2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
tünaydın annişler ,
nasılsınız bakalım.sağlıklı mutlu güzel hafta diliyorum hepinize

ben 2 gündür çok kötüyüm.baş ağrısı ve bunun yanısıra tansiyon düşüklüğü:KK43:.dün acile gittim dr ben size bişi yapamam dedi kadın doğumcunuzla görüşmeniz gerek.bugün 2 ye randevu aldım gidicem.sizlerdede düşük tansiyon sorunu yaşayan varmı acaba.umarım bu gebelikte bir sorun teşkil etmez 80/30 lara kadar düştü yani:KK43:

gecmiş olsun canım. tansiyon düşüklüğü bndede var ama senin ki kadar değil bn kendimi bildim bileli hep 100/50 çıkar yükseklik sorun ama bu kadar düşüklük bilmiyorum mutlaka doktorunla görüş ne olur ne olmaz..
o baş ağrısı birde bunun yanı sıra öksürüğüm var 2 gecedir uyku nedir bilmiyorum bn de şimdi doktorumu aramayı düşünüyorum. doğal herşeyi denedim yok kesilmedi bu öksürük.

gecmiş olsun canım. tansiyon düşüklüğü bndede var ama senin ki kadar değil bn kendimi bildim bileli hep 100/50 çıkar yükseklik sorun ama bu kadar düşüklük bilmiyorum mutlaka doktorunla görüş ne olur ne olmaz..
o baş ağrısı birde bunun yanı sıra öksürüğüm var 2 gecedir uyku nedir bilmiyorum bn de şimdi doktorumu aramayı düşünüyorum. doğal herşeyi denedim yok kesilmedi bu öksürük.

teşekkür ederim canım,sanada çok geçmiş olsun.
benimde normalda düşük ama hiç bu kadar olmamıştı.şimdi işyerindeyim ve izin aldım gidicem dr.inşallah kötü bişi söylemez.

güzel annişler
bu topiğimizde istanbulda oturan anne adayları fazla gibi
çok meraktayım hangi doktorlara giidyoruz nerelerde oturuyoruz paylaşalımmı
belki komsu cıkarız:KK16:

canjm anadolu yakasında göztepede oturuyorum. koşuyolu medipole gidiyorum. doktorum seval pata. geçen cuma da gataya gittim. oraya da devam etmeyi düşünüyorum.. sen nereye gidiyosun?

ayy çok hoşsun missyaman
öyle rahat rahat takılıyo yani orda bizde burda telaş yapıyoruz iyimi diye :KK70:

aynen öyle Rabbim onların huzurunu bozmasın.. :KK34::KK34:
ben henuz kılo almadım ama bebegımın kilosu cok güzel..
göbeğim çıktı tabı eskı kıyafetlerım olmuo hala giyenler warmıs ne guzel.doktorum kilo alma bu ayın sonunda hızla alacaksın zaten dedi..
ben ilk 16 haftayı aşırı mide bulantısı ile geçirdim o yuzden hala aynı kılodayım..inşAllah cok fazla kılo almammm
:KK16::KK16:

Kızlar bugnden ıtıbaren
dua listesını başlatıyorum isimlerinizin hemen sonunda okunacak tarihleri yazıyorum
ilk paradoks ile başlıyoruz listenin başında kendisi var
sırayla gideriz
tarihleride yanına yazıyorum
dualarımız şöyle yazdım

Hamilelik Boyunca Okunması Gereken Dualar

Doğum yapacak hanımın sıhhat ve kolaylıkla doğumunu yapması niyetiyle, Önce Âyete’l-Kürsî okunur, sonra (Felâk ve Nâs) sûreleri okunur. Bunlardan sonra da şu âyet okunur:

"İnne rabbekümüllahüllezı halekas semavati vel erda fı sitteti eyyamin sümmesteva alel arşi yuğşil leylen nehara yatlübühu hasısev veş şemse vel kamera ven nücume müsehharatim bi emrih ela lehül halku vel emr tebarakellahü rabbül alemın.''

Meali :

Gerçekten sizin Rabbiniz, altı günde gökleri ve yeri yaratan, sonra arşa istiva eden Allah'tır. Gündüzü, durmaksızın kendisini kovalayan geceyle örten, güneşe, aya ve yıldızlara kendi buyruğuyla baş eğdirendir. Haberiniz olsun, yaratmak da, emir de (yalnızca) O'nundur. Alemlerin Rabbi olan Allah ne yücedir. (A'arf suresi, 54)

canjm anadolu yakasında göztepede oturuyorum. koşuyolu medipole gidiyorum. doktorum seval pata. geçen cuma da gataya gittim. oraya da devam etmeyi düşünüyorum.. sen nereye gidiyosun?

