2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
ben varım ben :) geçmişi okudumda çatlaklar , sezaryanlar, kan uyuşmazlığı tam benim ilgi alanımdan bahsetmişiniz kaçırdımmı ne ya :)
çatlaklar aldı başını gidiyo arkadaşlar napıcam bi krem öneren varmı bana cildim çok kuru...
sezeryan olayı yasaklandımı kesin ya of ya ben nası normal doğum yapıcam :KK43:
birde bizde de kan uyuşmazlı var kan uyuşmazlğı olan insanlarda düşük tehlikesi oluyomuş kan grubumuz uyuşmuyo die ne minübüse rahat binebiliyorum ne denize girebiliyorum 3 ayrı doktora göründüm gerçi hiç biri düşük tehliken var demedi bana ama korkuyorum işte
kan uyuşmazlığı olupta düşük riski olan varrmı annişler

canım dayı oğlunda var kan uyuşmazlığı bizde de kan lar farklı ama benim artı kocişin eksi olunca sorun olmuyomuş düşük olayını hiç duymadım ama ilk bebek olması önemli eğer ilk bebeğinse sorun olmuyor ama bebek doğunca bir iğne yapıyorlar ki bidahaki bebeğinde sorun olmasın ama tek tehlikeli yanı önceden düşük veya kürtaj olduysan bunu doktoruna belirtmen lazım sanırım ozaman da bu iğneyi yapıyorlar ilk bebek o sayılıyor
ve olurda iğne olmadıysan yada çok küçük düşürüp anlamadıysan bebeğin doğunca anlaşılıyor ve kanı değiştiriliyor diye biliyorum ama bu birkeremi yoksa bikaç kezmi yapılıyor onu tam hatırlayamıyorum zaten doktorun dosayana bu kan uyuşmazlığını başa belirtmiştir akraba evlilikleri sara ve yaş büyüklüğünü her dosyayı açtığında görebilecekleri şekilde belirtiyorlar

canım bak bizim kan uyuşmamız varken bile düştü yada kürtaj olduk korkma sen o geleckse dünyaya ne yapsan gelir üzme kendini anniş :KK49::KK49::KK49:

annişler biz dün antibiyotiğimizi kullanmaya başladık
bugün tsh değerimiz yüksek diye tahlile gittik t3 ve t4 düzgün diye tsh hamilelikte yükselebilir dedi doctor ve eben 4 5 ay once zaten guatr için çıkmıştım ve temizdi ult görüntülerimiz doktorda 4 hafta sonraya kan testi Verdi yine de takip ederiz dedi şimdi ilacımız bitince pzt veya salı tekrar idrar tahlili vericez buda önlem amacıylaydı ve 16sına kadar bebişi göremicez ama artık babası bende görmek istiyorum hem bakalım napıyo diyor yarın bi özele gidip bakalım bakalım bizim bebiş rahatmı oynaşıyomu ay inşallah hayırlı haberler alırız hep rabbim hepimizin meleklerini korusun inşallah :KK16:

2 li testimizi yaptırdık doktorumuz %70 erkek dedi :)) fakat haftaya gel kesinleştirelim dedi henuz çok küçük yanılma olmasın die ve hemde 2 li tetst sonuçların çıkar onlara bakarız dedi sağlıkla dünyaya gelirler inşş...:))

Hayırlı olsun canım gunümüz aynı bende haftaya cuma
Cinsiyetine baktiricam çok heyecanlıyım ins kendini gösterir bebis
önce sağlıklı olmasını hayırlı olmasını sonrada bir oğlus olmasını diliyorum
Çünkü bir prenses var evde:)

Biz kayınvalidelere geldik kızımda organik yasıyoruz bu aralar
Dün domates salatalık tarlasına gittik salatalıklar olmuş bir sürü salatalığımız olmuş
Kızımın favori meyvesi Dalı'ndan kiraz toplamakta ayrı güzel tabi ben yerden eğilmiş dallardan
Alıyorum doğal tereyag ve cokelek yapımınızda gormuş oldum ben koy hayatını seviyorum baya
Kore'ye donesin hiç yok :KK43: bide kocisi özlemek olmasa

gunaydınlar kızlar suanda arkadasımı doguma goturuyoruz heyecan dorukta 11 bucuka sezeryan

