2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
arkadaşlar maşallah hepinize her şey güllük gülistanlık görünüyor hayatınızda benim bir derdimse uyumayan bir kızım var salı günü memeyi bırakma kararı aldım geceleri bir kere emmek istediğinde emziriyorum gündüz her şey yolunda unutmak üzere ama memede uyumaya alışık olduğundan gece olur da öyküyü uyutma zamanı gelir diye korkuyorum cuma günü 2buçukta cumartesi günü 1 de pazar akşam 12 de uyudu ama 3.40 ta uyandı ve bir daha uyumadı sinirlerim harap olmuş durumda bu işin yolunu çaresini bilen nolur yazsın çalışıyor olmasam dert değil valla öğretmenim hem de sabahçı 1 de eve gidiyorum işlere koşturduğumdan keyifsiz halleri daha çok olan bi çocuk yıpranmış tükenmiş durumdayım bu kızım benim nasıl uyur fikirlerinizi bekliyorum

emzirmeyi birden bire kestiğiniz için tepki de gösteriyordur size. ben de gündüzleri yaklaşık bir aydır kestim.benimkinin de emerek uyuma alışkanlığı vardır. ilk zamanlar epey zor oldu. ama büyük insanmış gibi aldım oğlumu karşıma konuştum. artık seni sadece geceleri emzireceğim dedim. şimdi de sallayarak uyutuyorum. ve yanına bir uyku arkadaşı veriyorum.oyuncaklarından hangisiyle uyumak isterse olup alıp öyle uyumaya geçiyoruz. ama geceleri sallayarak uyuttuktan sonra kaç kere uyanırsa emziriyorum. ilerleyen günlerde emzirme sayısını azaltarak da tamamen kesecem inş
bu arada istda oturanlardan güngören merter civarı kreşe verip mennun olan var mı. mart- nisan gibi artık kreşe vermek istiyorum oğlumu

daha yeni belli oldu canim :)
kiz dedi doktor :)
hangi kitaplari okuyorsun ?
ay negüzelya repu hamilesin duan kabul olur bana da dua et rabbim hayıslısından eli ayağı düzgün bir kız çoçukda bana nasip etsin. bizde kitap olarak tali serisi, cemile serisi, caillou serisi ve niloyanın pepenin kitabı var çirkin ördek yavrusu, minik arkadaşım şirin at, yavru köpek gibi aklıma geleneler bunlar oğlum kitapları çok seviyor en çokda bu mutlu ediyor beni ama çok yaramaz bir çoçuk mutfak tezgahına tırmanık herşeyi almaya çalışıyor herşeyi kaşla göz arasında yapıyor oyuncaklarını hep dağıtmayı seviyor ama toplamıyor sizinkilerde mi öyle birde çok konuşuyor tam geveze bizim kuzudan haberler bunlar:)
kızlar arada yazın kuzularınızı ve sizleri çok öpüyorum

uyku sorunu bizde de var her gece kalkıp ağlıyor nedensiz yere rabbim yardımcımız olsun

Sana da nasip etsin Allah canim gonlune gore versin :)
kitaplar icin tesekkurler. niloyaya asik zaten benim oglan. kitabi oldugunu bilmiyordum.
benim ki de cok seviyor ama hic turkce kitabi yok mecbur uydurup anlatiyorum.
bir an once almam lazim.
benim oglan da aynen senin oglan gibi, surekli birseylerin tepesinde. bulasik makinesini acik gormesin hemen kirli temiz demeden kasiklari yerlestirmeye basliyor :)
ama hala anlamli birsey konustugu yok

canım oraya gönderim varmı bilmiyorum ben idefix diye bir internet sitesi var kitapların bir kısmını ordan alıyorum tr de olunca kolaylık ama ben kitabın çok faydasını gördüm oğlum maşallah büyük insan gibi sohbet eder benle hatta geçen rahatsızdı doktora götürdüm doktorun dikkatinide çekti çok güzel konuşuyor konuşmasını beğendim dedi iyimi konuşması kötümü bilmiyorum çok nazara geliyor gören aaaa bu 3-4 yaşunda gibi konuşuyor diyorlar çocuğun yaşını söylemeye çekinir hale geldim. ama sen konuşmuyor diye üzülme eninde sonunda konuşacak bir konuşmaya başlayınca da susmayacak rabbim acılarını göstermesin

