2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
sat 02.10.2012
muhtemel doğum tarihi 09.07.2013.
istanbul
ikinci çocuğum
cinsiyet kız

sat:06 ekim 2012
tahmini doğum tarihi:13 temmuz 2013

bu arada

ilk bebeğim
İstanbulda yaşıyorum
Çalışıyorum

Aranıza yeni katıldım...kullanımda biraz aksaklık oluyor tecrbesizliğimden...parça parça yazıyorum idare edin beni bir süre arkadaşlar:)

Herkese sağlıklı ve mutlu bir hamilelik diliyorum..

Hoşgeldiin aramızaa

Cinsiyeti belli mi bebişinizin? Bu arada 2. bebeğiniz tecrübelerinizden faydalanırız inşallah

cinsiyet belli kızım olacak hayırlısıyla ins.elinden geldiği kadar yardımcı olmaya calisirim

canım onu bir internet sitesinde okumuştum kalça kemikleri kendini doğuma hazırlamak için genişlermiş o yüzden sanki kemikler batıyor gibi hissedilirmiş. benim 2. çocuğum olacak oğlumda öyle bişey yaşamadım ama bu defa Allah izin verirse kızım olacak bunda aynı dediğin batmalar var şöyle kemikleri yerine koyasım geliyor yanlış yerdeler sanki :)

canım 2.yi ben de normal istiyorum ama bunu yapacak cesareti ya da vicdanı olan dr var mı ki? herkes bi sorun çıksa da (ya da çıkmasa da fark etmez en ufak şeyi sorun yapabilirler normal doğum için) sezeryandan para kazansak diye bakıyor

Selam, önceki konuda listede vardım fakat burada yokum maalesef. Ekleyebilir misin?

Muhtemel dogum tarihi : 16 Temmuz 2013
İkinci cocuğum
Çalışıyorum
İstanbulda yaşıyorum
34 yaşındayım

son adet tarihini belirtirmisin?

benimde vidalı porselenim vardı hamile olduğumu öğrendikten sonra düştü. bazı doktorlar 4 aydan sonra ufak tefek diş problemlerine müdahale ediyomuş diye duymuştum bi araştırmak lazım aslında.

Merhaba canım araştırdım bi tanıdığım iyibir diş teknisyeninede sordum ki diş doktoru kadar bilgili biri kendisi hamilelerde olan şeylermiş çok sık fırçalamam gerekirmiş ve yeniden dolgu yapabilirlermiş bende gittim doktoro 4 aylık hamileyim dolgum düştü etlerim kabardı ve sürekli kanıyor dedim ve kadının dediği hamileyken yapabileceğim hiç bişi yok dedi şu gün gel geçici dolgu yapayım dedi benim zaten düşen dolgum geçiciydi ve oradan et aşağı doğru indi uyuşturmadan müdahale yapamaz diye düşünüyorum yani şimdi daha dikkat ediyorum gene fırçalarken kanıyor ama diş etlerim normale döndü sayılır.......

Gerçekten öğle büyük bir şans bencede kızın olması ve geç yaşta anne oluyorum henüz 23 yaşımdayım bu daha güzel bişi kızımla arkadaş gibi olucam inş evt herşeyler cicili süslü püslü şeyler bayılıyorum bende hep kız kardeşim olsun istedim (2 erkek kardeşim var tek kız benim) olmadı ama kızım olacak inş ne mutlu bana darısı isteyenlerin başına inş

Canım gecmis olsun. Danışmak istersen ablama danisabilirsin.(Diş hekimi ) sen afyondasin ama olsun. İstersen özelden cebini vereyim. İstediğin her konuda fikir alabilirsin

Sağol canım çok teşekkür ederim tabi danışmak isterim ablana ama doktora gittim geçici dolgu yapabilirim iğne felan yapamam dedi tahminim ablanda öyle der çünkü hamile olunca hiç bir işlem yapılamazmış zaten düşen dolgumda geçici dolguydu ve çok derin kanal tedavisi gereken dişimdi uyuştyrduklaru halde hissetmiştim şimdi iğnesiz yaparsada ölürüm acıdan ağrı kesici felanda kullanamam şimdilik iyi bakalım dikkat ediyorum diş etlerim normale döndü gibi....

Ama ablana şunu sorarsan çok memnun olurum canım sol en arkadaki etim şişti üst dişim deydiğinde canım yanıyor özellikle yemek yerken bi gargara önerebilirmi bana faydası olacak dün tuzlu suyla gargara yaptım evde vardı iki tane gargara ama hamilelerin kullanması sakıncalı yazdığından kullanmadım şimdiden çok teşekkür ederimm:13::13::13::13::13::13:

kızlar günaydın,size bir sorum olacak.daha önce bebeği hiç hissetmediğimden bahsetmiştim ya..Allah korusun terz bişe olsa vücut bunu bir şekilde belli eder di mi?
bir de öyle göbeğim de şişmedi,iyice talaş yapmaya başladım ben ya?Allah korusun bebeğin kalbi filan durmuş olsa içimde,bir şekilde bir olumsuzluk olurdu bende di mi?

