2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
canım maalesef bi tedavisi yok evet...ılk gebelıgımde doktor zaten bişi çıkarsa aldırım dersen

yaptır yoksa boşa yaptırma demıstı ben de aldırmam demsıtım...ama sımdı benım bı kaç kaybım oldugu

için sormadan yapıyoalr zaten hatta gerekrıse amnıyosentez bile yaparız dediler ama sanıyorum ben yanasmam öle bişeye

zaten ınsallah bi sorun cıkmıycak diye dusunuyorum...bakalım hakkımızda hayırlısı olsun canım

ama daha once de dediğim gibi allah korusun anı bır kayıpla karsıalsınca ılk sordukalrı sey bu traama testlerı oluyo

haklısın canım düşük olduğunda genelde bebekteki anormal gelişimden oluyor ilk aylarda o da Allahın bir lütfu aslında herşeyin hayırlısı olsun inşallah...Allah bebişlerimizi bize bağışlasın inşallah sağlıklı bi şekilde büyürler Allah bebeğini sana bağışlasın canım bu sefer hiç bi sorun yaşamassın inşallah :KK16:

ben de bu konuyu araştırıyorum, bir kaç doktora da sordum
herhangi bir tedavi yok
bu sebeple yaptırmamaya karar verdim

evet canım bence de huzursuz olmak istemiyorum ben de nasıl olsa aldırmayı düşünmüyorz Rabbim bebişlerimizin sağlıklı bi şekilde büyümelerini nasib etsin inşallah:KK49:

günaydın hamdolsun sen naıslsın :)

günaydın canım....amınn ınsallah

allaha şükürler olsun iyyim bir yandan ev topluyom çamaşırlarla boğuşuyorum bir yandan da forum a bakıyorum :):) bende geçen perşembe en son gittim doktora ama yine bişe uydurup gitcem perşembe kontrol nasılsa para yok doktor bir ay sonra gel dedi ama ben gitcem yine merak ediyorum büyüyormu diye:)

merhaba kızlar.ikili tarama testi genelde kaçıncı haftada yapılıyor.biraz araştırdım 12-16 haftalar arası diye bilgiye rastladım.ense kalınlığı da mı bu haftalarda ölçülüyor.yarın dr randevum var...merakla bekliyorum...

canım ıkılı test ense kalınlıgı ve kan tetsınnı bı arada bulunduran bı tets evet ıkısıde aynı zamanda yapılıo 11-14 hafta arasında

:KK3:merhaba guzel anneler:KK3:.....bugun 2 li tarama testımız yapıldı...ense kalınlıgı 1.5 cm dedı normalmiş burun kemiğine bakıldı..oda guzelmiş.....bebıs ilk önce bır turlu pozısyon degıstırmedı sureklı bıze dönüktu dr.sırt üstu yatması gerekıyor dedı....bekledık bekledık dönmedı...sonra şekerlı bır seyler yedım...tekrar bakıldı...pozısyonu sonunda yakaladık....ense kalınlığı ölçüldü veeeeeeeeeeeee cinsiyetini söyledi...........aslında net konuşmadı benziyor dedı sadece........
evet topiğe:nazar::emir_bebek: ERKEK:emir_bebek::nazar: geliyor............birazdan renkli ultrason resimlerını gösterecem size teyzeleri................

maşallah subhnallah Allah ım sağlıkla kucaklamak nasıb etsın cnaım ınss darısı basımıza :)

haklısın canım düşük olduğunda genelde bebekteki anormal gelişimden oluyor ilk aylarda o da Allahın bir lütfu aslında herşeyin hayırlısı olsun inşallah...Allah bebişlerimizi bize bağışlasın inşallah sağlıklı bi şekilde büyürler Allah bebeğini sana bağışlasın canım bu sefer hiç bi sorun yaşamassın inşallah :KK16:

ınsallah canım hıcbırımız yasamayız :)

allaha şükürler olsun iyyim bir yandan ev topluyom çamaşırlarla boğuşuyorum bir yandan da forum a bakıyorum :):) bende geçen perşembe en son gittim doktora ama yine bişe uydurup gitcem perşembe kontrol nasılsa para yok doktor bir ay sonra gel dedi ama ben gitcem yine merak ediyorum büyüyormu diye:)

ben de dun camasırlarla ugrastım banyoda yapamadım yanıyorum sımdı saat 5 olsada gıtsem cok acaip bunaldımm :S

selamm arkadaşlarr.
çoğu arkadaşlar ikili test yaptırmış.bende biraz fikrim değişmeye başladı yaptırsammı yaptırmasammı?
ikili sonra 3lü test hep bi heyecan hep bi tedirginlik.biz hamileyiz böyle stresler bebeğimizide etkiler.zatn günlük yaşantıda ister istemez stres yaşıyoruz.bu gece rüyamda kanamam oldu karnımda ağrılar vardı nasıl gerçek bi histi anlatamam ağlıyodum bebeğime bişey oldu die.rüyası bile çok kötüydü.gerçekte yaşayanlara rabbim yardım eetsin .

