2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Gunaydin herkese
Kizlar ekim ayi cok bereketliydi sanirim.tanidigim butun hamileler temmuzda doguracak.unluler de.ipek erture kim kardasian prens in karisi ibonun karisi.oooo ne bereketli aymis massallaaahhhh

günaydınn merln
evet ekım cok bereketliymiş
kurban bayramı dönüşü
Allaha çok şükür isteyenlere olmayanlarada nasip etsin bu gusel duyguyu

Günaydın güzel anneler hepimize güzel bi hafta olsun inş. bu kasvetli ve başağrılı haftabaşını çarşamba günü 3lü test sonucum ve ayrıntılı usg de atlatırım inş. diye umuyorum cuma günü de ilk tetenoz aşımı olucam (tırsıyorum azck) bu arada ben hala folik asit kullanıyorum doktorum 'devam daha erken diğer ilaçlar için' dedi.

günaydınnnn
hayırlı haberla ola testlerden inşallah
ya su tetenoz aşısından çok tırsıyorum:18::18::18:çocuk gibi korkuyorum
folik asiti 13.haftamda bıraktırdı bana dr
eleviti kullanıyorum o zamandan bu zamana

Benim bi 8-10 yıl önce oluşan çatlaklarım var kalçamda bunun için her kremi kullandım ama nafile inanın daha yeni silikleşti,sunu diyebilirim bence madecassol hem ucuz hem de etkili artı vaselinin kakao yağı özlü bi kremi var dışı kahverengi ben bunları kullanyrm henüz bi sıkıntı yok umarım da olmaz kakao yağının işe yaradığını duymuştum kızlar ayrıca ben 2-3 günde bir sürüyorum hergün değil banyodan sonra da bebek yağı unutmuşumm yazmayı:)

güzel annişler
bu topiğimizde istanbulda oturan anne adayları fazla gibi
çok meraktayım hangi doktorlara giidyoruz nerelerde oturuyoruz paylaşalımmı
belki komsu cıkarız

ya ben çok inanmıyorum çatlak kremlerinin faydasına bu cilt yapısı ile alakalı benim arkadaşımın kullanmadığı krem yağ kalmadı ama yineden mahvoldu cildi kuru karın yapısı darmış . birde geçenlerde uzmantv deki doktoru izledim diyor ki annenizin çatladıysa sizinde çatlama olasılığı çok yüksektir cilt ve karın yapısı genetiktir diyor. bende bebeği öğrendiğim andan itibaren bebek yağı sürüyorum doktora sordum kullanabilirsin dedi krem önermedi. eskiden günde bir kez sürüyordum şimdi devamlı 2-3 kez sürüyorum ama kaşıntı çok oluyor son zamanlarda

Günaydın herkesee
Bende 3lü test sonucumu çarşamba alıcam selma. Baş ağrısı hepimizde oluyo hamişlikten benimde şuan sağ alt çok fena ağrıyo. Dr benden ayrıntılı usg istemedi neden acaba herkesten isteniyormu:26: Ben tetenoz aşımı 20. haftamda vurulucam o zamanmış zamanı bekliyorum bakalım 25:)

canım çok tedirginsen kontrol tarihini erkene al biras, kötü şeyler düşünmeden tabi. ama benim duyduğuma göre bazı gebeler 24. haftadan sonra bile hissetmeye başlayabiliomuş. seninki tembel olabilir
bazı iç karnı geniş olanların göbeği geç çıkıyo. dün .kv. deydik. dediki ben 3.5 kilo doğurdum karnım ağzıma çıkıcaktı nerdeyse. ama kuzenide aynı zamanda hamileymiş o doğurana kadar bile fazla belli değilmiş karnı. hatta üzülüyomuş ben kedi yavrusumu doğurcam hiç karnım yok die. hamile elbisesi bile giymemiş düşün. ama o 4,5 kilo doğurmuş. karnına takma fazla bence herkesin bünyesi farklı kuzucum

doğru tabi işe yarasa herkesin cildi pürüzsüz olurdu zaten ama en azından daha az olmasını sağlayabilirz nemlendirerek ve bol su içerek,benm annemde olmuş kaçınılmaz son beni bekliyo desene:) o kaşıntı zaten ben çatlıyorum dikkat et demek resmen kaşımamaya özen göster canım neyse umarım olmaz üzülme

günaydın kızlar,
herkesin güzel bir hafta geçirmesini dilerim.

