2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
ne rüyalar ne rüyalar sabaha kadar uyutmadı.:)) kötü kötü oluyomuş sanırım ama.bende yarın ayrıntılı ultrasona gidicem tam 20 haftalık oluyor.bakalım ne diyecek.hayırlısı.Kızlar ben hala eski kotlarımı bluzlarımı giyiniyorum dışarıdan gören hamile demez 3 klo aldım ama o bile anlaşılmıyo boyum 1.68 kilom 57 idi 60 oldum.sıkmıyo pantalonlarım sorun yaratmaz heralda yarın lcwden alışveriş yapimde hamileliğim anlaşılsın yahuu :))

Günaydın güzel anneler ve melekleri :)
Cumamız mübarek dualarımız kabul olsun:))
Hmfsst kuşum duanı okudum Allah kabul etsin inşallah..
sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir gün dilerim..
sevgiler..

rabbim herkese yavrularını sağlıkla kucağına almayı nasip etsin............

bir bilseniz içim nasıl acıyor yüreğim paramparça içinde bulunduğum durum mutsuzlukmu çaresizlikmi evlat acısımı ne bilmiyorum.sadece artık birileriyle konuşmazsam patlıcam.
8 gün önce bebeğim cennete gitti vaktinden önce 20 haftalık doğum yaptım bebeğim düştü gitti içimden bıraktı beni hiçbir sebep yokken.hamileleiğimin başındada kanamalarım vardı dşük tehlikem vardım ama herşey geçmişti bebeğinin gelişimide çok iyiydi ama sebepsiz yere gitti gözümün nuru.hani derlerya herşeyde bir hayır var diye herkes birşeyler söylüyor teselli ediyor daha kötü örnekler veriyor ama anlatmasınlar anlamıyorum aklıma söz geçrebiliyorumda kalbim anlamıyor.gögüslerim süt dolu ama oğlum yok küçücük bir kundakla toprağın altına gömdü babası onu.ne zor bir imtihan bu allahım.

onu kaybettiğim gün ona ilk kıyafetlerini almıştım 3 aylıkken şunu giyer bunu kışın giyer diye ama hayal etmesi bile birkaç saatten ibaret kaldı.çok sancım oldu çok canım yandı oğlum doğana kadar yaşıyordu ama durmadı gitti o an benim canımdan çok onun canı yanıyo diye kahroldum allahım ne olur ben bu yatakta 4 ay bu sancıları çekerim ama ne olur o içimde kalsın terketmesin bizi dedim ama oğlum 20 şubat çarşamba günü saat 11de dünyaya geldi belki ilk nefesini bile alamadan doğum yaptım ama evladımın sesini duymadan sütüm geliyor ama evladım topragın altında.
oysa ben doğacağı günü hayal ediyordum onun büyüdüğünü babasına benzediğini evin karşısındaki parka götürdüğüm günleri hayal ediyordum.beraber kek yapmayı oyun oynamayı.ama olmadı
evlat ne kadar tatlıymış kokusunu duymadığım göğsümde yatırıp emziremediğim sesini duymadığım evladım için öyle yanıyorumki.öyle güzeldiki elleri ayakları minicikti hayallerimdeki gibi babasına benziyordu öyle masum uyuyorduki...

allahım diyorum ne olur sabır ver isyan edenlerden asi olanlardan etme merhamet et.evlat hasretiyle yakma.kimselere bu acıyı yaşatma.biz oğlumla ne çok şey yerdik konuşurdum oda onaylar gibi beni tekmelerdi şimdi içim bomboş

doğumdan sonra kürtaja aldılar içimi tamamen temizlemek için uyanırken oğlumla yeşillikler içinde oyuyorduk ne güzel ne olurdu gerçek olsaydı.

