2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Ben okul müdürümüzle konuştum. Eğer tasarı kabul edilse bile dogum öncesi izinde bir degisiklik olmayacakmış , sadece dogum sonrası izninin artması söz konusuymus. Yani eğer uzatılırsa doğumdan önce 2 ay , dogum sonrası 4 ay seklinde. Doğumdan önceki iznin yine 5 haftası , dogum sonrasına ekletilebilecekmis.

zaten önemli olan doğum sonrası zavallı bebişlerimizi bırakıp işe dönmek hem de en bakıma muhtaç oldukları zamanda kim ister ki

Ben okul müdürümüzle konuştum. Eğer tasarı kabul edilse bile dogum öncesi izinde bir degisiklik olmayacakmış , sadece dogum sonrası izninin artması söz konusuymus. Yani eğer uzatılırsa doğumdan önce 2 ay , dogum sonrası 4 ay seklinde. Doğumdan önceki iznin yine 5 haftası , dogum sonrasına ekletilebilecekmis.

walla olsunda doğum sonrası olsun yeterki olsun zaten doğum öncesi 3 hafta yeterli ekstra bi sorun olmadığı sürece. zaten doğum öncesi tanıdıkları hakkkı hamileleiğin 2.ve3. ayında tanıslar keşke insan bulantıdan işe gelmek istemiyor şahsen ben zorlandım ilk aylarda işe gelirken devamlı raporlu geçirdim.

onu 4444 kez mi okumamız gerekecek?

paradoks canım okudum dualarını allah kabul etsin ve sağlıkla bebişini kucağına almayı nasip etsin inşaallah,

arkadaşlar eski topicteki dua listesinde okuyamadıklarım için okudum duaları ve isimlerinizi hatırlayamasam da hepinize niyetle gönderdim dualarınızı allah kabul etsin inş.

Listede kaç kisi var saymadım ama 44 kisi olsa ve 100 er tane okuyabilsek rahat tamamlarız herhalde. Ama duayı bilmeyen ve okuyamayan da çıkar mı orasını bilemiyorum

benimkide kız canım inş. kalıcı olmasında bi şekilde kapatırız artık. kv. yüzündekiler kalıcı olmuş. kılcal damarları çatlamış yanaklarında, korktum bende. inş. bizim öyle olmaz

zaten önemli olan doğum sonrası zavallı bebişlerimizi bırakıp işe dönmek hem de en bakıma muhtaç oldukları zamanda kim ister ki

Evet. Beni en cok düşündüren de bu. Eğer tasarı kabul olmazsa , ücretsiz izni düşünmeye başlamam gerekecek

yaa o kadar ağrıyor muu :26: çok korktum şuandaaa :KK52: ben daha olmadım ama bu korkuyla olamıcam sanırımm :KK52:
korkmaa bebegımız ıcın herseyy daha ne ıcılar gorecegızz cnmm hem artık gecmeye basladı agrısııı:KK8::KK8::KK8::KK8:

ya benim tetanoz aşım var ama doktorumun haberi yok ve bana aşı olacaksın demedi

canım inan bana kaç gündür kendime sana ve diğer tüm hamiş arkadaşalra dua ediyorum bebişlerimizi sağlıkla kucaklarımıza alalım bebişlerimiz de biz de sağlıklı olalım ve doğumlarımız kolay olsun diye, inşaallah kabul eder allah :)

ben de senin gibi kg aldım ama henüz dr birşey vermedi :)

canım allah korusun güzel düşün çünkü şimdiden kötü bir haber alacağının garantsi yok boşuna üzme kendini güzel haberlerini de ver

bana günde en az iki bardak süt yoğurt gibi birşeyler ye bir de özellikle yatmadan önce dişlerini fırçala dediler

canım sanırım öğrenenlere ilk sayfadaki listeden ulaşılabiliyor, gerçi ben henüz ekletmeim kendimi :)

aman geçmiş olun hakikaten gerilimb olmuş

grafcığım bir de ben de artık liste için bilgilerimi vereyim nedense kapanan topicte hiç ekletesim gelmemişti kendimi :))

bangbang
sat: 24 eylül
tdt: 1 temmuz
cins: erkek
ilk çocuk
yaşım:29
cnm kadın dogum demedı bana aıle hekımıne kayıt olucaksın ebe ye o senı ası zamanı arıyor yada sana kart verıyor ben ılk asımı oldum kartaa dıger tarıhı yazdı ıkıncı asımda mart 1 dee cnmm aıle hekımınee gıttttttt:KK34:

korkmaa bebegımız ıcın herseyy daha ne ıcılar gorecegızz cnmm hem artık gecmeye basladı agrısııı:KK8::KK8::KK8::KK8:

cnm kadın dogum demedı bana aıle hekımıne kayıt olucaksın ebe ye o senı ası zamanı arıyor yada sana kart verıyor ben ılk asımı oldum kartaa dıger tarıhı yazdı ıkıncı asımda mart 1 dee cnmm aıle hekımınee gıttttttt:KK34:

cnm seninle doğum zamanımız aynı sağlık ocağına kayıt oldum bir sefer gittim ama aşı için çağırmadılar :26: bi kaç gün daha bekleyip ben mi arasam:26:

walla olsunda doğum sonrası olsun yeterki olsun zaten doğum öncesi 3 hafta yeterli ekstra bi sorun olmadığı sürece. zaten doğum öncesi tanıdıkları hakkkı hamileleiğin 2.ve3. ayında tanıslar keşke insan bulantıdan işe gelmek istemiyor şahsen ben zorlandım ilk aylarda işe gelirken devamlı raporlu geçirdim.

Doktorlar her yerde bangır bangır bağırıyorlar. İlk 6 ay özellikle anne sütü çok önemli diye. İlk 6 ay bütün annişler bebeklerinin yanında olsunlar. Bu milletvekilleri niye doktorların uyarısına göre tasarı duzenlemezler anlamam. Güya yasa olarak süt izni var , ama uygulamada o kadar rahatlık yok maalesef

Listede kaç kisi var saymadım ama 44 kisi olsa ve 100 er tane okuyabilsek rahat tamamlarız herhalde. Ama duayı bilmeyen ve okuyamayan da çıkar mı orasını bilemiyorum

ya ben de bilmiyorum ama netten araştırdım :) artık razı olan varsa netten okunabilir :)))

Doktorlar her yerde bangır bangır bağırıyorlar. İlk 6 ay özellikle anne sütü çok önemli diye. İlk 6 ay bütün annişler bebeklerinin yanında olsunlar. Bu milletvekilleri niye doktorların uyarısına göre tasarı duzenlemezler anlamam. Güya yasa olarak süt izni var , ama uygulamada o kadar rahatlık yok maalesef

haklısın. olmazsada 3 hafta doğum öncesi kalanı sonra senelik izin rapor felan doldurcaz 6 ayı artık.

aile hekimine kayıt yaptırdım hatta işyerimin hemen alt katında tlf no.m da var ama bilmiyorum o değil tetanoz aşım önceden 5 doz olmuştum önemli değil ama arada başka aşıları da kaçırırsam olmaz..

neyse canlar bana müsade bugün de öptüm sizi görüşürüz

günaydın kızlar,
herkesin güzel bir hafta geçirmesini dilerim.

haftasonu çok iyi geçti,doğum günü,gezme tozma.
darısı sizlerin başına :KK34:

sağolun kızlar,Allah razı olsun.

cuma günü gittik kontrole,yarım saat öncesinden göfret yemiştim kıpır kıpırdı bebeğim.
30-40 dk izledik ,bir türlü dönmedi,yüz üstü yatmış kuzum :nazar:
bir ara döner gibi oldu bacağını kaldırdı alttan pipi ucu gördük %85 erkek,kesin konuşmak için tam karşıdan görmemiz gerek,kızlarda böyle bir çıkıntı görmeyiz dedi.boyu,kilosu hakkında anormal bir durum olmadığı sürece birşey demiyor.herşey normal gözüküyor çok şükür Allah'ıma :nazar:
20.haftada radyolog görsün bir,ayrıltılı usg için ondan sonra görüşelim, farklı bir göz bakmalı muhakkak dedi.

elevitle ,gyno-tardyferon demir hapı verdi.bu haplara başladım.

cilt bakımını sordum,cihaz kullanmamk şartıyla ,kendi kullandığın ürünlerle(organik sertifikalı) yaptırabilirsin dedi.
sporu sordum,her zaman öneririz ,belli bir tempoda dedi.platesi sordum zorlayıcı hareket olmadıgı sürece pozitifiz dedi.
omega-3 hapını sordum,gebelikte önemli olan demirdir bizim için gerek yok dedi.
çatlak kremini sordum,öncelikle genetik bunu bilip kabullenmek gerek,badem yağı,vazelin türevi kullanabilirsin,lierac da kullanabilirsin istersen dedi.
saç boyasını sordum,yani çok mecbursanız eğer boyatın ama keyfi boyatmayın dedi.istemeyerek boyattığımı erken beyazladığından bahsettim.tamam ona birşey demem,annenin de kendini iyi hissetmesi gerek sonuçta dedi :KK34:

kilo kontrolü yapmıyor doktor çünkü alacağı kadar alıyor gebeler,ben sadece uyarı yapıyorum diyor.
şimdiye kadar 3 kilo aldığımdan bhsettim,gözleri açıldı :KK53: çok mu dedim.çok da değil az da değil,hamurişinden şekerden uzak duralım dedi.

durum böyle işte kızlar.
umarım topikteki diğer arkadaşlar da en az benim kadar sevinçli haberler alırlar :KK54:

Ne kadar güzell bütünn detayları konuşmuşsun. Ben her gitmemden önce kafamda bir sürü soru oluyor. Doktorun yanına gidip bebişi görünce hepsi uçup gidiyor kafamdan :KK9:
Bu sefer liste yapıp gidicem valla başka türlü olmuyor :KK1::KK1::KK1:

Canım duanı okudum allah kabul etsin inş bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inş..

