2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
günaydınnlarrr hanımllaarrrr en güzell sabahlar en güzel günler sizinle olsunn kalpleriniz mutluluk huzur sağlık veee ball kokuluu bebişlerinizle dolsun..birzdan hastaneye gidicem eksik tahlillerimi yaptırmak için ve troıt kontrolumu yaptırmak için malumm ilaç kullanıyorum arttırmak gerekebilir.kendinize ve bebişlere iyi bakın.:)

gunaydın bayanlar...
sabah hafif topuklu ayakkabı giydim. kosar vaziyette servise anca yetistim. simdi biraz kasıklarım agrıyo, midem bulanıyo :KK50:

Aramiza hosgeldin...herseye care bulan su ilim bir su bulantilara care bulamadi mi? Yoksa kadinlar bari hamileyken erkeklerde rekabet edemesin diye maksus mu cikarmiyolar: p

Şaka gibi değil mi. Doktora diyorum ki çok kötüyüm midem bulanıyor (acil doktoru) Doktor: Yapacak bir şey yok... Serum takalım.
Yüz nakli yapılan ülkemizde bulantıya çözüm yok malesef.
Ya da doğa bize şunu anlatmaya çalışıyor: Anneliğin kolay olduğunu size kim söyledi...
Ahhh kızlar niyese bir gün yol kenarında düşüp bayılıp ölecekmişim gibime geliyor.
İçime gelen o fenalığı bir bilseniz. (Midemin çok bulandığı anlarda oluyor)
İnanın hayat biraz manasız gelmeye başladı bana artık. (Allah beterinden korusun ama öyle bir psikoloji oluştu)

gunaydın bayanlar...
sabah hafif topuklu ayakkabı giydim. kosar vaziyette servise anca yetistim. simdi biraz kasıklarım agrıyo, midem bulanıyo :KK50:

Seni çok iyi anlıyorum.
Diyebileceğim tek şey. Yalnız değilsin :KK43:

günaydın kızlar bugün salı değil mi pofff tatile kaldı 3 gün bugünü saymayalım
Tatil miiii of of ne çok ihtiyacım var.Ama eşimin işi nedeniyle gidemiyoruz bu yaz:KK43:
Tatilin keyfini doya doya çıkart.
kızlar bu deniz havuz ve güneşlenme işi karışmış anlaşılan :KK1:
ben doktora sordum 3 ay bitene kadar rahat dur girme dedi ama güneşlenmeyi burda öğrendim sonra araştırdım netten hakikaten sakın diyen uzmanlar var... yani kendimi iyi hissediyorum ama işin ucunda risk olunca korkuyor insan aksi bir durum olursa vicdan azabından ölür insan, tedbir bizden takdir Allah tan...
Yinede canım da sıkılıyor o yasak bu yasak aman ondan sakın yani zor yani normal hayatını devam ettir diyorlar ama bu yasaklar günlük hayattan uzaklaştırıyor bizi kendimi normal değil de sanki hasta gibi hissediyorum, bu da kötü bir şey...

korkudan gitmedim havuza falan ama giderseniz de ya da ben şeytana uyarsam:
güçlü koruyuculu güneş kremi sürülecek
gölgede oturulacak
bol su içilecek
suda dalmak atlamak yok mümkünse sırt üstü yüzülecek (ben yüzme de bilmiyorum ya) :KK1: 20 dk dan fazla kalmak yok çıkınca hemen duş alınıp mayo değiştirilecek...
gerisi de Allah a emanet!...

kasık ağrıları geçici ise sorun yok arada olabilirmiş, sarı akıntı flora bozukluğu bende de var çocuğa zararı yok, endişe etme...
Ben dr.uma sormadım.Aslında oğlum için gittik ama mayomuda yanıma yinede almıştım:KK70: Veee dayanamayıp girdim.Hemen accık yüzdüm yetti:))
iki hafta önce bebeğimin kalbi durmuş.yarın alacaklar meleğimi :KK43:
Çok üzüldüm canım.Allah sabır versin size ve en hayırlı zamanda da bir bebek.
kızlaar bende geçen hafta 10+0 da bebeğimi gördüm hareketleri çok güzeldi resmen zıplıyordu içerde canım benim..

bana da doktor ikili test için 2 hafta sonra gel dedi yani 13. haftanın içinde olucam

yaa bu hamilelik hep stres mi yaaa

önce hamile kalabilcekmiyim stresi

sonra hamile kaldım tutuncakmı düşcekmi stresi

bir sürü test onun stresi

sonra doğum yaklaşır erken olur mu stresi

normal mi sezeryan mı stresii

oooofffff içim şişti

Allah herkese stressiz sakin ve sağlıklı bir hamilelik nasip etsin

Aynen öyle canım :)Bebek doğduktan sonra bu stres bitmiyor ama benden söylemesi.
Yok gazı,yok uykusu,süt yettimi,ek gıda dönemi vs vs derken 2-3 yaş biraz rahatlama dönemi oluyor.
İnş.sorunsuz bol iştahlı ve uykulu bebişler olurda rahat ederiz....