BENDE AVRUPA YAKASINDA
bağcılar medipole gidiyorum :)

Fikri olan var ise dua ile ilgili şunu okuyalım vs.yazabilirim

canım onu bir internet sitesinde okumuştum kalça kemikleri kendini doğuma hazırlamak için genişlermiş o yüzden sanki kemikler batıyor gibi hissedilirmiş. benim 2. çocuğum olacak oğlumda öyle bişey yaşamadım ama bu defa Allah izin verirse kızım olacak bunda aynı dediğin batmalar var şöyle kemikleri yerine koyasım geliyor yanlış yerdeler sanki :)

canım 2.yi ben de normal istiyorum ama bunu yapacak cesareti ya da vicdanı olan dr var mı ki? herkes bi sorun çıksa da (ya da çıkmasa da fark etmez en ufak şeyi sorun yapabilirler normal doğum için) sezeryandan para kazansak diye bakıyor

Yani evet doktorlar genelde yanaşmıyor rahimin bütünlüğü bozuldu sorun olabilir doğumda diyorlar ama bu oran %1. Bu risk tüm ameliyatlarda var zaten. Ayrıca sorun olsaydı yurtdışında yapılmazdı zira yurtdışında insan hakları daha gelişmiş ve yanlış birşey yaptığında doktorun belgesini alırlar elinden o yüzden daha dikkatli davranıyorlar. Ve basit hastanelerde bile yapılan birşey bu. Burda dediğin gibi doktor zaten sezeryana meyilli hazır ilk çocuk da sezeryan ken neden normal yapayım diye düşünüyorlar. Ben bu cesareti gösteren bir doktor buldum çok şükür.

Ayrıca sadece para olarak da bakma sezeryana, Doktorun çok işine geliyor. Yani düşünsene normal doğumun ne zaman olacağı belli olmuyor saatler sürüyor bazen tüm gece ayakta geçiyor. Sezeryan öyle mi ya randevu alıyorsun 15 dakikada dr'un işi bitiyor. Çıkıp hastalarına bakmaya devam ediyor. Parası da getirisi tabii

Kızlar bugnden ıtıbaren
dua listesını başlatıyorum isimlerinizin hemen sonunda okunacak tarihleri yazıyorum
ilk paradoks ile başlıyoruz listenin başında kendisi var
sırayla gideriz
tarihleride yanına yazıyorum
dualarımız şöyle yazdım

Hamilelik Boyunca Okunması Gereken Dualar

Doğum yapacak hanımın sıhhat ve kolaylıkla doğumunu yapması niyetiyle, Önce Âyete’l-Kürsî okunur, sonra (Felâk ve Nâs) sûreleri okunur. Bunlardan sonra da şu âyet okunur:

"İnne rabbekümüllahüllezı halekas semavati vel erda fı sitteti eyyamin sümmesteva alel arşi yuğşil leylen nehara yatlübühu hasısev veş şemse vel kamera ven nücume müsehharatim bi emrih ela lehül halku vel emr tebarakellahü rabbül alemın.''

Meali :

Gerçekten sizin Rabbiniz, altı günde gökleri ve yeri yaratan, sonra arşa istiva eden Allah'tır. Gündüzü, durmaksızın kendisini kovalayan geceyle örten, güneşe, aya ve yıldızlara kendi buyruğuyla baş eğdirendir. Haberiniz olsun, yaratmak da, emir de (yalnızca) O'nundur. Alemlerin Rabbi olan Allah ne yücedir. (A'arf suresi, 54)

canım çok güzel düşünmüşsün ama bu duaları da yine ana sayfaya koysan her seferinde oradan bakarız

Kızlar selam...normal doğum yapmak istiyorum kısmetse..ama çok korkuyorum..lütfen bildiklerinizi benimle paylaşın:))) selamlarr

daha önce yazmıştım aynı şeyden bende çok çektim ama. evde doğal yollarla geçirmeye çalıştım olmadı. 1 ay çektim sonra doktora gittim bronşit dedi antibiyotik verdi sonra onu kendi doktoruma sordum iç bişey olmaz çok öksürürsende düşük yaparsın dedi mecbur kullandım. şimdi 1 haftadır kesildi öksürüğüm şükür. çok büyük dert ya öksürük seni çok iyi anlıyorum denemediğim kalmadı bitki çayları ballı zencefiller karabibeli pekmezler. hatta vicks kremini ayak tabanına sürüp çorap giy yat dediler onuda yaptım ama olmadı en son ilaçla geçti umarım senin bişeyin yoktur basit bi üşütmedir. bi göğüs uzmanına ve kendi doktoruna sor arkadaşım.

canım duanı okudum
Allah kabul etsin inşallah:KK16:

benim dua tarihim d.günümden bir gün sonraya denk geliyor :) bu arada listenin altına duayı da ekler misin..ordan bakması daha rahat olacak sanırım..