selamm arkadaşlarr.
çoğu arkadaşlar ikili test yaptırmış.bende biraz fikrim değişmeye başladı yaptırsammı yaptırmasammı?
ikili sonra 3lü test hep bi heyecan hep bi tedirginlik.biz hamileyiz böyle stresler bebeğimizide etkiler.zatn günlük yaşantıda ister istemez stres yaşıyoruz.bu gece rüyamda kanamam oldu karnımda ağrılar vardı nasıl gerçek bi histi anlatamam ağlıyodum bebeğime bişey oldu die.rüyası bile çok kötüydü.gerçekte yaşayanlara rabbim yardım eetsin .

ayyy o rüyalar benide bitirecek.hep kanamam oluyor gerçekmiş gibi sanki ohhhh diyip uyanıyorum ama gerçekten stres.ama yaptırmamakta stres acabalar doğana kadar devam edecek benimde kafam karışık.ben çarşamba doktora gideceğim o zaman 10+2 olucaz ikili olmaz değilmi?

maşallah bebişee canım 12. hafatadn itbaren öğrenılıo ama ıste en kesini

16. hafta aman iyi olsun nasılsa öğrenılcek cınsıyet :)
İnsan Merak Ediyor Ama Yaaa :KK17:
merhaba kızlar.ikili tarama testi genelde kaçıncı haftada yapılıyor.biraz araştırdım 12-16 haftalar arası diye bilgiye rastladım.ense kalınlığı da mı bu haftalarda ölçülüyor.yarın dr randevum var...merakla bekliyorum...

Ben 12 + 5 Günlük Hamileydim 2li Testlerim Yapıldığında..
Cumartesi Günü Yaptırdım.. :KK23:
Ultrasonda Ense, Burun v.s. Ölçülüp Gelişimine Bakılıyor..

Kan Alıyorlar 1 Hafta Sonra Sonuçlarına Bakıyorlar..
Bu Kadar.. :KK34:

Karnınız Tok Olsun Yoksa Bebek Oynamıyor.. :KK9:
Tecrübe İle Sabittir.. :KK17:

slm kızlar :KK3: uğrayamıyorum ne zamandır.. eşya toplamakla meşgulüm hala, neyseki bitiyor.. cuma da memlekete gidiyorum.. :KK52:

slm canım ben cumartesi gittim 10+4 normal muane olmaya gittim doktor dedi 2li test zamanı gelmış yapalım hiç ense kalınlığını falan bişey sormadım ama sanırım ona bakarak testin zamanını söylüyolar.

slm canım ben cumartesi gittim 10+4 normal muane olmaya gittim doktor dedi 2li test zamanı gelmış yapalım hiç ense kalınlığını falan bişey sormadım ama sanırım ona bakarak testin zamanını söylüyolar.

ben de yarın gidicem doktora 10+2 acaba yapılır mı ikili tarama

slm kızlar :KK3: Uğrayamıyorum ne zamandır.. Eşya toplamakla meşgulüm hala, neyseki bitiyor.. Cuma da memlekete gidiyorum.. :KK52:

canım hoşgeldın kolay geslsın :)

insan merak ediyor ama yaaa :KK17:

Ben 12 + 5 günlük hamileydim 2li testlerim yapıldığında..
Cumartesi günü yaptırdım.. :KK23:
Ultrasonda ense, burun v.s. ölçülüp gelişimine bakılıyor..

Kan alıyorlar 1 hafta sonra sonuçlarına bakıyorlar..
Bu kadar.. :KK34:

Karnınız tok olsun yoksa bebek oynamıyor.. :KK9:
Tecrübe ile sabittir.. :KK17:

ayy evet tok gıtmek lazım pozisyon almıyolarr sonra gecenkınden bılıyorum :)

ya merak edılıyo tabıı canım da sağlıklı olsun baska bısı ınan merak etmıyorum ya cınsıyet konusunda cok sakinim :)

ben de yarın gidicem doktora 10+2 acaba yapılır mı ikili tarama

canım ben gittiğimde bebeısım 10+6 dı dr ıkılı tets fln demedı bahstemedı bile :)

herhalde bu hafta şapaar :)

