2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
off bende korkuyorum yaa :18:
cnm benim arkidişim doğumda bağsur sıkıntısı yaşamıştı doğumdan sonra bolbol dereotu yedi hiç bir ilaçtan görmediğim faydayı gördüm iyileşti demişti

cnm bak bunu bilmiyordum sağolasın :KK66:

bizim kv kp yapmış kafasına göre plan bi cmrt gider herşeyi alırız
içimden dedim siz şu gözlere baksanıza hoppp vın vınnn herşeyi gittim aldım geldim :KK23:

hehehhe iyi olmuş iyi yapmışsın :KK1: tamam onlarında torunu heyecanlı onlarda ama. ben pek istemiyorum bişeye karışsınlar etsinler. kv vişeyler örüyor annemde öyle. yeter diyorum bende. kimseye yük olmadım şu yaşıma kadar olmam da bu yaştan sonra inşallah.. :KK34::KK34:

canımmm Allah kabul etsin inşallah. :KK16:
Ben kv yide (kp yok) kendi ailemide hiçbişeye karıştırmıyorum canım. kimse kafasına göre bişey alıp gelemiyor.
çok şükür çalışıyoruz eşimde bende kendimiz yapmak istiyoruz herşeyini. evlenirkende öyleydi şimdi oğluşumuz içinde aynı şey geçerli yani. böylesi herkes için daha hayırlı oluyor :KK1:
aynen bizde de durum sizinkinden farksız...

off bende korkuyorum yaa :18:
cnm benim arkidişim doğumda bağsur sıkıntısı yaşamıştı doğumdan sonra bolbol dereotu yedi hiç bir ilaçtan görmediğim faydayı gördüm iyileşti demişti

hımm dereotu demekk aklımızda bulunsun ben severimde dereotunu bişey olursa yeriz bol bol :)

hehehhe iyi olmuş iyi yapmışsın :KK1: tamam onlarında torunu heyecanlı onlarda ama. ben pek istemiyorum bişeye karışsınlar etsinler. kv vişeyler örüyor annemde öyle. yeter diyorum bende. kimseye yük olmadım şu yaşıma kadar olmam da bu yaştan sonra inşallah.. :KK34::KK34:

benim kv çok bilmiş ama gelin sinsi napsın kadınceğiz :KK23:
sonra kalkçaklar çocuğumu sahiplenmeye yermiyim ben bu nomreleri :KK23:

benim kv çok bilmiş ama gelin sinsi napsın kadınceğiz :KK23:
sonra kalkçaklar çocuğumu sahiplenmeye yermiyim ben bu nomreleri :KK23:

benim kv iyidir bir sıkıntımız yok çok şükür. Ama ben yinede istemiyorum kimsenin bişeye karışmasını. eşimde öyle. zaten kv bana söylese şunu alıcam böyle yapıcam diye oğluna söyleyemez. bilir duyacağı lafı :KK1: o da karışmaz haliyle :KK34:

sinir yok sakin :KK9::KK9::KK9:
http://www.hesionka.com/2011/11/kzmn-odas-ve-ismi.html

bende bu cibinlikten almayı düşünüyorum ve kızımın kapısına ismini böyle rengarenk yazıcam inşallah... harflerin kalıbını hazırlamaya başladık bile babişkoyla :KK9:

çooooook sağol ya sabahtan beri nete garip garip şşeyler yazıyorum bişi çıkarmı die viyonka falan filan çıkmamıştı
bende ismi nasıl yapmış ona bakacaktım :)) cibinlik de orda görünce almaya karar verdim tavandan sarkınca ayrı bi hava vermiş

herkese merhaba :) geçmişi okumadan yazıyorum, doktora gidip tahlil sonuçlarımı göstericem kızlar dua edin. gelince burdayım :)))

bilmiyorum ki rapor mu alsam acaba? offf

eğer zaten sonrasında dönmeyeceksen ve maaşını almaya da devam edeceksen hakettiğin zamandan itibaren rapor, doğum izni, yıllık izin hepsini kullan, hatta şimdiden çıksan bile olur bu durumda sanki :)) ama tabi ik ile de görüş haklarını yakmasınlar gerçi çok izin aldın diye bir de işten çıkarırlarsa tazminat ödemeleri de gerekir

kızlar kadın dogumcununda dedıgı gıbı ben kulak burun bogaz a gıdıyorum muayene olmaya ınsll tabii bır aksılık olmaz ıseee:KK55::KK55::KK55:cunkum faranjıtım gecmedı yaa bır hafta olduu :26::2::2::2::2:

canım nasıl oldun?

