2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Kızlar slm;
dün kontrolüm vardı, dr. bebeğimizin 275 gram boyununda 21 cm olduğunu söyledi,forumda okuyorum genelde hep 300-350 gram 20haftası dolan bebeklerin,ortalamaya göre normal dedi doktor ama içime bi sıkıntı düştü besleyemiyomuyum bebişimi diye :KK43: ne dersiniz ???

şekerim kafana takma her bebek hızlı büyüyecek diye birşey yok bence yapı meselesi hem bak drunda iyi demiş sen bebişini düşün faydalı şeylerden bolca yemeye çalış o alacağını alır zaten annesi:))

doktorumu arayıp sordum oda diplere sürdürmemişsen bişey olmaz merak etme dedi.bitkisel boyaları öneriyorum bende dedi.ama benim saçımı normalle boyadı kuaför:KK43:

cnm bitkisellerin içinde de kimyasal var ben normalle tedbir amaçlı diplere fazla yaklaşmadan boyatıcam
pinus merak etme cnm bence herşey yolunda :KK16:

iyi geceler temmuz anneleri... benim moralim cokkk bozukkk!!! sanirim catlamaya basladim..kendimi cok kotu hissediyorumm:KK43:(( daha doguma kac ay var.. o zamana kadar kimbilir ne kdr cirkin bi göbeğim olcak:KK43:( bu arada sistitte oluyorum heralde.. sabaha kadar iyice yanma hissi cikicak ortaya simdiden aci var, yanma var cok hafif.. aranizda sistit gecirrn var mi hamileyken???

benimde sol göğsümün altında kırmızı çatlaklar oluşmaya başlamış bakalım kullandığım krem yeni olan çatlaklarada iyi geliyormuş inş öyledir sen krem yağ vb kullanmıyormusun
sistit baş balasıdır bana 10 senedir düşmedi yakamdan ara ara hala oluyorum tek fayda bol sudan gördüm

cnm bitkisellerin içinde de kimyasal var ben normalle tedbir amaçlı diplere fazla yaklaşmadan boyatıcam
pinus merak etme cnm bence herşey yolunda :KK16:

o zmn sende bana yapılan gibi paketlet boyanan yerleri cnm o zmn hiç amonyak kokusu çıkmıyor dışarı ben hiç koku almadım boyanırken.

o zmn sende bana yapılan gibi paketlet boyanan yerleri cnm o zmn hiç amonyak kokusu çıkmıyor dışarı ben hiç koku almadım boyanırken.

tmm cnm tşk ederim
bu arada ilk 3 ayıda geçmişsin diplere sürmemişsin paket yaptırmışsın tedbir üstüne tedbir daha ne korkuyon :KK31:
şimdi vakit huzur içinde uyuma vakti :KK16:

iyi geceler temmuz anneleri... benim moralim cokkk bozukkk!!! sanirim catlamaya basladim..kendimi cok kotu hissediyorumm:KK43:(( daha doguma kac ay var.. o zamana kadar kimbilir ne kdr cirkin bi göbeğim olcak:KK43:( bu arada sistitte oluyorum heralde.. sabaha kadar iyice yanma hissi cikicak ortaya simdiden aci var, yanma var cok hafif.. aranizda sistit gecirrn var mi hamileyken???
Nereden anladın canım belki çatlamıyorsundur :26:

Kızlar Bende uyuyabilirim artık, bu saate kadar kızımın hareket etmesini bekledim, hava güzel olunca öğlen12den akşam 11e kadar arkadaşlarla bostanlı senin alsancak benim gezdik, kızım bütün gün hîç hareket etmeyince korktum:18: hadi bir tekmele hareket et diye diye azönce no problem anne yat uyu dedi :21: gezmeyi de çok seviyorum amaaa:26: dikkat edeyim artık... Allah hepimizin bebişini korusun...

merhaba kızlar günaydın herkese :)

sağlıklı bir hafta geçirelim hep beraber inşallah :)

$2013-03-09 16.10.21.png

Ahh sonunda ekleyebildim bi tane:):)

Allah sağlıkla kavuştursun inşallah :) sana da oluyor mu ben bu kez çok özledim perşembe günü randevum var bir de hareketleri daha çok belli olunca insan sürekli onu düşünüyor değil mi:)

