2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Repu iyi gibi oluyor. Buguncok agladi atesi de vatdi. Doktora gittik. Orda 37.5 cikti. Idrardan suphelendi bi idrar bi de kana bakti temiz. Bogaxi kirmizi dedi antibiyaotik verdi augmentine.
Heralde dis cikariyo. Neden bilmiyorum ama agzindan resmen ates cikiyor. Bi de boynu cok sicak. Neyse ben de bugun raporluydum. Aksamustu artik benim evde olduguma inandi ve neselendi.

Oyy kuzuma bogazi yapti demekki..kac dis oldu?

Yelda çok geçmiş olsun kuzuna..
Ferda pasta yemeden olmuyor ki artık eskısi kadar yapmıyorum buraktan fırsat kalmıyorr :))
Bitifıllllll ne diyim ki sana teyze hala nene dayı amcaa .. :KK53::KK53: bişeyi ifşa ettiğim yok. Özel falanda yok herşey burada..
Düşün

Benim cocuk altinci hastalikmis:KK43: bu sabah dokuntu oldu atesi bitti. Doktor altinci hastalik dedi. Hic ilac kullanma dedi. Sizin nasi olmustu. Ya bu basit bi hastalik de mi. Kac gunde gecer. Bizimki cok kotu geciyo. Heralde dis de cikzriyo. Dokuntuden sonra artik iyilesme baslar de mi. Kimler gecirdi. Sizinde diste mi basladi. Ilac kullandiniz mi. Ya cok uzgunum ondan cok soru soruyom

Benim cocuk altinci hastalikmis:KK43: bu sabah dokuntu oldu atesi bitti. Doktor altinci hastalik dedi. Hic ilac kullanma dedi. Sizin nasi olmustu. Ya bu basit bi hastalik de mi. Kac gunde gecer. Bizimki cok kotu geciyo. Heralde dis de cikzriyo. Dokuntuden sonra artik iyilesme baslar de mi. Kimler gecirdi. Sizinde diste mi basladi. Ilac kullandiniz mi. Ya cok uzgunum ondan cok soru soruyom

benimki geçirmedi ama yiğenlerim geçirmişti. ilaç kullanma. döküntüden sonra iyileşme dönemi zaten ateşi daha olmaz Allahın izniyle

Ferdam boşver ne diyüdük ben varsam gerisi tefarruattir..:KK31:

Repummm boncuk moncuk dagitmiyorum bağzi arkadaslar özeldeki mevzuyu buraya şeyediyo..baş halfi T :KK53: o degilde Add guzel satti bizi bi gorustuk kız kk ya girmiyo o gun bu gündür..Kötü bi imaj cizdik kanimca.
Valla bana oyle gelmiyo, herkes senin pesinde :18: ama add kacti bak istemedi seni :KK52: belki de bana gicik olmustur. Insanlarin gicik oldugu bi tipim galiba :KK14:

Altinci hastalik cok basit bi hastaloik canim biz de geicrdik. ama feci bulasici gecirmemis baska cocuklardan uzak tutsan iyi olur. Dokuntuler bitene kadar bulasicilik devam ediyor. Siz de birinden kapmisinizdir. Gecen haftayi hatirlamaya calis :KK34: gecmis olsun.

Repu dis cikarma donemine mi geldi. Ya uc yasa kadar gorunur diyo. Aslinda uc yasdan kucuk kimseyle de gorusmedik ama.

Bittim tükendim sanırım daha da kalmadım çok yorgun bitkin ve yılgınım Allah'ım binlerce kez şükürler olsun 6 yıl çocuk olsun diye uğraştım şimdi dertlenmemem lazım ama çok fena hissediyorum hiçbişeye yetişemiyorum kendime hiç yetişemiyorum saçımı tarıycak tuvalete gidecek yemek yiycek bile zamanım yok:KK14:

Gunaydinnnn iyi pazarlarr..anamdayim hicbisey yapmadan oturuyorum hayat cohh gözel:KK53: Dun gece burda kaldik, cocugu birakip once arkadasin nikahina takildik sonra firsat bu firsat dedik esimle gece turlari yaptik..Ama bizimki cok kizmis bu duruma aksam cok gec yatmis ve devamli aglamis..yataginida aradi galiba.gece 4 te kalkti sabaha kadar salladik.Birazdan oglani birakip arkadaslarla buluscam bütün gün dedikodunun dibine vuracam.Bu haftasonu benim:86:

Yasemin salma yivrim kendini.Daha caliscan bu psikolojiyle zor olur..yoruluyoruz valla bundan sonraki omrúmüz böyle gececek gibi geliyor.Bende tek uykuya gectikten sonra iyice bunaldim.Aksam üstü o yatarken 2 saatte herseyi hallediyodum simdi zorlaniyorum..isten gelince full kosturuyorum bu seferde agrasif oluyorum.Allah yardimcimiz olsun:KK25:

Gelmisken bi foto ekliyim sizin icin cektim iki tene siyah coraplı:KK53: Bide mekanda bi ayna vardi 20 kg zayif gösteren önunden esim zor aldi önünden beni cok hosuma gitti 20 kg vermem lazimimmm:KK52: he bide 10 cm uzamam lazim tabikisi:KK53:

merhabalar geçmişi okuyamadım. şu sıralar çok yoğunum giremiyorum da yeni fırsat buldum. eşim bir haftadır grip penisilinlerle ayağa bugün kalktı kızım çok yaramaz ağzına kitap sayfalarını tıkmış o gün işteyken kardeşim aradı yine kusmuş berbat bir zaman geçiriyorum hasta olanlara acil şifalar diliyorum

hepinize merhaba bütün bebişleri öpüyorum size birşey danışmak istiyrumbenim oğlum kesinlikle benim zorum olmadan birşey yemiyor çok iştah acıcı denedik yok fayda etmiyor tahliller iyi çıktı ama bir şey yedirmek tam bir işkence son bir kaç gündürde biliyor zorla yedireceğimi ağzını acıyor ben yediriyorum o ağzında çıkarıyor delircem valla büyümesi için düzenli beslenmeli ama nerde bozayı çok sevdi sizçe ne kadar yedirmeliyim

hepinize merhaba bütün bebişleri öpüyorum size birşey danışmak istiyrumbenim oğlum kesinlikle benim zorum olmadan birşey yemiyor çok iştah acıcı denedik yok fayda etmiyor tahliller iyi çıktı ama bir şey yedirmek tam bir işkence son bir kaç gündürde biliyor zorla yedireceğimi ağzını acıyor ben yediriyorum o ağzında çıkarıyor delircem valla büyümesi için düzenli beslenmeli ama nerde bozayı çok sevdi sizçe ne kadar yedirmeliyim

keçi boynuzu pekmezi denedin mi iştahı için. benim oğlumda zor yemek yer biraz da bana naz yapar. her yolu deniyorum bende mesela çamaşır makinesi çalışırken yemek yedirmek gibi. elektronik cihazlar hoşuna gidiyor keretanın

ben oglan sadece isine gelen seyleri keyfi istediginde yiyor. bugunlerde cok mizmizdi iki disi birden patlamis. hep iki iki cikiyorlar :KK53:

Kızlar nabersiniz ? Eskişehirden bildiriyorum biz iyiyiz :) eşim 1 hft burda görevli bizde takıldık peşine burdaki deneyime göre tatile gitmeye karar vericem heheh :) akif erdemi artık hiç zorlamıyorum yanlış duymadınız gerçekten hiç ne tv ne oyuncak teklif var ısrar yok kendime hayret ediyorum ama başarıcam galiba , kaldığımız yerde açık büfe var bu sabah önüne kahvaltılıklardan minik parçalar halinde koydum civciv gibi denlendi :) bugün ilk kez pipetle kutu süt verdim yarısını içti pipetle çok hoşuna gitti denemediyseniz sizde deneyin , diğer öğünlerde de nerdeyse hiç bişey yemedi , yemediği içinde emmek istiypr ama sütüm az galiba doymuyor ama ben yinede ısrar etmiyorum . İlginçtir artık üzülmüyorumda bi rahatlık çöktü üstüme hayırdır inşallah .Gittiği yere kadar dr derseki çocuğunda gelişim geriliğî var boyu kilosu hareketleri geri o zaman bakarız çaresine şu an için problem yok şükür.