AAAAAAA NE GÜZEL Antalya da mısın? ben de öyle nereye gidiyorsun doktora merak ettim:)

canım ben dün yaptırdım aç karna gidiyorsun önce açlık şekerine sonra yüklemeyi yapıp tokluk şekerine bakıyorlar.Ben de sorun çıkmadı Allaha şükür ama benim asıl sonuç haftaya.İnşallah o da ii çıkar Amniyosentez oldum 2 hafta geçti.Daha cinsiyetini bile net bilmiyorum ama hiç önemli değil miş onu anladım sağlık sağlık sağlık başka bişi yok önemli olan.

Bir de okuyorum yazılanları ne kadar çok şey alıyorsunuz inanın o aldıklarınızın yarısından çoğunu kullanmayacaksınız.Pompalar emzik biberon, burun kulak temizleyicisi, 0-3 aylık kıyafetler vs...Alanları anlıyorum insan herşeyi almak istiyor ama ihtiyaç duyunca alın belki kullanmanıza hiç gerek kalmayacak.Ben ilk gebeliğimden biliyorum sezeryanla doğum yaptım koca bir valizle gittim hepsini geri getirdim.Sütüm geldi pompaya gerek kalmadı, oğlum emzik almadı zaten süt varsa meme başında problem yoksa emzik sakıncalı falan filan paranızı koyun bir kenara doğumdan sonra harcayın daha güzel olucak emin olun:)))

canım güzel yazmışsın ama bazıalrı da aa şunu almadın mı bunu almadın mı falan diyor, bir de her çocuğun ihtiyacı farklı aslında kimine yarayan kimine yaramıyor doğmadan nasıl bileceğiz ben de bilmiyorum en iyisi dediğin gibi minimumda almak

bende alışveriş konusunda acele etmeyenlerdenim
bebek arabasını dahi doğduktan sonra alıcam inş. doğmadan zarurii ihtiyaçlarını alsam yeter.
annem yengem kv. görümcekler bisürü şey almışlar zaten harıl harılda örgüde örüyorlar annem süper bi battaniye örmüş,
yelek örmüş ikinciye başlamış bile. yengem pantolon hırka takım örümüş kışa giymesi için, elbise örüyomuş şimdi.
elime geçsin hepsini paylaşıcam sizinle merak etmeyin :21: :21:
bense şuan sadece bebeğimin sağlığına biran evvel kavuşması için dua ederek günlerimi geçiriyorum

sizdede oluyormu bazen bilmiyorum bana bi ağlak çöküyo tutamıyorum kendimi,
dua ederken kuran okurken gezerken bi bebek gördüğümde ne bileyim?
yanlızlıktanmııı, çokmu kafaya takıyorum acaba ondanmı bilmiyorum
sonra kızımı üzüyorum deyip sakinleşmeye çalışıyorum öyle.
off çenem düştü yine yaaa :KK14:

ya ben de öyleyim bir huzursuz bir gergin aslında pek görünen birşey yok ama yine de tatsızım ve dediğin gibi korkuyorum m,nnoşum da etkilenecek mi diye,

Merhaba kızlar. Hayırlı cumalar.

Nasıl gidiyo hamilelik ? Göbişler büyümeye başladı mı ?

Benim çarşamba günü kontrolüm vardı, normalde 21+1 olmam gerekiyodu ama ultrasonda 20+6 çıktım. 2 gün diye çok üstünde de durmadım açıkçası. 420 gr.olmuş kızımız :KK1: boyunu da 25-26 cm dedi sanırım, heyecandan aklımda zor tutuyorum zaten bunları :KK1::KK1: Herşey normal sanırım.. Doktor normal dedi ama sizin de fikrinizi almak istedim.

Biz ufak tefek şeyler aldık kızıma, bi de lohusa tacı yaptırdım arkadaşıma :) ama öle pusetiydi beşiğiydi henüz girişmedik. Daha ismine bile karar veremedik ..:KK50:

canım benim de öyle çıktı iki ay üst üste dr bana da birşey demedi usg çıktısına bakılnca normal sınırlar içinde gözüküyor ama insan yine de endişeleniyor bu ay da öyle olursa dr ye soracağım.. bu arada tacını meak ettim paylaşır mısın

aynen ben de öyle arada böyle saçma sapan şeyler düşünüp ağlıyorum. ya şöyle olursa ya böyle olursa vs diye.. :KK43:

bi de az önce birine sinir oldum. dedim ki canım şunu şunu çekio ama hormonlu diye alıp da yemiyorum ya dedim.
o da canın ne çekiyosa ye, yemezsen çocuk şaşı olur dedi.
ben çıldırdım zaten (tabi kendi kendime)

doğru oldugunu tabi ki düşünmüyorum ama insanın aklına takıyorlar canım sıkılıyor şimdi.
durduk yere şaşı ettiler çocuğu offff delirecem ya. Allah korusun

