2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Baltasar bn kaykaydan ustren birakiorum cigluk ata ata kendi kayiyo bi kac kez dustu gelip poposundan bile opturdu:) o kdr cok dusuyo ki nehir bugun baktik esimle bacaginda uc dort yer curuk gb olmus,insanlarin ustuna atlio bnmle ilgilenin diye gulumsuyo siritio dislerini gosterio yapmadgi sebeklik yok. Sokak bahce melike manne baba babacik babacikim anne dede dayi teyze zeynep tavuk corba cabuk hadi patatea solemedigi kelime yok gb mutlaka herseyi tekrar edio. Uykulari cok toparlandi artik iyi uyuyoruz. Bikac gundur istahsiz dis cikartio sanirim. Haftaya tatile gdioruz heye anliyim bakalim nasil gecicek :)

Bizimki hep sokakta ama cocuklarin arasinda ya da komsularda. Bnmle de lutfen vakit gecirio bi de bni kiskanio sanirim esim yanima yaklasinca kosark yanima gelip cici annem diyip yuzume sarilio sora da anne op diyip yanagini burnunu agzima sokuo. Cok yoruldgu icin ii uyuyo olabilir. Sayezinde bn de hep disardayim yemek filn yapamadim gecende esimi aradim ne bulursan getr dedim. Bn de cocuk gb takiliom onla :)

Son düzenleme:
Bakici bulmak ne zor ya:KK43: gunlerdir canim cikti. Bir ara usenmeyip yazscagim ibret olsun diye. Ama suan cok useniyom yattigim yerdem yaziyom zaten. Ne tuhaf insanlar ne hayatlar var. simdilik birini bulduk gibi moldovali. BAZI BElgeler istedim sabika kaydi ve okudum dedigi okulun diploma fotokopisi. TUHAF KARsiladi nedense. Biz ise girerken de istiyolar bunlari dedim. NE VAR ki.. Okullu olmasi onemli degil ama durduk yere yalan soyleyen birimi onu gormek icin istedim. Hafta ici de kan testlerini yaptiricaz. BIR yandan da ayibima da gidiyor ama diger yandan kan testinolmasa da normal saglik rapobiz de veriyoruz ise giriste. OF ISTE COK ZOR. Istifa edecegimi soyledim isyerine de 1-2aya cikiyorum sukur.
Zaten ben galiba depresyondayim. Normalde guluyorum, hayata devam ediyorum ama icim cok durgun. BOMbos. Hersey cok sacma ve anlamsiz geliyor ama hersey. Facebooktaki insanlara bakiyorum mesela herkes ayni sanki. Evlenenler dugun fotolarini hemen ekliyor. Sonra bebek fotocusuna cektirilen hamilelik fotolari anne-baba kadinin gobegini tutuyor, sonra dogum olmus epidural dogum kadinin burnunda hortum yeni dogmus bebegi yuzunun yanina getirmisler sonra babyshowerlar dis bugdaylarii... ya fotolarin altina yazilan yorumlar bile ayni. Bunlari biz de yaptik uc asagi bes yukari da ne bileyim sanki bir garip sistemin icinde oyyle suruklenip gidiyor gibiyiz.
Ben baya iyi degilim, ya da cok yorgunum bilmiyorum.

kızlar teşekkürler. bitufulcum nisan ayından beri yapım aşamasında. ben de bayağıdır sadece forumu okuyup geçiyorum. hiçbi şey yazamadım ondan da bahsedemedim.

girmişken bi şeyler yazayım ben de. kız çocuk olmasından mütevellit benimki de biraz dillii:) 20 kelimesi falan var. sürekli söyleniyor hiç suusmadan. bebkleriyle oynuyor, mama yediriyo onları yıkıyo. dışarıyı seviyo ama gene de dışarda da kucağımda duruyo. görenler acıyo yazık diyo. bu çocuk niye böle diyolar. yürümeyi falan hiç sevmiyo. hep yatalım yuvarlanalım. emsin dursun hep böle. indirrirsem yere bu sefer de bacağıma bi tutunuyo başlıyo ağlamaya. annem dört çocuk büyüttü böle bağlısını görmedim diyo. ilk zamanlar hoşuma gidiyodu da. zaman zaman bunaldığım da oluyo.

