar çatlak gibi değil. Alerji olmuşum gibi. Kullandığım sabunu , deterjanı da değiştirmedim. Kaşımaktan istemiyorum ama çok fena durumdalar (
Aranızda böyle bişey yaşayıp çözüm bulan var mı acaba ??

Birde benide dua listesine ekler misiniz??

Son düzenleme:

Ilac kullaniyorsan alerji yapmis olabilir.mutlaka doktoruna soyle.hatta yakin eczane varsa onlar da anlar ilac alerjisinden.

Biz geldik 1 hafta aradan sonra güzel bir trakya tatili yaptık
Ama gitmeden önce biraz boğaz ağrım vardı öksürüklü bir tatil oldu.
Bugün hemen doktora gittik şurup ve sprey verdi.Umarım daha kötü
olmadan düzelirim.Bu arada bebişimin ilk tekmesini hissettim çok
garip bir duyguSayfamız kapanmış çok üzüldüm.Umarım
burda devam ederiz huzurlu bir şekilde...Sizleri çok ama çok özledik teyzoşları.

Bılgılerın ıcın teşekkürler
Topiğin neden kapatıldığı ile ilgili admin den bilgi alabilirsin

ben bi kaç gün giremedim neler oldu anlamış değilim admine sor demişsin listeye baktım admin ismi yok zaten yada ben göremedim neyse herkese iyi akşamlar benim ilk hamileliğim utanıp yakınlarıma soramadığım merak ettiğim şeyleri sizlere soruyorum burası bana çok iyi geldi doğrusu hepinize teşekkürler

Ilac kullaniyorsan alerji yapmis olabilir.mutlaka doktoruna soyle.hatta yakin eczane varsa onlar da anlar ilac alerjisinden.

Vitamin kullanıyorum sadece.Acaba onun bi etkisi olabilir mi? Ben yarın eczaneyde gideyim.teşekkür ederim cevabın için

Hosgeldin canim bizde sizi ozledik.bi yan sokaga tasindi topikcok gecmis olsun ayrica.

Hepimiz ayni durumdayiz emin ol.ben de soramiyom ablalarima bile cekiniyom.benim de ilk bebegim.sagolsun tecrubeli annelerimiz var.yardimci oluyorlar burda.

Kızlar selam...normal doğum yapmak istiyorum kısmetse..ama çok korkuyorum..lütfen bildiklerinizi benimle paylaşın:))) selamlarr

selam canim.. ben 19 yasinda yaptim ilk dogumumu ve normal yaptim inan bana allah yardim edio sana sezeryanda ayaga kalkamiosun hemen canin cok yanio günlerce bebeginle dosdogru ilgilenemiosun ama normal dogumda hemen kalkiosun bebeginle ilgileniosun en önemlisi o mucizevi ana bizzat sait oluyosun. benim acilma zor oldugundan 10 saat cektim ama 5 dkkada dogurdum :) simdi gene allah nasip ederse normal yapicam ne epidural ne baska bisey gayet normal.. korkulcak en ufak bise yok adet sancisi gibi sanci dayanamicagin sanciyi rabbim vermio zaten benim canim o kadar tatlidirki hemen ayy oyy derim ama dogumda hic sesim bile cikmadi..

bende normal istiyorum ama çok korkuyoum acaba epidurallemi yapsam diye düşünüyorum ama kuzenim sakın yapma öle diyor o epiduralle yaptı çok korkuyorum kararsızda kalkıyorum hamile olduğumu öğrendiğim günden beri uykularım kaçıyor bazen sezeryanla bile yapamam diyorum:) bu arada 2 ayrı dr gittim biri cinsiyeti kız dedi diğeri belli değil dedi ama biz kızımız olacağına sevindik sanırım kız anne babası olmak güzel olacak :):) cinsiyetini öğrenemeyen varmı hala?

Balık ile ıspanak gibi yapraklı sebzeleri karıştırmak teorik olarak zehirli olabilir. Fakat özellikle somon balığıyla ıspanağın karıştırılmasına bağlı bir risk oluşmasına ait bir bilgi yoktur.
Fakat toksikolojik açıdan değerlendirildiğinde balık ile ıspanak karışımı tavsiye edilmemektedir. Balık ikincil aminleri içerir, ıspanak ise nitratı. Nitrat çoğunlukla nitrite dönüşebilir. Nitrit ile ikincil aminler reaksiyona girip nitrozamini oluşturabilir. Nitrozaminler birçok farklı bileşik içerirler, bunlardan bazıları kanserojeniktir. Hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalara göre bazı nitrozaminlerin karaciğer veya mide kanserine yol açtıkları görülmüştür.
Laboratuar çalışmaları nitrozaminlerin oluşabileceğini göstermesine rağmen; epidemiolojik (gruplar üzerinde yapılan araştırma) olarak bazı kanserlerle, yapraklı sebzeleri balıkla veya balıksız yeme arasında herhangi bir kanıt bulunmamaktadır. Bu ürünlerin kanserle olan bağlantısına dair açıkça bir kanıt olmamasının nedenlerinden biride; yapraklı sebzelerin içerdikleri C vitamininden dolayı nitrit, dolayısıyla da nitrozamin oluşumunu engelledikleri içindir.