görkem sencerimdi o benim içimde kıpır kıpır olan oğluşum daha cinsiyeti belli değilken bile oğluşum diye severdim sonra özür dilerdim annecim kız isen sakın bana kızma diye.hep erkek hissetmiştim erkek ti gerçektende.ama şimdi yok
şimdi elimden gelse yine hamile kalırım yine bir oğlum olsun isterim adını yine görkem sencer koyarım ama herşey allahın elinde

ne olur kızlar bana çok dua edin rabbim evlat hasreti çektirmesin oğlumun acısını unutacak üzüntü vermesin.
ben allah başka annelere bu acıyı yaşatmasın hayırla sağlıkla kucaklarına alsınlar diye dua ediyorum....
o kadar çok duaya ihtiyacım varki yapayalnızım insanlar yanımdayken bile boşluktayım kimseyle konuşmuyorum konuşamıyorum beni teselli etmeye çalışıp aynı şeyi söyleyen insanları gücüm tükenene dek dövmek istiyorum dişlerimi sıkıyorum.

babası bei teselli ediyor ama ağlaya ağlaya kendi elleriyle gömdü oğlunu onun için kolaymı sanki.

ilk defa bugün evimdeyim ev harabe gibi geliyor evde durmak istemiyorum ama nereye kadar bu kaçış.
herkes güya lohusayım diye dikkat et diyor ama yemek yemeye bile korkuyorum hergün fazlalaşan sütüm var.göğüslerim patlıcak gibi oysa ne korkardım göğüslerim küçük sütüm olmazda evladımı emziremem diye.süt kokuyorum göğsümü kokluyorum evladımda böylemi kokardı acaba diye....

allah sizlere yavrularınızı hayırla kucağınıza almayı nasip etsin.hiçbirşey için üzmeyin kendinizi inanın ondan daha önemli değilmiş hiçbirşey.
banada dualarınızda yer açın.............

Canım allah sabır versin... birdaha evlat acısı göstermesin allahım şu cumalar hürmetine tekrar anne olmanı nasip etsin.....
Okurken dayanamadım ağladım alahım kimseye yaşatmasın evlat asıcı yavrularımızı bize bağışlasın :2::2::2::2:

rabbim herkese yavrularını sağlıkla kucağına almayı nasip etsin............

bir bilseniz içim nasıl acıyor yüreğim paramparça içinde bulunduğum durum mutsuzlukmu çaresizlikmi evlat acısımı ne bilmiyorum.sadece artık birileriyle konuşmazsam patlıcam.
8 gün önce bebeğim cennete gitti vaktinden önce 20 haftalık doğum yaptım bebeğim düştü gitti içimden bıraktı beni hiçbir sebep yokken.hamileleiğimin başındada kanamalarım vardı dşük tehlikem vardım ama herşey geçmişti bebeğinin gelişimide çok iyiydi ama sebepsiz yere gitti gözümün nuru.hani derlerya herşeyde bir hayır var diye herkes birşeyler söylüyor teselli ediyor daha kötü örnekler veriyor ama anlatmasınlar anlamıyorum aklıma söz geçrebiliyorumda kalbim anlamıyor.gögüslerim süt dolu ama oğlum yok küçücük bir kundakla toprağın altına gömdü babası onu.ne zor bir imtihan bu allahım.

onu kaybettiğim gün ona ilk kıyafetlerini almıştım 3 aylıkken şunu giyer bunu kışın giyer diye ama hayal etmesi bile birkaç saatten ibaret kaldı.çok sancım oldu çok canım yandı oğlum doğana kadar yaşıyordu ama durmadı gitti o an benim canımdan çok onun canı yanıyo diye kahroldum allahım ne olur ben bu yatakta 4 ay bu sancıları çekerim ama ne olur o içimde kalsın terketmesin bizi dedim ama oğlum 20 şubat çarşamba günü saat 11de dünyaya geldi belki ilk nefesini bile alamadan doğum yaptım ama evladımın sesini duymadan sütüm geliyor ama evladım topragın altında.
oysa ben doğacağı günü hayal ediyordum onun büyüdüğünü babasına benzediğini evin karşısındaki parka götürdüğüm günleri hayal ediyordum.beraber kek yapmayı oyun oynamayı.ama olmadı
evlat ne kadar tatlıymış kokusunu duymadığım göğsümde yatırıp emziremediğim sesini duymadığım evladım için öyle yanıyorumki.öyle güzeldiki elleri ayakları minicikti hayallerimdeki gibi babasına benziyordu öyle masum uyuyorduki...