kilosu 10.3 falan. boyu da 80. ama hiç zorlamıyorum. yasemin hele sen niye zorluyosun. sen anlatınca ben çocuğu zayıf bi şey sanıyodum. 13 ne ya. çocuk hatta üst sınırda maşallah:) bence biraz rahat ol. biz 4 öğün yiyoruz. sabah kahvaltı. yumurta yemiyo. genelde 1 domates rende içine kaşar rendesi zeytinyağı. yanında ekmek. bazen tost bazen menemen. uykudan uyanınca küçük bi kase çorba. 3 saat sora meyve. akşam yemek. yatmadan da muz. 5 öğün oldu pardon:) ama hiç zorlama yok. ne kadar yerse. küçücük midesi var zaten.

gelelim uykularımıza. zaten artık ziyaretçiler bile biliyor ki. uykusuz bi çocuğum var. ne yapalım kader:) beraber yatıyoruz. beşikte yatarsa 15 dkda bi gibi uyanıyo.

dişleriniz kaç tane. bizimkinin 1. azıları bitti. 14 oldu dşleri. ama galba gene bi araya giriyoruz. çünkü öbürleri çok sakin görünüyo.
tv izletiyorum hem de bayağı. yoksa iş yapamıyorum. hatta bazen o tv iliyo ben kitap okuyorum. ruh sağlığım için gerekli çünkü:)
çok anlattım. herkese maşallah. benimkine de:)
repucum kendi kendine merdiven çıkıp kaıyıo dedin ya. eminm benm kız bunu 2 yaşında bile yapamaz. korkak bi çocuk. biraz da benim korumacı tavrımdan galba. ben kaykaydan iki elimle tutarak bile kaydıramıyorum. anası böle korkak olunca çocuk da oldu.

daldan dala uçtum. eve küçük şişme havuz aldık. havuz sefamız başlıyor sevgilerr:)
benim oğlanın hala 8 dişi var.
ben de korkağım aslında. :KK1: çünkü bir tarafı boşluk tırmanarak çıkanlar için. diğer tarafı kaydırak. boşluğa gider diye o merdiven çıkarken ben de kaydırağın etrafında fır dönüyorum. :KK1:

Bizimki hep sokakta ama cocuklarin arasinda ya da komsularda. Bnmle de lutfen vakit gecirio bi de bni kiskanio sanirim esim yanima yaklasinca kosark yanima gelip cici annem diyip yuzume sarilio sora da anne op diyip yanagini burnunu agzima sokuo. Cok yoruldgu icin ii uyuyo olabilir. Sayezinde bn de hep disardayim yemek filn yapamadim gecende esimi aradim ne bulursan getr dedim. Bn de cocuk gb takiliom onla :)

senin kız çok cimcime, aynı anasına çekmiş belli :KK1:

Bakici bulmak ne zor ya:KK43: gunlerdir canim cikti. Bir ara usenmeyip yazscagim ibret olsun diye. Ama suan cok useniyom yattigim yerdem yaziyom zaten. Ne tuhaf insanlar ne hayatlar var. simdilik birini bulduk gibi moldovali. BAZI BElgeler istedim sabika kaydi ve okudum dedigi okulun diploma fotokopisi. TUHAF KARsiladi nedense. Biz ise girerken de istiyolar bunlari dedim. NE VAR ki.. Okullu olmasi onemli degil ama durduk yere yalan soyleyen birimi onu gormek icin istedim. Hafta ici de kan testlerini yaptiricaz. BIR yandan da ayibima da gidiyor ama diger yandan kan testinolmasa da normal saglik rapobiz de veriyoruz ise giriste. OF ISTE COK ZOR. Istifa edecegimi soyledim isyerine de 1-2aya cikiyorum sukur.
Zaten ben galiba depresyondayim. Normalde guluyorum, hayata devam ediyorum ama icim cok durgun. BOMbos. Hersey cok sacma ve anlamsiz geliyor ama hersey. Facebooktaki insanlara bakiyorum mesela herkes ayni sanki. Evlenenler dugun fotolarini hemen ekliyor. Sonra bebek fotocusuna cektirilen hamilelik fotolari anne-baba kadinin gobegini tutuyor, sonra dogum olmus epidural dogum kadinin burnunda hortum yeni dogmus bebegi yuzunun yanina getirmisler sonra babyshowerlar dis bugdaylarii... ya fotolarin altina yazilan yorumlar bile ayni. Bunlari biz de yaptik uc asagi bes yukari da ne bileyim sanki bir garip sistemin icinde oyyle suruklenip gidiyor gibiyiz.