Pekmeze yoğurt veya süt eklemeyin
Sütün içinde bulunan kalsiyum, pekmezde bulunan demirin emilimini azaltıyor

Et yemekleri yanında ayran içmeyin.
Etteki demirin emilimini, ayrandaki kalsiyum azaltıyor.

Et yemeklerini salata ile yiyiniz
C vitamini açısından zengin olan maydanoz, biber ve limon sayesinde etteki demirin emilimi artar
.
Ispanağı yoğurtla birlikte yemeyiniz
Ispanakta da demir emilimini artırmak için limon (C vitamini)sıkarak yiyiniz

Balı 40 derecenin üstünde sıcak sütle karıştırmayın , ısıtmayın.
Tüm mineral ve enzimleri kaybeder.

(alıntıdır)

Ben de 2 gündür kırmızı leke gibi birşeyler var.Kaşıntı ben de yapıyor
Ama benimkiler sol ve sağ karın alt bölgelerinde.Ben cuma günü
doktora gideceğim artık o zaman göstereceğim.Bir de şeyden şüpheleniyorum
nutella çok yedim son 1 hafta az sürdüm ama ondandır diye düşünüyorum
Neyse artık cuma günü belli olacak.Kaşıma sakın kuzum
Ben de dua
listesinde yokum

Doğru bildiğim ne kadar çoookk yanlış varmış :44::44:
Çok şaşırdım okuyunca.
Öğrendiğimiz iyi oldu. Sağlıklı olalım diye uğraşıyoruz ama bilmeden yapıyoruz işte bazı şeyleri
Çok sağol verdiğin bilgiler içinn

Karnımda benimde çok kaşıntım var. Onlar çatlamalar yüzünden olabilirmiş doktorum öyle dedi.
Ellerimi kaşımamaya çalışıyorum ama dayanılmaz oluyor bazen kıyafetlerime sürtüyorum bende tırnaklarımla dokunmuyorum. Ama çok canımı sıkıyor açıkçası

Kızlaaarrr

Bugünde mesaimin sonuna geliyoruumm
Yarında izinn oleeyyy
Bugün hiç bitmiycek sandım.
Çok yorucu ve bunaltıcı ibr gündü. Yarın öğlene kadar uyucammm

Hepinize iyi akşamlarrr.
Öpüyorum bebişleriniziiii

Not: Belki gece bi girer bakarım naptınız diye

Hosgeldin canim bizde sizi ozledik.bi yan sokaga tasindi topikcok gecmis olsun ayrica.

Hepimiz ayni durumdayiz emin ol.ben de soramiyom ablalarima bile cekiniyom.benim de ilk bebegim.sagolsun tecrubeli annelerimiz var.yardimci oluyorlar burda.

Çok teşekkür ederim kuzum

Selam kizlar.gezdik geldik eve.belim cok agriyor.kuyrugumun iki yani cikmis gibi agriyor hele egilince kopacak gibi oluyor.neyseki karin agrim gecti.sizler nasilsiniz cumartesi kontrol var cok heycanliyimmmmmm

bende topuklu giydiğimde yada çok ayakta durduğum da aynı tarif ettiğin yer ağrıyor canım

benim de başından beri hiç mide bulantım şikayetim olmadı hatta hamile olduğuma dair tek göstergem adet olmamam,
4 ay bitti göbek yok 1-2 kilo aldım ama dediğin gibi pantalon kot giyemiyorum -neyseki tayt icat edilmiş-
ama buna rağmen minyon olmama rağmen kızım haftasına göre boyu kilosu çok iyi...
biz şanslıyız canım neler neler çeken arkadaşlar var, böyle konuşma da Allah 2. çocuğunda da bu rahatlığı versin

benim de tansiyonum düşük dr yüksek tansiyondan korkarız biz dedi, aç kalma bol su iç dedi.

bende çok şaşırdım özellikle etin yanına ayran konusunda halbuki ne çok yakışır ıspanağa yoğurt

selam temuz anneleri nasilsiniz hamilelik nasil gidiyor benim göbegimin altinda tas gibi sislik var agri yapiyor kocaman bir göbegim var cok büyük

Kuzu kuzu canlaaaaaarrrrr
ben sık giremiyorum ufak yakisiklim yüzünden..
onunla oynamakta geçiyor günlerim..
beni yeniden listeye ekler misin canim..yeni liste de yokum.
izmir
son aDet tarihi 14 ekim
2. Gebelik ilk yavrum erkek
bu bucuruk un cinsiyeti belli degil..
baskaaaa ne söyleniyordu ki....
Eklersensvinirim tatlimmm

cnm seninle doğum zamanımız aynı sağlık ocağına kayıt oldum bir sefer gittim ama aşı için çağırmadılar :26: bi kaç gün daha bekleyip ben mi arasam:26:

aramadılarsa sız gıdın kıslarr mutlaka olmanız gerekıyor dedım cıvı fılan ayagıma batacaından dıll fılan dıye bee hava ve toprakdan da olsa alırmısızzzz öle olması daha kotu sız gıdın soleyın ebe nızee derım ben

sagol cnm bılgılerınn ıcınnnnnnnnnnnnnnn

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…