Olmaz mi canim.1 ay nasil gececek diye dusunuyorum.yuzu iyice belli oluyor ya surekli gozumun onune geliyor.dun babaya cok okkali bi tekme atti:KK9:karnim yirtilacak sandim.cok guzel yaa rabbim olmayan herkese nasip etsin.tabiki isteyenlere

günaydın anneler ve kuzucukları,

haftasonu ayrıntılı usg ye girdim ve topiğe bir erkek daha geliyoooor. :KK52:

Allah herkese hayırlı haberler almayı nasip etsin.:nazar:

Son düzenleme:
Ultrasonda minnosum esnedi bi saat.aha dedim babasina cekmis.o minicik dili nasil oynuyordu bi gorseniz.kucagims almadan cok sevgi buyutemem saniyordum ama simdi gun gectikce o olmazsa naparim diyorum.allahimm sen nelere kadirsin yarabbiimmmm

Kızlar günaydın, cuma günü detaylı ultrasonumuzu yaptırdık. Allahımıza çok şükür çok sağlıklı bir bebek olduğunu öğrendik. Plasenta sorunumuz vardı ama yukarı çıkmış. O dertten de kurtulmuşuz :) Yine bu sitede önerilen Perinatalog Atilla Çankaya'ya randevu almıştım. İyi ki de almışım. Hem çok ilgili hem de çok samimi bir kontrol geçirdik. Eğer hala randevu almamış ve kime gideceğine karar verememiş olanlarımız varsa hiç tereddüt etmeden gidebilirsiniz. Fiyatı da diğerlerine göre çok uygun.

Canım bende hepsini yaptrdım zaten testleri de gösterdim 2. düzey ultrason dese değil test dedi eminm ama sekreter kız daha uzun bişey dedi acaba 2li indirekt coombs testi demiş olblr mi bi de ayrıntılı yapcaz dedi en başta sordum sonra hızlı hızlı baktı 4lü doppler istedi şimdi ikisi arasındaki farkı ben cözemedim ikisinde de detaylı herşeyi görüyosun sanrm..

canım aklında soruların varsa ara sor derim belirsizlik çok kötü birşey belki olması gereken birşey demiştir sen yalnış anlamışsındır yok yaptırdığın ve zamanı geçmiş testleri istiyorsa senden zaten bir düşünmek lazım ne amaçla istiyor bu testleri diye para için olabilir belkide en güzeli dru ara ve sor en azından kafat raharlar :)[/QUOTE]

Bilemiyorum canım artık kimseye güven kalmadı ilk kez de gttm önyargı da olablr bakalım ben zaten bütün testleri yaptrıyrm hiç atlamam kendi de dedi cok sağlıklı bebeğin diye yalandan hiç bilmdiğim bişeyi yaptrmak istemiyorum başka dr a da gtcem bakalımm..İlgin için teşekkürleer:)

Amin karabiber, hayırlı olsun Allah sağlıkla kavuştursun inşallah:)
Ultrasonda minnosum esnedi bi saat.aha dedim babasina cekmis.o minicik dili nasil oynuyordu bi gorseniz.kucagims almadan cok sevgi buyutemem saniyordum ama simdi gun gectikce o olmazsa naparim diyorum.allahimm sen nelere kadirsin yarabbiimmmm

Daha dur bakalım ilk kucağına alıp ta emzirmeye başlayınca sevgi patlaması yaşayacaksın kalbin patlicakmış gibi olacak sevgiden gün geçtikçe bağlanıp dünyada daha önce hiç tatmadığın en değerli duyguyu yaşayacaksın.Allahın izniyle inşallah...

ben geldiimm :KK9:
haftasonu gezdik gezdik gezdik oohhhh :KK60:
cumt. akşamı nişan vardı pazar günüde eşimle başbaşa bebekte kahvaltı, ortaköyde kumpir, bakırköydede alışveriş yaptık
sürttük iyice akşama kadar :KK9:
dün öyle yorulmuşumki tabanlarım ağrıyodu artık :KK60: eve geldik 10da uyuyakaldım :KK60: :21:
benimki yatırmış beni hiiççç haberim bile yok. gece kalktım 3te sabah oldu zannettim nerdeyse eşime kahvaltı hazırlıcaktım eskaza saati gördümde gittim geri yattım :KK60: kızımda tüm haftasonu tekmeleriyle bana eşlik etti sürekli :21:
sizde umarım güzel bi haftasonu geçirmişsinizdir
geçmiş yine sayfa sayfa dolmuş onuda okuyayım ben bi şimdi bakayım neler kaynattınız:KK60:

Canım duanı okudum allah kabul etsin İnş (amin)

Kızlar güznaydın herkese biz geldik kızçemle:KK49::KK49::KK49::KK49: nasılsınız gene pazartesi oldu ya iş başı yaptık gene bir yaramazlık yok bizde çok şükür sizler nasılsınız minnoşlarınız nasıl herkes iyidir umarım öpüyoruz hepinizi :KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

ben o kadraını okumadımda efendımızın kısının adı oldugu ıcın cok hosuma gıdıyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrr:KK16::KK16:

canımm çok geçmiş olsun..bende geçen hafta senin gibiydim günde 3 bardak ıhlamur içtim ve bol c vitamini 2 günde kendime geldim çok şükürr.kabızlık sorunu ily zamanlar yaşadım o geçti ama şimdilerde büyük tuvaletimi yaparken hem çok ağrı çekiyorum hemde rengi simsiyah..biraz tedirgin oldum açıkcası.p.tesi kontroşüm var sorucam her yaşadığım sıkıntıyı...allahım daha beter sorunlar vermesin bunlar geçici[/QUOTE]duydugum ıı oldu bgn aıle dr gıttım nane lımon az da olsa ok dedıı hayurlısı faranjıtım olmus daa:KK17:gargara onerdııı karbonot tuz su ıle cnm:KK34:

arkadaşım doğum yaptı gidemedim demiştim gittim epidural sezeryan olmuş çok ağrısı vardı özellikle başım çok kötü dedi banada ne yaparsan yap normal doğum yap aksilik olmadığı sürece dedi bebek çok mutlu ve huzurluydu uyuyordu :)

bu arada seçen senenin temmuz annesi ile konuştum her şeyi sordum sizede yazayım hemen. hamileliği bayunca 13 kg almış oda benim gibiyken 5-6 kg almış sonra bi 6-7 daha almış. hamileliğinin ilk 3 ayı hep kusmuş ben gibi :) ama devamlı 9 ay boyunca karın ağrısı çekmiş ve sık sık kanaması olmuş. sonra doğuma geliyorum. bebek 3,5 kg doğmuş normal doğumla. sezeryan olmak istemiş doktoru normal doğurabilirsin demiş cesaretlendirmiş. sakın millete bakma çok abartıyorlar dedi zaten 5cm açılıncaya kadar çok ağrın olmuyor ama hayatta en güzel şey doğduğu anı hissetmek diyor o kordonu keserken görmek kendinde olmak sezeryan olsam yaşayamazdım bunları bugün doğursam tekrar normal doğurudum diyor. evet canın acıyor ama bu dayanılmaz bi acı değil o an kucağa veriyolar hemen göğsüne koyuyorlar ya muhteşem unutuyorsun tüm acıyı benimde canım çok tatlı ama hiçte öyle olmadı diyor. bebek bakımına gelince ilk 3 gün sütü gelmemiş ve sarılık olmuş bebek. sonra gelmiş pompa biraz canını acıtıyor insanın ama kullandım diyor arada. yaz diye düşünme üşüyebiliyorar dedi sende üşüyosun dedi. hatta sıcak hem teliyosun souk soğuk hemüşüyosun dikkat et sen gazlanırsan bebekte gazlanıyor dedi. ben çok hareketliyim oda öyleymiş ama 7 ayda erken doğum riski olmuş artık dikkat et hareketlerine dedi. şimdilik bu kadar aklıma gelen olursa yine yazarım kızlar sizinde sorunuz varsa yazın belki konuşmuşumdur yazmayı unutmuşumdur :)

ayy bunları duymak cok gusel aynı ark.dedıgı gıbı bebegın cıktıgı ann yanına vermelerıı tek hayalımm ılk benım gorup koklamamm sarılmak ınslll:KK16::KK16:ınsl yaaaaaaaaaaaaaaaaa normal dogum yaoanlardan pozıtıf enerjı alıyorum coksukur dıyorumm ıı yonunu anlatınkı cesaretım artısın rabbımın yardımı ıle dualarını yapacagımm son haftalarda hurma yıyecegım(rahım kanallarını acıyorr)ve bır avaz da ınslllllllllllll oglusumu kucagıma alacagımmmmmmmmmmm:KK16::KK16::KK16:

birde çok hurma yemiş belki doğum ondan kolay oldu dedi :) hurmayı başka yerde de okumuştum çünkü ben oda söyledi :)
hurma dogum kannalarını acma ozellıgı varrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
:119: suzancim gelip beni bulmana ilgilenmene cok sevindim allah razi olsun canim

kisaca ozet geceyim 2. kez hastanede yatiyorum..carsambadan beri hastanedeyim bugun seker yuklemesi yaptilar ben midem bulandi diye hepsini icmedim yuklemeden sonra ise kanimi 45 dk sonra aldilar dr a once bunu soylemedim ve sekerimin ust sinirda oldugunu soyledi ve diyet verdi ben oglen vizit gezerken itiraf ettim oda pazartesi testi 50 gr olarak yenileyecegini onda da yuksek cikarsa 100 gr olara tekrar yapacagini soyledi korkuyorum ama hayirlisi diyorum..

yatmaya devam ediyorum rapora devam birazcik otursam bebek asagi dusuyor kafasina pubikin ustine dayiyor ve canimi yakiyor kasilmalarim basladi 20. haftada :KK5: bugun yine kasildim bebek bir yere taş gibi toplaniyor hemen nst ye bagladilar allahtan sancim cikmadi dua etmekten baska yapacagim hicbirsey yok benim.. dr um bu kadar olumsuzluga ragmen okadar pozitifsinki seni cok seviyorum bu yuzden dedi umut etmektan baska yapacagim bisey yokki... ayrica 24. haftadan sonra heran dogum dedi rabbim bilir anca.. bende degisen birsey yok kizlar oglum buyudu masallah :nazar: kocaman oldu 18. haftadan beri gayet net hissediyorum hareketlerini 2 haftadan fazladirda disardan gayet net gorunuyor :nazar: kocam yanimda yok bilen bilir memlekette annem bakiyor 2 haftada bir esim geliyor hasrette zor oyle iste

umarim hersey yolundadir herkes iyidir
ayy cnm olurmu yaa aklımdasın hepp rabbımkolaylık versın ınsll saglıcaka kucaklarımıza alalım ınsll sorunsuz ca 9.aylara gelırsın cnm benımm bol du aıle ınsll saglıcakla kalll:KK54::KK19::KK54::KK55:

esımı ıse gonderdım uyuyamadım agrıdan yaa!!! bugun ıı degılım:2:

1-gece bır uyandım bogazım ınmı dop dolu sabah esıme kalktım ıhlamur kaynnattım içtim yumusasın dıye nane lımonda yapacagım:26:
2- sol bacagımdan yuyuyemedım tam kasık bolgemde sıdetlı bır acı ya kasılma gıbı:18:
3-sizdede olan varmı bıraz pardon ama ben gebelık boyunca hep bagırsaklarım da yemek sonrası agrı var wc acaıp wc sorunum yok genelde gabızlık olurmus bende tamm tersi hemde bayagıı:KK17::KK17:dr sormayınunutuyorum nedenkı acaba??
4-sızce bu agrılara karsı ne yapabılırımkınee?? grıb gıbı yım burnum tam akmıyor bogazım dolu ve cok acıyor o kaaa :KK53::2::2:

geçmiş olsun canım.c vitamini al ve balla veya pekmezle karabiberi karıştırıp yut.boğazı rahatlatıyor.

nasılsınız kızlar.eşimle tam 3 saattir mantı yapmaya çalıışıyoruz.hiç yaptığım birşey değildi.anneannemden tarifi aldık,yapmaya kalkıştık.hamur yoğurduk bir de birsürü yoğurmuşuz.bir de açması var tabi.küçük küçük açıyoruz ama yine de ne zor.delik delik birşey varya onun üstünde yapıyoruz.yapışıyor çıkmıyor.:KK1::KK1::KK1:
ay resmen rezil olduk ya,neyse en sonunda yapıp yedik.mutfak ne biçim olmuş,orayı topladık falan.işin çoğunu yine eşim yaptı ama çok yorulduk,delimiyiz neyiz:KK52::KK52:
allah sızı cnm mantımı ıstedı kız senn kocanda ne marıfetlımıs heeeeeeeeeee:nazar::KK9:afıyetle yıyın bariiii:KK9:yeme alıskanlıgım cok kotu ya bal pekmez sut ıyyyyyyyy bebegım ıcın yıyorum meyve ve sebze sadee pöffffffffffffffffff:26::26::26:aıle dr dedıgı yapım gecmes se devamm dedıklerınıze ınslll:KK76:sagol cnm

