2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
pink mide problemı bende de var
sürekli yanma
gavıscon surup ıcıyorum
yada renne dil altı
bıdahakı kontrolde soracağım dr a.

Benim doktorum da rennie-duo şurup bir de gaviscon çiğneme tableti verdi. Hamilelik reflüsü( mide yanması-ekşimesi) hamilelerin büyük bir yüzdesinde görülen bir durum. Ama 7-8. Aylarda ve bebek büyüdüğü için mideye baskı yapmasından dolayı olabiliyor. Bizde erken başladı. :KK5: Doğuma kadar bununla savaşmamız gerekecek. Öyle görünüyor:KK14:

çay yanma yapıyor malesef
salçalı yağlı yemekler
içinde soğanlı yiyecekler
hep dikkat etmek gerek
ama gaviscon likit suruptan sonra
rahatladım
dr uma telde sordum gonul rahatlıyla kullan dedı
Gebelik kategorisi A. Bu kategorideki ilaçlar gebelerde güvenle kullanılabilir.

Evet soğan , sarımsak , limon gibi yiyecekler reflüyü tetikliyor. Bu grup ilaçlar kana karişmadigi için bebeğe zarar vermiyor. Ben şimdiye kadar çok şurup içmek zorunda kaldım. Daha fazla içmeyim diyorum. O yüzden de biraz da yediklerimize dikkat etmemiz lazım. Patates ve muz mide yanmasına birebir. Çok iyi geliyor. :KK34:

ya bendede 1 haftadır aşırı mide yanması oldu. açken tokken farketmiyor soda içiyorum oda bi süreliğine iyi geliyo sonra yine başlıyor. yanlız tuhaf bişi söliyim bu sabah uzun zamandır ilk defa yanlız kahvaltı yapacağım için çay yapmadım kendime, meyve suyu içeyim dedim ve bugün mide yanmam yok denecek kadar az. yarında denicem belki çay azdırıyodur yanmayı.

Ben de diyorum ki , kimse midesinden şikayetçi değil . Hamilelik reflüsü pek bir kimsede yok diye düşünüyordum. graf , nddd , sen varsın. Başka kimsede varmi bilmiyorum ama işimiz zor. Allah yardımcımız olsun. Midem rahatsız diye ne yiyeceğimi şaşırdım neredeyse. Bebeğim yeterli besin alamayacak diye endişeleniyorum. Çünkü benim reflüm kronikleşti gibi :KK50:

selam kızlar bende temmuz annesi olucam inşallah.4lü test yaptırdık pazartesi önümüzdeki ayada ayrıntılı ultrason olucak.56 kilo ile hamile kaldım şimdi 60.6 kilo oldum sizler ne durumdasınız şişlik oluyormu bacaklarınızda?karın çatlakları oldumu hiç?hangi kremleri kullanıyorsunuz?ben pregnacare kullanıyorum şuan için çattlamadım ama daha erken zaten heralde.banyodaykende bebe yagı ile masaj yapıyorum karnıma.her gün iki bardak süt içiyorum ayrıca.arada türk kahveside içiyorum ( dayanamıyorum çünkü çok severim türk kahvesini):)her sabah açık limonlu çayda içiyorum.kan hapı ve elevit kullanıyorum hergün.Kan hapını sabah erken eşim işe giderken alıyorum sonra iki saat daha uyuyorum kahvaltıya kadar ki demirin etkisini yediklerim öldürmesin.birda yüzmeye başladım ewe yakın bi spor salonunda.doğum kolay olsun die.bebeğimide hissetmeye başladım artık pıt pıt vuruyor arada.12.haftada cinsiyetini öğrendik.bir kızım olucak hayırlısıyla.sizlerde durumla nasıl muhtemelen aynı şeyleri yaşıyoruzdur.Uzun yazdım biraz ama yanlış yaptığım bişeyler varsa söyleyin lütfen