ya bu bahsettiklerin benim facebook umda olmuyor. anca düğün fotosu. oyle doğum fotosuydu, babyshower, diş buğdayı vs yapan pek arkadaşım yok. niye yok :KK43:
bence sen lohusa depresyonundan çıkamadın. ilk yazdığından beri bu durumlar.
dediğim gibi bırak moldovalıyı, rusu, kariyeri, otur evde keyfine bak. :nazar:

repucan bence de mınık hanım tam bır cimcime :KK16::KK16:

bu arada saron kardş sen muhteelif zaman aralıklarıyla buraya depresyonunu kusup gidiosun. hakketten agır dönemındesın belli ki. aslında şuan bir karar vermemelisin bence. istıfa etmk ya da ne bılıım hayatını değiştirmk gb. genelde doğru verılmış kararlar olmuo cunku ınsan bu dönemde.

bu arada neden sosyal medyayı baz aldıgını anlamadım. orası gercek degıl ki. işte depresyon bu kdr bilişsel süreçlerını bozmuş senın,olaya yaklaştıgın yer bıle yanlış. hemn psikıyatrıste annem hmn senı bı moral hapı paklar :KK34::21:

Son düzenleme:
bebekler zorlamaya gelmeyecek dönemdelermiş şu anda ama ben hala yemeye zorluyorum 13 kg olmuş biraz almış bu ay ama kase görmesiyle öğürmesi bir oluyor gizliden sinsice arkasından yaklaşıp kaşığı soktun soktun yoksa hayatta yemiyo Allahım çok kötü bişey yapıyorum ama gerçekten kendiliğinden bir lokma bile yemiyo inş. ilerde sorun olmaz yavrucuğuma
eskisi kadar öyle eğitim derdim kalmadı zaten önceden olduğu gibi ona anlattıklarımıda dinlemiyo gözü hep sağda solda karıştırma derdinde oturup bişey öğretilecek gibi değil bu bi dönem herhalde atlatırsak boyama yaparız belkim

Biyu kac bilmiyorum ama ufakligin bence kilosu gayet iyi gibi. Benim kiz 85 cm kilosu 10,5. Son birkac aydir da kilosu az az artiyor bazen sabit kaliyor doktoru da normal dedi. Sorun etme sonra daha da vazgecer yemekten, oyle diyorlar..

Asyam maasallah daha ne olsun soyler yavas yavas :KK66: Ben de yerlesince basliycam.
Biz dun avm de Bugrayi kaybettik. İpini koparan herkes avm de cok fazla kalabalikti. Babasinin her zaman ki dalginligindan dolayi kayboldu. Ona emanet etmistim. Telefonla konusurken bizim pire ucmus. İlk anda bana soylemedi bir de duyunca cildirmak uzereydim. Tansiyonum 15 olmus. Yarim saati gecmisti baska bir magazadan buldular! Guluyormus gayet halinden memnun. Off off Allah bir daha yasatmasin herkesin evladini korusun.
Herkese selam ederim

Cok cok gecmis olsun, okurken bile aklim cikti, seni dusunemiyorum. Ilk ve son olmus olsun, Allah korusun butun cocuklari...Cocuklari bagladiklari birsey var sirtcantasi ucunda ip. Kayinvalidem ondan almis cook onceden getirmisti, hic kullanmadik. Tamam guvenli de oyle kopek gibi garip geliyor, acaba psikolojik etkisi olur mu bilmiyorumm, arastirmak lazim.

repucan bence de mınık hanım tam bır cimcime :KK16::KK16:

bu arada saron kardş sen muhteelif zaman aralıklarıyla buraya depresyonunu kusup gidiosun. hakketten agır dönemındesın belli ki. aslında şuan bir karar vermemelisin bence. istıfa etmk ya da ne bılıım hayatını değiştirmk gb. genelde doğru verılmış kararlar olmuo cunku ınsan bu dönemde.