bizde de yemezsen açgözlü olru dediler, aman her gördüğümü nasıl yiyebilirim ki? ya marketteki herşeyi satın alacağız ya da her yemekyiyenin önünden alacağız ama mümkün mü ki? günde kaç insan görüyoruz elinde birşey yer içerken tanıdığa yüzsüzlük yapılır ama tanımadığından nasıl alacaksın... bunlara inanmayıp sağlıklı beslenmek en doğrusu- hoş ben de sağlıklı beslenen biri değilim ama neyse

kızlar benim de aklıma takılan bişey var... aslında benden daha çok kocamın aklına takılıyo bu durum... biz her yıl eylülün 15-17si gibi tatile gidiyoruz... erken rez. fırsatlarından yararlanıp, ama bu yıl rez. yaptırmadık... babamız ısrarla gidebiliriz nolucakki diyo ama ben korkuyorum... kısmet olursa meleğimiz 2,5-3 aylık olmuş olucak... o kadar minik bir bebekle tatile çıkılırmı sizce? bide ilk bebeğimiz olduğundan tecrübesizliğimizden çocuğu hasta masta ederiz diye de korkuyorum ama kocam bikaç gündür rez. yaptıralım diyip duruyo napıcaz yaa... tatile gitmeden de olmasskiii... pfff....

bence korkma birşey olmaz, ha olacağı varsa da elinden birşey gelmez, annemin deidğine göre ne zaman tatile gitsek kardeşim de ben de hasta olurmuşuz- evden uzaklaşmanın verdiği birşey galiba, ama bir haftalıkken tatile gidenleri duydum çokuzun uçak ya da otobüs yolculuğu olmadığı sürece yavaş yavaş dinlene dinlene gidersiniz inşaallah sağlıcakla, bir de çocuklular için özel tatil köyleri varmış ben bilmiyorum ama görümcemler gitmişlerdi geçen sene herşey çocuklar için, plajda blender falan varmış o derece e biraz maliyetliymiş ama rahatmış da :))

kızlar sağlık ocağına gittim de geldim 2.tetanaz için ama sorun bu değil dünden beri başım dönüyo tansiyonda normal çıktı 12ye 8 ebe normal dedi tansiyon pazartesi gel yine ölçelim dedi de sorun ne niye dönüyo başım lütfen bilginiz varsa cevap bekliyorum

canım korkma, benim de tansiyonum çıkıyordu 10 gün boyunca sabah akşam günde 3-4 kez ölçüldü sonra dr önemlib rieşy yok korkma dedi bıraktık, önlem olarak yapıyorlar

Kizlar sezeryan ne kadar erken yapiliyor.normalinden kac hafta once aliyorlar...

bilmiyorum ama sanıım ort. 7-15 gün öncedir

şu isim olayı üstümde öyle büyük bi yük ki anlatamam..

ay biz ilk ismini eşimin rüyaları sayesinde bulduk ama ikinci isme bir türlü karar veremiyoruz bir rüya daha mı beklesek ne

Selam tatli anneler ve bebkleri
Gecen haftadan beri giremedim :KK43: faranjit olmusum birde ustune kum doktum cok zor zamanlar gecirdim
1gece hastsnede kaldik :KK43:
Suan daha iyiyim ama tam iyilesemedim ilac aliyorum lutfen benim ve minik kusum icin dualrinizi esirgemeyin
Allah hepimize saglik sihhat versin insallah meleklerimizi korusun(amin)
Sevgiler

canım çok geçmiş olsun

Aklımdaki isimleri söylim bana bi fikir verin yahu nolur..

İlk favorimiz Nehar = Gündüz demek.

Lena = ALLAH'ın kulu demek. Yasin suresi 78.ayette geçiyor.

Efnan = Cennetteki güzel gözlü kız

Özüm = Anlamı üstünde zaten

İlkim = İlk çocuğum anlamında.

Beray = Ayın en parlak hali vs gibi bi sürü isim var aklımda. daha aklıma gelmediği için kesin buraya yazamadığım da vardır .. Hee evett Arya ve Maya da vardı :KK1::KK1::KK1:

bi el atın ne olurrrrr

lena kulağa güzel geliyor ama kul derken nasıl bir kul? iyi mi kötü mü? şanslı mı şanssız mı

ohh tam bir prenses odası olacak..cnm beşiğinde cibinlik olsun mutlaka..acaba cibinlik onlar tarafından verilirmi?bakalım ben isticem.buarada internettenmi alıcaksın yoksa mağazayamı gidicen?