Sağol canım çok teşekkür ederim tabi danışmak isterim ablana ama doktora gittim geçici dolgu yapabilirim iğne felan yapamam dedi tahminim ablanda öyle der çünkü hamile olunca hiç bir işlem yapılamazmış zaten düşen dolgumda geçici dolguydu ve çok derin kanal tedavisi gereken dişimdi uyuştyrduklaru halde hissetmiştim şimdi iğnesiz yaparsada ölürüm acıdan ağrı kesici felanda kullanamam şimdilik iyi bakalım dikkat ediyorum diş etlerim normale döndü gibi....

Ama ablana şunu sorarsan çok memnun olurum canım sol en arkadaki etim şişti üst dişim deydiğinde canım yanıyor özellikle yemek yerken bi gargara önerebilirmi bana faydası olacak dün tuzlu suyla gargara yaptım evde vardı iki tane gargara ama hamilelerin kullanması sakıncalı yazdığından kullanmadım şimdiden çok teşekkür ederimm:13::13::13::13::13::13:

Canım ablama sordum. Cevabını ileteyim sana: Hamilelere her işlemi rahatlıkla uygulayamiyoruz. Muayeneden sonra daha detaylı bilgi verebilirim , ancak ilk etapta söyleyebileceklerim ; diş hijyenine çok daha fazla hassasiyet göstersin. Tuzlu gargaraya devam etsin dedi. Bir de diş etlerinin çok fazla şişerek , sarsıcı rahatsızlık vermesi durumunda da hamilelerin kullanabileceği türden antibiyotik yazıyorlarmış. Çok rahatsızlık verirse doktorundan antibiyotik yazmasını isteyebilir dedi. Tekrar gecmis olsun.

kızlar hazır bu duaları ederken şu doğum izninin de altı aya çıkması için dua etsek mi

herkese günaydın:emir_bebek:
iyi haftalar olsun:emir_bebek:
çalışanlara bol kazanç evde olanlara iyi iyi dinlenmeler :KK49::KK16:

İnşallah bol kazançlar oluurr :KK1::KK1:

:KK8::KK8::KK8: Günaydın kızlar ve minnoşları nasılsınız bugün bakalım biz gayet iyiyiz teyzeleri bir sorunumuz yok çok şükür bide hareketlerini hissetsem daha iyi olacam oda olur inş :KK49::KK49::KK49::KK49: Hepinize güzel huzurlu bir gün diliyorum:KK8::KK8::KK8::KK8::KK8:

Çok yorgun ve çookk uykusuzuz biz hastada oluyoruz galiba :KK1::KK1:
Az kaldı canım yakında hareketlerinden uyku uyuyamıycaz :KK9::KK9:

Bende çalışan anne adayıyım :)) bizimde herşeyimiz çok şükü rnormal haftaya gidicem hasaneye cinsiyet öğrenmeye bakalım :) ne dicek doktorumuz.dün mesela karnım çoktu bugün baktım hiç yok sanki bende korkuyorum bazen böle olunca diyorum allah korusun bişeymi oldu ama olsa anlarız sanırım.hepimizin bebşine sağlık versin allah ..bide karnına krem sürmeye başlayan varmı çatlak oluşmasın die

Çalışan anne olmak çookk zor Allah yardımcımız olsun canım:KK16:

kızlar hazır bu duaları ederken şu doğum izninin de altı aya çıkması için dua etsek mi

evet ya o konuda bilgisi olan var mı acaba. şimdi 16 hafta 8 önce 8 sonra ama 3 haftasını doğum öncesi muhakkak kullanmak zorundayız kalan 5 i doğum sonrasına erteleyebiliyoruz. senelik izinlerimide hiç kullanmadım bu yıl hiç raporda almadım hepisni bir anda doğumda kullanmak için. ama 6 ay olursa şahane olur ya lütfen olsun

X