2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
bılgılerımız sekrımm

suzan6638
ilk bebegımm
oğlum uz olucak ınsl..
tahmını dogum 06 temmuz
yasadıgımız yer kayseri

nddd tatlım , seninle ortak mide problemimiz vardı. Daha önce bahsi geçmişti ama sonrasını paylaşmaya fırsat olmadı. Doktorunla bu konuda görüşebildin mı? Eskiye nazaran bir düzelme varmi canım midende

nddd tatlım , seninle ortak mide problemimiz vardı. Daha önce bahsi geçmişti ama sonrasını paylaşmaya fırsat olmadı. Doktorunla bu konuda görüşebildin mı? Eskiye nazaran bir düzelme varmi canım midende

pink mide problemı bende de var
sürekli yanma
gavıscon surup ıcıyorum
yada renne dil altı
bıdahakı kontrolde soracağım dr a.

ya bendede 1 haftadır aşırı mide yanması oldu. açken tokken farketmiyor soda içiyorum oda bi süreliğine iyi geliyo sonra yine başlıyor. yanlız tuhaf bişi söliyim bu sabah uzun zamandır ilk defa yanlız kahvaltı yapacağım için çay yapmadım kendime, meyve suyu içeyim dedim ve bugün mide yanmam yok denecek kadar az. yarında denicem belki çay azdırıyodur yanmayı.

bılgılerımız sekrımm

suzan6638
ilk bebegımm
oğlum uz olucak ınsl..
tahmını dogum 06 temmuz
yasadıgımız yer kayseri

Mrb canım allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inş bizimde tahmini doğumumuz 6 Temmuz aynı benim Kızım olacak inş

kızlar yardım edin ya bugün felaket derecede belim ağrıyo sizde de oldu mu yada oluyor mu..?? sol tarafımda ayağıma iniyo bütün günde beni inletti resmen doktoruda aramadım. Neden olur bu ağrı..??:97:

çay yanma yapıyor malesef
salçalı yağlı yemekler
içinde soğanlı yiyecekler
hep dikkat etmek gerek
ama gaviscon likit suruptan sonra
rahatladım
dr uma telde sordum gonul rahatlıyla kullan dedı
Gebelik kategorisi A. Bu kategorideki ilaçlar gebelerde güvenle kullanılabilir.

kızlar yardım edin ya bugün felaket derecede belim ağrıyo sizde de oldu mu yada oluyor mu..?? sol tarafımda ayağıma iniyo bütün günde beni inletti resmen doktoruda aramadım. Neden olur bu ağrı..??:97:

BEL AĞRISI
Gebelerde bel ağrısı görülme sıklığı %40-60 arasındadır. Ancak gebelerin sadece % 15-20 kadarında günlük hayatı etkileyecek kadar şiddetli bel ağrısı vardır. Ağrıların büyük çoğunlu 5. ve 7. aylarda görülür. Gebelikte görülen bel ağrılarının kilo almayla çok ilgisi yoktur. Gebeliğin ilk üç ayında 700–1400 gr kadar kilo alma görülür. Bundan sonra her hafta ortalama 400 gr kadar bir ağırlık artışı olur. Gebeliğin son ayında ise vücut ağırlığı % 20 kadar artar, halbuki son iki ayda gebelerde görülen bel ağrısı şiddeti ve sıklığı azalır.

Gebelerde bel ağrısının sebepleri tam olarak belli değildir, ancak bazı faktörler suçlanır.

Bunlar; artmış bel çukurluğu (lomber lordoz), bel bağlarında gebelik hormanlarına bağlı gevşeklik, uterusun ağırlığı, ve bel fıtığına bağlı sinir baskılar vs sayılabilir. Beldeki çukurlaşma normalde ağrıya sebep olmayacak küçük fıtıkların bile sinirleri sıkıştırmasına ve ağrıya sebep olur. Karın kasları ile sırt kasları arasında normalde bir denge vardır. Gebelikte karın kasları uzayarak sırt kasları kısalır. Ve bu denge bozulur . Bu durum beldeki çukurluğun daha da artmasına sebep olur.

Gebelikte bel ağrısına sebep olan diğer önemli faktör, eklemleri bir arada tutan bağlardaki esneklik uzama ve dengesizlikler ve sakroiliak (leğen kemiği ile sağrı kemiği arasında eklem) eklem zorlanmalarıdır. Bağlarda zayıflamanın sebebi, bebeğin büyümesine vücudun uyum sağlamasını ve doğum esnasında doğum yolunun genişlemesini kolaylaştıran bir hormonun salgılanmasıdır. Bu hormon (relaksin) gebeliğin ilk üç ayında oldukça yüksek seviyededir. Bu hormonun etkisi ile bebekle pelvis uyumlu hale gelir. Bağ dokularını gevşetir. Sokroiliak eklemlerin ve simfizis pubisin esnemesini sağlar . Bu durumda bel ağrısı, simfizis pubis ağrısı, sakroiliak ağrı, kasık ağrıları, bacaklara vuran ağrılar görülebilir.

çok sağol canım.yani normal mi ağrılarım :26: haftaya kontrolüm var o zaman sormayı düşünüyorum tabi dayanabilirsem bi yandanda acaba üşüttüm mü diorum ama sanmıyorum..

güzel anneler benım mesai biter
yarın görüşmek üzere
iyi akşamlar

çok sağol canım.yani normal mi ağrılarım :26: haftaya kontrolüm var o zaman sormayı düşünüyorum tabi dayanabilirsem bi yandanda acaba üşüttüm mü diorum ama sanmıyorum..

çok normal bebeyım bebişleirmiz büyüyor ondan dolayı agırması
takma kafana
dr una sor tabıkı ama hepimizde var bu ağrılar

Şuan eskisine göre daha iyi gibiyim. Ama yediklerime çok çok çookk dikkat etmem gerekiyor. Dün mesela çok canım çekti biraz soğan yedim ama gece felaketti. zaten reflü var normalde de yememem lazım ama dayanamadım. yani dikkat edersem sorun yokta etmeyince uyutmuyor. Gece dayanamadım bir kaşık rennie şurup içtim. Hamilelikte bir zararı yok ama ben yinede çok tercih etmiyorum ilaç kullanmayı. Birde şimdi yeni bişey başladı. Acıkınca sanki günlerdir hiçbirşey yememişim gibi acıkıyorum sanki kıtlıktan çıkmışım. Benim oğlan çok obur olcak galiba

Çaydan olma ihtimali çookk yüksek. Ben kahvaltımı bir barkdak açık çayla bitiriyorum. Fazlasını zaten içim almıyor. Gün içinde de hiç çay içmiyorum. Bikaç bardak zararlı değil ama hiç içmemek daha hayırlı

Canım benimde olmuştu sanki felç inmiş gibi hissettim. takıldım kaldım. Çook korkunç bişeydi. Giydiğin ayakkabıya dikkat et hatta değiştir bence. Ben babet giyiyordum hem açık hemde düz olduğu için sanırım öyle oldum. Ayakların hiiç üşümemesi lazım. Ben ayakkabılarımı değiştirdikten 2 sonra azaldı ağrılarım. İnşallah sende atlatırsın canım

doğru diyosun hiç içmemek daha iyi, kendimi dinleyerek farkettim allahtan erkenden. ben çaya sonradan alışanlardanım zaten, kendimi tutarım bence ıhlamur var, kuşburnu var, meyvesuyu var demi eşimede sallama çay alayım bari, idare etcez naapalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…