haftasonu çok iyi geçti,doğum günü,gezme tozma.
darısı sizlerin başına

Hayirli haberler getir canim.sagligi iyi olsun yeter.

hayırlı hbaerlerle gell cnm bnmmm

Canımm güzel haberlerle dön inşallah. Bizide merakta bırakma olur mu

sağolun kızlar,Allah razı olsun.

cuma günü gittik kontrole,yarım saat öncesinden göfret yemiştim kıpır kıpırdı bebeğim.
30-40 dk izledik ,bir türlü dönmedi,yüz üstü yatmış kuzum
bir ara döner gibi oldu bacağını kaldırdı alttan pipi ucu gördük %85 erkek,kesin konuşmak için tam karşıdan görmemiz gerek,kızlarda böyle bir çıkıntı görmeyiz dedi.boyu,kilosu hakkında anormal bir durum olmadığı sürece birşey demiyor.herşey normal gözüküyor çok şükür Allah'ıma
20.haftada radyolog görsün bir,ayrıltılı usg için ondan sonra görüşelim, farklı bir göz bakmalı muhakkak dedi.

elevitle ,gyno-tardyferon demir hapı verdi.bu haplara başladım.

cilt bakımını sordum,cihaz kullanmamk şartıyla ,kendi kullandığın ürünlerle(organik sertifikalı) yaptırabilirsin dedi.
sporu sordum,her zaman öneririz ,belli bir tempoda dedi.platesi sordum zorlayıcı hareket olmadıgı sürece pozitifiz dedi.
omega-3 hapını sordum,gebelikte önemli olan demirdir bizim için gerek yok dedi.
çatlak kremini sordum,öncelikle genetik bunu bilip kabullenmek gerek,badem yağı,vazelin türevi kullanabilirsin,lierac da kullanabilirsin istersen dedi.
saç boyasını sordum,yani çok mecbursanız eğer boyatın ama keyfi boyatmayın dedi.istemeyerek boyattığımı erken beyazladığından bahsettim.tamam ona birşey demem,annenin de kendini iyi hissetmesi gerek sonuçta dedi

kilo kontrolü yapmıyor doktor çünkü alacağı kadar alıyor gebeler,ben sadece uyarı yapıyorum diyor.
şimdiye kadar 3 kilo aldığımdan bhsettim,gözleri açıldı çok mu dedim.çok da değil az da değil,hamurişinden şekerden uzak duralım dedi.

durum böyle işte kızlar.
umarım topikteki diğer arkadaşlar da en az benim kadar sevinçli haberler alırlar

serracım bende o senin kullandıklarına ilaveten bide omega 3 kullanıyorum. alışverişine başlamadık görümcem dün 3 tane çıtçıtlı body aldı her görüşmemizde bişey alıyo sağolsun dayanamıyo

yani napalım olursada oğluşumdan hatıra derim :) estetik yaptırtırız :)

canım biliosun ben cerrahpaşada devam ediyorum artık.biraz denek gibi oluyosun ama yapabileceğim bişi yok. bebeğim için şuan en iyi yer cerrahpaşa. doğumu şimdiden düşünmek dahi istemiyorum, sezeryana bi ordu öğrenci girer heralde. vak'a olduk ya artık. bu düşüncelerle kendimi strese sokmamaya çalışıyorum şimdiden. ama oraya gitmeden b.düzü medicanada dilek kaya güney.e bakılıodum bebeğimin omfalosel'inide o teşhis etti erkenden. olabilecek en erken zamanda gördü sağolsun.

