2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
1 sayfa önceye baktımda herkes rüya görmüş :))
bende görmeye başladım normalde cok rüya gören biri değilim..
bi akşam bebeğimi gördüm öyle huzurlu emziriyordum ki öyle rahat ve huzurlu görünüyorduu işte hemen doğsun istedim:)))
senki hep öyle durcakdaa:KK9:

bu akşamda papatya topluyordum ne hikmetseee :))))))

ama cok güzel cook ve kocamanlardıııı

Gunaydiiinnnnn
Kizlar dun kendime lcw den 4 tane tshirt aldim cok sirinler.hemde 7-10-17 tl ye.50 lira tuttu hepsi.lcw outlet hamile giyim oradan bakin bence.yeni modeller gelmiss.
bende dun gıtım ıste penye battanıyler fılan bızım burdakı awm outlet magası ı hepsııı cok tatlı seyler vardı battanıye lcw da 11 -99 duu hehe:KK8::KK8:

:KK34:

Yavrum ben bankada çalışırken cırcır takmışlardı bana :KK1::KK1::KK1::KK1:
Bağırsaklarıma da bakılmıştı küçükken ama bir sorun yok
doktorlar da şaşkın ama dönem dönem değişiyor bu durum
galiba çok su içmemden kaynaklı.Bir de lifli şeyler tüketiyorum
Tiroitler de çok çalışınca kilo da alamıyordum senelerdir
Şimdi kızçem sayesinde alacağız inşallah.Şu verdiğimiz 4 kiloyu
alsam yeter.Bir de kullandığımız ilaçların etkisi de herkeste farklı oluyor

bende aldığım demir ilacı ishal yapmıştı değiştirdim geçti sonra ama sendeki kronik ishal demekki :KK31: bağırsak rahatsızlığının hertürlüsü fena anacım :18:

ARKADASLAR SON 1 HAFTA!!!!!
Haftaya buzamanlar cinsiyetini ogrenmis olacaz eger gosterirse tabiki.
Once saglik sonrada farketmez diyorum ama bilmek istiyorum artik. O gun butun gun izin aldim, deli gibi alisveris yapcam.
Kac aydir gerdim kendimi resmen..!!!!! DAYANAMIYORUMMMMM.. sanki zaman gecmek bilmiyoo... Temmuz gelsin artik :KK70::KK70:

Ya bu tlf dan girince kimin kacinci haftada oldugu okunmuyo bunun bi caresi yokmu :KK43: cok yorum yapmiyorum genelde okuyorum ama kizlar bende hep burdayim benimde oglum olcek:) bizde 18+5 teyiz ama cok alisveris yapmadim erken daha diye ama gunler iletledikce gece iykularim duzendizlesti sizde nasil hamile yastigi aldinizmi ben dusunuyom ama hangisi iyi bilemiyorum

merhaba arkadaşlar bende dün ayrıntılı usg ye girdim bebek normaldi fakat plesenta internal osu kapatmış yani plesenta previa rapor edildi.24.haftadan sonra inş bebeğin eşi yukarı çıkar aynı şeyleri yaşayan oldu mu? çok canım sıkıldı şimdi evde uzanıyorum öyle

Ya bu tlf dan girince kimin kacinci haftada oldugu okunmuyo bunun bi caresi yokmu :KK43: cok yorum yapmiyorum genelde okuyorum ama kizlar bende hep burdayim benimde oglum olcek:) bizde 18+5 teyiz ama cok alisveris yapmadim erken daha diye ama gunler iletledikce gece iykularim duzendizlesti sizde nasil hamile yastigi aldinizmi ben dusunuyom ama hangisi iyi bilemiyorum
canım tlf. konusunda yardımcı olamıcam ama bu hamile yastıkları konusunda bende inceledim eğer şuandan daha fazla uykularım zorlaşırsa almayı düşünüyorum, sanki şu 7 şeklinde olanlar bana daha kullanışlı gibi geldi. henüz alışveriş bende yapmadım sadece araştırıyorum henüz :KK9:

merhaba arkadaşlar bende dün ayrıntılı usg ye girdim bebek normaldi fakat plesenta internal osu kapatmış yani plesenta previa rapor edildi.24.haftadan sonra inş bebeğin eşi yukarı çıkar aynı şeyleri yaşayan oldu mu? çok canım sıkıldı şimdi evde uzanıyorum öyle
canım hiç kendini üzme moralini yüksek tut genelde gebelik ilerleyip rahim büyüdükçe düzeliyo diye biliyorum. 2.trimesterde çok karşılaşılıyor. tek dikkat etmen gereken fazla kendini yormıcan yatıp dinlen bol bol. eğer kendini üzersen yazık minnakında üzülür bak olumlu düşün anneciği:KK16: bak bebeğinin herşeyi normalmiş güzel güzel büyüyo işte fındıkın :KK9:

mrb annişler herkese kucak dolusu sevgiler... ya bende troid hastasıyım ve magnezyumu kullandığımdan beri ishalim :)

