2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Kızlar selam..ben Ocak annesi mi yoksa Subat annesimi olacağım net belli değil :))) doğum 1 şubat gözüküyor ama tahminlerimce bebeğim ocak sonu gibi gelir :))) Kese görüldü kalp atışları duyuldu...Haftaya cuma tekrar gidicez :)) BULANTILARdan ne haber? Ben berbat durumdayım..zaten reflüm vardı .. ilaç içmemek için direndim ama mecburen dramamine başladım..Bulantıyı geçirdiği yok sadece uyutuyor.. siz mide bulantılarınız için bir çözüm bulabildiniz mi?
Allah yardımcın olsun.Benim mide bulantılarımda şiddetliyken ekşi yada tuzluyla biraz rahatlıyordum

ay haydi hayırlı uğurlu olsun annesi.maşallah..

bende az önce istifra ettim.çıkar çıkar çok kötü.her yer kokuyor.iş yerim çok kokuyor.ne zaman geçer bu.daha mı kötüye gidecek yoksa?

inş.en kısa zamanda biter mide bulantın.

Merhaba arkadaşlar. Nasılsınız? Uzun zamandır takip edemedim. maşallah cinsiyetler bile öğrenilmeye başlamış :) Allah herkesin evladına sağlık versin.. benim muhtemel doğum tarihim SATa göre 13.01.2013 olarak görünüyordu ama meğer 1 hafta geç yumurtlamışım, o yüzden 20.01.2.13 olarak değişti.eğer listede de doğum tarihimi değiştirirseniz sevinirim, birde benimde ilk bebeğim olacak ben bu bilgiyi sonradan verdiğim için listede tazmıyor sanırım.rica etsem onu da eklermisiniz?
Allaha şükür son kontrolümde bebişim sağlıklı göründü maşallah, bu haber baya beklemiştik, Allah yüzümüzü güldürdü şükürler olsun.. benim de haftaya kontrolüm var ve ikili test zamanımız geldi. doktor muhtemelen ikili test için kan istiycek ama ben yaptırmayı düşünmüyorum. detaylı ultrason yapılsın tabi Allah korusun herhangi bir anormallik varmı diye bakılsın ama kan veripte down sendromu riskini hesaplatmak istemiyorum.bunun için sebebim de birincisi bu testler kesin sonuç vermiyor, ikincisi de Allah korusun ama çocuğunuzun down sendromu olma riski var deseler de kalkıp kürtaj yaptırmıycam..eğer bunun tedavisi yoksa aldırmayı da istemiyosam o zaman bu testlerin bir manası kalmıyor..benim de daha önce bir düşüğüm olduğu için doktor muhtemelen ısrar edicek ama ben kendimi strese sokmamak adına bu testleri yaptırmıycam..daha yeni doğum yapan bir arkadaşımıza bu testlerde çocuğunun down sendromu olduğu söylendi, tabi insan ister istemez sürekli üzülüyor ve strese giriyor ama maşallah arkadaşımızın sağ salim bir oğlu oldu. bende düşünüyorum ya bu testlere güvenip çocuğunu aldırmış olsaydı? sapasağlam bir çocuğa boşu boşuna kıyılmış olacaktı, bebeğini aldırmadı tabi ama bebek doğana kadar yapılan stres insanın psikolojisini bozar diye düşünüyorum.. Allah bebişlerimizi bütün hastalıklardan korusun, herkesin evladına sağlık versin. hepinize hayırlı sağlıklı kolay hamilelikler ve doğumlar dilerim...

pando merhaba, hayırlı olsun cocugun.
Bu gec yumurtlama işini doktor nasıl anladı? nereden biliyor merak ettim.
Teste gelince ben yasptıracaklardanım. Ha sonuc kötü cıkarsa aldıracagımdan degil ama 9 ay boyunca merak etmektense iyi yada kötü gercekle bir an önce yüzleşmeyi tercih ederim. Bu nedenle teste olumsuz bakamıyorum.

bu arada kızlar maşallah maşallah diyorum 1 haftadır bulantım yok. bu gebelikte az oldu saskınım. Digerinde 3 hafta sürmüştü bunda toplasam 1 hafta eder darısı bitsin diye bekleyenlerin basına. Üzülmeyin içindeyken bitmeyecek gibi geliyor ama bitiyor bitiyor. inş. benimki geri baslamaz

kızlar sizin böle oturduğunuz yerden kalkarken kasıklarınıza doğru sancı oluyormuydu yaa korkudan temkinli kalkıyorum oturduğum yerden sancı olcak diyee kötü bişemi acaba yaa öff sıkıntı stres yapıyorum hepp.

pando merhaba, hayırlı olsun cocugun.
Bu gec yumurtlama işini doktor nasıl anladı? nereden biliyor merak ettim.
Teste gelince ben yasptıracaklardanım. Ha sonuc kötü cıkarsa aldıracagımdan degil ama 9 ay boyunca merak etmektense iyi yada kötü gercekle bir an önce yüzleşmeyi tercih ederim. Bu nedenle teste olumsuz bakamıyorum.

sağol seninde bebeğin hayırlı olsun.. bebek ultrasonda bir hafta geç görünüyor. daha öncede 6 haftalıkken 5 haftalık kese görünmüştü, doktor bakıcaz takip edicez demişti o ara tekrar tekrar çağırdılar her seferinde 1 hafta geri kalmış göründüğü için geç döllenme olduğuna karar verdiler. ama eğer önce 1 hafta geri kalmış sonra 2 hafta gibi görünseydi o zaman gelişme geriliği oluyor. benim ilk bebeğimde de geç yumurtlama geç döllenme demişlerdi sonra o bebek bize kısmet olmadı düştü.. sanırım benim yumutlama düzenim bu şekilde, normal ovulasyından 1 hafta geç yumurtluyorum..

