2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
kızlar seker yuklmesı ne vakıt yapılıyorkıne cuma gunu asıya gıdınce ebe yaparmıkı bana ne dersınız

benim şeker testim yapıldı 105 çıktı

birde organ taraması yaptırdık memorial de 160 tl şeker 15tl muayene 50tl....bilginize...

tetanos aşımı da geçen hafta vuruldum 1 ay sonra yine var 5 doz ömür boyu koruyormuş ben oğlumda 2 vurulmuşum bunda da 2.yi vurulcam 1 tane kalcak.... ,

bu arada bir kızım oluyor inş.....:KK49::KK16::emir_bebek:

günaydın güzel annecikler ve yavrucukları :))
sağlıklı,huzurlu,mutlu bir gün olsun hepimize..
Graf'cım duanı okudum Allah kabul etsin inşallah..
sevgiler..

merhaba kızlar.önceki listede vardım da bundan çıkmışım yeniden eklermisiniz
sat 4 ekim, tahmini doğum 11 temmuz.2.bebeğim olacak.konyadayım.

ya ben cok kötü kilo olayına takıldım
kendımı hıc begenmıyorum
eşimde beğenmıycek dıye korkuyorum
saçmalama diyor
acaba ilaçlardan mı
elevit içiyorum
kalsıyum
balık hapı
bırde demır hapı
bunlardan olabilirmi
70 kg ile kaldım
sabah tartıldım 77,2 olmusum
21 haftalığım
off nasıl verıcem sonra ben bu kıloları
:KK43:

sadece 7 kilocukmu cnm :))) ya benim gibi 11 kilo almış olsaydın.ama yeterki bebişlerimiz sağlıklı olsun kuzum vericez nasıl olsa:)

Her rüzgar savuracak bir toz bulur
Her hayat yaşanacak bir can bulur
Her umut gerçekleşecek bir düş bulur..
Umut pencereniz daima açık olsun
Hayat size en güzel sevinçler getirsin yeni günde..
Yüzünüzde bir tebessüm
Yüreğinizde sevgiler
Dilinizde neşeli bir melodi olsun
Günler hep günaydın sıcaklığında ve güzelliğinde yaşansın..
Sağlıklı Olun, Mutlu Olun, Sevgiyle Kalın
Günaydın,Herkese...

merhaba kızlar.önceki listede vardım da bundan çıkmışım yeniden eklermisiniz
sat 4 ekim, tahmini doğum 11 temmuz.2.bebeğim olacak.konyadayım.

merhaba cisyet bellimi
birde konya hangi hastane ye gidiyorsunuz listeye ekleyeceğim

Canım duanı okudum allah kabul etsin (amin) inş..
graf'cim benide eklermisin listene Afyon Özel Telek Tüp Bebek Merkezine gidiyorum bende

Günaydın kızlar nasılsınız ben pek iyi değilim sabahtan beri midem bulanıyor çok fenayım :KK43::KK43::KK43: yarında kontrolümüz var prensesimi görücem çok özledim kızımı teyzeleri:KK16::KK16::KK16::KK16:

EEE kızlar sizler nasılsınız minnoşlarınız nasılll bakalımm hepiniz iyisinizdir inşallah :KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

Son düzenleme:
Nasilsiniz bakiyim.ben cok iyiyim.kizimin ilk sert tekmelerini hissettim dun.elimde hissedemiyordum daha once.simdi elimi koyunca hissediyorum.cok mutluyummmm.esim de hissetmek icin can atiyor.rabbim hayirlisi ile bir an once gecsin zaman.sag salim yavrularimizi alalim kucagimiza.Efendimiz (s.a.v) ''evlat kokusu cennet kokusudur'' demis.o cennet kokusunu icime cekmek istiyorum...