ben de ikeadan alırım hem de hesaplı olur diye düşündüm

ben doğumdan önce gitmek istemiyorum çünkü yazlık kuşadasında bizde bursada oturuyoruz.allahtan benim kv gelmek istemez annemin yazlığa çünkü araları limoni:)))ama eşime bursada bakıcakları için içim rahat.ablaları ve annesi ütü yemek herşeyi halleder.bende ağustosta bir giderim ekime doğru gönerim artık:)en eşimde 15de bir gelir bebeği görmeye.bence sende kvni götürme yanında eşine kim bakıcak

ne güzel ya benim eşim burada kalsa ne kv ne görümce kıllarını kıpırdatmazlar hem evi .ok götürür hem de kendi pis işlerini kocamayaptırırlar hayvan gibi çalıştırırlar zavallımı

ben eşime dedim ki eğer doğumdan sonra gitmezsem bunlaıma girerim bebeğe bile bakamam logusalıkta anneler bazen bunalıma giriyormuş.sütüm bile gelmez dedim.oda inandı:)gitmesen olmazmı diyo arada ama ben taviz vermiyorum sende öyle yap.kv ylede 1 2 hafta vakit geçir yine.yada doğumdan önce çağır doğumdan sonrada 2 hafta kalır hem uzun süre görüşmüş olursunuz ayıpta olmaz.yada eşin yinede izin vermezse en kötü kv yide götür yanında.hiç yoktan iyidir

akıllı seni :))

slm kızçelerim
oğluşun yeni cicileri lcwfiyatlar uygun bakmanızı tavisye ederim
aldıklarımı topluca temmuz anneleri neler aldı bölümüne de yüklücem :KK31:

Eki Görüntüle 658678 Eki Görüntüle 658679 Eki Görüntüle 658680 Eki Görüntüle 658681 Eki Görüntüle 658682

göğüs pompası ve sterilazatör siparisi de verdim gelince resimleri eklerim bir tek ateş ölçer kaldı :KK31:

uyku setimizde bunun aynısı
Funna Baby Lovely Bear Beyaz Uyku Seti 80*140 4301 - Bebefix.com-Bebeinin Hereyi Burada,bebek arabas,bebek beik

çok güzel güle güle giyinsinnn

kızlar ben mozart dinliyorum bu aralar.farkettimki bebek mozart dinlerken çok hareketleniyo.demek ki klasikmüzik seviyor bebekler sizde dinleyin.dinlerken birde çikolata yersem off taklalar atıyo:)

benim bugün hareketlenmedi mozart bach, bisküvi tatlı hiçbiri fayda etmedi :KK43:((

çok güzeller güle güle gyinsin minnoş

iyi günlerde kullansın

hava biraz düzelse bende 1-2 gün ekstra izin alıp gezmek istiyorum çok sıkıldım ya işten güçten. kafamı dağıtmaya ihtiyacım var çookk :KK55::KK55:

ay benim de çok dinlenesim var haftasonu da yoğundu önceki haftasonu da öyleydi gelecek haftasonu da öyle olacak off ne zaman dinleneceğim, iş de çok yoğun hafta boyu :KK43:(

slm kızlar
ay ben 2 haftadır ipi kopardım fırıl fırıl geziyorum bu sabah 6.30 da yollara revan olup önce gölcük ardından abant gölü hava soğuktu ama abant gölünün orda yemek yenilirken bir soğuk yedik tipiye yakalandık yarım saat buz kestik sıcak yere atana kadar kendimizi allahtan ayaklarım ıslanmadı ama güelmiydi çok deydimi değeydimi bebemi üşütmemişimdir inş ben biraz sıcak su torbası ile keyif yapim işte bir resmim öptüm hepinizi iyi geceler
Eki Görüntüle 659581

ooohh iyi yapmışsın canım, ben de hafatsonları paso eğitim kurslar.. çocuğun göbek adını psikodrama koyacağım zaten bu gidişle

amin.....artık doğum iznine çıktığımzda belkiii .)))

off ya keşke şu 6 aya çıksa biran önce ne olur ne olurrr

O dediğiniz yere bakmadım bir dahaki sefere bakarım artık...Ben bebek odası düşünmüyorum canım ya çocuk odası alacağız kısmetse bir de yanıma o fotoğrafını eklediğim beşiği...Bana mantıklı gelmiyor bebek odası...2 yaşına gelmeden çocuk yataktan kendi kendine iniyormuş...Büyüteceksin 2 sene sonra nasılsa...Neyse araştırmalara devammmm :)
Bulursanız başka yerler biigilendirin bayanlarrr

bizim yeğen 2 yaşında ve evet o yatağın korkuluğunu üzerinden aşmak için kullanıyor zaten yatağına daha da yatmadı annesinin babasının yanında yatıyor