:KK3:merhaba guzel anneler:KK3:.....bugun 2 li tarama testımız yapıldı...ense kalınlıgı 1.5 cm dedı normalmiş burun kemiğine bakıldı..oda guzelmiş.....bebıs ilk önce bır turlu pozısyon degıstırmedı sureklı bıze dönüktu dr.sırt üstu yatması gerekıyor dedı....bekledık bekledık dönmedı...sonra şekerlı bır seyler yedım...tekrar bakıldı...pozısyonu sonunda yakaladık....ense kalınlığı ölçüldü veeeeeeeeeeeee cinsiyetini söyledi...........aslında net konuşmadı benziyor dedı sadece........
evet topiğe:nazar::emir_bebek: ERKEK:emir_bebek::nazar: geliyor............birazdan renkli ultrason resimlerını gösterecem size teyzeleri................

aaa hadi ilk cinsiyet tahminimiz geldi.hayırlı olsun canım.artık teker teker belli olur.zaten ilk önce erkekler belli olacaktır sonra kızlar gelir.tam olarak kaç günlüktü cinsiyeti söylediğinde.sat a göre yani.bende çarşamba gidicem.12+0 oluyo.inşallah banada söyler.

Ben hic guzel beslenemiyorum bu mide bulantilarim yuzundn. Hele yogurt, peynir sut aklima gelincebile kusacak gibi oluyorum. Elevit ve folik plus kullaniyorum. İnsallah yetiyodur:KK43: 7 temmuzda doktor randevum var umarim sorun cikmaz...sizler duzenli gida alabiliyor musunuz, mide bulantilari ne alemde? Bir gunde basladi benim bu durumum tam 1 aylikken. Bir gunde de gecer diyorlar, gecen var mi???

Valla herkesin farklı oluyo canım. Benim annemin de pek mide bulantısı olmamış, benim de olmadı. Rahat geçiriyorum şimdilik. Her gün işe yürüyerek gidiyorum 25 dk falan. Hareketsiz kalmamaya ama kendimi de aşırı yormamaya çalışuıyorum. Yemekler konusunda çok sevdiğim yoğurt ve kefiri ağzıma koyamıyorum. ;İçimi kaldırıyolar. Böyle hep ekşi mayhoş meyveler falan hoşuma gidiyo. Yeme konusunda çok sıkıntım yok allaha şükür ama işte herkesin durumu farklı. Bazıları ilk 3 ayda 5 kilo veriyor kimi 2 kilo alıyor. O yüzden esas olay 2. trimesterde başlayacak. Sakın içini daraltma yeyip içermiyorum diye. Çouk ilk 3 ayda anne yese de yemese de bi şekilde besleniyo. O yüzden içinin aldığı yiyeceklere yönel.(tabi bu ekmek, pasta olmasın:)

Cinsiyetler öğrenilmeye başlanmış ne güzel.....
Darısı bizlerin başına

Birtürlü yapamadığım temizliğimi yaptım bugün evim mis gibi ama yoruldum
Oğlumlada ilgilenemedim uyuya kaldı:KK43:
Çok şükür benim mide bulantılarım 1 haftadır çok çok azz inş.tekrarlamaz
Ama bazı besinleri hala tüketemiyorum:KK43:(

aaa hadi ilk cinsiyet tahminimiz geldi.hayırlı olsun canım.artık teker teker belli olur.zaten ilk önce erkekler belli olacaktır sonra kızlar gelir.tam olarak kaç günlüktü cinsiyeti söylediğinde.sat a göre yani.bende çarşamba gidicem.12+0 oluyo.inşallah banada söyler.

ya ne kadra güzel cinsiyetini öğrenmişsin :)benden ikili test istemedi dr um ...ama cinsiyetini keşke söyleseyi 1 ay sonra gidicem sanırım 3 lü testii söylicek birde cinsiyetini,allah sğlıklo bebekler nasip etsin;seninkine çok sevindim ....:))))))

1 ay nasıl geççicek bilmiyorum:KK43:(((benimkininde bibisi olsa :))))ne güzel olurrrrr:p

Kızlar selam..ben Ocak annesi mi yoksa Subat annesimi olacağım net belli değil :))) doğum 1 şubat gözüküyor ama tahminlerimce bebeğim ocak sonu gibi gelir :))) Kese görüldü kalp atışları duyuldu...Haftaya cuma tekrar gidicez :)) BULANTILARdan ne haber? Ben berbat durumdayım..zaten reflüm vardı .. ilaç içmemek için direndim ama mecburen dramamine başladım..Bulantıyı geçirdiği yok sadece uyutuyor.. siz mide bulantılarınız için bir çözüm bulabildiniz mi?

kayazelha çok sevindim senin adına. inşallah sonu da böyle olur ve sağlıkla alırsın bebişini kucağına. :emir_bebek:

ay haydi hayırlı uğurlu olsun annesi.maşallah..

bende az önce istifra ettim.çıkar çıkar çok kötü.her yer kokuyor.iş yerim çok kokuyor.ne zaman geçer bu.daha mı kötüye gidecek yoksa?

X