2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
slm kızlar
ay ben 2 haftadır ipi kopardım fırıl fırıl geziyorum bu sabah 6.30 da yollara revan olup önce gölcük ardından abant gölü hava soğuktu ama abant gölünün orda yemek yenilirken bir soğuk yedik tipiye yakalandık yarım saat buz kestik sıcak yere atana kadar kendimizi allahtan ayaklarım ıslanmadı ama güelmiydi çok deydimi değeydimi bebemi üşütmemişimdir inş ben biraz sıcak su torbası ile keyif yapim işte bir resmim öptüm hepinizi iyi geceler
Eki Görüntüle 659581

bizde balayında abanta gitmiştik,dönüşte de gölcüke uğramıştık ama müthiş bir yer bayıldım gölcüke,mayıs ayında olduğumuzdan o zaman yağmurdan kurtulamamıştık şimdi de doğumdan önce gidebilirsem bursa yapmak istiyorum birkere inşallah..

tatlım sanat sokağından yukarı çıkıyorsun arada bebek mağazası var sanırım o dükkandan bahsediyorsun bende orda beşik ve şifonyer beğendim bakşa bulamazsam onları alıcam cansın seninde bakmanı tavsiye ederim birde çilekteki takımlarda çok güzel

O dediğiniz yere bakmadım bir dahaki sefere bakarım artık...Ben bebek odası düşünmüyorum canım ya çocuk odası alacağız kısmetse bir de yanıma o fotoğrafını eklediğim beşiği...Bana mantıklı gelmiyor bebek odası...2 yaşına gelmeden çocuk yataktan kendi kendine iniyormuş...Büyüteceksin 2 sene sonra nasılsa...Neyse araştırmalara devammmm :)
Bulursanız başka yerler biigilendirin bayanlarrr

hahahh bizimkinin adıda yiğitalp olacak kısmetse son anda bi değişiklik olmassa :)))ben sadece alp ismine bayılırım ama kocam çok kısa olur dedi yiğiti ekledik bizde bakalımmm hayırlısı :))

alp ismine ben de bayılırım :) bi de 2 isim olunca isimler kısa ve birbirine ulamalı olacak ki kolay söylensin ikisi de :) yiğitalp de tam bu kritere uygun :)) biz de dedik hem Hz.Osman gibi edepli olsun hem de yiğit ve cesur olsun, alp yiğit ve cesur demek ya :))

akşam eşimin şehir dışından gelen arkadaşı dolayısıyla muhabbete devam edememiştim, sabah da kahvaltı işini halledip öyle oturayım dedim, güya öğlen oldu dedim ama hala kimsecikler yok :) herkes gezmelerde tozmalarda galiba :)) bi biz kuzucuğumla evdeyiz sanırım, babamız da arkadaşıyla gitti :KK43:

ben şimdiye kadar sadece kıyafet aldım yaa başka hiçbişey yok. diğer eşyalarınıda önümüzdeki ay alıcaz inşallah. yatağını bebek arabasını diğer büyük eşyalarını önümüzdeki ay bakıp alıcaz inşallah. :KK16::KK16:

o çoraplar harika zaten yaaa. minnacıkkk.
oohhh hayırlısı ıle ınsl bısde artık besık bakmaya basladık esımm mobıly abesık ıstıyor banada saglıklı oması sebebı ıle aynı fıkır olmamı sagladıı hayılrısı artık kalan zamanlardada bununla mesgale olur 8çaya gırıncede alırız ınsll

akşam eşimin şehir dışından gelen arkadaşı dolayısıyla muhabbete devam edememiştim, sabah da kahvaltı işini halledip öyle oturayım dedim, güya öğlen oldu dedim ama hala kimsecikler yok :) herkes gezmelerde tozmalarda galiba :)) bi biz kuzucuğumla evdeyiz sanırım, babamız da arkadaşıyla gitti :KK43:

ohh gunaydın cnmmmm pardon tunaydınn benımde esım sehır dısında kardeslerı ıle hafta sonu kacamagı yapıp enn cok tuutkunu oldugu yere koyune gıttı aksama gelırr bızde eltımcımlee yattık kalktık gusel bır kahvaltı yaptıkk vee otruuyoz ısarda sulu sulur kar yagıyor arar ara hayırlısı bakalım sag saglım gelsınerde cnm benımmm sende yanlız takıl topıgınız annecıklerıı yok epıcıgıde uykuda sanırımsam bu st deheheheh:KK49::KK49::KK49:

lyre cımm ohh gez bakalım bend eole bır gezmecık ıstıyorumbu aralar soyle cıcekler yenıyenı acaken mıss bahar kokusu ohhhhhhhhhhhhh:KK15::KK15::KK15:

bu arada ben üniversiteyi bolu'da okudum, doğa güzellikleri harika. abant,gölcük çok güzel gerçekten. öğrencilikte yazın gölcük,kışın abant uğrak yerimiz olurdu :) abant'ta kışın çok güzel kayılır karda :) yedigöller, mudurnu, sünnet gölü ve akkayaları da tavsiye ederim. görülmeye değer yerler.

oohhh hayırlısı ıle ınsl bısde artık besık bakmaya basladık esımm mobıly abesık ıstıyor banada saglıklı oması sebebı ıle aynı fıkır olmamı sagladıı hayılrısı artık kalan zamanlardada bununla mesgale olur 8çaya gırıncede alırız ınsll

ohh gunaydın cnmmmm pardon tunaydınn benımde esım sehır dısında kardeslerı ıle hafta sonu kacamagı yapıp enn cok tuutkunu oldugu yere koyune gıttı aksama gelırr bızde eltımcımlee yattık kalktık gusel bır kahvaltı yaptıkk vee otruuyoz ısarda sulu sulur kar yagıyor arar ara hayırlısı bakalım sag saglım gelsınerde cnm benımmm sende yanlız takıl topıgınız annecıklerıı yok epıcıgıde uykuda sanırımsam bu st deheheheh:KK49::KK49::KK49:

lyre cımm ohh gez bakalım bend eole bır gezmecık ıstıyorumbu aralar soyle cıcekler yenıyenı acaken mıss bahar kokusu ohhhhhhhhhhhhh:KK15::KK15::KK15:

oooh afiyet olsun iyi muhabbetler :) aynen ben de öyle baharın ilk ışıkları ve ilk çiçekleriyle miss gibi havayı içime çekip gezmek istiyorum.. bakalım hayırlısı...

günaydın kızlar geçmişi okumadan yazayım dedim. benim için çok kötü bi hafta sonu oldu :KK43: eşimle çıktık kahvaltı yapalım bi yerlerde diye saat 12 gibi çok uyumuşum kahvaltıdan sonra sinemeya gidelim diye alışverişmerkezine gittik. alt katta biraz gezdik o esnada gözüm karardı sıcak bastı montu çıkardım dedim eşime bana bişey oluyor demeye kalmadan bayıldım. bi anda karnımda bi kaşıntı anlatamam. hememen hastaneye gittik tansiyonuma baktılar 9-6 çıktı. beni doğum salonuna aldılar eşimi dışarı çıkardılar doktor geldi ultrasyona baktı kalp atışlarını dinleyince oğlumun rahatladım. ama orda doğumu bekleyen bir bayanın sancı çekişini duydum daraldım hemen çıktım ordan. tabi azarda yedim sen bu saate niye kalıyorsun 12 ye kadar senin 4 öğün yemen gerek uyusan bile uyan ye tekrar yat diye kızdı doktor. ama size anlatamam o kadar korktum ki oğluma bişey oldu diye :KK43: sonra eve geldik gayette tekme yedim rahatladım:) artık sık sık yemek yiyeceğim istersem 30 kilo alayım asla takmayacağım yeterki o sağlıklı olsun bu bana ders oldu. şimdi geçmişi okuyayım

şu isim olayı üstümde öyle büyük bi yük ki anlatamam..

aynen bizimde ya oğlum isimsiz kalacak :KK43:
Aklımdaki isimleri söylim bana bi fikir verin yahu nolur..

İlk favorimiz Nehar = Gündüz demek.

Lena = ALLAH'ın kulu demek. Yasin suresi 78.ayette geçiyor.