herkese günaydın biraz canım sıkkın uyandım bugün aslında çok mutlu olmam gerekiyor çünkü dün kontrole gittim ve bebek çok iyiydi hatta bugün 9+1 olmuşuz yavaş yavaş satı yakalıyoruz inşallah ama benim kafama tkıldı ben şimdi 2 ayrı doktora gidiyorum kontrole ve her biri 15 gün sonra tekrar çağırıyor dolayısıyla ben her hafta doktora gidip ultrasona girmiş oluyorum ama daha önce 3 kayıp yaşayınca ödüm kopuyor ne yapıyım sanki her kontrole gittiğimde bebeğin kalbi durmuş olacak gibi hissediyorum Allah korusun Rabbime emanet inşallah bebeğim bundan sonra karar verdim bebeğimin sağlığı için 15 günden önce ultrasona girmiyecem bir daha çatlasam bile ama acaba şimdiye kadar çokmu zarar verdim bebeğime doktorlarıma soramıyorum çünkü 2 side yanlız ona gittiğimi biliyor dolayısıyla 15 günde bir ultrasona girdiğimi düşünüyorlar off kime sorsam çok girmişsin diyor canım çok sıkılıyor :KK43:

annişler biz dün antibiyotiğimizi kullanmaya başladık
bugün tsh değerimiz yüksek diye tahlile gittik t3 ve t4 düzgün diye tsh hamilelikte yükselebilir dedi doctor ve eben 4 5 ay once zaten guatr için çıkmıştım ve temizdi ult görüntülerimiz doktorda 4 hafta sonraya kan testi Verdi yine de takip ederiz dedi şimdi ilacımız bitince pzt veya salı tekrar idrar tahlili vericez buda önlem amacıylaydı ve 16sına kadar bebişi göremicez ama artık babası bende görmek istiyorum hem bakalım napıyo diyor yarın bi özele gidip bakalım bakalım bizim bebiş rahatmı oynaşıyomu ay inşallah hayırlı haberler alırız hep rabbim hepimizin meleklerini korusun inşallah :KK16:

canım bende gebeliğin en başında bi kaç değişik yere tahlil vermiştim birinde çok az yüksek çıkmıştı.ben hem kadın doğumcuya hemde romatolojiye takip oluorum bu arada.romotoloji dru korkutmuştu beni hemen ilaç başla bebeğin zekasında sorun olur vs. vs.
daha sonra kadın doğumcuya danıştım testi tekrarladık hepsi normal.ilaç kullanmana gerek yok ayda 1 takip ederiz dedi.zaten deediğin gibi hamileliktede yükseliyomuş.geçen hafta yaptırdığımda daha da düşmüştü.bi sorun yoktu yani.diğer doktorumu dinleseyddim ilaç kullancaktım boşu boşuna.zaten ilaç içiyorum lupus hastasıyım.neyse seninde bebeişin iyidir inşallah mucize bebek :)önce üzdü annesini sonra sevindirdi.:nazar:

herkese günaydın biraz canım sıkkın uyandım bugün aslında çok mutlu olmam gerekiyor çünkü dün kontrole gittim ve bebek çok iyiydi hatta bugün 9+1 olmuşuz yavaş yavaş satı yakalıyoruz inşallah ama benim kafama tkıldı ben şimdi 2 ayrı doktora gidiyorum kontrole ve her biri 15 gün sonra tekrar çağırıyor dolayısıyla ben her hafta doktora gidip ultrasona girmiş oluyorum ama daha önce 3 kayıp yaşayınca ödüm kopuyor ne yapıyım sanki her kontrole gittiğimde bebeğin kalbi durmuş olacak gibi hissediyorum Allah korusun Rabbime emanet inşallah bebeğim bundan sonra karar verdim bebeğimin sağlığı için 15 günden önce ultrasona girmiyecem bir daha çatlasam bile ama acaba şimdiye kadar çokmu zarar verdim bebeğime doktorlarıma soramıyorum çünkü 2 side yanlız ona gittiğimi biliyor dolayısıyla 15 günde bir ultrasona girdiğimi düşünüyorlar off kime sorsam çok girmişsin diyor canım çok sıkılıyor :KK43:

günaydın.ben sorun olucağını sanmıyorum.mesela gebeliğin en başında her hafta ultrasona girmiştim kese büyüdümü kalp atımı varmı vs.
öyle bi zararı olsa zaten dr. çağırmaz.şimdide ayda bir gidiyorum ama öyle gerek olduğu için.15 günde girmek zararlı olsa ayda bir girmekde zararlıdır bence.böyle şeylere kafana takma.rabbime emanetiz.bence sen tek bi dr a git.içini ferah tut.bebeğinde iyiymiş zaten.banada uzun geliyo ayda bir ama mecbur bekliyom:)

