2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
kan uyuşmazlığını konuşmussunz
geçmişi okudumda ...bende de var benim kanım AB(-) eşimin AB(+)
ilk kızım oldu öncesinde düşük yada kürtaj olmadığım için hiç bi risk yada tehlike olmadan normal bi şekilde hamileliğim geçti sezeryanla doğdum.şimdi 6 yaşında..doğumdan hemen sonra iğne yapıldı..
bisene sonra kazara bi hamilelik geçirdim o da kurtajla alındı 5 haftalıktı..alan dr özellikle dedim kan uyuşmazlığını
bişey olmaz dedi ilk bebkte iğne olmuşsan gerek yok dedi..o kürtajdan sonra iğne yapmadı
bu hamileliğimdede bebk hiç büyümedi kese küçük dediler sorunla başladım ve geçen hafta ölmüş karnımda alındı kurtajla
dedim kan uyuşmazlığı var diye hemen iğne yaptılar..dr anlatınca ikinci bebeği çok kızdı her doğumda her düşükte muhakkak iğne yapılmalı dedi
bu yüzden bebeğimi kaybettim aman diyorum kanınız (-) ise mutlaka iğne olun bikere oldum demeyin diyen dr dinlemeyin

mavi masal çok üzüldüm ölen bebeğin için. doktorların ihmali olunca çok sinirleniyorum. bizi uyardığın için de çook teşekkür ederiz. ben de iğneyi sadece ilk çocuktan sonra biliyordum. öyle her çocukta yinelenmesi gerektiğini bilmiyordum. eğer senin bebişin ölümü doğrudan bu iğne yapılmadığı için, kan uyuşmazlığından kaynaklandıysa da çok fena tabi. o dönem üzülmüşsündür çok.:2: neyse inşallah Allah sana çok sağlıklı, güzel bebişler verir, ilk çocuğuna ömür boyu sağlık verir.

merhaba anneler ve kuzuları dün doktora gittim ve minik bebeğimi gördüm o kadar komikti ki kocamaaaan bi karnı minicik elleri minicik ayakları var yerinde duramıyo kıpır kıpır gercekten hamile oldugumu anladım.İnşallah isteyen herkese yaşatır Allah bu duyguları.Gelişimimizde haftasıyla uyumlu gelecek haftaya da ikili testimiz var. Bebiş iyi kısacası ama annesinin kulağı uğulduyo, midesi yanıyo Neyse onlar iyi olsun da idare edicez artık.

sağol cnm
dediğim gibi aman dikkatli ol düşük olasada kurtaj olsada bebek küçüktü deme iğneni ol cnm.
ilk bebek önemli değil ama sonrası çok riskli iğne ol aman aman
yarın kontrol için dr gidecem patoloji sonuçu yarın çıkacak ama dediğim gibi ikinci bebekte iğne olmadım diye bunu kaybettim.
çok istiyodum doğmasını büyük bi yıkım oldu benim için ALLAH sizleri korusun bebişlerinize sağlık versin

Demetciğim ben çok rahat içiyorum valla kefiri aksine ilk haftalar süt içmeye çalışıyordum normalde de sevmem sütü ama zorlayarak hergün 2 bardak içiyordum ama tiksimdim sütten kefir öyle deil ki koyu ayran gibi hafif ekşimsi hem kendim mayalıyorum evde.Dışardan almadım belki o farklıdır.Pekmeze gelince yine çok yemezdim önceden ama hamilelikten dolayı onuda ya su ile şerbet yapıp içiyorum yada yogurtla yiyorum.Bazen zorlanıyorum yiyemezsem kuru üzüm yiyorum enazından pekmez yiyemezseniz bile üzüm yemeye çalışın pekmezde üzümden yapılıo sonuçta oda kan yapar...Bundan dolayıdır ki geçen Sağlık Ocağında kanını ölçücez dedi kan aldı hemşire makineye soktu sonuç çok iyi dedi gebelikte kan takviyesine ihticaç olabiliyor ama seninki çok iyi yeterli dedi..

Rabbim gönlüne göre versin inşallah en kısa zamanda. Kolay, güzel bir hamilelik geçirirsin umarım en kısa zamanda...

ohhhh be sonunda tatile girdim.darısı bekleyenlerin başına bulantım var ama hiç kusmadım bugünü sevdim yaaaa :)))

canımmmkefiri nası mayalıyosun hemen anlat hemmeenn bende yapayım yaa alınışla evde yapılmıs farklı

olur tabıı ben hcı cımedım hayatımda keefir biliomsuun ama çok acaip faydalı bişimiş

ayranıda sütüde yogrduda severım tam bi kalsiyum aşığıyım bi kefirim eksık senın anlıcan

bir de ayy ben de pekmezi yogurtla yemeye bayılırım kız herkes yemez öle yöre yöre diye bılıom sen nerelıydın kı

bizim köylerde üzüm dut pancar elma armut pekmezi yapılrı envaai çeşitt yani :) annem şimdi köye gidicek

organık organık odun atesınde pişirilme öle marketten alam filan diil nası faydalı nası güzel ımh ımh ımhhh :)

ben cok üşürüm ısınamam hıcc kısın sabah bı kasık yerım evden cıkmadan ohh sıcacık akşama kadarr :)

heeyy kızlar nerdesınız yaaaa

son 4 saat mesai bitimine ha gayret

ay evet yaa ben de bugun daha erken cıkcıam doktoruma gidicem kontrolumuz var bakalım

bebiş ne alemde büyümüşmü büyümemısmı :) ınsallah hersey yolundadır :) pazartesıde delettekı doktorumda

kontrolum varr ınsallahh :)