günaydın kızlar geçmişi okumadan yazayım dedim. benim için çok kötü bi hafta sonu oldu :KK43: eşimle çıktık kahvaltı yapalım bi yerlerde diye saat 12 gibi çok uyumuşum kahvaltıdan sonra sinemeya gidelim diye alışverişmerkezine gittik. alt katta biraz gezdik o esnada gözüm karardı sıcak bastı montu çıkardım dedim eşime bana bişey oluyor demeye kalmadan bayıldım. bi anda karnımda bi kaşıntı anlatamam. hememen hastaneye gittik tansiyonuma baktılar 9-6 çıktı. beni doğum salonuna aldılar eşimi dışarı çıkardılar doktor geldi ultrasyona baktı kalp atışlarını dinleyince oğlumun rahatladım. ama orda doğumu bekleyen bir bayanın sancı çekişini duydum daraldım hemen çıktım ordan. tabi azarda yedim sen bu saate niye kalıyorsun 12 ye kadar senin 4 öğün yemen gerek uyusan bile uyan ye tekrar yat diye kızdı doktor. ama size anlatamam o kadar korktum ki oğluma bişey oldu diye :KK43: sonra eve geldik gayette tekme yedim rahatladım:) artık sık sık yemek yiyeceğim istersem 30 kilo alayım asla takmayacağım yeterki o sağlıklı olsun bu bana ders oldu. şimdi geçmişi okuyayım

çok geçmiş olsun canım

kızlar yaa iyi akşamlar bişey sorucam karnımın içinde sağ göğsümün biraz altında acı var sanki içten yara varmışta acıyo gibi yada yırtılıyor gibi acaba neden olabilir

canım bende de var sanırım bebiş büyüyor

Benm de tehlikem oldugu icin aldim raporu tutmuyorum artik nobet, gercekten zor oluyo merdivenler. Bu arada ben de seminer sknuna kadar calismayi dusunuyorum Allah nasip eder de bi aksilik cikmazsa, malum yaza geliyo ya dogum, sonrasina ekletmek istiyorum. Ah bi de su 6 ay yasasi ciksa da bi rahat nefes alsak:KK43:

ya o yasa çıkmazsa doğum izninizi erken kulalnın hiç değil yaz tatilinde boşa gitmesin diyeceğim ama, ama inş çıkar yasa

benim detaylı ultrason doktorum aynen şöylesoyledi. Beklenen doğum tarihin 15 Temmuz Sezeryan yaptıracaksan 5 Tmmuzdanönce yaptırma. Ancak 20 Temmuz'a kadar hala normal doğum gerçekleştiremediysen daha uzun bekleme. Yani Beklenen doğum tarihinden en erken 10 gün önce yapılmasının en sağlıklı olduğunu söyledi Prof. Dr. Murat Yayla.

bana da 1 temmuz ama 7 haziranla 7 temmuz arası olabilir dedi, ya benim kv de hayran kaldı murat hocaya

Gunaydin herkese. 22 haftalik hamileyim, bu ikinci hamileligim. Ilkinde olmayan bir durumdan bahsetti doktorum, plesantada yaslanma belirtileri gordugunu soyleyip onlem icin de aspirin ve dinlenme onerdi.son uc ayda normalmis ama erken olmasi erken dogum ve dusuk kilolu doguma sebep olabiliyormus. Aranizda var mi benzeri bi durum yasayan merak ettim.

canım geçmiş olsun ama büyütme gözünde dinlen

günaydın arkadaşlar;
bende yaklaık 1 yıldır bebek istiyorum. kasım ayında kimyasal gebelik geçirdim :KK43: adetimin 2 ci günü dr gittim ve femara isimli ilaç verdi. yumoş takibi yapıyoruz. aranız da bu hapla hamile kalan var mı?

canım hayırlı olsun allah kucağına aldığın günü de göstsersin, bilmiyorum o ilacı

Koyuver derdin silinsin, yolver öfken yorulsun,
sonra korkma göster gönlün görünsün, hoş gör ruhun sevinsin,
gel bu günün hakkını ver yarını yarın düşünsün.
Yüreğinizden Umutlar ,
Gözlerinizden Mutluluklar ,
Sofranızdan Bereketler,
Yuvanızdan Saadetler ,
İşlerinizden Kazançlar ,
Eksik Olmasın İnşallah..
Sevgiyle, Güllerle, Dostça Kalın
Günaydın, Günaydın Herkese.

amin amin canım günaydın

ben artık hem çok çabuk yoruluyorum... hemde çok çabuk sinirlenip geriliyorum... bebek büyüdükçe psikolojimde dengesizlikler de tavan yappıyo... bu yüzden son dakikalara bırakmak istemiyorum açıkçası...
bende nerden başlayacağını bi türlü bilemeyenlerdendim... bi gün tek bi parça kıyafet aldım... o gün eve geldim bi ihtiyaç listesi hazırladım... aldıkça siliyorum listedekileri... epey de azaldı tavsiye ederim... hem birden çokça para çıkmamış oluyor cebnden...