Canım duanı okudum allah kabul etsin (amin) inş..
graf'cim benide eklermisin listene Afyon Özel Telek Tüp Bebek Merkezine gidiyorum bende

Günaydın kızlar nasılsınız ben pek iyi değilim sabahtan beri midem bulanıyor çok fenayım :KK43::KK43::KK43: yarında kontrolümüz var prensesimi görücem çok özledim kızımı teyzeleri:KK16::KK16::KK16::KK16:

EEE kızlar sizler nasılsınız minnoşlarınız nasılll bakalımm hepiniz iyisinizdir inşallah :KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

dualarınızı okudum Allah Kabul etsin...

cok tesekkur ederım allah razı olsun kızlar.

allah bebişede annesine de şifa versin bir an önce iileşir inşallah rabbim cümle anaları yavrularını birbirine bağışlasın.acil şifalar diliyorum.

amin canım, allah kimseye göstermesin hepimize ve bebişlerimize sağlık versin kazadan beladan korusun sağlıkla doğurmayı ve bebişlerimizin doğmalarını büyümelerini nasip etsin inş.

kızlar bugun çok acayip bi ruh halindeyim... yaklaşık yarım saattir ağlıyorum... normalde hiç kolay ağlayan bi tip değilim ama dağıldım nedense... bebeğimi üzmek istemiyorum... sustuğum bikaç saniye içinde kızımla konuşuyorum onu üzmemek için ama kolay kolay da susamıyorum... sabahtan beri düşünmediğim şey kalmadı... çok doluyum şu an kocam gelsin onunla paylaşıp rahatlamak istiyorum... sanırım hamileliğin bu hassas dönemi bana bugün uğradı...

ay ben de dün üst üste gelenler yüzünden herhalde akşam film izlerken ağlaıverdim biraz ama rahatladım oh ne yapayım öbür türlü içim içimi yiyecek sürekli gerçi hala endişeleniyorum ama neyse

benım arkadas lıstemde var canımmm :KK34:

canımm e bende öleyı 69,5 ile kalmıstımm bugun tartıldım 76 lardayımm:KK76:ben gebe kalmadan once dıet dedımm 100 gr gr verdım ama olsn bebegım ıcın deger gene verırımmmm saglıklıca kucagıma alayımda tek ıstegım buuuu sende takma kafana verırlırrrrrrrr kk En Büyük KKsayesınde ben burdakı kızlar sayesınde ve ırademıde katarak tam 6 ayda 14 kg verdım En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE:nazar:

cnm bende magnezym ve kan hapına basladımmm o kaaa
cnmm bende ıkıncı asımı olacagım cuma gunu bebegım ıcın kormauyorum dogum sancısı nı dusununce bunlar bırer hıccccccccc:KK53::KK53::KK53::26:

hayırdır yarım yaaaaaaaaa uzme kendını cnm benımmm sakın bebegınde uzulur ona goree:KK54::KK54::KK55:
olabılır ark.sorsam aslında hehe :KK19:

bulup yazdım canım haber gelmezse yine sana sorarım bu arada akşam haberlerde şeker hayat diye bir projeden bahsettiler engelli çocuklar yapıyor şekerleri ve süsleri ve gelirleri de onlara kalıyor

cnm bilgiler için tşkler ben tecrübesiz birde becereksiz bir anne olacağım için z kamil hastanesini arayıp kayıt oldum bugun kurslar çabuk doluyor ben 29 martta başlıcak olana kayıt oldum ben aradığımda 3 kişilik boş yer vardı 5 hafta sürüyormuş cuma günleri 1-4 arası :KK19:

bende cuma gunlerı gıtmıstım eşimle :) senın adına cok sevındım
martta tekrar gıdıcem ama bana kontenjan sınırı olmıcak ızlemeye gıdıcem cunku :)
çarsambaları bu sefer .. özlem hemsıre cok ıyı bırı umarım egıtımden memnun kalır bendekı eksık notları sen tamamlarsın :)[/QUOTE]