Kızlar selam..ben Ocak annesi mi yoksa Subat annesimi olacağım net belli değil :))) doğum 1 şubat gözüküyor ama tahminlerimce bebeğim ocak sonu gibi gelir :))) Kese görüldü kalp atışları duyuldu...Haftaya cuma tekrar gidicez :)) BULANTILARdan ne haber? Ben berbat durumdayım..zaten reflüm vardı .. ilaç içmemek için direndim ama mecburen dramamine başladım..Bulantıyı geçirdiği yok sadece uyutuyor.. siz mide bulantılarınız için bir çözüm bulabildiniz mi?

cnm ne zaman gittin en son sen doktora kaç haftalıktı gittiğinde nasıldı bebek yani eli ayağı bellimiydi yoksa fasulye gibimiydi bende çok merak ediyorumda şuanda nekadardır diye ondan cnm

:KK3:merhaba guzel anneler:KK3:.....bugun 2 li tarama testımız yapıldı...ense kalınlıgı 1.5 cm dedı normalmiş burun kemiğine bakıldı..oda guzelmiş.....bebıs ilk önce bır turlu pozısyon degıstırmedı sureklı bıze dönüktu dr.sırt üstu yatması gerekıyor dedı....bekledık bekledık dönmedı...sonra şekerlı bır seyler yedım...tekrar bakıldı...pozısyonu sonunda yakaladık....ense kalınlığı ölçüldü veeeeeeeeeeeee cinsiyetini söyledi...........aslında net konuşmadı benziyor dedı sadece........
evet topiğe:nazar::emir_bebek: ERKEK:emir_bebek::nazar: geliyor............birazdan renkli ultrason resimlerını gösterecem size teyzeleri................

Süper ya süper gözün aydin. Darısı bizim başımıza.

ayyy o rüyalar benide bitirecek.hep kanamam oluyor gerçekmiş gibi sanki ohhhh diyip uyanıyorum ama gerçekten stres.ama yaptırmamakta stres acabalar doğana kadar devam edecek benimde kafam karışık.ben çarşamba doktora gideceğim o zaman 10+2 olucaz ikili olmaz değilmi?

11 ve 14 haftalar deniyo ama bende bu perş. cuma gidicem.tam 11.haftayı doldurmuş olucam bakalım ne olacak.doktorumun tavsiyesine göremi kendi hislerime göremi hareket edicem bilmiyorum:)bebeğin ölçüm için yeterli boyuta ulaşmışsa yapadabilir çünkü 11.haftanın içinde olucaksın

kızlaar bende geçen hafta 10+0 da bebeğimi gördüm hareketleri çok güzeldi resmen zıplıyordu içerde canım benim..

bana da doktor ikili test için 2 hafta sonra gel dedi yani 13. haftanın içinde olucam

yaa bu hamilelik hep stres mi yaaa

önce hamile kalabilcekmiyim stresi

sonra hamile kaldım tutuncakmı düşcekmi stresi

bir sürü test onun stresi

sonra doğum yaklaşır erken olur mu stresi

normal mi sezeryan mı stresii

oooofffff içim şişti

Allah herkese stressiz sakin ve sağlıklı bir hamilelik nasip etsin

kızlaar bende geçen hafta 10+0 da bebeğimi gördüm hareketleri çok güzeldi resmen zıplıyordu içerde canım benim..

bana da doktor ikili test için 2 hafta sonra gel dedi yani 13. haftanın içinde olucam

yaa bu hamilelik hep stres mi yaaa

önce hamile kalabilcekmiyim stresi

sonra hamile kaldım tutuncakmı düşcekmi stresi

bir sürü test onun stresi

sonra doğum yaklaşır erken olur mu stresi

normal mi sezeryan mı stresii

oooofffff içim şişti

Allah herkese stressiz sakin ve sağlıklı bir hamilelik nasip etsin

ahh cnmm sanki içimdekileri tek tek yazdınn evde bir ultrason cihazım olsada görsem hergün kalbinin attığını büyüyormu kalbi atıyor bir problem varmı diye düşünmekten hergün sabahtan akşama kadar delircem evde her dk pcde araştırma yapıyorum çokk zorr Allah herkezin yardmcısı olsun

iki hafta önce bebeğimin kalbi durmuş.yarın alacaklar meleğimi :KK43:

çok geçmiş olsun cnm Allah sabır verir cnm üzülme allah sana yeniden verir dua et.tutunamayan kromozom bozukluğu olan çocuklarda öle olurmuşş genelde iyi düşünmeye bak cnm.kaç haftalıktın.

kızlar benim 3-4 gündür bulantılarım azaldı çok şükür.gelirmi şu 12.hafta diyodum ama geldi işte.tabii tatilde iyi geldi bana.bulantılarımın azalmasında onunda etkisi var.

X