Dun kontrole gittik.hersey superdi yeri iyiymis bebegimin asagida degilmis.ultrason cihazini tekmeledi durdu.doktor bile hissetti vurdugunu:nazar::KK9: resim ekleyemedim hata veriyor sayfa.ama elini cenesine koymus duruyordukizim.bi ara parmagini emmeye basladi cok tatliydi yaaa.doktor baldudak olacak dedi.dudaklari bi gorseniz kocaman kocaman.:nazar::nazar: sivi akintiyi sordum.hamilelikte cinsel istek arttigi icin ve iliskiye daha rahat girebilmeniz icin vucut surekli sivi salgilar dedi.suyunuz gelirse farkedersiniz su anda birkac su bardagi daha ilerde nerdeyse bi kova olur dedi:KK9:korkma dedi yani.5 kilo almisim biraz firca yedim.
haydı gozun aydın cnm:21::21::21:

Kızlar slm;
dün kontrolüm vardı, dr. bebeğimizin 275 gram boyununda 21 cm olduğunu söyledi,forumda okuyorum genelde hep 300-350 gram 20haftası dolan bebeklerin,ortalamaya göre normal dedi doktor ama içime bi sıkıntı düştü besleyemiyomuyum bebişimi diye :KK43: ne dersiniz ???
cnm dr bır sorun olsa solerdı cnm benımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

haydı gozun aydın canımmmmmmmmmmmmmmmm saglıklı hayılrı olsun ınsl:nazar::nazar:

Günaydınlar biz geldik bol tepikli kızçemle:KK55::KK55::KK55::KK4::KK4::KK4:
Hafta sonu o kadar çok tepik hissettim ki en son sayıyordum o kadar yani
Kızçeme aşığım ben ALLAH'ım onları ömür boyu korusun(amin)
Çok yoğun bir hafta sonu geçirdik ama gezerek:KK9::KK9::KK9::KK9:Cumartesi
eşimin ablasına gittik.Oradan Bakırköy'e gittik birşeyler baktık.Sonra eve
gelip güzelce bir giyindik.Kuzenim adadan gelmişti onu ziyarete gittik.Bebişini
sevip öptükten sonra doğru Hayal Kahvesine..Kızçem bol bol rock müziği
dinledi ve artık tekmelerden yarıldım.Ama oturmaktan yorulduk biraz:KK1::KK1::KK1:
Pazar eşimin güzel kahvaltısıyla güne başladık:KK56::KK56::KK56::KK56:Hemen giyinip
arkadaş ziyaretine gittik sonra Eminönü'ne uğradık çok kalabalıktı ki o kadar
dükkan da kapalıydı.Eminönü gezmesinden sonra arkadaşlarla buluşup
Kanyona gittik orada da Sefiller adlı sinemaya gittik.Reklamlarla,filmin başlamasıyla,
opera tarzı olmasıyla tam 3 saat sürdü...Diyalogların melodi şeklinde olmasıyla çok uzun
sürdü.Benim minik naneli lokumum ona söyleniyor zannedip sürekli tekme attı:KK31::KK31::KK52::KK52:
Akşam da gece 2 de yatağa girip mışıl mışıl uyuduk:21::21::21::21:
Geçmişi okuyup yanınıza geldik..Bebişlerinin kontrolünden mutlu mesut haberlerle
dönenlere ne mutlu size diyorum ve darısı bizim başımıza.Tam 1 hafta sonra biz de
doktora gidip ayrıntılı da göreceğim kızçemi:KK31::KK31::KK31::KK31:
Çok mu yazdık ne?:KK1::KK1::KK1::KK1:Kocaman öpücükler sizlere,miniklerinize de dualar

X