canım ellerine sağlık çok güzel ve detaylıydı bilgiler umarım uygulayabiliriz

Günaydınlar günaydınlar günaydınlar:KK4::KK4::KK4:
Yine yeni yeniden biz geldikkkk..Nasılsınız kızçelerim?
Biz güne mutlu,huzurlu,şevkle başladık.Taa ki Melek
programındaki kadını görene kadar.Yine duygusala bağladık.
Ablam 34 yaşında 120 kg,sigara içiyor,şeker hastası ve çocuk
sahibi olmayı istiyor. Canan Karatay(beslenme uzmanı) sağolsun kızcağıza
yardımcı olacak ama annem o kadar kilo ve sigara neden ki.Ne olur bana
kızmayın ama sigara olayına dayanamıyorum.Ben hiç içmedim resmen tiksiniyorum
hele ki kadın erkek ayrımı yapmam ama kadınlara hiç yakıştıramıyor.Umarım
hamileyken içmiyorsunuzdur:KK20::KK20::KK20::KK20:çok kızarım çok bırakın atın gitsin yahu....
Bu arada asitli içecekleri tuvalete dökün diye bağırdı canım çok çekiyor ama içmiyorum
Annem içelim suları içelim güzelleşelim,bebişlerimize yarasın:emir_bebek::emir_bebek:
Bu arada kızçeler dualarınızı okudum ALLAH'ım kabul etsin(amin)
Dışarısı yağmurlu olunca,soğuk olunca biz de kızçemle 500 adım evin içinde
attık yaz gelsin yazzzzzzzzzzzzzz.Doğuralım sonra minnaklarımızla gezelim...

kızlar bugun çok acayip bi ruh halindeyim... yaklaşık yarım saattir ağlıyorum... normalde hiç kolay ağlayan bi tip değilim ama dağıldım nedense... bebeğimi üzmek istemiyorum... sustuğum bikaç saniye içinde kızımla konuşuyorum onu üzmemek için ama kolay kolay da susamıyorum... sabahtan beri düşünmediğim şey kalmadı... çok doluyum şu an kocam gelsin onunla paylaşıp rahatlamak istiyorum... sanırım hamileliğin bu hassas dönemi bana bugün uğradı...

dün bende öyleydim acaip modum düşüktü bütün gün, sonra beş buçuktan sonra yattım battaniyenin altında azcık uyumuşum falan ama nasıl karamsarım herşeyi kötü düşünüorum daha çok iş bulamadım bu yaşıma geldim düşüncesi çevresinde ..herşey üzerime geldi, sonra eşim geldi ne oldu ağlamış gibisin dedi koptum ben nasıl ağlıyorum sonra 9 gibi falan sakinleştim :)

merhaba arkadaşlar. bugun tesadüfen burayı gördüm ve üye oldum :) biz de şu an 23 haftalıgız, bugun ayrıntılı ultrasonumuz var. stresliyim biraz. inşallah herşey yolundadır. dua edin bizim için. Allah hepimizin bebişlerini saglıkla kucagımıza almayı nasip etsin. hep iyi şeyler düşünelim iyi olsunnn...

valla herşeyi denedim... sanırım soğuk su ve biraz oksijen işe yaradı...

Ayyyy zuzum ben de senin gibiyim dokunmalarına
gerek yok ağlak bişey oldum.Hele dün eşim de fark etti
fark etmez mi evin neşesi sessizliğe bürünmüş,gözleri dolu dolu
En sonunda dayanamadı sordu bana yavrum ama ne diyebilirim ki
nedensiz,sebepsiz...İlk defa böyle oldum.Sebebi tabii ki kızçem ama
çok garip oldum ağlak bişey oldum bugün biraz daha iyi sayılırım...Veee
gündüz hiç uyuyamazdım hep uyuklayan gebelere özenirdim dün ilk defa
uyudum ne kadar güzelmiş kızçemle şekerleme yapmak:KK31::KK31::KK31::KK31::KK31:

rabbim herkese yavrularını sağlıkla kucağına almayı nasip etsin............

bir bilseniz içim nasıl acıyor yüreğim paramparça içinde bulunduğum durum mutsuzlukmu çaresizlikmi evlat acısımı ne bilmiyorum.sadece artık birileriyle konuşmazsam patlıcam.
8 gün önce bebeğim cennete gitti vaktinden önce 20 haftalık doğum yaptım bebeğim düştü gitti içimden bıraktı beni hiçbir sebep yokken.hamileleiğimin başındada kanamalarım vardı dşük tehlikem vardım ama herşey geçmişti bebeğinin gelişimide çok iyiydi ama sebepsiz yere gitti gözümün nuru.hani derlerya herşeyde bir hayır var diye herkes birşeyler söylüyor teselli ediyor daha kötü örnekler veriyor ama anlatmasınlar anlamıyorum aklıma söz geçrebiliyorumda kalbim anlamıyor.gögüslerim süt dolu ama oğlum yok küçücük bir kundakla toprağın altına gömdü babası onu.ne zor bir imtihan bu allahım.