allahım diyorum ne olur sabır ver isyan edenlerden asi olanlardan etme merhamet et.evlat hasretiyle yakma.kimselere bu acıyı yaşatma.biz oğlumla ne çok şey yerdik konuşurdum oda onaylar gibi beni tekmelerdi şimdi içim bomboş

doğumdan sonra kürtaja aldılar içimi tamamen temizlemek için uyanırken oğlumla yeşillikler içinde oyuyorduk ne güzel ne olurdu gerçek olsaydı.

görkem sencerimdi o benim içimde kıpır kıpır olan oğluşum daha cinsiyeti belli değilken bile oğluşum diye severdim sonra özür dilerdim annecim kız isen sakın bana kızma diye.hep erkek hissetmiştim erkek ti gerçektende.ama şimdi yok
şimdi elimden gelse yine hamile kalırım yine bir oğlum olsun isterim adını yine görkem sencer koyarım ama herşey allahın elinde

ne olur kızlar bana çok dua edin rabbim evlat hasreti çektirmesin oğlumun acısını unutacak üzüntü vermesin.
ben allah başka annelere bu acıyı yaşatmasın hayırla sağlıkla kucaklarına alsınlar diye dua ediyorum....
o kadar çok duaya ihtiyacım varki yapayalnızım insanlar yanımdayken bile boşluktayım kimseyle konuşmuyorum konuşamıyorum beni teselli etmeye çalışıp aynı şeyi söyleyen insanları gücüm tükenene dek dövmek istiyorum dişlerimi sıkıyorum.

babası bei teselli ediyor ama ağlaya ağlaya kendi elleriyle gömdü oğlunu onun için kolaymı sanki.

ilk defa bugün evimdeyim ev harabe gibi geliyor evde durmak istemiyorum ama nereye kadar bu kaçış.
herkes güya lohusayım diye dikkat et diyor ama yemek yemeye bile korkuyorum hergün fazlalaşan sütüm var.göğüslerim patlıcak gibi oysa ne korkardım göğüslerim küçük sütüm olmazda evladımı emziremem diye.süt kokuyorum göğsümü kokluyorum evladımda böylemi kokardı acaba diye....

allah sizlere yavrularınızı hayırla kucağınıza almayı nasip etsin.hiçbirşey için üzmeyin kendinizi inanın ondan daha önemli değilmiş hiçbirşey.
banada dualarınızda yer açın.............
canım allah sabır versin çok üzüldüm ama ne olur umudunu yitirme.yine çocuğun olacak ve bu acı günleri unutacaksın

Balah, kuşum okurken gözyaşlarına boğuldum inan...
Boğazım düğümlendi Allah birdaha böyle acı yaşatmasın tevekkül kuşum Allah hayırlısını bilir..
Dualarım seninle İnşallah en yakın zamanda Allahım sana sağlıklı hayırlı evlatlar verir, gözyaşlarını dindirir..
Rabbim mubarek Cuma bizim gibi anne ve bebekleri korusun bağışlasın inşallah..
Sabır ve sağlıklı günler dilerim..

günaydın kızlar. dün balaha çok üzüldüm acısını içimde hissettim resmen. allah sabır versin.

okadar etkilenmişim ki bütün gece rüyamda kanamam vardı hastaneye gidiyorum doğum diyorlar doktor doktor geziyorum iğne yapıyorlar falan.

sanırım hepimizin korkularını tetikledi bu olay çok dikkat edelim bebişlere bişi olmasın.
gerçi balah dikkat etmedi mi etti olacağın önüne geçilmiyo ama allah hepimizi korusun balah kardeşimizede sabırlar versin. kucağını doldursun...