günaydın.ben sorun olucağını sanmıyorum.mesela gebeliğin en başında her hafta ultrasona girmiştim kese büyüdümü kalp atımı varmı vs.
öyle bi zararı olsa zaten dr. çağırmaz.şimdide ayda bir gidiyorum ama öyle gerek olduğu için.15 günde girmek zararlı olsa ayda bir girmekde zararlıdır bence.böyle şeylere kafana takma.rabbime emanetiz.bence sen tek bi dr a git.içini ferah tut.bebeğinde iyiymiş zaten.banada uzun geliyo ayda bir ama mecbur bekliyom:)

canım siirtte yaşıyoruz görev dolayısıyla kan pıhtılaşması sorunum var doktorlarımdan biri ultrason konusunda çok iyi ama 10. haftadayım bir kere bile ne bir test ne bişey hiçbirşey yaptırmıyor kendinden çok emin zaten şehirdede vukuatlarıyla ünlü biri diğeride test tahlil falan yaptırıyor herşeyi inceliyor düzenli olarak pıhtılaşma testlerimifalan yaptırıyor ama oda çok iyi değil diyorlar ee başka doktor yok zaten off neyse daha girmiycem ultrasona zaten :KK43:(

Günaydın anneler ve yavruları :)
Bugün sabah midem bulanmasına rağmen nedense umutlu kalktım hayata dair... :nazar:
Hepinize güzel hayırlı mutlu sakin sağlıklı huzurlu bir gün diliyorum.

canım kusura bakma o sordukalrın saçmalaımoş bunu daha oncede sölemsıtım sımdıde sölüyorum hastanede yattıgım

süre zarfında günde bi kaç kez alıyaolrdı ultrasona cunkud usuk tehlıkem vardı....

şimdide doktorum kanama alanım ve önceden kayplarım

oldugu ıcın haftada bırkez muayeneye cagırıp ultrasonda bakıyo...ultrasonun zarardan cok faydası var

herkes konusuyo kafasıan göre ya Allah aşkınaa ciddiye alma

Son düzenleme:
canım dayı oğlunda var kan uyuşmazlığı bizde de kan lar farklı ama benim artı kocişin eksi olunca sorun olmuyomuş düşük olayını hiç duymadım ama ilk bebek olması önemli eğer ilk bebeğinse sorun olmuyor ama bebek doğunca bir iğne yapıyorlar ki bidahaki bebeğinde sorun olmasın ama tek tehlikeli yanı önceden düşük veya kürtaj olduysan bunu doktoruna belirtmen lazım sanırım ozaman da bu iğneyi yapıyorlar ilk bebek o sayılıyor
ve olurda iğne olmadıysan yada çok küçük düşürüp anlamadıysan bebeğin doğunca anlaşılıyor ve kanı değiştiriliyor diye biliyorum ama bu birkeremi yoksa bikaç kezmi yapılıyor onu tam hatırlayamıyorum zaten doktorun dosayana bu kan uyuşmazlığını başa belirtmiştir akraba evlilikleri sara ve yaş büyüklüğünü her dosyayı açtığında görebilecekleri şekilde belirtiyorlar

canım bak bizim kan uyuşmamız varken bile düştü yada kürtaj olduk korkma sen o geleckse dünyaya ne yapsan gelir üzme kendini anniş :KK49::KK49::KK49:

Günaydın bizde de kan uyuşmazlığı var.Doktorum takip edeceğiz dedi ama düşük tehlikesi var dememişti :KK43: Hatta çoğu kişiye yasak olan şeyleri bana hiç yasaklamadı.Yüzme,seyahat etme vb.Öyle bir tehlike olsaydı yasaklardı herhalde.Umarım yoktur:KK43: Herhangi bir kanama durumunda,doğumdan sonra amniyosentez gerekirse onda iğne yapmamız gerekecek dedi sadece.Bahsettiğin gibi haberim olmadan düşük yapmamışımdır umarım :KK43:

ben varım ben :) geçmişi okudumda çatlaklar , sezaryanlar, kan uyuşmazlığı tam benim ilgi alanımdan bahsetmişiniz kaçırdımmı ne ya :)
çatlaklar aldı başını gidiyo arkadaşlar napıcam bi krem öneren varmı bana cildim çok kuru...
sezeryan olayı yasaklandımı kesin ya of ya ben nası normal doğum yapıcam :KK43:
birde bizde de kan uyuşmazlı var kan uyuşmazlğı olan insanlarda düşük tehlikesi oluyomuş kan grubumuz uyuşmuyo die ne minübüse rahat binebiliyorum ne denize girebiliyorum 3 ayrı doktora göründüm gerçi hiç biri düşük tehliken var demedi bana ama korkuyorum işte
kan uyuşmazlığı olupta düşük riski olan varrmı annişler