Efnan = Cennetteki güzel gözlü kız

Özüm = Anlamı üstünde zaten

İlkim = İlk çocuğum anlamında.

Beray = Ayın en parlak hali vs gibi bi sürü isim var aklımda. daha aklıma gelmediği için kesin buraya yazamadığım da vardır .. Hee evett Arya ve Maya da vardı :KK1::KK1::KK1:

bi el atın ne olurrrrr

lenayı sevdim ben :)

kızlar ben mozart dinliyorum bu aralar.farkettimki bebek mozart dinlerken çok hareketleniyo.demek ki klasikmüzik seviyor bebekler sizde dinleyin.dinlerken birde çikolata yersem off taklalar atıyo:)

evet ben ilk öğrendim bebek olacağını o günden beri vivaldi felan dinletiyorum çok seviyor klasik müzik :)

hıım güzel günlerde kullanın inşallah bende onun tarzı bir beşik baktım önünde korumalığı var sadece karyola olarak 260 ytl içinede yün yatak yaptırmayı düşünüyorum bakalım hayırlısı inşallah

canım yün yatağı bi araştır bi yerde okudum sağlıklı değil yazıyordu ama ne kadar doğru bilmem

valla kızlar ben ufak bi araştırma yaptım gittim dalininde johnsons babyninde en basit ürünü bebeyağına baktım
likit parafinden yapılma,yani halk arasında bildiğimiz makine yağı.
(içindekiler kısmısında yazıyor zaten sizde aldığınız bütün kremlere fln bi bakın derim, ben baktım ve hepsini çöpe attım)
daha öncede topicte söylemiştim hatta.
dalinin bebe şampuanını aldım kendim kullandım önce gayette güzel göz yakıyor yani dayanamadım.

sonra watsonsta satılan ''bübchen'' adında alman menşeili bir firmanın(üretimide almanya) bebek ürünlerine rastadım baktım tamamen bitkisel içinde katkı maddesi yok. fiyatıda aşağı yukarı aynı, bebeyağını aldım gayet memnunum
bebeğimede bunun gibi doğal olan ürünleri almayı düşünüyorum

ben kendim için nivea kullanıyorum praben yok içinde kızlar

günaydın kızlar geçmişi okumadan yazayım dedim. benim için çok kötü bi hafta sonu oldu :KK43: eşimle çıktık kahvaltı yapalım bi yerlerde diye saat 12 gibi çok uyumuşum kahvaltıdan sonra sinemeya gidelim diye alışverişmerkezine gittik. alt katta biraz gezdik o esnada gözüm karardı sıcak bastı montu çıkardım dedim eşime bana bişey oluyor demeye kalmadan bayıldım. bi anda karnımda bi kaşıntı anlatamam. hememen hastaneye gittik tansiyonuma baktılar 9-6 çıktı. beni doğum salonuna aldılar eşimi dışarı çıkardılar doktor geldi ultrasyona baktı kalp atışlarını dinleyince oğlumun rahatladım. ama orda doğumu bekleyen bir bayanın sancı çekişini duydum daraldım hemen çıktım ordan. tabi azarda yedim sen bu saate niye kalıyorsun 12 ye kadar senin 4 öğün yemen gerek uyusan bile uyan ye tekrar yat diye kızdı doktor. ama size anlatamam o kadar korktum ki oğluma bişey oldu diye :KK43: sonra eve geldik gayette tekme yedim rahatladım:) artık sık sık yemek yiyeceğim istersem 30 kilo alayım asla takmayacağım yeterki o sağlıklı olsun bu bana ders oldu. şimdi geçmişi okuyayım

slm kızlar :KK16:

cnm çok geçmiş olsun dikkat et kendine :KK19:

kızlar bugün alışveriş yaptık kızımıza babannemiz bir sürü şeyler aldı torununa ama tabi hepsini ben seçtim küçük parçalarımız tamamlandı artık odamız ve arabamız kaldı geriye. yorgan yastık battaniye kıyafetler herşeyimiz tamam açıp açıp bakıyorum sürekli onlara inşallah eksik bişeyimiz kalmamıştır kızıma alışveriş yapınca çok mutlu oluyorum :)
Allah güzel günlerde kullanmanızı nasip etsin inşallah.o minnacık kıyafetleri bile sevmek böylesine mutlu ederken insanı onların içine bebişlerimiz girince neler hissedeceğiz merak ediyorum:KK49:

kızlar merhaba hamile yastığı almayı düşünüyorum kullanan arkadaşlar vardı sanırım hangi marka aldınız ve memnun musunuz öğrenebilir miyim?
fairydust happy dreams modelini aldım canım.epeydir kullanıyorum gayet rahat.tavsiye ederim

valla kızlar ben ufak bi araştırma yaptım gittim dalininde johnsons babyninde en basit ürünü bebeyağına baktım
likit parafinden yapılma,yani halk arasında bildiğimiz makine yağı.
(içindekiler kısmısında yazıyor zaten sizde aldığınız bütün kremlere fln bi bakın derim, ben baktım ve hepsini çöpe attım)
daha öncede topicte söylemiştim hatta.
dalinin bebe şampuanını aldım kendim kullandım önce gayette güzel göz yakıyor yani dayanamadım.

sonra watsonsta satılan ''bübchen'' adında alman menşeili bir firmanın(üretimide almanya) bebek ürünlerine rastadım baktım tamamen bitkisel içinde katkı maddesi yok. fiyatıda aşağı yukarı aynı, bebeyağını aldım gayet memnunum
bebeğimede bunun gibi doğal olan ürünleri almayı düşünüyorum
canım ben de kendi vücudum için bübchenin bebe yağını kullanıyorum.içeriğini okuyunca içime sinmişti.bebişlerim için de ondan kullanmayı düşünüyorum.

ayy okurken nasıl endişelendim anlatamam.neyse ki bebeğine bir şey olmamış.çok geçmiş olsun.ben de genelde kahvaltımı geç vakitlerde yapıyorum.bundan böyle ben de dikkat ederim

Kizlar yaaa yazdiklarinizi okudumda ben hep dustan sora johanson baby yag suruyodum bebege gecmismidir yaaa dediginiz alman marka yag nerde bulunur internette satiliyomu buralar kucuk yer bulunmuyo

kızlar yaa iyi akşamlar bişey sorucam karnımın içinde sağ göğsümün biraz altında acı var sanki içten yara varmışta acıyo gibi yada yırtılıyor gibi acaba neden olabilir

ya çok geçmiş olsun ben de korktum şimdi çok düzensiz yiyorum 12-1 gibi kalkıyorum demir hapını yiyince bi saat kadar gene bekliyorum ondan sonra kahvaltıya geçiyorum.
yazık ediyorum herlde ya acıkıyordur bebeğim içerde. :KK43:( napsam sabah kalkıp yeyip geri mi uyusam bilemedim ki :KK43:

ablam da kızdı zaten hamile kadın böyle mi beslenir hiç bişey yemiyorsun falan diye..

çok geçmiş olsun allah yavrunu korusun tabi bizimkileride:)

kızlar yaa iyi akşamlar bişey sorucam karnımın içinde sağ göğsümün biraz altında acı var sanki içten yara varmışta acıyo gibi yada yırtılıyor gibi acaba neden olabilir

benimde var ama farklı bölgede karnımın sol alt tarafında neden olduğunu merak ediyorum ama benim sürekli değil çoğunlukla yatakda dönerken oluyor sebebini öğrenirsen banada söyle şekerim

Nabiyonuz annisler bu gun kizima perde aldik leroy merlin den ve avize aldim.pembe tul ve altinda tuyler var cok sirinnn.foto koyamadim bi turlu ama.birkac haftaya odasini dizince toptan koyarim fotosunu artik insallaahhh.ee siz naptiniz bakalimmmm

çok tuhaf bende de var o ağrı. sağ tarafımda. 3 gündür sabahları oluyo yarım saat falan sürüyo geciyo sonra. ama yürürken acayip ağrı yapıo oturmadan da geçmiyo. çok önemsemedim açıkçası? belki üşütüyoruz? hava bu aralar bi garip zaten

X