o sinir bende de çok var herkese beddua ediyorum falan başedemeyince

Gunaydin tospiklerrrr.Eki Görüntüle 660466
Ayy yasasinn yukledimmmm.cok mu agir olur bebek odasina kizlar nasil guzel mi

bence çok cici kokoş :)))

Günaydın anneler ve onların tosibikleri.. :emir_bebek: Biz geldik sonunda kızımla 2-3 gündür aksiyon yaşıyorduk bugün durulduk artık. Cuma gecesi sağ kasığımın üstünde şişlik hissettim ve dışardan bakıldığında baya belli oluyordu. Arada bir de kasılmalar oldu. Kızımdan da hiç ses soluk gelmedi o kadar çikolata yedim tatlı yedim hiç çıt çıkarmadı nasıl korktum anlatamam. Babamız da evde yoktu işi dolayısıyla. Hemen aradım apar topar hastaneye gittik kadın doğumcu olmadığı için bizi direk antalyaya sevk ettiler. o sırada da kendi doktorumla konuştuk yazık o da bizi telkin etmek için uğraştı durdu. sağolsun gecenin bi vakti demedi hemen hastaneye geldi. Hemen baktı ultrasondan inceledi. Bir de ne görelim bizim cimcime biraz aşağıda olduğu için popoyu dayamış oraya, parmağı ağzında mışıl mışıl uyuyor. doktora hemen kalbini dinlemek istiyorum dedim, o kalbinin sesini duyduktan sonra hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladım. Nasıl rahatladım var ya anlatamam size. Doktor "rahim yapın farklı olduğu için böyle durumlar yaşayabilirsin arada öyle olursa şişen yeri ovuştur biraz pıt pıt yap uyansın yerini değiştirir." dedi. Çok korktuğum için ve bir de bizim düşük tehlikemiz devam ettiği için hastanede 2 gün yattık. Strese gelemiyoruz bu yüzden her an her şey olabilir müşahede altına almamız iyi olur dedi doktor. Neyse geldik evimize çok şükür şu an her şey yolunda.
Bu arada nddd duanı okudum canım Allah kabul etsin inş. Geçmişi okumadım dünya sayfa olmuş bakalım bi. :)

:)))

bebeğini görünce kendine gelirsin bunalım filan kalmaz annesi :)

canım ben dün baktım hacı şakirin olanda granüllü yazıyordu o iyimiymiş acaba :26:

ben de roxy aldım kendimiz için, bir ark. da arap sabunu kulalnıyorum demişti makinede

Herkese gunaydinn
Evasude canim bugun details ultrason vardiiii selin
Gelismelerden haberdar et emi:)))

Kuzuuuummmm biz geldik :KK55::KK55:
Herşey çok ama çok güzeldi Grafım...
Doktora bayıldım sürekli vızır vızır
konuşup duruyor,Ne ayrıntılıydı ama...İlk başta
bakabileceği herşeye baktı sonra azıcık çık odada
otur dedi sonra tekrar çağırdı 2.kez baktı.Allah'ıma şükürler
olsun %99 sağlıklı bir kız dedi.Çok rahatlamıştım.Akşam stresten
uyuyamamıştım ama şimdi büyük bir yük kalktı.Cd verdi şimdi bakıp bakıp
duruyorum resimlerine aşık oluyorum yine:KK31::KK31::KK31:kucağımıza almayı günü
iple çekiyorum halatla da çekerim:KK1::KK1::KK1:Çok heyecanlıydım çooookkk
ayaklarım hep titredi.Böyleydi işte kuzularımmmmmm

kızlar ya benim kocam dun akşam bu bebek mobişyası ne olacak ben çok endişeleniyorum gözümde büyüyor dedi, hastanesi mobilyası vs endişelenmeye başlamış of ya onu nasıl hazırlayacağım allah bilir

kızlar bende doğum korkusu yavaş yavaş başladı.aklıma geliyor bazen ne yapacağım diyorum.sezeryan olan ağrıdan öldüm der,normal doğuran oturamaz.herkesinki farklı farklı.kişiye göre değişiyor tabi.

benim asıl merak ettiğim;bende anal fissür var.makatta çatlak yani ve meme var tabi.
normal doğum nasip olursa Allah korusun hemoroidi tetikler mi?tırsıyorummm :18:

Yavas yavas mi:KK1:benimki son gaz geldi vallaa.seeryana kesinlikle olmaz diyen ben malum yerime baktikca yok yaa nasil cikacak diyorum :KK9::KK9: allahim sen yardim et hepimize.

kızlar ya benim kocam dun akşam bu bebek mobişyası ne olacak ben çok endişeleniyorum gözümde büyüyor dedi, hastanesi mobilyası vs endişelenmeye başlamış of ya onu nasıl hazırlayacağım allah bilir

bu ara o tarz bunalımları ben yaşıyorum canım eşimde beni rahatlatmaya çalışıyor. normalde tam tersi olurdu ama bu ara ben çok takıyorum kafaya. inşallah olur hepsi bir şekilde