gamze merak etme kan uyuşmazlığın varsa düşük riskin de vardır diye bişey yok. düşük riski herkes için var biliyosun, kan uyuşmazlığı olunca bu artmıyo. ben bu konuda bayadır araştırıyorum da eskiden bile bu kan uyuşmazlığı bilinmezken bebeklerin kanı değişiyormuş doğduktan sonra çocuk kızarıp morarınca:) yazık o zamana kadar anlamıyolarmış. neyseki biz şanslıyız, elimizde bir dolu tahlil yapma imkanı ve bu sıkıntıyı iki iğneyle önleme fırsatı var. o yüzden kan uyuşmazlığı var diye denize girmemezlik yapma bence. ama bazıları her halükarda ilk üç ay deniz havuz konusunda temkinli olunması gerektiğini söylüyor. o ayrı. ama dediğim gibi kan uyuşmazlığı günümüzde küçük bir iğneyle önlenebilir bir durum korkma:)

superisi bence de kafana takma, bak bebişin senin psikolojinden etkileniyor. bazı uzmanlar hamileliği boyunca 4 kere ultrasona girenle devamlı ultrasona girenler arasında hiçbir fark bulmamış. zararı olsa sokmazlar zaten. kayıpların olduğu için biraz temkinli olman iyi bişey tabi ama bunu vesveseye dönüştürmemeye çalış bence. söylemesi daha kolay biliyorum ama bebişin gelecekse gelir, ister 10 kez ultrasona gir ister hiç girme. dünyanın birçok yerinde anneler hiç ultrasona girmeden, bu testleri ıvır zıvırları yapmadan bebek sahibi oluyor unutma. sen dua et, içini ferah tut, iyi güzel şeyler düşünmeye çalış. bak bu forumun en büyük faydalarından biri de bu dayanışma sayesinde kendimizi daha iyi hissettirmesi bence. bir sıkıntın olduğunda da burada paylaş, eminim sana kendini daha iyi hissettirecektir.:emir_bebek:

Günaydın kızlar

nasılsınız....ben pek bi halsizim bugun :KK25:

Ay-shecim günaydın. ben de bugün bi mayışığım! cuma olduğundan heralde. halsizsen bi portakal suyu iç, c vitamini olan bişeyler ye, ne bilim ağzına bişeyler at miden iyiyse, bebişini düşün bak gelecek, ona sarılacaksın. sana gülücükler atcak:):KK52::KK49:

Ay-shecim günaydın. ben de bugün bi mayışığım! cuma olduğundan heralde. halsizsen bi portakal suyu iç, c vitamini olan bişeyler ye, ne bilim ağzına bişeyler at miden iyiyse, bebişini düşün bak gelecek, ona sarılacaksın. sana gülücükler atcak:):KK52::KK49:

günaydın canım :)

uyyakalmısım galıba ondan azcık mayısıgım portkal suyunu dün içmiştim bugun vişne içtim yau :KK70:

kaçırdık trenı yani neysem :) ama dediğin gibi sakzı şeker fln canlandırır da bi bakkala gitmem lazım :)

sorma bu akşam kontrolumuz var zaten iş çıkşı gidicem inş. yetısebılrısın olmadı yarın giderım ayrında doktorum

hastanede...bi de bugun gene accık bi leke gördüm her cuma leke gelıyo :S gününü kaçırmıyo hıc gecenkılerde bısı

yoktu ınsallah bus eferde bebısım ıyıdır kanama alanım kuculmustur dıe umud edıyorum :)

İnşallah canım bebıslerımız gelicek büyyücekelr ahh Allah ım nerede o günler....

günaydınlar bugün cuma, bol dua günü.
Yarında tatil mis gibi Akşama da eşim görevden dönüyor ne isterim daha

..............................................................

Son düzenleme:
Çoğu zaman bana da oluyor ayşecim.
Mecalim olmuyor hiçbirşeye...
Ne bileyim öyle işte.
Kusmanın verdiği bir hal olabilir.

evet canım bebıslerde yoruyoo tabıı vücudu halsiz kalıyoruz..

sorma zaten bulantı - kusma başka bi alem :)

X