Maşallah yağız alp e çoookkk sevimli yaa :nazar::nazar:

Ne güzel tecrube olmuş şimdiden. Keşke benimde olsa yakınımda minnak bi beiş :KK1::KK1:

tünaydın annişler ,
nasılsınız bakalım.sağlıklı mutlu güzel hafta diliyorum hepinize

ben 2 gündür çok kötüyüm.baş ağrısı ve bunun yanısıra tansiyon düşüklüğü:KK43:.dün acile gittim dr ben size bişi yapamam dedi kadın doğumcunuzla görüşmeniz gerek.bugün 2 ye randevu aldım gidicem.sizlerdede düşük tansiyon sorunu yaşayan varmı acaba.umarım bu gebelikte bir sorun teşkil etmez 80/30 lara kadar düştü yani:KK43:

Baş ağrısı bikaç gündür sürekli bende de oluyor.
Tansiyonumu tam bilmiyorum. Ama düştüğünü hissediyorum bu ara. Sen bir sor bakalım doktoruna ne dicek :KK1: Benim kontrole daha çok var. yakın bi zamanda gitme şansımda yok :44:

hoşgeldin canım....:KK16:

ooh güzel güzel dinlenmişsindir yeğeninle birlikte ne güzel.
evet temennim benim de aynı.
maşallah paşaya.
Allah nazarlardan korusun.

bizimkide cuma günkü kontrolde göstermedi,bir ara yan döndü pipi ucu gördük %85 erkek ama tam karşıdan görmemiz gerek dedi.
sağlıklı hayırlı evlatlar olsunlar da başka ne isteriz.

geçmiş olsun canım.
canım ben uzun zaman çektim o tansiyon düşüklüğünü.benim de 8 e 3.5 lardaydı.şimdi 10 a 5.
hamilelikten önce de düşüktü hep.
hamilelikte iyice düştü,çoğu zaman işe gelmedim.
doktora sordugumda yapabilecek birşey yok ilaç vermeyiz tuzlu ayran için,yiyeceklerdeki tuz oranını arttırın,
duşa girmeyin o durumdayken,sıcak ortamda bulunmayın,bebeğe zararı yok bu düşüklüğün endişe etmeyin demişti,
normalde de tuzu sevmem az tuzlu yerdim.
arttıtınca gerçekten tansiyon da günden güne dengeye girdi.
bu oynamalar çok sarsıyor ama kafayı.

çok sağol canım benim,
gittim dr uma korkulacak bişi yok dedi ama serum takalım dedi çünkü 3 gündür berabat bi haldeydim.sıvı al dedi bol bol dinlen

Kızlar bisiklet kullanabiliyor muyuz acaba? Bilginiz var mı? Yürüyüş yapamıyorum evde spor aleti bisiklet var onu kullanayım bari...

Tünaydin canım. Öncelikle geçmiş olsun. Benim de bazen tansiyonum düşüyor , gerçi senin ki kadar değil ama arasira problem oluyor. Biz bu konuda doktorumla konuştuk. Tansiyon düşüklüğünde genelde tuzlu bir şeyler yenilip içilmesi önerilir ama biz bunu hamilelikte pek sık uygulanmasına taraf değiliz , ayaklarınızı duvara ve belden yukarı doğru dayanarak da bir süre yatmanız tansiyonunuzu dengeler dedi doktorum. Çünkü ilerki aylarda tuz ödem yapabiliyor.

çok sağol canımm,
tuzlu ayranla tansiyonu dengeleyebilirim aslında bende ama şuan vucudum çok ödem topladığı için benden tuzu dr tamamen kesti.o yüzden ayranda içemiyorum.bugünlük serumla tansiyon olayını çözdük bundan sonra günde 3 litre su içmemi ve bol bol ayaklarımı yukarıya kaldırıp dinlenmemi önerdi ama maalesef çalışırken pekde dinlenemiyorum:)

çok sağol canımm,
tuzlu ayranla tansiyonu dengeleyebilirim aslında bende ama şuan vucudum çok ödem topladığı için benden tuzu dr tamamen kesti.o yüzden ayranda içemiyorum.bugünlük serumla tansiyon olayını çözdük bundan sonra günde 3 litre su içmemi ve bol bol ayaklarımı yukarıya kaldırıp dinlenmemi önerdi ama maalesef çalışırken pekde dinlenemiyorum:)

kuzum allah yardımcın olsun. tüm hamile çalışanların işi zor gerçekten. size dua ediyorum hep rabbim güç kuvvet versin hepinize

X