Merhaba, aynı sorun bende de var. Hatta hafta sonu bolca çektim. 14. haftadan beri de ara ara oluyor. Doktora gittiğimde özellikle sol kasığımı kontrol etti ama ağrı ya da batmaya sebeb olacak hiç bişey bulamadı. Aynen senin anlattığın gibi gün için de yok oluyor tamam geçti diyorum sonra hemen kendini hatırlatıyor.

herkese günaydın
iyi haftalar olsun
çalışanlara bol kazanç evde olanlara iyi iyi dinlenmeler

Günaydın kızlar ve minnoşları nasılsınız bugün bakalım biz gayet iyiyiz teyzeleri bir sorunumuz yok çok şükür bide hareketlerini hissetsem daha iyi olacam oda olur inş Hepinize güzel huzurlu bir gün diliyorum

herkese günaydın
iyi haftalar olsun
çalışanlara bol kazanç evde olanlara iyi iyi dinlenmeler

Günaydın canım o çalışanlardan biride benim herhaldee sabah kalkması çok zor oluyor valla ne güzel şiimdi evimde olmak vardı ama az kaldı onada sen nasılsın canım bebişin nasıll bakalımm

günaydın canım
telaşlanma
daha cok küçükler annesi150 gr daha düşün yani :)
ben daha bu hafta net hıssetmeye basladım
bu anne olarak evham hepimizde var galiba şimdiden
2 hafta önce senınkı hıssedıyordum karnım küçük hissetmiyoru diye
ama herkesın karnı bır olmuyor kiminin ayına göre çok büyük
kiminin ise iç karın diye birşey varmış o büyük oluyormus
üzülme bebeyım doktora ne zman gideceksin?

Günaydın canım o çalışanlardan biride benim herhaldee sabah kalkması çok zor oluyor valla ne güzel şiimdi evimde olmak vardı ama az kaldı onada sen nasılsın canım bebişin nasıll bakalımm

aynen bende öyleyim
akşam birde kocişin dişi tuttu gece saat 2.30 da doktor aradık
bir allahın kulu nöbetçi yok
bahçeşhirdeyiz istanbul
normald evar ama artık gece 23.30 a kadar hizmet vereceklermiş
vodka vardı işe yaradı çalkaladı
uyuşturdu
bide doktora giderken asansörde kaldık
tam bir action dı
cok uykusuzum bugun bakalım nasıl gececek

11inde gidicem..ya aslında benim telaş yapma sebebim milletin bana hissediyor musun diye sürekli sorusu,bir de daha senin karnın çıkmamış benim gelin 3 aylık ama karnı belli gibilerinden..ama ben ilk öğrendiğimde foto çektim onunla kıyaslıyorum çıkmış bir göbeğim var bariz..ama beni öyle grmeyen biri yemek yiyip de gelmişsin gibi diyor..ya ben ondan telaş yaptım..ama ara ara kasıklarımda batma,belimde de ağrılarım oluyur.göğüslerim hala sızlıyor..mide bulnatım başından beri pek yoktu zaten..bu aralar nerdeyse hiç yok..stres yaptım işte

Bende çalışan anne adayıyım :)) bizimde herşeyimiz çok şükü rnormal haftaya gidicem hasaneye cinsiyet öğrenmeye bakalım :) ne dicek doktorumuz.dün mesela karnım çoktu bugün baktım hiç yok sanki bende korkuyorum bazen böle olunca diyorum allah korusun bişeymi oldu ama olsa anlarız sanırım.hepimizin bebşine sağlık versin allah ..bide karnına krem sürmeye başlayan varmı çatlak oluşmasın die

canım benımde mide bulantım başından beri hiç olmadı Allah'a şükür
hatta korktum herkesın bulanıyo benı nıye bulanmıyor dıye
genetik olabiliyormus annemde bana hamıleyken hıc bulanmmamıs mesela
belirtilerin bende de var olağan şeyler,yinede cok taktıysan kafan en yakın uzmana git için rahatlasın
1 hafta daha
benımde haftaya 12 sınde kontrolum cok özledım bebegımı normalde bu cumartesıydı ama dr ameliyata girmiş gidemedim
şimdide 1 hafta sonaya verdiler randevuyu gecmıyor sanki :44:

bir yerde de okudum.20.haftaya kadar hissedilmemesi normalmiş..ben doktora gittiğimde işte en son bebek zaten çok hareketli değildi benim.elini kolunu hareket ettiriyordu..belki de sakin akıllı bir bebeğim var :)

ya benim tetanoz aşım var ama doktorumun haberi yok ve bana aşı olacaksın demedi

canım inan bana kaç gündür kendime sana ve diğer tüm hamiş arkadaşalra dua ediyorum bebişlerimizi sağlıkla kucaklarımıza alalım bebişlerimiz de biz de sağlıklı olalım ve doğumlarımız kolay olsun diye, inşaallah kabul eder allah :)

ben de senin gibi kg aldım ama henüz dr birşey vermedi :)

canım allah korusun güzel düşün çünkü şimdiden kötü bir haber alacağının garantsi yok boşuna üzme kendini güzel haberlerini de ver

bana günde en az iki bardak süt yoğurt gibi birşeyler ye bir de özellikle yatmadan önce dişlerini fırçala dediler

merhaba hanımlar bebeklerinizin cinsiyetini öğrendiniz mi

canım sanırım öğrenenlere ilk sayfadaki listeden ulaşılabiliyor, gerçi ben henüz ekletmeim kendimi :)

aman geçmiş olun hakikaten gerilimb olmuş

grafcığım bir de ben de artık liste için bilgilerimi vereyim nedense kapanan topicte hiç ekletesim gelmemişti kendimi :))

bangbang
sat: 24 eylül
tdt: 1 temmuz
cins: erkek
ilk çocuk
yaşım:29

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…