onu kaybettiğim gün ona ilk kıyafetlerini almıştım 3 aylıkken şunu giyer bunu kışın giyer diye ama hayal etmesi bile birkaç saatten ibaret kaldı.çok sancım oldu çok canım yandı oğlum doğana kadar yaşıyordu ama durmadı gitti o an benim canımdan çok onun canı yanıyo diye kahroldum allahım ne olur ben bu yatakta 4 ay bu sancıları çekerim ama ne olur o içimde kalsın terketmesin bizi dedim ama oğlum 20 şubat çarşamba günü saat 11de dünyaya geldi belki ilk nefesini bile alamadan doğum yaptım ama evladımın sesini duymadan sütüm geliyor ama evladım topragın altında.
oysa ben doğacağı günü hayal ediyordum onun büyüdüğünü babasına benzediğini evin karşısındaki parka götürdüğüm günleri hayal ediyordum.beraber kek yapmayı oyun oynamayı.ama olmadı
evlat ne kadar tatlıymış kokusunu duymadığım göğsümde yatırıp emziremediğim sesini duymadığım evladım için öyle yanıyorumki.öyle güzeldiki elleri ayakları minicikti hayallerimdeki gibi babasına benziyordu öyle masum uyuyorduki...

allahım diyorum ne olur sabır ver isyan edenlerden asi olanlardan etme merhamet et.evlat hasretiyle yakma.kimselere bu acıyı yaşatma.biz oğlumla ne çok şey yerdik konuşurdum oda onaylar gibi beni tekmelerdi şimdi içim bomboş

doğumdan sonra kürtaja aldılar içimi tamamen temizlemek için uyanırken oğlumla yeşillikler içinde oyuyorduk ne güzel ne olurdu gerçek olsaydı.

görkem sencerimdi o benim içimde kıpır kıpır olan oğluşum daha cinsiyeti belli değilken bile oğluşum diye severdim sonra özür dilerdim annecim kız isen sakın bana kızma diye.hep erkek hissetmiştim erkek ti gerçektende.ama şimdi yok
şimdi elimden gelse yine hamile kalırım yine bir oğlum olsun isterim adını yine görkem sencer koyarım ama herşey allahın elinde

ne olur kızlar bana çok dua edin rabbim evlat hasreti çektirmesin oğlumun acısını unutacak üzüntü vermesin.
ben allah başka annelere bu acıyı yaşatmasın hayırla sağlıkla kucaklarına alsınlar diye dua ediyorum....
o kadar çok duaya ihtiyacım varki yapayalnızım insanlar yanımdayken bile boşluktayım kimseyle konuşmuyorum konuşamıyorum beni teselli etmeye çalışıp aynı şeyi söyleyen insanları gücüm tükenene dek dövmek istiyorum dişlerimi sıkıyorum.

babası bei teselli ediyor ama ağlaya ağlaya kendi elleriyle gömdü oğlunu onun için kolaymı sanki.

ilk defa bugün evimdeyim ev harabe gibi geliyor evde durmak istemiyorum ama nereye kadar bu kaçış.
herkes güya lohusayım diye dikkat et diyor ama yemek yemeye bile korkuyorum hergün fazlalaşan sütüm var.göğüslerim patlıcak gibi oysa ne korkardım göğüslerim küçük sütüm olmazda evladımı emziremem diye.süt kokuyorum göğsümü kokluyorum evladımda böylemi kokardı acaba diye....

allah sizlere yavrularınızı hayırla kucağınıza almayı nasip etsin.hiçbirşey için üzmeyin kendinizi inanın ondan daha önemli değilmiş hiçbirşey.
banada dualarınızda yer açın.............

X