bu arada neden sosyal medyayı baz aldıgını anlamadım. orası gercek degıl ki. işte depresyon bu kdr bilişsel süreçlerını bozmuş senın,olaya yaklaştıgın yer bıle yanlış. hemn psikıyatrıste annem hmn senı bı moral hapı paklar :KK34::21:

Ay evet öyle yapıyorum di mi iki de bir, neden öyle yapıyorum acaba? Sen çok mu içerikli konulardan bahsediyorsun, içimi dökemem ya da senin deyiminle "kusmam" ahengini mi bozdu sence forumun? Benim verdiğim tek bir örnekten bilişsel süreçlerimin bozulduğunu nasıl çözdün anlatsana merak ettim:) Hele antidepresan önerin, iyice muayene ettin di mi, yanlış ilaç kullanmayayım..

Selammm kizlar nasilsiniz hepiciginizi öpüyorum valla girip okuyorum ama pek yazamıyorum benim oglum alerjik bronşit olduğundan beri hic zamanim kalmiyo bana duzeldi bi ara baya iyiydi hadi bida gene hasta olduk 1haftafir grip uyumuyo yemiyo sürekli agliyo ki hic aglamayan bi çocuk yani cani yanmadigi süreve aglamaz neşeli bi cocuktur ama bu hastalikta cok huy degistirsi sürekli agliyo memnun edemiyorum yarin.sabah tekrar kntr. Gidicez bakalim ins iyi olur.. bitiful senin oglan iyilesmis gözün ayndin cnm.sevindim:)

Ruza ferda nerelerde gecmisi az bucuk okudumda onlarin isimlerini görmedim hic..

Repu.nabr sekerim oglan a maşallah merdivenleri bile feth etmiş:)

Benim kide cok yaramaz anca karistir mutfakta dezgahdan tutunuyo ya cekmecelerin kulplarini merdiven yapiyo yada bulaşık makinesine duz tirmaniyo resmen kaymiyor güya valla nasil bas edicem bilmiyorum kayinvalideme birakiyorum 2saat sonra geliyorum ki kadin pert olmus su iconde içinde kalmis sen bununla evde nasol iş yapiyosun diyo:)

Çok guzel anne diyo dede baba mama falan diyo ama daha cok söylediğim seyi tekrarliyor benzetmeye çalışıyo halaya adaaa diyo mesela:)

Ay evet öyle yapıyorum di mi iki de bir, neden öyle yapıyorum acaba? Sen çok mu içerikli konulardan bahsediyorsun, içimi dökemem ya da senin deyiminle "kusmam" ahengini mi bozdu sence forumun? Benim verdiğim tek bir örnekten bilişsel süreçlerimin bozulduğunu nasıl çözdün anlatsana merak ettim:) Hele antidepresan önerin, iyice muayene ettin di mi, yanlış ilaç kullanmayayım..

Canim Burçak pisikolog o yüzden öneri sunmuş sana şimdiye kadar yanlış teşhisi olmadi:)

Burcak bisey sorucam aklima gelmişken bu cocuklar icin atarax sipraktin veriyolar ya onlar hakkinda bişi biliyomusun bacim beni aydinlandirirmisin sana zahmet?

Selammm kizlar nasilsiniz hepiciginizi öpüyorum valla girip okuyorum ama pek yazamıyorum benim oglum alerjik bronşit olduğundan beri hic zamanim kalmiyo bana duzeldi bi ara baya iyiydi hadi bida gene hasta olduk 1haftafir grip uyumuyo yemiyo sürekli agliyo ki hic aglamayan bi çocuk yani cani yanmadigi süreve aglamaz neşeli bi cocuktur ama bu hastalikta cok huy degistirsi sürekli agliyo memnun edemiyorum yarin.sabah tekrar kntr. Gidicez bakalim ins iyi olur.. bitiful senin oglan iyilesmis gözün ayndin cnm.sevindim:)

Ruza ferda nerelerde gecmisi az bucuk okudumda onlarin isimlerini görmedim hic..