Canım duanı okudum allah kabul etsin inş (amin)

Günaydın güzel anneler ve minnoşları hayırlı cumalar herkesee:KK52::KK52:

:KK9::KK9::KK9:Teyzeleri bugün kontrolümüz var kızımızı görücez çok özledim minnoşumu nasıl çok merak ediyorum 3 boyutlu ultrasonu hangi hafra çekiyorlar bilgisi olan varmı kızlar benim gittim hastanede 4 boyutlu renkli ultrason varmışş bu dahamı gelişmişi acama öpüyorum hepinizi kızlar ve minnoşlarııı:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

heyecanlı neşe dolu sağlıklı anne adayı dostlarım,, bir fikrimi sizlerle paylaşmak istiyorum bakalım sizler ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında.. şuanda bu sayfadaysak hepimiz hemen hemen 18-20 hafta arası hamileyiz ve göbüşlerimiz baya baya çıktı,, şimdi ben çevremde görüyorum özellikle erkeklerim olduğu ortamda birazda olsa gizlemek yerine "BURADA BEBEK VAR" "BABY IS LOADING " yazan hamile t-shirtleri giyiyorlar e zaten belli Rabbim nasip etmiş hamilesin okadar gözler önüne sermek ne derece doğru annelerimize sorarsak doğururlarmışta kayınpederler falan aa bu gelin hamilemiymiş dermişş.. hoş biz ilk haftalarda hcg testiyle ortaya çıkıyoruz gitgide bu tarz şeyler gizlenmez hale geldi ama bence bizlerde mümkün olduğu kadar çok göze sokmamaya çalışalım nazar var hased var kötü niyet var.. onları şimdiden gözümüz gibi koruyalım mütevazi bir şekilde.. sayfaya birde böyle bir boyut atayım dedimm.. opüyoyummucksss

ben de o tarz bluzlara,hamileyken dar giyinilmesine karşıyım.bir kere bizim için hoş olabilir ama o göbek başkalarına göre itici gözüküyor.bol şeyler giyinmek çok daha yakışıyor.hoş değil bence.hamileliğin bu kadar abartılmasına da karşıyım.tabiki bir mucize çok güzel birşey ama eskiden nasılsam öyleyim.çok büyük birşey varmış gibi bebek var ti-shirtleri falan gereksiz bence.

gözüm üstünde :KK52:
valla sen dedin diye hemen geldim buraya lyre.

bana hemşire 5 martta gel demişti tetenos için valla şimdiden tırsıyorum kızlar acıyo diyorr :KK14:
canım ben dün oldum aynen çok tırsıyordum vurulurken fazla acımıyorda. eve geldim birkaç saat sonra başladı ağrımaya hala ağrı var kolumda gecede üstüne yatmadan geçirdim öle. ama korkacağım kadar kötü bir ağrı değilmiş. korkma kuzum :KK54:

Maşallah kızlarımıza bizimkide 5gün önden gidiyor bir de sana gelişim geriliği yapar bilmemne deniliyordu sanki ben öyle hatırlıyorum ama tosun seninki :KK9:tekrar maşallah diyinm :nazar:

Annişlerrrr Birde dün gece îlkleri yaşadık, sonunda kızımızı hissediyoruzzzz, kızım kıpır kıpırdı ilk defa kesin emin oldum uzun uzzun hareket etti eşim elini karnıma koyup baktı ilk defa oda hissetti hem de kaç kezz k, çok duygulandı gözleri doldu merhametli kocam benimmmm :KK54:
evet canım rabbime şükürler olsun. dua ediyorum omfaloseli bebeğim büyürken büyümesin diye. inş. doğduktan sonrada tedavisi uzun sürmezde hemen kucağıma sağ sağlim alabilirim kızımı. çünkü karın duvarı oluşmadığı için hemen ameliyata almıyorlarmış. dün gittiğim doktor 1-2 ay bile sürebilir hastanede göstermeyebilirler sana dedi. moralim çok bozuldu ama belli etmiyorum. allah herkesin çocuğuna sağlık sıhhat versin inş.

canım ben dün oldum aynen çok tırsıyordum vurulurken fazla acımıyorda. eve geldim birkaç saat sonra başladı ağrımaya hala ağrı var kolumda gecede üstüne yatmadan geçirdim öle. ama korkacağım kadar kötü bir ağrı değilmiş. korkma kuzum :KK54:

evet canım rabbime şükürler olsun. dua ediyorum omfaloseli bebeğim büyürken büyümesin diye. inş. doğduktan sonrada tedavisi uzun sürmezde hemen kucağıma sağ sağlim alabilirim kızımı. çünkü karın duvarı oluşmadığı için hemen ameliyata almıyorlarmış. dün gittiğim doktor 1-2 ay bile sürebilir hastanede göstermeyebilirler sana dedi. moralim çok bozuldu ama belli etmiyorum. allah herkesin çocuğuna sağlık sıhhat versin inş.
sende mi zeynep kamile gidicektin gebelik eğitimine?... aklımda öyle kalmış...