önce hareketlerini hissetmiyoruz die endişeleniyordukk
şimdide bı kac saat tekmelemese dert oluo...
bu ANNELİK ne garip ne muhtesem şeyy ya RAB......

önce hareketlerini hissetmiyoruz die endişeleniyordukk
şimdide bı kac saat tekmelemese dert oluo...
bu ANNELİK ne garip ne muhtesem şeyy ya RAB......

Ben hiç hareketini hissetmiyorum.Kaldıki tekmelemek hissedicem.Acaba bende mi anormallik var :44:

Bebeğimin varlığını sadece ultrasonda görebiliyorum :KK43:

mrb annişler herkese kucak dolusu sevgiler... ya bende troid hastasıyım ve magnezyumu kullandığımdan beri ishalim :)

Merhaba,kullandığım vitamin ve demir hapı kabızlığa sebep oldu ve tüm bağırsaklarım çimento gibi hissediyorum.İnan ishal olmak kulağa daha hoş geliyor :)

Arkadaşlar,
Ben yine uzun zamandır girmiyorum. Böyle ara sıra girip gelişmeleri yazıyorum. Ben 15 Şubatta 20+2 deyken ayrıntılı ultrasona girdim ve bu sayede cinsiyetini öğrendim. Yoksa Kızımız hep kapatıyordu bacaklarını :) Ayrıntılı ultrasonda bebeğe besin gönderen damarım darmış. Sadece bu sorun çıktı bende.Ama ultrasonu yapan doktor pek bir şey olacağını sanmıyorum dedi. Bu sorun hakkında bilgisi olanlar var mı yani besin damarı dar olanlar???

Kızlar geçmişi okuyamadan önce dr.dan duyduklarımı paylaşayım önce bi heyecanla :KK1: dr. miniğimin gelişimi şuan normal sınırlarda dedi.
527gr ve 27cm olmuş :KK16: heryerine baktı kalbi organları kafası herşeyi normal dedi,
omfaloseli ise bebek büyüdükçe büyük gibi gözüküyo ama aslında o kadar büyük değil dedi, doğunca bağırsaklarının dışarda kalan kısmını askıya alıcaklar hemen ameliyat etmiyorlar bir müddet öyle beklenicek dedi durum o zaman neyi gösterir şimdi birşey söylemek zor dedi. bende belirsizlikler için artık şimdiden kendimi üzmemeye karar verdim sadece tek kafamı kurcalayan doğum normalde olabilir demesiydi o durumda normal doğum riskli olmazmı dedim prof. hocamız ne derse öyle yapıcaz siz dua edinde doğumun olduğu gün çocuk cerrahisinde yer olsun dedi yoksa başka hastaneye sevk edilir falan dedi biraz moralim bozuldu aslında. işin o kısmısı biraz sıkıntılı işte canlarım ama daha dört ay var nasılsa bişeyler ayarlarız demi? şimdiden tedirgin olup kendimi germiycem.
aslında alışıyorum artık galiba bu duruma.
veee bu defa hiç ağlamadım hep ekrana baktım :KK9: prensesimi gördüüükkk yaa, esniyodu bizede nanik yaptı teyzeleriii :KK60:

annesi bence doktorlar da endişelenecek pek birşey yok der gibi konuşmuşlar, yani bence içini ferah tut, diğer oda işine gelince de dua et bence kabul olur inşaallah allahın iznile çok kolay olacak herşey, bu arada maaşallah kuzucuğuna

Selam kızlar,
Ben de çarşamba günü ayrıntılı ultrasona giricem inşallah.
Nasıl gözükecek kızım çok merak ediyorum..

