2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
ya birde bişay soracağım kızlar ton balığı zararlı olur mu acaba bazen canım çok istiyor benim mesela öğlenleri işe yerinde onu yemek daha kolayıma geliyor yada yemek yapmadığım günler evde salatasını yada makarnalısını yapmak balık ama sonuçta konserve tarzı ya hamilelerde konserveden uzak dursun diyolar sizce zararı olur mu ya ?

Bence yeme.hem taze degil hemde agir metaller oluyor.ben de cok yerdim.gecenlerde bi kereden bisey olmaz dedim.kusuyordum nerdeyse.tiksindim birden.yiyemem dahada:KK1:sen de yeme

yaaa... naptın sen kuzum... o yediğin sağlıksız şeyler zaten senin yediğin sağlıklı olanlarıda eritir... cips kola meyve suyu... aman yarabbi... bence kesmeye çalış...

ah sormaa evet yemiyim bariii yaaa üfff

en iyisi meyve yemek ...

ee yiyen yok mu benden başka canınız istemiyo mu sizin peki???

en iyisi meyve yemek ...

valla benim canım geçen gün meyve suyu istedi... 200 ml içtim ama vicdan azabı çekerek içtim... zaten maşallah benim canım da herbişeyi istiyo.. ama minicik atıyorum ağzıma... öyle çok da yasak olan bişeyler istemedi çok şükür...

bende kırmızı et yiyemiyorum kokusu beni çok kötü yapıyor hamileliğimden önce yiyordum eşime bile köfte pişireceğim zaman kısık ateşe veriyorum mutfaktan çıkıyorum pencereleri açıyorum burnumu tıkayarak altını kapatıyorum kokusu çıkmadan mutfağa giremiyorum benım oğluşum kırmızı et tadı alamadan doğacak :KK70:

Son düzenleme:
valla benim canım geçen gün meyve suyu istedi... 200 ml içtim ama vicdan azabı çekerek içtim... zaten maşallah benim canım da herbişeyi istiyo.. ama minicik atıyorum ağzıma... öyle çok da yasak olan bişeyler istemedi çok şükür...

dün ben de hazır meyve suyu içtim bunca zamandır.ilk önce içim tuhaf oldu ama ,soludugumuz hava ,yediklerimiz temiz değil ki dedim 1 defalığına içtim.

yoksa hergün kendim sıkıyorum meyve suyunu ama dün mecbur kalıp içtiğim bir ortamdaydım.

ya ben cok kötü kilo olayına takıldım
kendımı hıc begenmıyorum
eşimde beğenmıycek dıye korkuyorum
saçmalama diyor
acaba ilaçlardan mı
elevit içiyorum
kalsıyum
balık hapı
bırde demır hapı
bunlardan olabilirmi
70 kg ile kaldım
sabah tartıldım 77,2 olmusum
21 haftalığım
off nasıl verıcem sonra ben bu kıloları
:KK43:

ben 13 kilo aldım.bazen ben de çok takıyorum ama sonra da diyorum ki rabbim bize bu hamileliği nasip etmiş.kilo önemli değil.zamanla kiloları veririz.yeter ki bebişlerimiz sağ salim dünyaya gelsinler

en iyisi meyve yemek ...

hiç istemez miiii,eşim canın istiyorsa ye bir-iki at ağzına dedi öyle de yaptım,nefsime hakim oldum.kolayı da masada içen olursa 1-2 yudum alıyorum.

hiç istemez miiii,eşim canın istiyorsa ye bir-iki at ağzına dedi öyle de yaptım,nefsime hakim oldum.kolayı da masada içen olursa 1-2 yudum alıyorum.

Benimde canım hep kola istiyor bende eşiminkinden 1-2 yudum alıyorum nefsim körleniyor. o bile yetiyor zaten

bizim evimize kola girmez de... dışarda yemekteysek kocam kesin kola içer... bende onunkinden çalarım ama her seferinde elime vurur:KK9:

kızlar çok kötüyüm. dörtlü test sonuçlarımı bir de gataya gösterdim. acilen amniyosentez önerdiler.
ah canım benim allah yardımcın olsun, dr.lar hep en kötüyü söylüyorlar, en ufacık önemsiz birşeyde bile hiçbiri kendini riske atmak istemiyor, bende yaşadım. %90 özürlü dediler alıcaz dediler bizde test yaptırdık ama maşallah hiçbirşeyi yok kızımın, bak kötü şeyler düşünme bebeğinide üzme, inş. herşey normal çıkıcak, içini ferah tut sen, dualarımdasın :KK54:

ya ben cok kötü kilo olayına takıldım
kendımı hıc begenmıyorum
eşimde beğenmıycek dıye korkuyorum
saçmalama diyor
acaba ilaçlardan mı
elevit içiyorum
kalsıyum
balık hapı
bırde demır hapı
bunlardan olabilirmi
70 kg ile kaldım
sabah tartıldım 77,2 olmusum
21 haftalığım
off nasıl verıcem sonra ben bu kıloları
:KK43:
canımcım kilo dediğin nedir kiiii??? millet ne kilolar veriyor, doğumda çoğu ödem olark bebek olarak çıkıyor zaten vücuttan, yeterki bebeklerimiz sağlıklı olsun :KK9: bu içtiğimiz ilaçlar var ya özellikle elevit ve demir ilacı acccaaaiip iştah açıyor. zaten bir hamile günde en az 1500-2000 kalori almalıymış. asıl kiloyu bu aydan itibaren alıcaz o yüzden sen sadece hamurişi aburcubur değilde, yediklerinin besleyici gıdalar olmasına dikkat et yeter. zaten ömründe kaç defa hamile kalıyosun ki :KK60: boşver tadını çıkaralım kııııııızzzzzzz :KK60:

en iyisi meyve yemek ...

canım ben et türü herşeyden tiksindiğim için zaten yiyemiyorum. omega3 ü hap olarak alıyorum hergün. ama küçük balıkları yememek gerektiğini duymuştum. yeşil mercimek ceviz semizotu fındık falanda yiyebilirsin. :KK9:

annecikler size bir sorum olucak bu haftalarda tetenoz aşısı oldunuzmu ? Bir arkadaşım oda 19 haftalık falan hamile aile hekimi tetenoz aşısı ol demiş oda olmuş ama benim doktorum henüz hiç böyle bişey söylemedi ve duymamıştımda.. Duyan yada yaptıran varmı ?

