2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
kızlar bugün ancak bitti işlerim bakın size kimi getirdiimmm :KK9:
$P2280135.JPG

bugün önce kontrole gittim tekrar, dr. gelişimi 1 hafta önde dedi çok şükür :KK16: pazt gününden bugüne 100gr daha almış kuduruk kızım benim. 630gr olmuş yawf :KK60: doğum için şimdilik 25 haziran gözüküyor dedi bakalım hayırlısı teyzeleri :KK9: :KK16:
ordanda tetanoz aşımı oldum öğlenleyin. o anda birşey hissetmedim fazla acımadı ama şuan kıpırdatınca sol kolumu, ağrıyo. geçmişi okuyamadan paylaşmak istedim sizinle :KK9:

Eki Görüntüle 644465

bugün önce kontrole gittim tekrar, dr. gelişimi 1 hafta önde dedi çok şükür :KK16: pazt gününden bugüne 100gr daha almış kuduruk kızım benim. 630gr olmuş yawf :KK60: doğum için şimdilik 25 haziran gözüküyor dedi bakalım hayırlısı teyzeleri :KK9: :KK16:
ordanda tetanoz aşımı oldum öğlenleyin. o anda birşey hissetmedim fazla acımadı ama şuan kıpırdatınca sol kolumu, ağrıyo. geçmişi okuyamadan paylaşmak istedim sizinle :KK9:

:nazar: :nazar: :nazar: Maşşallah Allah nazardan saklasın :) Sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canım.25 haziransa doğum tetenoz için geç değil mi?:44: yoksa diğer dozlar geç mi yapılıyor? Kaç haftalık prensesin ? :)

Bebeğini kaybeden arkadasımızın yazdıklarını ağlayarak okudum ..
Rabbim cümlemizin evladını korusun ...
bizim oğlan da dün gece ilk defa babasına tekme attı :-)
eşim şoka girdi resmen ... :-)
artık daha şiddetli tekmeler hissetmeye başladım.. Çok şükür binlerce şükür bı duyguyu Verene....

Sevgili arkadaşım Allah sabırlar versin inan acını üzüntünü kederini paylaşıyoruz. Rabbim sana hayırlısıyla sağlıkla inşallah mutluluk gözyaşlarıyla diğer bebişlerini kucaına almayı nasip etsin .şimdi ne desek boş maalesef. Rabbim yar ve yardımcın olsun O verdi O aldı.Allah ım başka acı yaşatmasın .cennetin kapılarında bekleyenin var şefaatçin var Allah a emanet ol.

canım benim yazdıklarını okurken o kadar çok ağladımki anlatamam ben bu kadar üzüldüysem sen kimbilir ne çok acı yaşıyorsun biz tahmin bile edemeyiz bunu. hafifletemeyizde cümlelerimizle, sadece ortak olabiliriz yaşadıklarına. gerçektn çok zor. ama her şerde bir hayır olduğunu düşün, verende allah, alanda allah, inancını kaybetme kuzum, rabbim hiç bir kuluna çekemeyeceğinden fazla yük vermezmiş.
bu imtihanınıda hayırlısıyla atlatacaksın inş. dualarımdasın. çok şükürki eşin ve sende sağlıklısınız inşallah yeniden güzel mi güzel bi bebeğin olur sana bu acılarının hepsini unutturur. rabbim yar ve yardımcın olsun.

:nazar: :nazar: :nazar: Maşşallah Allah nazardan saklasın :) Sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canım.25 haziransa doğum tetenoz için geç değil mi?:44: yoksa diğer dozlar geç mi yapılıyor? Kaç haftalık prensesin ? :)
amin şekercim çok sağol ben şuan 21+6 yım tetanoz 24. haftaya kadar vurulabiliyomuş ben tırsıklığımdan gidemedim 1nisandada öteki dozu yapacaklarmış :18:

rabbim herkese yavrularını sağlıkla kucağına almayı nasip etsin............