Günaydın anneler ve onların tosibikleri.. :emir_bebek: Biz geldik sonunda kızımla 2-3 gündür aksiyon yaşıyorduk bugün durulduk artık. Cuma gecesi sağ kasığımın üstünde şişlik hissettim ve dışardan bakıldığında baya belli oluyordu. Arada bir de kasılmalar oldu. Kızımdan da hiç ses soluk gelmedi o kadar çikolata yedim tatlı yedim hiç çıt çıkarmadı nasıl korktum anlatamam. Babamız da evde yoktu işi dolayısıyla. Hemen aradım apar topar hastaneye gittik kadın doğumcu olmadığı için bizi direk antalyaya sevk ettiler. o sırada da kendi doktorumla konuştuk yazık o da bizi telkin etmek için uğraştı durdu. sağolsun gecenin bi vakti demedi hemen hastaneye geldi. Hemen baktı ultrasondan inceledi. Bir de ne görelim bizim cimcime biraz aşağıda olduğu için popoyu dayamış oraya, parmağı ağzında mışıl mışıl uyuyor. doktora hemen kalbini dinlemek istiyorum dedim, o kalbinin sesini duyduktan sonra hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladım. Nasıl rahatladım var ya anlatamam size. Doktor "rahim yapın farklı olduğu için böyle durumlar yaşayabilirsin arada öyle olursa şişen yeri ovuştur biraz pıt pıt yap uyansın yerini değiştirir." dedi. Çok korktuğum için ve bir de bizim düşük tehlikemiz devam ettiği için hastanede 2 gün yattık. Strese gelemiyoruz bu yüzden her an her şey olabilir müşahede altına almamız iyi olur dedi doktor. Neyse geldik evimize çok şükür şu an her şey yolunda.
Bu arada nddd duanı okudum canım Allah kabul etsin inş. Geçmişi okumadım dünya sayfa olmuş bakalım bi. :)

Geçmiş olsun kuzum ben de rahatladım okuyup sonunu getirince:21::21::21:
Sıpa keyfine düşkün yayıla yayıla yatıyor desene:KK9::KK9::KK9::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar:

bu ara o tarz bunalımları ben yaşıyorum canım eşimde beni rahatlatmaya çalışıyor. normalde tam tersi olurdu ama bu ara ben çok takıyorum kafaya. inşallah olur hepsi bir şekilde

ya daha önce dese beklerdim de şimdi son zamanlar şaşırdım öyle demesine, tamam haklı tabi ki şusuydu busuydu bir sürü tantana ama severek isteyerek yaptık biz bu minnoşu, yapabildiğimiz kadar yapalım işte, doğru kolay da değil ama onu ikna edene kadar zaman geçeecek diye korkuyorum :))) bir de onun kafasına taktığını biliyorum üzülüyorum uykusuz kalamsın endişelenmesin diye

eğer zaten sonrasında dönmeyeceksen ve maaşını almaya da devam edeceksen hakettiğin zamandan itibaren rapor, doğum izni, yıllık izin hepsini kullan, hatta şimdiden çıksan bile olur bu durumda sanki :)) ama tabi ik ile de görüş haklarını yakmasınlar gerçi çok izin aldın diye bir de işten çıkarırlarsa tazminat ödemeleri de gerekir

canım nasıl oldun?

canım güzel yazmışsın ama bazıalrı da aa şunu almadın mı bunu almadın mı falan diyor, bir de her çocuğun ihtiyacı farklı aslında kimine yarayan kimine yaramıyor doğmadan nasıl bileceğiz ben de bilmiyorum en iyisi dediğin gibi minimumda almak

ya ben de öyleyim bir huzursuz bir gergin aslında pek görünen birşey yok ama yine de tatsızım ve dediğin gibi korkuyorum m,nnoşum da etkilenecek mi diye,

canım benim de öyle çıktı iki ay üst üste dr bana da birşey demedi usg çıktısına bakılnca normal sınırlar içinde gözüküyor ama insan yine de endişeleniyor bu ay da öyle olursa dr ye soracağım.. bu arada tacını meak ettim paylaşır mısın

bizde de yemezsen açgözlü olru dediler, aman her gördüğümü nasıl yiyebilirim ki? ya marketteki herşeyi satın alacağız ya da her yemekyiyenin önünden alacağız ama mümkün mü ki? günde kaç insan görüyoruz elinde birşey yer içerken tanıdığa yüzsüzlük yapılır ama tanımadığından nasıl alacaksın... bunlara inanmayıp sağlıklı beslenmek en doğrusu- hoş ben de sağlıklı beslenen biri değilim ama neyse