Son düzenleme:
ohhhh be sonunda tatile girdim.darısı bekleyenlerin başına bulantım var ama hiç kusmadım bugünü sevdim yaaaa :)))

Valla ohh sultancım.Evet girdik tatile.Artık kendimize ve bebişlerimize zaman ayırmanın zamanı.Darısı tatil isteyen diğer annelerin başına.

selam
ben sabah doktordaydım
kuzular çok şükür gayet iiler
biri 1,64 cm birisi 1,66 cm
bugün 8+0 oldum
ultrasonda biri 8+1 biri 8+2 gözüküyor
doktora ilk gittiğim için hikayemi dinledi
eski tetkiklerimi istedi tüp bebekle ilgili
gayet başarılı bir ikiz gebelik olmuş herşey yolunda dedi
dedimki doktora sizce ben normal doğurabilirmiyim
çünkü bunu çok merak ediyordum
tepkisi çok önemliydi
hemen yok olmaz sezeryan deseydi benim için çok negatif olacaktı
ama pozisyonları uygun olursa tabiki doğurabilirsin yaşın daha genç dedi
böyle demesi çok hoşuma gitti açıkçası
bir risk olurmu dedim
hayır birşey olmaz dedi
bi sürü test verdi bana
toksoplazma ,rubella ,cmv ,idrar ,tam kan sayımı vs bi sürü test
testler 185 tl tutuyrdu ben de orda yaptırmadım
işyerimin karşısında devlet hastanesi var orda yaptırdım çoğunu
baştaki 3 ü ise orda yapılmıyormuş gittim tıp merkezinde 50 tlye de onları yaptırdım
sonuçlar çıkınca haftaya inş.kontrol randevusunu gideceğim
sabahtan beri bu peşteyim o yüzden gelemedim
RABBİME binlerce kez şükürler olsun

darısı başına inş.

maşallah bebıslere canım ınsallah sende ıstedıgın gibi doğurabılrıısn ben daha once nromal doğuırdum 7 aylık

kalbi duran kızımınormal doğum çok ama çok rahatt eger kendını hazırlarsan gebelık boyu daha kolay olur

benım de rıskelrım var ama dr eğer değerleirnde sorun olmazsa bebekde poziyon olursa normal doğurursun tabıı en güzeli

dedi ben de bı kaç dr a sordum :) canım ben hepsını delvette yaptırdım yaptılar ama üni araş hastaneıs ıdı yanı

merhabalar,

ben de inşallah ocak annesi olacağım.11 haftalık hamileyim.uzun zamandır takipteyim ama yazmak bu güne kısmetmiş.

doktorun fikri sonradan değişirimi bilmiyorum ama normal doğurmayı çok istiyorum
çok zor oluyor normal doğum ama olsun bir anda olup bitiyor sonrası güllük gülistanlık
sanırım ikizleri normal doğurursam nadir insanlardan biri olacağım
RABBİM hayırlısını versin inş.
ben çalıştığım için işyerime yakın yerleri tercih ediyorum
karşımdaki devlet hastanesinde hepsi yapılır sandım ama yapılmıyormuş
öyle olunca bi kısmını da yakındaki tıp merkezinde yaptırdım
inş.RABBİM sağlıkla doğurmamı nasip eder

yok canım var ama eskısıne oranla az tabıı :)

hatta seyı de bılıyorum kadın bı ıkı kez dr gitmıs gebelık boyu tek bebek sanıoalrmıss

4. çocugu olcagı ıcınde alısıkmıs artık doğuam bi gidio bebek gelıo bakıoalr bı bebek daha gelıo

yanı hıc bılmıyomus ıkı bebek olduugnu 4. bebegımı doğuruyorum derken 4 ve 5. yi doğrumsu eheueheu

ölede oluyo bı arkadsımında ikiz bebek oldugu ancak 15. haftada anlkaşılmsıtı doktoru şok olmsu nası gormedık bu zamana

kadar dıe :)

merhabalar,

ben de inşallah ocak annesi olacağım.11 haftalık hamileyim.uzun zamandır takipteyim ama yazmak bu güne kısmetmiş.

merhaba cnaım hoşgeldın hayırlı olsun :)

Son düzenleme:
kan ve idrar çıkmış hepsi temiz çok şükür
sadece geriye toksoplazma ,rubella ve cmv ler kaldı
onlar da pazartesi çıkar inş.

merhaba cnaım hoşgeldın hayırlı olsun :)[/QUOTE]

merhaba ay_she,hoşbuldum.

seninle hemen hemen aynı günlerdeyiz :)

bulantıların devam ediyor mu hala?benim bu hafta çok fena.

ilk bebek çıktıktan sonra ikincisi rahat gelir diyorlar ama bilemiyorum
ay o da neymiş öyle
eski zamnlarda doktor yokkendir kesin
arkadaşınınki de ilginçmiş doğrusu o zamana kadar belli olmazmı hiç

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…