bir bilseniz içim nasıl acıyor yüreğim paramparça içinde bulunduğum durum mutsuzlukmu çaresizlikmi evlat acısımı ne bilmiyorum.sadece artık birileriyle konuşmazsam patlıcam.
8 gün önce bebeğim cennete gitti vaktinden önce 20 haftalık doğum yaptım bebeğim düştü gitti içimden bıraktı beni hiçbir sebep yokken.hamileleiğimin başındada kanamalarım vardı dşük tehlikem vardım ama herşey geçmişti bebeğinin gelişimide çok iyiydi ama sebepsiz yere gitti gözümün nuru.hani derlerya herşeyde bir hayır var diye herkes birşeyler söylüyor teselli ediyor daha kötü örnekler veriyor ama anlatmasınlar anlamıyorum aklıma söz geçrebiliyorumda kalbim anlamıyor.gögüslerim süt dolu ama oğlum yok küçücük bir kundakla toprağın altına gömdü babası onu.ne zor bir imtihan bu allahım.

onu kaybettiğim gün ona ilk kıyafetlerini almıştım 3 aylıkken şunu giyer bunu kışın giyer diye ama hayal etmesi bile birkaç saatten ibaret kaldı.çok sancım oldu çok canım yandı oğlum doğana kadar yaşıyordu ama durmadı gitti o an benim canımdan çok onun canı yanıyo diye kahroldum allahım ne olur ben bu yatakta 4 ay bu sancıları çekerim ama ne olur o içimde kalsın terketmesin bizi dedim ama oğlum 20 şubat çarşamba günü saat 11de dünyaya geldi belki ilk nefesini bile alamadan doğum yaptım ama evladımın sesini duymadan sütüm geliyor ama evladım topragın altında.
oysa ben doğacağı günü hayal ediyordum onun büyüdüğünü babasına benzediğini evin karşısındaki parka götürdüğüm günleri hayal ediyordum.beraber kek yapmayı oyun oynamayı.ama olmadı
evlat ne kadar tatlıymış kokusunu duymadığım göğsümde yatırıp emziremediğim sesini duymadığım evladım için öyle yanıyorumki.öyle güzeldiki elleri ayakları minicikti hayallerimdeki gibi babasına benziyordu öyle masum uyuyorduki...

allahım diyorum ne olur sabır ver isyan edenlerden asi olanlardan etme merhamet et.evlat hasretiyle yakma.kimselere bu acıyı yaşatma.biz oğlumla ne çok şey yerdik konuşurdum oda onaylar gibi beni tekmelerdi şimdi içim bomboş

doğumdan sonra kürtaja aldılar içimi tamamen temizlemek için uyanırken oğlumla yeşillikler içinde oyuyorduk ne güzel ne olurdu gerçek olsaydı.

görkem sencerimdi o benim içimde kıpır kıpır olan oğluşum daha cinsiyeti belli değilken bile oğluşum diye severdim sonra özür dilerdim annecim kız isen sakın bana kızma diye.hep erkek hissetmiştim erkek ti gerçektende.ama şimdi yok
şimdi elimden gelse yine hamile kalırım yine bir oğlum olsun isterim adını yine görkem sencer koyarım ama herşey allahın elinde

ne olur kızlar bana çok dua edin rabbim evlat hasreti çektirmesin oğlumun acısını unutacak üzüntü vermesin.
ben allah başka annelere bu acıyı yaşatmasın hayırla sağlıkla kucaklarına alsınlar diye dua ediyorum....
o kadar çok duaya ihtiyacım varki yapayalnızım insanlar yanımdayken bile boşluktayım kimseyle konuşmuyorum konuşamıyorum beni teselli etmeye çalışıp aynı şeyi söyleyen insanları gücüm tükenene dek dövmek istiyorum dişlerimi sıkıyorum.

babası bei teselli ediyor ama ağlaya ağlaya kendi elleriyle gömdü oğlunu onun için kolaymı sanki.

ilk defa bugün evimdeyim ev harabe gibi geliyor evde durmak istemiyorum ama nereye kadar bu kaçış.
herkes güya lohusayım diye dikkat et diyor ama yemek yemeye bile korkuyorum hergün fazlalaşan sütüm var.göğüslerim patlıcak gibi oysa ne korkardım göğüslerim küçük sütüm olmazda evladımı emziremem diye.süt kokuyorum göğsümü kokluyorum evladımda böylemi kokardı acaba diye....

allah sizlere yavrularınızı hayırla kucağınıza almayı nasip etsin.hiçbirşey için üzmeyin kendinizi inanın ondan daha önemli değilmiş hiçbirşey.
banada dualarınızda yer açın.............