Repucan cok azalttim emzirmeyi ama kesmedim henuz. Iki yasi doldurmasini bekliyorum an itibariyle 15 gun kaldi :) uykulari bu şekilde bile toparlandi kesinlikle emzirerek uyutmuyorum mesela.. gelsin masallar pepeler kuzular bik bik aklima ne geliyorsa ben anlatirken uyuyor minik hanim kizinin olacak olmasina cok sevindim ben de bi minik oğul istiyorum inşallah cesit olsun evde di mi yaaa ) asya canim bnm gordugume sevindim oglusunu da öpüyorum maşallah nazar degmesin tatli diline nehir de dilli bebeklerini doktora goturuyor hasta diye ilac veriyor iyilesmelerini bekliyor oyun kurup duruyor saskinlikla izliyoruz,yok ben bu kadarini ogretemem heralde ben ona bol bol gulumsuyorum sadece bi de bişeler anlatiorum,kv ii oyun arkadasligi yapıyo sanirim :) gecenlrde sinirlendim off nehir dedim babaaannesine off off deyip duruyomus sipa komik geldi o halleri :))) öpüyorum sizleri (;

masallah ogluna.
idefix gonderiyormus ama karisik biraz sanirim. siparisten sonra belirlenecek kargo tutari tam anlayamadim.

masallah nehire de:)
cok mu doktora gidiyor hayirdir :)
senden de yakin zamanda bir haber bekliyoruz o zaman.

Daha cesaretimi toplayamadim bebis icin :)
Babasi bi ameliyat oldu da o ara bir süre hastanede kaldi evde uzun yatti bi ay kadar filan derken nehirde hastane doktor olayi iyice normal bise oldu.. ya çarşıya ya dra gidiyor kuzum. Ii şuan esim ama gecti gitti cok şükür

gecmis olsun, umarim ciddi bir seyi yoktur.
nehir kardes ne demek anliyor mu su an?
benimkinkn biseyden haberi yok

sütlü tatlı ayrıca karamel sewenlere nefisyemektarifleri.com da "karamelli bitter çikolatalı sütlü tatlı" önerimdir.. tarif bana aittir yapıpta beğenmeyen yoktur

selam hatunlar klavyenin yarısını murat yediği için uzun yazamıyorum sütten kestim artık ve inanılmaz rahatladım ve iştahı çok iyi oldu maşallah hiç durmadan yemek peşinde bende kendime geldim resmen sömürülüyomuşum çok şükür alnımın akıyla çıktım bu iştende

masallah sevindim senin icin.
ahh ah
benimki memeyi birakip biberona basladigi icin istahinda acilma falan olmadi

sağol canım ama sabahları çok aç uyanıyo napcam bilmiyorum kahvaltı hazırlayana kadar canıma okuyo sabırsız 2 yaş dogum günü hazırlıgı yokmu hiç kimseden ses yok

sağol canım ama sabahları çok aç uyanıyo napcam bilmiyorum kahvaltı hazırlayana kadar canıma okuyo sabırsız 2 yaş dogum günü hazırlıgı yokmu hiç kimseden ses yok
Bizim de gece sut icin kalkmadiysa cok ac oluyor sabah. Ama yedirmek de kolay oluyor boylece
Bizim iki yas gecti, kayinvalidemin evindeyiz hicbir kutlama yapamadik.
Oglusum Allah in izniyle 3 olsun. Acisini cikaricam

sende hoşgeldin burçak kızınada maşallah oda konuşkan olacak desene benm oğlmda beni bazen şaşırtıyor herşeyi kayıt ediyorlar. güzel olan yerli yerinde kayıttakileri çıkarıyorlar eşine de geçmiş olsun umarım kötü bir şeyi yoktur. yasemin hoşgeldin canım oğlunun iştahınada sevindim

merhaba asyacım bende nasıl mutluyum anlatamam çok zorluk çektim iştahsızlıktan , murat çok konuşamıyo daha cümle kurmadı hiç maşallah sizinkilere
yelda hadi bakalım neler döktüreceksin kim bilir
repu sen geçen yıl iki yıllık kutlamıstın zaten hakkını doldurdun dostum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…