bence korkma birşey olmaz, ha olacağı varsa da elinden birşey gelmez, annemin deidğine göre ne zaman tatile gitsek kardeşim de ben de hasta olurmuşuz- evden uzaklaşmanın verdiği birşey galiba, ama bir haftalıkken tatile gidenleri duydum çokuzun uçak ya da otobüs yolculuğu olmadığı sürece yavaş yavaş dinlene dinlene gidersiniz inşaallah sağlıcakla, bir de çocuklular için özel tatil köyleri varmış ben bilmiyorum ama görümcemler gitmişlerdi geçen sene herşey çocuklar için, plajda blender falan varmış o derece e biraz maliyetliymiş ama rahatmış da :))

canım korkma, benim de tansiyonum çıkıyordu 10 gün boyunca sabah akşam günde 3-4 kez ölçüldü sonra dr önemlib rieşy yok korkma dedi bıraktık, önlem olarak yapıyorlar

bilmiyorum ama sanıım ort. 7-15 gün öncedir

ay biz ilk ismini eşimin rüyaları sayesinde bulduk ama ikinci isme bir türlü karar veremiyoruz bir rüya daha mı beklesek ne

canım çok geçmiş olsun

lena kulağa güzel geliyor ama kul derken nasıl bir kul? iyi mi kötü mü? şanslı mı şanssız mı

ben de ikeadan alırım hem de hesaplı olur diye düşündüm

ne güzel ya benim eşim burada kalsa ne kv ne görümce kıllarını kıpırdatmazlar hem evi .ok götürür hem de kendi pis işlerini kocamayaptırırlar hayvan gibi çalıştırırlar zavallımı

akıllı seni :))

çok güzel güle güle giyinsinnn

benim bugün hareketlenmedi mozart bach, bisküvi tatlı hiçbiri fayda etmedi :KK43:((

çok güzeller hele önlüklere bayıldım nereden??

oh ya şanslısın benim ne annemden ne kvden hayır yok

oh ya ne güzel, kolay gelsin

ya evde kaç aydır pişmaniye var yemedim sen söyleyince canım çekti ama birşeyler atıştırdı m geçti tekrar :))

oynak olacak seninki desene, bu bjk marşı süper fikir bizim babamız gs lı bjkli yaptırmam diyor en iyisi ben bjk marşlarıyla bilinçaltına ineyim kuşumunnn :)))) şştt kbabası duymasın

ay benim de hafatsonu sempozyumum vardı ev aynen o durumda bu akşam nasıl iş çıkışı düzelteceğim onu düşünüyorum :KK43:(

oy oy güle güle giyinsin kullansın

çok güzeller güle güle gyinsin minnoş

iyi günlerde kullansın

ay benim de çok dinlenesim var haftasonu da yoğundu önceki haftasonu da öyleydi gelecek haftasonu da öyle olacak off ne zaman dinleneceğim, iş de çok yoğun hafta boyu :KK43:(

ooohh iyi yapmışsın canım, ben de hafatsonları paso eğitim kurslar.. çocuğun göbek adını psikodrama koyacağım zaten bu gidişle

off ya keşke şu 6 aya çıksa biran önce ne olur ne olurrr

bizim yeğen 2 yaşında ve evet o yatağın korkuluğunu üzerinden aşmak için kullanıyor zaten yatağına daha da yatmadı annesinin babasının yanında yatıyor

çok geçmiş olsun canım

canım bende de var sanırım bebiş büyüyor

ya o yasa çıkmazsa doğum izninizi erken kulalnın hiç değil yaz tatilinde boşa gitmesin diyeceğim ama, ama inş çıkar yasa

bana da 1 temmuz ama 7 haziranla 7 temmuz arası olabilir dedi, ya benim kv de hayran kaldı murat hocaya

canım geçmiş olsun ama büyütme gözünde dinlen

canım hayırlı olsun allah kucağına aldığın günü de göstsersin, bilmiyorum o ilacı

amin amin canım günaydın

o sinir bende de çok var herkese beddua ediyorum falan başedemeyince

bence çok cici kokoş :)))

:)))

ben de roxy aldım kendimiz için, bir ark. da arap sabunu kulalnıyorum demişti makinede

Dinlet annem dinlet her telden dinlet :KK1::KK1::KK1::KK1:

dinletiyorum da bizimkinde hiç tık yok bugün... ibrahim tatlısesten bile söyledim mozartın üzerine, şimdi de adele dinliyor amaaaaaa hiç tık yok, bjk marşına geçeceğim birazdan :)))

Hahahahah senin ki de her telden olmuş annem bizimki gibi:KK9::KK9:
Ben de açayım azıcık,sonra da dua okuruz

$AKAY_2_29.JPG

Teyzeleri biz geldik Minik DURU'M benim:KK31::KK31::KK31:

X