2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
ben oğluma hamileyken kahveyi bilinçsizz bi şekilde tükettim çünkü zararlı olduğnu bilmiodum burda öğrendim ve 6yıldır sebebini bilmediğim ama mrk ettiğim konu aydınlanmış oldu ,demekki bu yüzden erken doğum yapmışım işte kahvenin zararı oğlum ilk 40 gün kapkaraydı 40ından sonra bembeyaz oldu hala beyaz :) komşumda hamileyken zeytini çok tüketmiş kızını görseniz zeytin gibi hem kara hemde gözleri zeytin gibi :KK70: alakalı olablr mi olabilir :KK28:

canım kahveyle erken doğumun bı alakası oldugunusnamıyorum yau :)

ayrıcanabebekelrın pek çoğu doğunca kara olur kırkı cıkınca akça pakça olurlar genelde

beyaz tenlı bebekelr doğunca kara olurlar esmer bebekler daha jnormal bı ten rengınde doğuyoalr buna cok şahit oldum :)

canım kahveyle erken doğumun bı alakası oldugunusnamıyorum yau :)

ayrıcanabebekelrın pek çoğu doğunca kara olur kırkı cıkınca akça pakça olurlar genelde

beyaz tenlı bebekelr doğunca kara olurlar esmer bebekler daha jnormal bı ten rengınde doğuyoalr buna cok şahit oldum :)

gülüm alakalı deilse o zaman nie kahve yasak??yani zararı neye?bende yeni doğan çok gördüm ama kara doğan görmedim genelde kırmızı olur bebekler

kızlar selam
nasılsınız ??

çay ve kahvenin dozu kaçırmadıktan sonra zararı yok

doktor bana eğer içeceksen sütlü kahveyi tercih et dedi . ben hergün olmasada en az hafta 1 içiyorum kahve

hoşgeldın canım hayırlı olsunnn

canım bazı bebekelr yavas gelısırler kı bu cok ama cok normal bi durum

bazende doktorlar yeetınce tecrubelı olmayabılır veya ultrason maıneleri pekde yenı olmayabılır

bence senın bebegının eli kolu olusmustur 9+ larda değil mısın ???? olusmmaıssa bile kı hadı dıyelımmkı 4-5 gun gerıden gelıo

ki bu da cok normal olusuyodur yanı cunku 8+ larda olusmussa dahı gorulemezz canım bence herrsey yoludna skaın ol

ben doktorum harıcı hıcbı dr a gıtmıyoprum yoksa kafa karıstırıcı konusuyoalrr[/QUOTE

evet doktor zaten boş boş otruyo 2 kere gtiim sıkıntıdan patlıcak nerdeyse yaşlı bi kadın doktrdu benide hiç aydınlatmadı doğrusu yani oda olabilir
valla canım ben 10. haftam bitti 11 haftamın içindeyim benim hesaplarıma göre doğru gidiyruz.
ya cuma bi gelse de gidiyim ben dokotruma ayrıntılı
canım ya sağol allah razı olsun senden.

evet doktor zaten boş boş otruyo 2 kere gtiim sıkıntıdan patlıcak nerdeyse yaşlı bi kadın doktrdu benide hiç aydınlatmadı doğrusu yani oda olabilir
valla canım ben 10. haftam bitti 11 haftamın içindeyim benim hesaplarıma göre doğru gidiyruz.

oo canım 10. haftayı bıtırmıssınız bence bebıs el sallamaya baslamıstırr :) kendı guvendıgın doktoruna gıt baksın da için

rahatlasın tatlım el kol ne kı şeysi bilem olusmaya baslamıstır da daha gozukmuyodur ultrasonda :KK1:

rica ederım canım cumlemızdenn

gülüm alakalı deilse o zaman nie kahve yasak??yani zararı neye?bende yeni doğan çok gördüm ama kara doğan görmedim genelde kırmızı olur bebekler

canım kahve fazla kafeın barındırdıgından zararlı plasenta annenın yedıkelrınden gececek pek çok zararlı madeeyı süzer ve bebege gecmesını engeller

fakat sigara alkol kola kahve gibi bunalrda bulunan maddeleri süzemeyebılır....

zaten kafeının fazlaıs zarar.....kahve kola çay kesınkes yasak dğeil sadece fazlası zarar gunde hepsindne bırer bardak ıc sakıncası yok

ama gunde uc fından kahve ıcıosan onda bi sorun var ayrıca sunu belırtmek ısteırm kı ılerleyen gebelık dönemlerinde

hergun su ıc hıc böle şelere bulasma doğal ve düzgün beslenemene ragmen bile birsürü ödem , gecıcı pıhtılaşma problemelri tansıyon

gibi ufak tefek gelıp gecıcı sorunalr yasayabılırsın cunku büyyen bebegın damarlara baskı yapması soncuu dolaşım sistemı kesıntıye ugrar

üstüne bırde bu bırazcık uzak durman sadece kısman gereken seyelrde bolca tuektırsen kı he bunalrın ıcınde tuz da var (tamamen kesmekte doğru değil ama ölçülü olmalı)

ve bu baskı sıkıntı verırı kahve içersen tansıyonunu barız bı sekılde etkıledıgını gorurusun ayrıca zaten gebelıkte cok gazı olur ınsanın kola gazoz gibi şeylerin

fazlasına kaçarsan olması gerekenden fazla gazının oldugunu görürüsün....gebelıkte bebek önemlıdır ama anne de önemlıdır

bebek napar eder kendını kurtarır....ama asıl amaç bebek iyiken annenınde iyi kalmasını sağlama olayı :)

gunaydin....
benim de hic halim yok. evin temizlenmesi gerek :KK50: gece cok kotuydu.bi uyandim 3.5 saat uyuyamadim