Son düzenleme:
kızlar bu dua çok hayırlı bir dua dr giderken okuyorum genelde
"Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi'l-hayr"

Anlamı :"Rabbim! kolaylaştır zorlaştırma, Rabbim hayırla sonuçlandır"

günaydınn merln
evet ekım cok bereketliymiş
kurban bayramı dönüşü
Allaha çok şükür isteyenlere olmayanlarada nasip etsin bu gusel duyguyu
Amin canim hep dua ediyorum rabbim herkese nasip et diye.yoklugu cok zor ben anladim...
Bende korkuyom bi de saglik oc. Hemsire 5 doz isterseniz yapariz dedi.45 yasina kadar korur dedi.zararli olmaz mi bebege.bi de tetenozda nereye sokuyor igneyi.ayy cok korkuyomm.bir ay sonra yaptiracam:18:

Aklima yazdim.AMIIIIIINNNNNNNNN

bi bursaya gittim geldim epey değişiklik olmuş... yeni topik hepimize hayırlı uğurlu olsun... seviyeli eğlenceli ve en önemlisi bolca bilgi paylaşımının yapıldığı cici bir topik olsun inşallah...
yeğenimin mevlüdü için bursaya gittim... ne zor işlermiş yahu... ama çok da keyifli... paşam bugün 28 günlük oldu... ve teyzesi onu çooookkk özlemiş...
Unutmadan hemen kısa bilgi veriyim... geçen hafta sonu tekrar doktor teyzemize gittik belki cinsiyeti öğrenebiliriz diye... ama malesef keyfine düşkün olan kurabiyemiz yine göstermedi... annesi-babası-özellikle dayısıııı çıldırıyo cinsiyetini öğrenmek için... bakalım 21 şubatta ayrıntılı ultrasonda görücez kısmet olursa bebişimizi... ayrıca bez stoklamalarına başladık çünkü en çok yenidoğan (yani 1 numaraya ihtiyaç oluyor)... yeğenim benim için epey tecrübe oldu... altını bile değiştirdim... yıkanmasına da yardımcı oldum... Allah izin verirse bebeğimize bakmakta çok zorlanmıycaz...
bu arada listeye beni de ekleyebilirmisin graf...

Son adet tarihi 24 Eylül
Tahmini doğum 2 Temmuz
Cinsiyet Malesef henüz belli değil
Kaçıncı bebek İlk ve en heyecanlısı sanırım
Şehir İstanbul

bu yakışıklı da teyzesine aşık olan Yağız Alp'im... damat oldu benim bebeğim... seni çoook seviyorum teyzecimmmmmmm...
Allah'ım nazarlardan saklasın seni....

tünaydın annişler ,
nasılsınız bakalım.sağlıklı mutlu güzel hafta diliyorum hepinize

ben 2 gündür çok kötüyüm.baş ağrısı ve bunun yanısıra tansiyon düşüklüğü.dün acile gittim dr ben size bişi yapamam dedi kadın doğumcunuzla görüşmeniz gerek.bugün 2 ye randevu aldım gidicem.sizlerdede düşük tansiyon sorunu yaşayan varmı acaba.umarım bu gebelikte bir sorun teşkil etmez 80/30 lara kadar düştü yani

güzel annişler
belki komsu cıkarız

ben avrupa yakasındayım cnm
güneşlideyim,araf hastanesi var nesrin hnm oraya gidiyorum çok şükür çokta memnunum:)

canım ben lcw defacto gibi yerlerden aldım bir de ucuz büyük beden mağazalarına bakılabilir

güzel annişler
belki komsu cıkarız

canım ben acıbademde cem beye gidiyorum

benim 7 kiloyu duysa atardı camdan aşağı herhalde

güzel bir duaymış aslında ilk sayfaya listenin altına ya da üstüne mi yazsak

ben avrupa yakasındayım cnm
güneşlideyim,araf hastanesi var nesrin hnm oraya gidiyorum çok şükür çokta memnunum:)

ben de anadolu yakasındayım... Maltepe Üniversitesi Hastanesine gidiyorum... doktorum da Aygen Çelik (Yrd. Doç.)... hastane şartları-doktorumun tecrübe ve samimiyeti-fiyat konusu vs. herşeyden çok memnunum... Yenidoğan yoğun bakım ünitesi mevcut-SGK ile anlaşması var... sakıncası yoksa fiyatlardan da bahsedebilirim...
SGK'lılara;
muayene 80 tl
ikili test 113 tl
ayrıntılı ultrason 250 tl
gaita testi 5 tl
kafatası ve sırttaki açıklığı görmek için bi test yapılmıştı 5 tl
normal doğum 1050 tl
sezeryan 1550 tl
epidural ekstra 600 tl

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…