Benim kide cok yaramaz anca karistir mutfakta dezgahdan tutunuyo ya cekmecelerin kulplarini merdiven yapiyo yada bulaşık makinesine duz tirmaniyo resmen kaymiyor güya valla nasil bas edicem bilmiyorum kayinvalideme birakiyorum 2saat sonra geliyorum ki kadin pert olmus su iconde içinde kalmis sen bununla evde nasol iş yapiyosun diyo:)

Çok guzel anne diyo dede baba mama falan diyo ama daha cok söylediğim seyi tekrarliyor benzetmeye çalışıyo halaya adaaa diyo mesela:)

Canim Burçak pisikolog o yüzden öneri sunmuş sana şimdiye kadar yanlış teşhisi olmadi:)

Burcak bisey sorucam aklima gelmişken bu cocuklar icin atarax sipraktin veriyolar ya onlar hakkinda bişi biliyomusun bacim beni aydinlandirirmisin sana zahmet?

Psikolog mu?? Gerçekten daha da üzüldüm şimdi. Gerçek bir uzman bu şekilde mi yaklaşır sıkıntılı durumlara sence? Kullandığı dil ya da tarz bir uzman dili değil. hadi yallah sen ilaç kullan gibi. Ve psikologlar ilaç-reçete ile uğraşmazlar değil mi.

Cok cok gecmis olsun, okurken bile aklim cikti, seni dusunemiyorum. Ilk ve son olmus olsun, Allah korusun butun cocuklari...Cocuklari bagladiklari birsey var sirtcantasi ucunda ip. Kayinvalidem ondan almis cook onceden getirmisti, hic kullanmadik. Tamam guvenli de oyle kopek gibi garip geliyor, acaba psikolojik etkisi olur mu bilmiyorumm, arastirmak lazim.

Sagol saroncum. Evet biliyorum o dedigini baby-walk dedikleri sanirim. Ben psikolojik bir etkisi olur gibi dusunuyorum. Benim yanimda oldugunda ben gozumu ayirmiyorum babasi biraz rahat ve dalgin onun yanindayken oldu zaten. O da dersini almis oldu artik. Allah bir daha gostermesin

İnsanlar bayagi, gosterisler, yapmacik hareketler.. Cesitlerine girersek ve cok dusunursek ayni sekilde bayagilasiriz durgunlarsiriz sonra gelsin bunalimlar depresyonlar. Cok takma cok ince dusunmemeye calis. Hersey oldugu kadar hayatta. Kendini yalniz ve dusunurken iyi hissediyorsan, oyle kal. İsten ayril gercekten seni bunalttigini dusunuyorsan. Muzik dinle kitap oku bebegine yeni oyuncaklar al oynayin, parka cikin gezin alisveris falan guzeldir mesela.

Hanımlar lütfen polemik yaratacak ifadeler kullanmadan birbirinizi tahrik etmeden paylaşımlarınıza devam ediniz.

Saron genelde pek muhabbetımın olmadıgı üyelere yorum yapmam aslında,çünkü senın tarafından oldugum gb yanlış anlaşılabiliorum aslında. söyledıgın gb düşünerek hadi yallah şeklınde degıldı aslında cevabım dıger sevdıgım arkadaslara yaptıgım gb samimi bi uslüp kullanmaya çalışmıştım. ha bu arada yazdıklarımın psikologlukla alakası yok kaldı kı ben işyrımde yeterı kdr mesleğimi yapıorum bole forumlarda tavsıye verecek kadar düşmedım. daha oncekı tavrıma devam edıp sadece ii tanıdıgım insanlara cvp vrmeye devam etmelıyım sanırım cunku ben dıgr ınsanların aksine bole olumsuz yorumlardan etkılenıorum ve gerılıorum. şuanda oldugu gb.

cnm bnm ataraxı neden vermışlr kı acaba.. uykusuzluk yuzunden fılan mı? cocugun durumuna bağlı olarak değişir aslında. sen bana özelden yazıver ıstersen:KK34:

Saron genelde pek muhabbetımın olmadıgı üyelere yorum yapmam aslında,çünkü senın tarafından oldugum gb yanlış anlaşılabiliorum aslında. söyledıgın gb düşünerek hadi yallah şeklınde degıldı aslında cevabım dıger sevdıgım arkadaslara yaptıgım gb samimi bi uslüp kullanmaya çalışmıştım. ha bu arada yazdıklarımın psikologlukla alakası yok kaldı kı ben işyrımde yeterı kdr mesleğimi yapıorum bole forumlarda tavsıye verecek kadar düşmedım. daha oncekı tavrıma devam edıp sadece ii tanıdıgım insanlara cvp vrmeye devam etmelıyım sanırım cunku ben dıgr ınsanların aksine bole olumsuz yorumlardan etkılenıorum ve gerılıorum. şuanda oldugu gb.