Cümlelerinizi ağlayarak okudum. Her cümlede size dua ettim. Yaşadıklarım aklıma geldi. Yaradan Rabbim size ve eşinize sabır versin. Ne yazsak ne desek boş... Ben de düşük yapmıştım, daha nokta halindeydi ama ona o kadar çok alışmıştım ki bir an yokluğu beni mahvetmişti. Ama Yaradan Rabbim her şeyin iyisini bilir ve bizden bir aldı ama bize iki bebek verdi. Şimdi ikizlerime hamileyim.Şimdi o kadar mutluyum ki Allah'ım nazarlardan korusun. İçimde hala cennetteki bebeğimin acısı var, ama karnımdaki bebişlerimin mutluluğu da çok fazla. İnanıyorum ki siz de en kısa zamanda bu mutluluğu yaşayacaksınız, Rabbim size ve eşinize sağlık versin. Kendinizi dinleyin ve dinlenin, devamlı şükredin. Rabbimin vardır bir bildiği.

canım benim de ikiz.biliyorsun ki bizler riskli gebelikler kategorisindeyiz.bu yüzden bir rahatsızlık duyduğunda hemen istirahate geçmen gerek,kendini yoracak işler yapma,stresten uzak dur,uzan ve rahatla..eğer bu kasılma seni çok rahatsız ederse de randevu tarihini beklemeden druna görün derim

Çok Teşekkür ederim canım yorumun için. Sanırım farkında olmadan okulda kendimi ve bebişlerimi fazla yoruyorum. Dinlenince ve karnıma kasıklarıma bebek yağı sürünce biraz rahatladım.

Eki Görüntüle 644465

Maşallah Allah nazarlardan korusun..

ne çok şey konuşmuşsunuz oku oku zor bitirdim yahu:)
bir kaç gündür giremedim sayfalar almış başını gitmiş:)
kilo aldığı için tedirgin olan arkadaşlar bunlar daha ne ki?
asıl macera 6. aydan sonra başlıyo:) ayda 4-5 ve hatta 6 kilo bile alabiliyosunuz
şahsım da an itibarıyla 6 kilo almış bulunmakta.
iştahım da almış başını gidiyo:)
yiyelim güzelleşelim yapcak bişey yok
:KK76:

bu arada balah arkadaşımızın yazdıkları beni eskiye götürdü ilk hamileliğimde kaybettiğim 3 aylık bebeğim...
ah ahhh arkadaşım acına kimse ilaç olamaz! zamanla unutulmuyoda sadece acın hafifliyo..
Rabbim sana merhamet etsin ve bu acıyı unutturacak acı vermesin..

kızlar bugün ani bir sol kasık ağrısıyla doktora gittim,şükür miniğim iyiymiş.
çok az enfeksiyon var dedi su iç geçer dedi ilaç vermedi,sizce ilaçsız geçer mi tedirgin oldum

Sevgili balah
Allah sabır versin başka ne denir bilemiyorum. İnşallah yakın zamanda sağlıklı bir gebelik geçirir ve bebeğini kucağına alırsın

Biz bugün tetanoz aşısı yaptırdık hafif bi ağrı var ama çok da fazla değil. Korkmaya gerek yokmuş:)

ve utanılacak yanlış birşeyim olmadığı için sana burdan cevap veriyorum.yaptığın çok ayıp tek kelimeyle.

yarim_ .!.:
sanırım evlilik öncesi oluşan bi gebelikti... ilahi adalet tarafından belkide cezalandırıldınız... nolur yıpratma kendini... rabbim aile dirlik düzeninizi bozmasın... ikinize de sağlık versin yine evlat sahibi olursunuz... inan bak herşey çok güzel olucak...