benim de pbe öğleden sonra çok heyecan yapıyorum nedense

ya kızlar bu arada bişi daha dicem çenem düştü sabahtan beri konuşamadım ya sizinle :KK60:

bu sabah 6da kalktığım içinmiii yoksa kızımızı gözetlediğimiz içinmi bilmiyorum, öğlenden beri tekme manyağı oldum diyebilirim :KK8: :KK8: :KK8:
ve göbişimi açıp bi müddet bakınca hareketini görebiliyorum artık dıştan, su dolu balonun içinden ittiriyomuşun gibi görünüyo dışardan:KK9: eşim dün akşam banyodan çığlıklarıma koştu :KK9: :KK9: ne durumda koştu onu demiyim artık :KK60:
rabbime şükürler olsun hepiniz benim gibi tepiklenin inşaaaaalllaaaahhhh :KK60: :KK60: :21: :21: :KK16: :KK16: :119: :119:

ya ben sadece br haftadır hissediyorum ve bırak görmeyi eşim elini tuttuğunda dahi hissedemiyor ama bizimki 360 grcık belki ondandır ya da benim göbekte çok yağ var ondan da olabilri :))9

Evet canm kelimeler yetmiyor orayı aanlatmaya o yüzden denemedim bbile..mükemmel bir yer?mutak
a gidin derim ben..

Bu hamileliğimde yuzemicem diye telaş yapmıştım ama 24 saat gece gunduz yüzdüm..neyseki telaşım gecti..sudan hic çıkmadım..minik koköpekbalıkları nemolar mmilyonlarca çeşit balıklara beraber yüzdüm..hatta tropik bı yer oldugu icin 35 derece sıcaklıkta dolu yagdi o sırada bile okyanus sularında yüzüyorduk..mutlaka gidin insallah mutlaka...

evet canim yaaa maldivlerden sonra burası pek iç açıcı degil..Allah'tan gelince güze
bı haber karşıladı bizi..esiministanbula tayini cikmisssssss...Temmuz'da İstanbul a Levent'e taşınıyoruz insallah...cooookkkk mmutluyum..memleketime kavuşuyorum doğumdan sonra..

benim kizce hakikaten uslu olacak taaaaa benimki kadar uslu olan varmı aranızda..hala hareket neyim hissetmeyen..ttelaş yapmali miyim

çok güzel ya öyle anlatmışsın ki gidip yüzmüş kadar oldum ki ben tırsarım öyle balıklarla falan bırak köpekbalığını ufacık kaya balıkları bile olmaz yani
bu arada hayırlı olsun tayininiz çok sevindim :)9

arkadaşlar merhaba
benim kafama takılan bi sorun var
hamileliğim biraz sorunlu geçtiği için iki defa 10 günlük rapor almak zorunda kaldım hastanede yatttım

acaba bu raporların bi sınırı varmı yada doğum iznini etkiliyomu
aranızda bilen varsa nolur bana söylesin

benim bildiğim yılda heyet kararı yoksa belirli bir gün alabiliyorsun, yani bir kerede en fazla 10 gün ve üst üste en fazla 40 gün alınabiliyor ama yıl içinde de benzer bir sayı limiti var mı pek emin değilim, hatta bu tek hekimse ve aile sağlığı merk ise sanırım en fazla 3 gün veriliyor bir kerede, ben de bölük pörçük biliyorum karıştırmayayım kafanı

Gunaydiiinnnnn
Kizlar dun kendime lcw den 4 tane tshirt aldim cok sirinler.hemde 7-10-17 tl ye.50 lira tuttu hepsi.lcw outlet hamile giyim oradan bakin bence.yeni modeller gelmiss.

canım güle güle giin ben de tunik gömleklerden arıyorum bulamıyorum bir türlü nerede stılır biliyor muunuz

çok çok merak ediyosan gidin ilk 3 ay bitene kadar ben 2 haftada bir çağırdı hep dr.um, şimdi ayda bir gidiyorum bir zararı olacağını düşünmüyorum ben.

sen rahat ol kuzuuumm, o şuan rahattır ordaaa, fırıl fırıl dönüyodur minnoşun daha :KK9: hayatında olabileceği en güvenli yerde bıcır bıcır yüzüyo :KK60: ama artık büyümeye başladığı için dar şeyler giymemek lazım tabi dediğin gibi :KK54:

yaw ben dün dr.a gittim ya haftaya 7marta randevu aldık şeker yüklemesi yapılıcak hiç yaptıran varmı acaba aramızda?

canım bana 24. haftada yükleyeceklermiş :))