tüm güzel duada bulunan kardeşlerim allah razı olsun.allah sizlere evlatlarınızı hayırla sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin banada inşallah....

ne kadar dikkat edersen boş herşey allahın takdiriymiş inşallah rabbim yine diler yine anne olurum bu defa kucağıma alıp sağlıkla hayırla büyüdüğünüde görürüm.

o duyguyu 4 ay yaşamak bile tarif edilemicek kadar güzeldi.artık temmuz annesiadayı değilim ama elim varmıyo. amacım hiçbirinizi üzmek değil sakın üzülmeyinde ne olursa olsun takdir allahın ama sizler dikkat edin bende sizler evlatlarınızı kucaklarınıza aldıkça sevineyim.hepinize hayırlı kolay doğumlar nasip olsun inşallah.

ayrıca yarim sana burdan da çok teşekkür ediyorum.senin için ne söylesem az ilaç gibi geldin bana inşallah sultanımızı sevdiğimiz günlerinide görürüz.

hepinizden tekrar allah razı olsun eşinizden karnınızdakinden ve kendinizden başka hiçbirşey düşünmeyin sonra yaşanılan pişmanlık daha çokkahrediyo insanı sallayın gitsin.

benim yerimede okşayın karnınızdaki melekleri.........

günaydın kızlar,

hayırlı cumalar herkese,

karnımda öyle bir gaz var ki sormayın,çıkamadı bir türlü.

sizler nasılsınız,keyifler nasıl?

bana hemşire 5 martta gel demişti tetenos için valla şimdiden tırsıyorum kızlar acıyo diyorr :KK14:
seni ilk kez mi vurduracaksın?benim 2.doz. iğne vurulurken pek acımıyo ama sonrasında kolunda biraz ağrı oluyor.ben 2 gün kolumu kaldırırken zorlanmıştım:KK43:

tüm güzel duada bulunan kardeşlerim allah razı olsun.allah sizlere evlatlarınızı hayırla sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin banada inşallah....

ne kadar dikkat edersen boş herşey allahın takdiriymiş inşallah rabbim yine diler yine anne olurum bu defa kucağıma alıp sağlıkla hayırla büyüdüğünüde görürüm.

o duyguyu 4 ay yaşamak bile tarif edilemicek kadar güzeldi.artık temmuz annesiadayı değilim ama elim varmıyo. amacım hiçbirinizi üzmek değil sakın üzülmeyinde ne olursa olsun takdir allahın ama sizler dikkat edin bende sizler evlatlarınızı kucaklarınıza aldıkça sevineyim.hepinize hayırlı kolay doğumlar nasip olsun inşallah.

ayrıca yarim sana burdan da çok teşekkür ediyorum.senin için ne söylesem az ilaç gibi geldin bana inşallah sultanımızı sevdiğimiz günlerinide görürüz.

hepinizden tekrar allah razı olsun eşinizden karnınızdakinden ve kendinizden başka hiçbirşey düşünmeyin sonra yaşanılan pişmanlık daha çokkahrediyo insanı sallayın gitsin.

benim yerimede okşayın karnınızdaki melekleri.........
Özel bşey yapmadım sen iyi ol yeter...

günaydın kızlar,

hayırlı cumalar herkese,

karnımda öyle bir gaz var ki sormayın,çıkamadı bir türlü.

sizler nasılsınız,keyifler nasıl?

günaydın karabiberim...
gaz maz hak getire... aynı dert bendede var... ve kabız olmuşum çok afedersiniz... çok fena yani...:KK14:

gözünü sevdiğim istanbul ne arasan elinin altında işte.

orda olsaydım giderdim z.kamile.

kursa yazılan arkadaşları okudukça aklıma geldi.ben de istiyorum kursları ama antalya da yok sanırım.var mı bilen duyan?

X