Tavsiye vermenle ilgili bir sıkıntım olmadı inan, uzmanmışsın bilakis memnun da olurdum, sadece kullandığın dil/uslüp bana fazla alaycı geldi, bir uzman olarak ya da normal bir insan olarak sıkıntıyı anlamak yerine garip bir şekilde eleştirildiğimi düşündüm, durduk yere. Paylaşmaya çalıştığım gibi sıkıntılı bir dönem geçiriyorum, hatta belki de uzun zamandır sadece çok sıkıntılı olduğum zamanlarda yazıyorum, o yüzden de grubun depresifi olabilirim hiç sorun yok. Burası benim için bir kaçış yeri gibi, hamileliğimin ilk gününden beri üyeyim o yüzden ara ara buraya girip birşeyler okumak yazmak iyi gelebiliyor, eski bir dosta yazmak gibi. Benim burada samimi olduklarım ve olmadıklarım diye kimse yok, okuduğum mesajlara cevap yazarken çoğu zaman kim yazmış bunu diye bakmıyorum bile. Yani senin mesajını okurken de kimsin ne iş yaparsın hiç sorgulamadım olduğu gibi okudum, öyle olunca böyle oldu. Ama ben yanlış anlamışım, gereksiz gerginlik yaratmış olmak istemem tabi ki. Bu da benim önceki mesajımın açıklaması olsun.
Herkese sevgiler.

İnsanlar bayagi, gosterisler, yapmacik hareketler.. Cesitlerine girersek ve cok dusunursek ayni sekilde bayagilasiriz durgunlarsiriz sonra gelsin bunalimlar depresyonlar. Cok takma cok ince dusunmemeye calis. Hersey oldugu kadar hayatta. Kendini yalniz ve dusunurken iyi hissediyorsan, oyle kal. İsten ayril gercekten seni bunalttigini dusunuyorsan. Muzik dinle kitap oku bebegine yeni oyuncaklar al oynayin, parka cikin gezin alisveris falan guzeldir mesela.

ev kadınlığı + öğrenciliğe çok az kaldı, bu dediklerinin hepsini yapıcam, kızımla daha çok vakit geçirmek ikimize de iyi gelecek, doğduğundan beri çocuk kaç akşam beni göremeden uyudu o bana ben ona hasret..kitap kusana kadar, paramızın son damlasına kadar gider, sonra yine iş ararım:):) biraz kafayı sıfırlayıp hayata ordan devam etmek en güzeli olacak.

ev kadınlığı + öğrenciliğe çok az kaldı, bu dediklerinin hepsini yapıcam, kızımla daha çok vakit geçirmek ikimize de iyi gelecek, doğduğundan beri çocuk kaç akşam beni göremeden uyudu o bana ben ona hasret..kitap kusana kadar, paramızın son damlasına kadar gider, sonra yine iş ararım:):) biraz kafayı sıfırlayıp hayata ordan devam etmek en güzeli olacak.

Seni en cok is daraltmis anlasilan. Ben evdeyim oh ne rahat lukus hayat :)) kizin biraz daha buyuyunce evde de bunalirsan baslarsin bir ise :KK66: ben de sıkılma moduna girerim bir iki seneye, calisma niyetindeyim bakalim.
Bu arada ogluma gorselligi on planda yasina uygun birkac cumleli kitaplar aldim. Bayildi :) minicik tombik eliyle gosteriyor resimleri oduu( oku) diyor:) kitaplarla geziyor evde.kizim yetmezmis gibi oglani masalla basima bela ettim :))

selam herkese,
canm bu dediklerin sana iyi gelecektir çok yoğun çalışmak ve kuzucuğundan ayrı kalmak seni yıpratmış çok insan tanıyorum evde anlaşamıyor ama sanal alemde bir yazıyolar dersn bunlar o tartışan insanlar değil artık heşeyi paylaşan millet olduk paylaşımlara baktığım zaman ben diyorum bu insanlar fanustamı yaşıyor dert yok tasa yok gerçek hayatlar çok farklı seni ne mutlu ediyorsa onu yap kuzularımız en büyük servet rabbim acılarını göstermesin

X