allah aşkına ne diyorsunuz siz

evlilik öncesi oluşmuş bir gebelik değildi ama sizin yaptığınız çok ayıp benim üzüntüm bana yetiyor birde bunları duyunca sinirlendirdiniz beni.
hiç yakıştıramadım size gayette duayla girilmiş ve ilk ilişkinin bebeğiydi.diikkat edinde o ilahi adalet bu haldeyken kalbimi kırdığınız için sizi cezalandırmasın böyle birşeyi istemem.kaldıki nasıl insanlar olduğumu biliyormusunda sen benim gebe kalma tarihimi hesaplıyorsun sana hiçbirşey demek istemiyorum çünkü yeterince canım yanıyor seninde canının yanmasını istemem.allaha emanet ol ama kalbimi çok kırdın

balah cnaım allah sabır versin alah tez zamanda kucağını doldursun. kızlar benim bebiş kızmış bir hafta geridenmiş gelişimi sizinkilere göre benimki çok küçük 400 gr 23 cm çok üzüldm ben

kızlar bugün ani bir sol kasık ağrısıyla doktora gittim,şükür miniğim iyiymiş.
çok az enfeksiyon var dedi su iç geçer dedi ilaç vermedi,sizce ilaçsız geçer mi tedirgin oldum
canım dr.una güveniyorsan dediğinden şaşma ama kendinide iyi dinle, için rahat etmezse bir kez daha gidersin, strese girme yok yere kuzum geçer demiş bak :KK1:

balah cnaım allah sabır versin alah tez zamanda kucağını doldursun. kızlar benim bebiş kızmış bir hafta geridenmiş gelişimi sizinkilere göre benimki çok küçük 400 gr 23 cm çok üzüldm ben
canım üzüüüüllllmeeeee. sen beslenmene dikkat et yeter, senin kız aradaki farkı kapatır bak gör sen :KK9:

canım Allah sabır versin.
veren de o alan da o. bize sadece kabullenmek düşer. ahirette sana şefaat edecek annemi babamı da cennete al Allahım diye ağlayacak bir yavrun var. Yaşamamış olsa da hayırlı bir evladın var say... Rabbim sabrını versin. ismini vermişsin zaten, bu konuda yine de bir danışın derim. çünkü isim vermeden ahirete giden bebekler düşük erken doğum gibi, orada ziyan olmasın diye isim verilmesi gerekir diye okumuştum bir yerde. bilen birilerine sorarsanız canım hem siz hem o huzurlu olursunuz.
acını paylaşsak da azaltamayız belki ama yeni bebeklerini kucağına alman için dualarımıza katabiliriz....[/QUO

uyarın için allah razı olsun canım danıştık hocalara sadece dini bir isimde gerekir göbek adı olarak dediler bizde göbek adı olarak abdullah koyduk.

canım dr.una güveniyorsan dediğinden şaşma ama kendinide iyi dinle, için rahat etmezse bir kez daha gidersin, strese girme yok yere kuzum geçer demiş bak :KK1:

canım üzüüüüllllmeeeee. sen beslenmene dikkat et yeter, senin kız aradaki farkı kapatır bak gör sen :KK9:

amin canım inşallah

Canım duanı okudum allah kabul etsin (amin) inş..
graf'cim benide eklermisin listene Afyon Özel Telek Tüp Bebek Merkezine gidiyorum bende

Günaydın kızlar nasılsınız ben pek iyi değilim sabahtan beri midem bulanıyor çok fenayım :KK43::KK43::KK43: yarında kontrolümüz var prensesimi görücem çok özledim kızımı teyzeleri:KK16::KK16::KK16::KK16:

EEE kızlar sizler nasılsınız minnoşlarınız nasılll bakalımm hepiniz iyisinizdir inşallah :KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:
bende teleke gidiyorum tuanazehra metin beyemi gidiyorsun. ayrıntılı usg yaptırdınmı sanırım yokmuş bu hastanede başka yere yönlendiriyormuş.

paradoks sağol cnm içim şuan rahat ben zaten enfeksiyon olduğunu anlamadım ne yanma ne kaşıntı.
inş. artmaz tez zamanda geçer
Rabbim hepimize sağlık versin.

kızlar bu arada canınızı hiçbirşeye sıkmayın ona birşey olur düşüncesi bile mahvediyor insanı
doktorumunda dediği gibi tadını çıkarmaya bakın hamileliğin :21: kaç kere yaşıcaz ki sanki..

yarında ayrıntılı usg var Rabbim nasip ederse bize dua edin teyzeleri :KK16:

X