Yasemin canım dayan salma kendini geçecek bugünler , ama bu zamanları da geri gelmeyecek ,Karşı koyamıyosan tadını çıkarmaya bak:)) işi gücü boşver bırak yeri yalandan bi sil süpür çocuğuna bi sulu yemek yap gerisini boşver canım evin dağınıkmış üstün ütüsüzmüş relax ol önemli olan senin ve oğlunun mutluluğu , yetişeniyorsan paralama kendini sen iyi olacaksınki murat da iyi olsun dimi . İnan ben zorlamıyorum kendimi hiçbişeye yetişmek için evim çoğu zaman dağınıktır . Eskiden bu kadar değildim ama çocukla bu kadar yapabiliyorum:)

Yeldacım çok geçmiş olsun bebekler diş döneminde hastalığa daha yatkın olurlarmış . Atlatırsınız inşallah bir an önce .

herkese hayirli cumalar yine diyete baslamissiniz okudugum kodariyla:KK1::KK1:umarim daim olurda istediginiz kilolara dusersiniz bende dogumdan sonra hic tartilmadim moralimi bozmak istemiyorum :KK31:neyse hele ben kilolari sorun etmiyorum bahanem var cocuk emziriyorum:KK1:arkdaslar ozellilkle fulya sana soruyorum bilgisi olanda cevap verebilir ben sacimi boyuyacam ama sute gecer diyorlar napim bilemedim:KK19::KK19:

Paris sen kiloyu dert edecek en son kişisin burda yeni doğum yaptın emziriyosun ve kızınde hareketlenînce eriyip yok olacaksın zaten :) boya konusunda ben hiç boyatmadığım için araştırmadım ama vaktiyle emzîriken boyatılmaz deniyodu şimdilerde bitkisel boya denen şeyler var ama güvenilirliği hakkında bilgim yok malesef , bitkiselde olsa deriye kana ve süte geçen birtakım maddeler vardır elbet . Şu da bir gerçek annenin psikolojiside önemli saçını boyasızken kendîni mutsuz hissedeceksen bu da sütü etkiler . Mümkünse çocuk dr una bir danış canım öpüyorum seni ve bebelerini arada fırsat bulursan yaz tecrübelerini merak ediyorum

Bıtuful maşalaaaah diyorum başkada bişey demiyorum canım valla çalışma işin içine girerse ben nasıl bi hayat yaşıcam hiç tahminim yok ama şu aralar tükenmişlik sendromu benzeri bişey yaşadığımdan eminim yada bu oğlan enerji patlaması yaşıyo diyenler var ondanda olabilir bu durum umarım bir an önce çıkarım her neyse bu.
Fulyacım çok iyi tv filan olmadan gelişme olması umarım geriye gitmez bizde yedeklerde yok deneme yanılma yapacak kadar ben bu aralar öğünleri artırdım hem zorla hemde daha fazla yediriyorum bakalım kg nasıl yansıcak öyle hareketliki hiçbişey yansımaz herhalde ancak yeter

Bituful çok iyi yapmışsınız gezmekle insan ihtiyaç duyuyor bende çok istiyorum ama imkan yok benim adamın işlerinden . Evlilik yıldönümümüzün olduğu hafta ist de olacağız bir organizasyon yapmak istiyorım dışarda hatta mümkünse kalmalı tabi oğluşu babanneye bırakıp :) yanız gece napar ağlarmı diyede korkuyorum gündüz bişey yemediği için gece uyanınca emiyor aç olsada tok olsada saat başı uyanmalarda devam zaten . Babannenin sabrı getirirmi ondan da şüpheliyim.

Birde şimdi bütün gözler üzerinde olur çocuk nasıl sen nasılsın ne giyiyosun ne yediriyosun çocuğa rağmen bakımlımısın yoksa kendini saldınmı oooooy kendimde yoruldum yazarken ama seninde bıt gibi maşallahın var herkes solda sıfır kalır eminim.

X