Arkadaşım hiççç içini daraltma yaklaşık 2 hafta kadar önce devlet hastanesine gittim ultrasyonla bakan doktor bebeğin kalp atışlarının olmadığını söyledi başka bir dr.geldi oda göremedi Acilll ileri düzey ultrasyonda bakılman gerekiyor dediler dr. acill yazıp göndermesine rağmen 4 saat beklettiler nihayat sıra geldiğinde kalp atışlarını duydum tabi vajinal bakınca anca görebildi bu seferde daha ileri ultrasyonda bakılsın dediler sinirlendim bende çıktım ordan zaten 4 saat boyunca kendimi kasmışım bi okadar daha bekleyemezdim zaten sekreterlede kapıştım sinirlri,m boşandı çok fena oldum sonra aynı gün işinin ehli bir dr.muaynehanesine gittim üstten baktı hatta bizede gösterdi bebeğim resmen el sallıyordu kalp atışlarıda yerindeydi ve beni o kadar rahatlattıkki o günden beride iyi gidiyor çok şükür..Biraz uzun oldu ama önemli olan ultrasyonda gözlem yapan kişinin işinin ehli olması o günden beride devlete gitmiyorum bütün hevesim kaçtı gönlünü ferah tut

gunaydin....
benim de hic halim yok. evin temizlenmesi gerek :KK50: gece cok kotuydu.bi uyandim 3.5 saat uyuyamadim

Günaydın fikirdelisi seninle aynı gündeyiz umarım güzel gidiyordur hamileliğin bende senin gibi bir uyanınca birdaha uyuyamıyorum akşam da erkenden uyuyup kalıyorum bebişler iyi olsunda geçer bunlar

gunaydin....

vala cnm yattıkca yatasım gelıyo gece bende cok uynıyorum tuvalete gıtmekten ozellıkle cok su ıcıyrum ondan dolayı.bende temmuz10 dr gıtcm gun gecmek bılmıyo

kızlaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrr
bana bişeyler oldu ya inanamıyorum

göbeğimin etraffı, karın bölgem neredeyse tamamı tüylenmiş
ve bugün eşim farketti, güldü. Sanki bir haftada bu hale geldi, çünkü yeni farkettim

önceden yoktu sadece göbek deliğimin etrafında vardı onları da sirle alıyordum
şşimdi ise ön tarafım tamamen koyu ve biraz daha uzun tüylerle kaplı
güneş vurunca belli oluyor

ben çok kötüyüm ya biri bana bişey desin, neden böyle oldu
Allahhıııımmm çok kötüyümmm Allahhıııımmm ben kıllı biri değilimdir ya :KK14::KK14:

ve bugün eşim farketti, güldü. Sanki bir haftada bu hale geldi, çünkü yeni farkettim

Allahhıııımmm çok kötüyümmm Allahhıııımmm ben kıllı biri değilimdir ya :KK14::KK14:
aynisi banada oldu caNIM ama merak etme bu konuda doktorumla konustum gecici horman degisikligi gecirdigimiz icin öle oluyormus doktorumun dedigine göre dogumdan sonra vucudumdaki degisikler yine eski haline gelecekmis:)

ya benim doğru düzgün bıyığım bile çıkmaz ya:KK14::KK14:
eşim de çok kıllıdır, kendi göbeğini gösteriyo "bak bende daha çok var üzülme, insan alışıyo" diyo dalga geçiyo benimle:KK14::KK14:

aynisi banada oldu caNIM ama merak etme bu konuda doktorumla konustum gecici horman degisikligi gecirdigimiz icin öle oluyormus doktorumun dedigine göre dogumdan sonra vucudumdaki degisikler yine eski haline gelecekmis:)

ben de hemen doktorumu aradım ulaşamadım
canım söylemeye utanıyorum ama resmen siyah ve uzun çıkmış yani dökülür mü bunlar
daha doğuma 6 ay var o zamana kadar goril gibi mi olcam ben:KK14:
ya sakallarım falan da çıkarsa

doktorumu arıyorum ulaşamıyorum sabahtan beri

aynısı bende de var göbek deliğimin etrafındakiler daha koyu diğerleri daha kumral kötü bir görüntü ama neyseki geçici. Bebişlerimiz için herşeye katlanmak zorundayız canım yeterki onlar sağlıklı olsunlar.

ben de hemen doktorumu aradım ulaşamadım
canım söylemeye utanıyorum ama resmen siyah ve uzun çıkmış yani dökülür mü bunlar
daha doğuma 6 ay var o zamana kadar goril gibi mi olcam ben:KK14:
ya sakallarım falan da çıkarsa

doktorumu arıyorum ulaşamıyorum sabahtan beri
o kadar cok pániklenme canim kendini uzme dogumdan sonra hepsi gececegini söledi doktorum bana aynisini sana soktorunda sölücektir gecici bir durum buna dua edelim demi tatlim:)

aynısı bende de var göbek deliğimin etrafındakiler daha koyu diğerleri daha kumral kötü bir görüntü ama neyseki geçici. Bebişlerimiz için herşeye katlanmak zorundayız canım yeterki onlar sağlıklı olsunlar.

aynen canim sana katiliyorum:)

X