Yerim ben o minik aslanı :KK31::KK31::KK31:
Kuzum ben fanatik beşiktaşlıyım öyle böyle değil
her sene kombine her sene maç offff yaaa.
Ama şimdi gidemiyorum havalar ısınsın İnönü Stadyumu da
yıkılmadan babamız götürecekmiş bizi çok ama çok mutlu olduk.
Maç izlemekte yasak bize faatik olmak,damarlarına kadar hissetmek çok
ama çok kötü bir duyguymuş çünkü kızçem de içeri de çok stres oluyor.
Babamıza gelince kendisi galatasaraylı ama hayatında maça ilk defa benimle
geldi BEŞİKTAŞIMIN maçına :KK52::KK52::KK52::KK52:öyle galatasarylı işte.Ama olsun o da fanatik olursa
olmaz çok zor olur.Ziraat kupası maçıydı herhalde daha yeni hamileyim maç izleyeyim dedim
tabiki yenildik ve ilk ağlamam o an oldu.Hem de nasıl ağlamak :KK9::KK9::KK9::KK9::KK14::KK14::KK14::KK14:
Babamız o gün bugündür yasağı koydu bize:KK1::KK1::KK1::KK1:Bir sağlıklı bir şekilde doğsun
anasının kızçesi olacak BŞİKTAŞLI olacak.Zaten hastane çıkışı beşiktaşlı aldım,feda zıbını aldım
Babamızın takımla alaksı olmayınca meydan bana kaldı....MİNİN KARTALİÇEM DURUM BENİMMMM:emir_bebek::nazar:

beşiktaşşkkkkkkk ben seneler önce yenilince kalbimin ağrımasından sonra pek izlemiyorum ama eşim gsli ve ben bebişimin bjkli olması için dua ediyorum :))))

Günaydın kızçelerimmm ve melekleri:KK4::KK4::KK4::KK4:
Biz bugün garip başladık :KK1::KK1::KK1::KK1:Şey yaptık biz
nasıl desek ki.Ben hamileliğim 2.ayından beri ishalim de...
Anladınız siz onu kızçemle çok utanıyoruz.Yataktan kalkana kadar
aman bre deryalar kanlıca deryalarrrr:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
Kendime gülmekten koptum iyice,ilk başta çok ama çok utandım:KK52::KK52::KK52:
Ah kızçem ahhh:KK4::KK4::KK4::KK4:
Neyse konuyu değiştireyeyim ben hemencik dualarınızı okudum
yavrularım ALLAH'ım kabul etsin:nazar::nazar::nazar:
Kızaran yanaklarımızla bugün sohbeti kısa keser,evden çıkmak
için 2 kızçenin hazırlanması zor olur ben hazırlanmaya gideyim
Arada bakarım size öptümmmmmm çokkkk:KK54::KK54::KK54::KK54:

oh canına değsin :))

ne demek ilk kez duyuyorum ama çok önemli ya da riskli bir şey olsa başka tedaviye geçerlerdi herhalde o yüzden biraz dikkat ederek üstesinden gelinebilir sanırım, üzme canını

Arkadaşlar,
Ben yine uzun zamandır girmiyorum. Böyle ara sıra girip gelişmeleri yazıyorum. Ben 15 Şubatta 20+2 deyken ayrıntılı ultrasona girdim ve bu sayede cinsiyetini öğrendim. Yoksa Kızımız hep kapatıyordu bacaklarını :) Ayrıntılı ultrasonda bebeğe besin gönderen damarım darmış. Sadece bu sorun çıktı bende.Ama ultrasonu yapan doktor pek bir şey olacağını sanmıyorum dedi. Bu sorun hakkında bilgisi olanlar var mı yani besin damarı dar olanlar???

canım ilk kez duydum

kızlar şeker yüklemesi yaptıran vaaarrmııı?

Canım henüz yaptırmadım ama geçen ay arkadaşım yaptırmıştı. yanında limon getir demiş doktor. aç gel demiş. aç karnına bir bardak bol şekerli su içmiş. ondan sonrada şekerini kontrol etmişlerdi sanırım. böyle biliyorum ben :))

TLYMRT duanı okudum canım allah kabul etsin,

paradokscugum bize de 24. haftada şeker yüklemesi yapacağız o zaman aç karnına ve rahat zamanda gelin işlerinizi ayarlayın 2 saat flan kalacaksınız burada dedi, doğum yapan arkadaşalr aç karnına şekerli su içirip kan alıp gönderdiler dyor ama biz daha önce endokrinolojide kilo sebebiyle ölçüm yaptırdığımızda önce şekerli su içirmeden kan aldılar sonra suyu içirip kan aldılar ve daha sonraki iki saat başı tekrar kan aldılar, eğer onun gibi yaparlarsa 2 saat sürmesini anlarım ama öyle değilse neden 2 saat dedi bizim dr onu bilmiyorum