Cnm bulundugun semtteki sağlık ocagına git onlar da senin gebeliğini takip ediorlar . Bende bu hafta tetenoz asını olucam. Kendı doktoruma sordum yaptır dedi. Seni ve bebeğini mikroplardan korur dedi bir sakıncası yokmus yani

kızlar yarın sabah korkumla yüzleşicem aşıya gidicem karar verdim hemde tek başımaaa :KK43: anladımkki kaçış yok :18:
ayyy ben çok tırsıyorum yaaaahhhh :KK31: :18:

kızlar yarın sabah korkumla yüzleşicem aşıya gidicem karar verdim hemde tek başımaaa :KK43: anladımkki kaçış yok :18:
ayyy ben çok tırsıyorum yaaaahhhh :KK31: :18:

Korkma korkma çok acımıyor ya gerçekten. Ben birtek iğnenin girişini çok az hissettim. akşamda üstüne yatmadım. 1-2 gün kolumu yormadım. hiç ağrı sızı yok. Ben bide iğne yapan hemşireye korktuğumu söyledim. ilacıda birden sıkmadı koluma o zaman daha az yakıyormuş. :KK1: Küçük çocuk gibi ilgilenmişti benle :KK9::KK8:

Son düzenleme:
Korkma korkma çok acımıyor ya gerçekten. Ben birtek iğnenin girişini çok az hissettim. akşamda üstüne yatmadım. 1-2 gün kolumu yormadım. hiç ağrı sızı yok. Ben bide iğne yapan hemşireye korktuğumu söyledim. ilacıda birden sıkmadı koluma o zaman daha çok yakıyormuş. :KK1: Küçük çocuk gibi ilgilenmişti benle :KK9::KK8:

tecrübeyle sabit diyosun yani :KK9: söyliyim o zaman korkuyorum diye. bende arkamdan güldürmemek için sölemiyim diyodum, dicekler cüsseye bak bide ufacık iğneden tırsıyo :KK60: off napıyım desinlerr :KK9:

kızlar bugun çok acayip bi ruh halindeyim... yaklaşık yarım saattir ağlıyorum... normalde hiç kolay ağlayan bi tip değilim ama dağıldım nedense... bebeğimi üzmek istemiyorum... sustuğum bikaç saniye içinde kızımla konuşuyorum onu üzmemek için ama kolay kolay da susamıyorum... sabahtan beri düşünmediğim şey kalmadı... çok doluyum şu an kocam gelsin onunla paylaşıp rahatlamak istiyorum... sanırım hamileliğin bu hassas dönemi bana bugün uğradı...

merhablar hayırlı bır gun ıdlıyorum hepımız ıcınnnn bol tekmelıı olsun hemdeeee oglumla namazımızı kılıp dısarı cıkacagız hava cok gusell burdaa sabah 6 da uayndım aklıma cıns cıns mevsım dısı myveler geldıı sulu suluuu marketen cok az da olsa almaya gıdeceızz uyy agzım sulandııı hehe optuk hepınızıııııııı

bu arada bebek susulerımızz nasıll sızce hangısıı??

Eki Görüntüle 643276 Eki Görüntüle 643281 ıkısıde cok tatalıı ark.. ablası yapıcakkk ıkısıde cok gusell aksam babamızda beyenesın hangısı olursa hehehe sızceeeeeeeeeeeeeeee

ikiside cok güzel cnm bence diyelim 2o tane yaptırcaksan 10 ondan 10 ondan olsun :KK31:

canım bendede bir hamile yastığı var bu yastıkların tek sorunu benim gibi sürekli sağa sola dönenler için problem yastığı diğer tarafa döndürücem diye gece sürekli uyanıyorsun bilgine

.

cnm bende o yuzden u şeklinde olanı almaya karar verdim iki taraftanda sarıyor :KK31:

kızlar bugun çok acayip bi ruh halindeyim... yaklaşık yarım saattir ağlıyorum... normalde hiç kolay ağlayan bi tip değilim ama dağıldım nedense... bebeğimi üzmek istemiyorum... sustuğum bikaç saniye içinde kızımla konuşuyorum onu üzmemek için ama kolay kolay da susamıyorum... sabahtan beri düşünmediğim şey kalmadı... çok doluyum şu an kocam gelsin onunla paylaşıp rahatlamak istiyorum... sanırım hamileliğin bu hassas dönemi bana bugün uğradı...
at at o kötü düşünceleri kafandan kız. gönder atmosfere, üzme bak bebeğini, relaaaxxx

ya birde bişay soracağım kızlar ton balığı zararlı olur mu acaba bazen canım çok istiyor benim mesela öğlenleri işe yerinde onu yemek daha kolayıma geliyor yada yemek yapmadığım günler evde salatasını yada makarnalısını yapmak balık ama sonuçta konserve tarzı ya hamilelerde konserveden uzak dursun diyolar sizce zararı olur mu ya ?

hamileyken en zararlı yiyeceklerden biri diye biliyorum bende ama dayanamayıp arada tadıyorum eşim çok yiyorda :KK19:

X