Ben de diyorum ki , kimse midesinden şikayetçi değil . Hamilelik reflüsü pek bir kimsede yok diye düşünüyordum. graf , nddd , sen varsın. Başka kimsede varmi bilmiyorum ama işimiz zor. Allah yardımcımız olsun. Midem rahatsız diye ne yiyeceğimi şaşırdım neredeyse. Bebeğim yeterli besin alamayacak diye endişeleniyorum. Çünkü benim reflüm kronikleşti gibi :KK50:

amin canım. ama endişelenme bende mideme dokunmasının yanısıra biçok şeydende tiksindim, kırmızı et tavuk balık süt hepsinden. vitamin takviyesi alıyorum napıyım olduğu kadar beslenicez artık. önemli olan kendimizi iyi hissetmemiz. üzülme kuzum sen iyi hisset yeterki :KK1:

en güzel yiyebilicemiz yemek patates canım. Ben hem çok seviyorum hem şimdiye kadar hiç rahatsız etmedi.Birde yemeklerde yoğurdu eksik etmiyorum. Oda çok rahatlatıyor. 7.aydan sonra bu yanmalar daha çok artıcakmış. şimdiden böyleyse ilerde napıcaz bilmem. Benim arkadaşım 7.ayında her gece nerdeyse 1 litre süt içiyorum diyor. Onuda süt rahatlatıyormuş :44::44:

selam kızlar bende temmuz annesi olucam inşallah.4lü test yaptırdık pazartesi önümüzdeki ayada ayrıntılı ultrason olucak.56 kilo ile hamile kaldım şimdi 60.6 kilo oldum sizler ne durumdasınız şişlik oluyormu bacaklarınızda?karın çatlakları oldumu hiç?hangi kremleri kullanıyorsunuz?ben pregnacare kullanıyorum şuan için çattlamadım ama daha erken zaten heralde.banyodaykende bebe yagı ile masaj yapıyorum karnıma.her gün iki bardak süt içiyorum ayrıca.arada türk kahveside içiyorum ( dayanamıyorum çünkü çok severim türk kahvesini):)her sabah açık limonlu çayda içiyorum.kan hapı ve elevit kullanıyorum hergün.Kan hapını sabah erken eşim işe giderken alıyorum sonra iki saat daha uyuyorum kahvaltıya kadar ki demirin etkisini yediklerim öldürmesin.birda yüzmeye başladım ewe yakın bi spor salonunda.doğum kolay olsun die.bebeğimide hissetmeye başladım artık pıt pıt vuruyor arada.12.haftada cinsiyetini öğrendik.bir kızım olucak hayırlısıyla.sizlerde durumla nasıl muhtemelen aynı şeyleri yaşıyoruzdur.Uzun yazdım biraz ama yanlış yaptığım bişeyler varsa söyleyin lütfen

hayırlısıyla alırsın bebeğini inş. kucağına canım :KK9: aynen bende 62 kiloydum şimdi 66,5, allahtan boyum 1,73 ordan biraz kurtarıyorum:KK9: ayaklarım değilde ellerim şişti biraz oda kilodan heralde. sadece bebe yağı kullanıyorum ben. süttende kahvedende tiksindim, yoğurt yiyorum daha çok.elevit kan hapı ve omega-3 alıyorum, kan hapını süt ürünleriyle almaman çok iyi iki saat ara vermeliymiş öncesinde ve sonrasında. bende 12. haftada kızım olucağını öğrendim yanlış bişey yaptığını düşünmüyorum aynılarınıda ben yapıyomuşum bak :KK9: relaaaxxxx :KK8:

ben bursa nilüferde yaşıyorum aranızda bursadan var mı belki doktor tavsiyesi alırım bursalı varsa aranızda

ben bursa nilüferde yaşıyorum aranızda bursadan var mı belki doktor tavsiyesi alırım bursalı varsa aranızda

Canım bende Bursadayım :KK16:

Ben Medical de Ahmet Beye gidiyorum. İyi bir doktor. Bilmen gereken herşeyi söylüyor. Gereksiz ayrıntılarla yormuyor :KK1::KK1: Bi risk varsa eğer en ufacık bişey bile olsa söylüyor önleminin alınmasını sağlıyor. Özel muayeneside varmış ama ben medical e gidiyorum. Biraz yoğun bir doktor. Ama ben seviyorum kendisini :KK1:

amin canım. ama endişelenme bende mideme dokunmasının yanısıra biçok şeydende tiksindim, kırmızı et tavuk balık süt hepsinden. vitamin takviyesi alıyorum napıyım olduğu kadar beslenicez artık. önemli olan kendimizi iyi hissetmemiz. üzülme kuzum sen iyi hisset yeterki :KK1:

Canımsın. Teşekkür ederim. Evet aynen ben de et , balık , tavuk ve süt ürünlerinden tiksindim. Hamileliğimde ilk defa dün kırmızı et tüketebildim. Afedersin çıkarırım diye korkarak yedim. Çok şükür sorun olmadı. Süt ürünlerini de hamile kalmadan önce çok tüketmiştim. Allahtan Ca deposu sağlam. :KK34:
Tatlım sana önceki topikte de sormuştum ama arada kaynadı. Senin bebisindeki omfalosel tanısını doktor hangi haftalarda ve hangi tetkikle koymuştu? Amniyosentez yaptırmış miydin?

benim doktorum arada yerinde olmuyor sağlık sorunları yüzünden bende endişeleniyorum testlerin vakti geçer die ama bu durumun dışında tatlı bir bayan rahatlatıyor beni çok.hiç strese sokmuyor pozitif biri de işte olmadığı zamanlar:SSS

Canımsın. Teşekkür ederim. Evet aynen ben de et , balık , tavuk ve süt ürünlerinden tiksindim. Hamileliğimde ilk defa dün kırmızı et tüketebildim. Afedersin çıkarırım diye korkarak yedim. Çok şükür sorun olmadı. Süt ürünlerini de hamile kalmadan önce çok tüketmiştim. Allahtan Ca deposu sağlam. :KK34:
Tatlım sana önceki topikte de sormuştum ama arada kaynadı. Senin bebisindeki omfalosel tanısını doktor hangi haftalarda ve hangi tetkikle koymuştu? Amniyosentez yaptırmış miydin?

canım 12. haftada ikili test için medicanaya gittim orda ilk anladı perinatolog. zaten ikili testi bile yaptırmadan biz direk çapaya gittik ordan, çapada cvs yapıldı amniyosentez daha sonraki haftalarda olabiliyo. benim erken olduğu için bebeğin sıvısından değil eşinden örnek alıp öyle incelemeye gönderdik. 1 ayda çıktı sonuçlar, çok sancılı ve stresli bir dönemdi, allah hiçbir anneye yaşatmasın.

selam kızlar. son bir haftadır iştahım bi açıldı ki sormayın :KK43: tutamıyorum kendimi nolacak böyle bilemiyorum..

iştahında patlama yaşayan var mı benim gibi
:18:

canım 12. haftada ikili test için medicanaya gittim orda ilk anladı perinatolog. zaten ikili testi bile yaptırmadan biz direk çapaya gittik ordan, çapada cvs yapıldı amniyosentez daha sonraki haftalarda olabiliyo. benim erken olduğu için bebeğin sıvısından değil eşinden örnek alıp öyle incelemeye gönderdik. 1 ayda çıktı sonuçlar, çok sancılı ve stresli bir dönemdi, allah hiçbir anneye yaşatmasın.

Ümraniyedeki Medikana hastanesi mı?
Âmin canım Allah kimseye yaşatmasın. Gerçekten çok zor. Rabbim yardımcın olsun. Şimdiki durum ne? Ek olarak bir tedavi uygulanıyor mu? Çapa çok iyi bir araştırma hastanesi.

Amin canım :nazar:
İnşallah sende bu sıkıntılı zamanlarını atlatır minik meleğine kavuşursun vaktiyle. Benim kuzeniminde bebeğinde sorun vardı. Pek çok şey söylendi hamileliği boyunca sürekli test yapıldı. Doğumdan sonra bebeği ameliyat ediceklerini söylemişlerdi. Çok çok zordu gerçekten. Ama doğumdan sonra hiçbişey olmadı. Bebek gayet iyi durumdaydı müdahale bile edilmedi. Sadece kontrol etmişleridi. Şimdi bir buçuk yaşında meleğimiz :KK16::KK16:
İnşallah Rabbim sanada bu zor günlerin ardından bu mutluluğu tattırır. :nazar::nazar:

Canım benimde olmuştu sanki felç inmiş gibi hissettim. :KK53: takıldım kaldım. Çook korkunç bişeydi. Giydiğin ayakkabıya dikkat et hatta değiştir bence. Ben babet giyiyordum hem açık hemde düz olduğu için sanırım öyle oldum. Ayakların hiiç üşümemesi lazım. Ben ayakkabılarımı değiştirdikten 2 sonra azaldı ağrılarım. İnşallah sende atlatırsın canım :KK16::KK16:

aynen canım inme inmiş gibiyim. çalışmıyorum çoğunlukla evdeyim zaten basta düşük problemi olduğu için hala bile öyle çok ayakta kalmıyorum ki dışarı cıktığımdada spor ayakkabılar kullanıyorum zaten suanda. bnde anlamadım ne oldu bianda sabah kalktığımdan beri böyle..

güzel anneler ve melekleri nasılsınız? yeni topiğimiz hayırlı olsun bir kaç gündür bakamamıştım şimdi gördüm. bir haftadır canımız sıkkın kızlar geçen hafta 3lü tarama yaptırmaya gittik bir oğluşumuz olacağını öğrendik fakat benim tansiyorum çok yüksek çıkıyor ve her seferinde de giderek yükseliyor dr çok tehlikeli olduğunu söyledi. bir haftadır sebze ve meyve dışında bir şey yiyemiyorum. yarın kontrolümüz var dua edin bizim için olurmu hepinizi ve tatlı meleklerinizi öpüyorum...

Son düzenleme:
selam kızlar. son bir haftadır iştahım bi açıldı ki sormayın :KK43: tutamıyorum kendimi nolacak böyle bilemiyorum..

iştahında patlama yaşayan var mı benim gibi
:18:

Var canım bennn :KK9: Sanki hiiç doymuyorum :KK9::KK9:

Arkadaşlar alakasız olacak ama alışveriş yapmaa başlayan var mı aramızda? Ne aldınız?

Canım ben başladım. Bi tane 5li hastane çıkış seti aldım. Alt üst takım kıyafetler aldım. En çokta uzun kollu çıt çıtlı body ler aldım. Şimdide patikli patiksiz tek alt alıcam. :KK16::KK16:

aynen canım inme inmiş gibiyim. çalışmıyorum çoğunlukla evdeyim zaten basta düşük problemi olduğu için hala bile öyle çok ayakta kalmıyorum ki dışarı cıktığımdada spor ayakkabılar kullanıyorum zaten suanda. bnde anlamadım ne oldu bianda sabah kalktığımdan beri böyle..

Ben bütün gün ayakta olduğum içinde ayakkabı rahatsız etti beni heralde. Sen bi doktoruna söyle en iyisi :44:

Ümraniyedeki Medikana hastanesi mı?
Âmin canım Allah kimseye yaşatmasın. Gerçekten çok zor. Rabbim yardımcın olsun. Şimdiki durum ne? Ek olarak bir tedavi uygulanıyor mu? Çapa çok iyi bir araştırma hastanesi.

yok canım beylikdüzü medicana internatıonal. ben çapada cvs i yaptırdım ama ordan pek memnun kalmadık. bizi yeteri kadar aydınlatmadılar. o yüzden eşimin bi akrabası cerrahpaşada prof. o bizi perinatolojideki prof. cihat şen.e yönlendirdi. o ve onun öğrencileri şuan takip ediyor. ve son kontrolümde eskiden duyduklarıma nazaran daha iyi şeyler söyledi cihat bey. doğduktan sonra ufak bir operasyonla bile belkide herşeyi normale dönebilir dedi. zaten bağırsaklarının büyük kısmı içerde az bi kısmı dışardaymış. kesedede başka organ yokmuş şuanda. bütün organlarıda normal dedi. bi tedavi şuan için uygulanmıyor sadece hamileliğin takibi olucak usg ile. tek sorun gelişim geriliği olması ileriki dönemlerde, ama onun içinde şuan rabbime dua etmekten başka yapacağım hiçbirşey yok. allah hepimizin yardımcısı olsun canım.

X