Canım henüz yaptırmadım ama geçen ay arkadaşım yaptırmıştı. yanında limon getir demiş doktor. aç gel demiş. aç karnına bir bardak bol şekerli su içmiş. ondan sonrada şekerini kontrol etmişlerdi sanırım. böyle biliyorum ben :))
randevuyu eşim aldı, eline 'yanınızda getirecekleriniz' diye bişeler yazılı bir kağıt verip göndermişler yanlış bişey yapmıyım diye sordum. glikozu 1 gün önceden alın yazıyor kağıtta. heralde eczanaden alın demektir o ozaman. orda hastanede içiliyor yani. 2 limon, büyük bardak kaşık falanda yazmışlar.oraya kadar gidip bi terslikle karşılaşmıyım die size bi sorayım dedim :KK9:

Son düzenleme:
Ben hiç hareketini hissetmiyorum.Kaldıki tekmelemek hissedicem.Acaba bende mi anormallik var :44:

Bebeğimin varlığını sadece ultrasonda görebiliyorum :KK43:

Üzülme tatlım zaten önümüzdeki ay hepimiz hissetmeye başlamış olucaz tam anlamıyla. Zaten genelde gündüzleri uyuyorlar. ben gün içinde çok nadiren hissediyorum. akşam işten gelip karnımı doyurduktan sonra uzanıyorum o zaman çok hareketli oluyor genelde. :KK16:

Arkadaşlar,

Canım hiç duymadım öyle bişey :44: ama doktorun sorun olmaz demişse kendine sıkıntıya sokma bence. Bir dahaki kontrolde düzelmiş olur büyük ihtimalle :KK16:

Sende bendensin :KK1::KK1:
Bende hep kız isimleri düşünmüştüm. Erkekte düşünmüştüm ama onu seçmek zor diye kız isimlerine bakıyodum hep.
Neyseki kararımızı verdik biz :KK1: Ali Kaan olucak oğluşumuzz

ay canım ya beni hatırladınmı dr bana kız dedi sana sordum sonradan erkek denmişti sanada şimdi ,smi görünce heycanlandım bende oğlum olssaydı ali kaan koyucaktımmm :KK43:((( 20 haftalıkken gittim kız dedi dr um 6 martta detaylıya giricem umutla bekliyorum ama kız fikrinded alıştım

Canım annişleerrr

Veee nihayettt beklenen gün geldii.
Bugün sabah erkenden kalktık eşim kardeşim oğluşum ve ben :KK1: hazırlandık doktorumuza gittik.
Beklerken çok heyecanlandık. Çünkü bugün ayrıntılı kontrolüde olcak.
Nihayet girdik doktorun yanına.
Oğlum aşkım bitanem kıpır kıpırdı yine.
Erkenden uyandırdık diye çok kızmamış annesine :KK1::KK1:
doktorumuz herşeyini ölçtü oğlumuzun
347 gr 24 cm olmuş oğlumuuzz :KK16::KK16:
Bir ara parmağını emiyordu oğluşum acıkmış galiba annesi kahvaltı yapmamıştı çünkü :KK9:
tek tek parmaklarını saydık oğlumun.
çok şükür herşeyi normaldi. suyu da yeterliymiş.
Darısı bütüünn annişlerin başına.
Hepinize güzel bir gün diliyorum kızlar.
Ben bugün izinliyim oğluşumla evde keyif yapıcaz dışarı da çıkmıycaz bugün.
Kociş güzel bir kahvede yaptı deymeyin keyfimize :KK16::KK16:

ayy kızlar ben size anlatmışmıydım tv.de doğal vazelin yaptılar, hımm şeydi adı ender saraçın programında.

50gr kakao yağı (katı halde olacak), 50gr. doğal balmumu ile eritiyosunuz içinede karıştıra karıştıra 100gr hakiki zeytinyağı koyuyosunuz. sonra boş bi krem kabına döküyosunuz bi süre sonra ısısını kabedince donuyor ve krem gibi oluyor cildi nemlendirmek için topuklarda dirseklerde tüm vücudumuzda kullanabileceğimiz doğal bişey en azından. ben perş. günü aktardan alıcam inş. bulabilirsem karnıma ve bacaklarıma bunu sürcem. kremlere, losyonlara, bebeyağına hiç birine güvenim kalmadı artık.

X