Şaka gibi değil mi. Doktora diyorum ki çok kötüyüm midem bulanıyor (acil doktoru) Doktor: Yapacak bir şey yok... Serum takalım.
Ya da doğa bize şunu anlatmaya çalışıyor: Anneliğin kolay olduğunu size kim söyledi...
Ahhh kızlar niyese bir gün yol kenarında düşüp bayılıp ölecekmişim gibime geliyor.
İnanın hayat biraz manasız gelmeye başladı bana artık. (Allah beterinden korusun ama öyle bir psikoloji oluştu)

(

senı öyle ıyı anlıyorum ki...ben de aynı sekıldeyım off puff yaıyorum...sen böle yapınca cok zülüyorum dedı eısm dün
hersey yolunda az sukretsek ya dedı ama aşkım bılmıyosun ya gözlerim açık yasıyorum yürüyorum ama içim
bayılıuyo resmen bualntı halsizliik anlatamam ondan dedım sonra dıkkat etmeye basladım of puf yapmıyorum
bazen hıc farkına varmadabn bakıyorum kı oflamaya baslamısım şu bulantılar gecse de rahatlasak...
yıne de bebıs ıyı olsunr azıyım sonuna kada dun akşam iğne vururuken kolum şişti morardı çok kötü oldum
ama olsun dedim napayım

Günaydınlar.......

günaydın canım benim...:KK16:

ne kadar sonra hamile kaldın tekrar

canım tekrar gecmıs olsun ben ılk kurtaj oldugumda anestezi vermemıslerdi grip oldugum ıcın canlı canlı olmama ragmen olmsutum yanı
anestezı alıcaksan hıc ama hıc korkma ben kürtajdan sonra 2 ay korunup 3. ay hamıle kalmsıtım

diğer düşüğümde ise ama o kürtaj değil kendılıgındne dusmustu ondan sonrada 1 ay korunup hamıle kaldım
düşüğün bi ayagı ıcerde olur derler ınsallah bekletmeden tekrar verir Rabbim bak bu benım 4. ilk üçü kayıp biliyosun
neler oluyo hayatta neler canım kendıen cok iyi bak kendını üzme hiç...

Günaydın kızlar

ne zor gunler gecırıyorum yaa tek teselli buldugum nokta bebegımın ıyı olması... :nazar:

akşam yatmadan istifra ettim sabah kalktım istifra ettim işe geldim istifra ettim

içim dışıma çıktı işler de yoğun Allah ım yardım et...Birde merdivenden düşmüştüm ya kuyruk sokumuma giren agrı

daha gecmedı zor oturup kalkıyorum çatladımı acaba diye dusundum dün maalesefkı yapılcak bişey yok

ağrıkesıcı jel krem kullanamazmışım....

Son düzenleme:
thesun bebegini kaybetmissin. dilerim yakın zamanda saglıklı bi sekilde hamile kalırsın yeniden
aysecim gecmis olsun sana da
benim agzımıntadı yok. gastritim de var :KK50: ama kilo alıyorum yine de :KK47:

thesun bebegini kaybetmissin. dilerim yakın zamanda saglıklı bi sekilde hamile kalırsın yeniden
aysecim gecmis olsun sana da
benim agzımıntadı yok. gastritim de var :KK50: ama kilo alıyorum yine de :KK47:

canım sağol...olsun da böle sıkıntımzı olsun dıyrouz napalımm zor ama

gastrit de cok fena gecmıs olsun canım...

Günaydın kızlar

ne zor gunler gecırıyorum yaa tek teselli buldugum nokta bebegımın ıyı olması... :nazar:

akşam yatmadan istifra ettim sabah kalktım istifra ettim işe geldim istifra ettim

içim dışıma çıktı işler de yoğun Allah ım yardım et...Birde merdivenden düşmüştüm ya kuyruk sokumuma giren agrı

daha gecmedı zor oturup kalkıyorum çatladımı acaba diye dusundum dün maalesefkı yapılcak bişey yok

ağrıkesıcı jel krem kullanamazmışım....

(akşam yatmadan istifra ettim sabah kalktım istifra ettim işe geldim istifra ettim)
Aynısı benim içimde geçerli.
Bir huzursuzluk, huysuzluk. uykuya dalıyorum. İç sıkıntısıyla 5 dk da bir uyanmalar. Sürekli hareket etme isteği... Ayaklarda ellerde (sıkıntıyla gelen)
Allah beterinden korusun kızlar ama gerçekten iyi değilim.
Farklı düşünceler oluşuyor kafamda ve kendimi çok mutsuz hissediyorum.
Lütfen dua edin...

pembe toka tatlım tatil derken bende bir yere gitmiyorum, haftasonu tatilini diyorum :) üzülme ya daha yaz yeni baslıyor.

ayseee gecmiş olsun cnm su içebiliyormusun bari cok su kaybetmişindir suya yüklen kuzum içemiyorsan serum taktır kendine gelirsin ha kilo alırım diosan benim gibi dayan dayanabildigin kadar

11+3 dem ama size sorum olacak.ctesi günü ağrım vardı adet olacakmışım gibi ptesi sabahta lekelenme tarzında çamaşırımda akıntı gördüm dr telefonda progestan yumuşak kapsül verdi200mglık bugun geçti ama hafif ağrım var normal mi başına böyle bişey gelen var mı?

ayşe mide bulantım benim çok azaldı ve dünya varmış demeye başladım.
inş.en kısa zamanda seninde biter ve rahat edersin.
bu zamanları atlatıp bebeklerimiz olduğunda hamilelikte ne zor anlar yaşadık diye anıları depreştircez:))

hamilelikte sağlık sorunu yaşamaktan insan gerçekten herşeye negatif bakmaya başlıyor.
bende ilk dönemler insanlar ne güzel gezip dolaşıyor yazın keyfini çıkartıyor bense sürekli yatıyorum ,evimle ,eşimle,oğlumla ilgilenemiyorum diye söylenmeye başlamıştım
birde allah yukarda ya doğum sonrasından çok korkuyorum
2 çocukla hayat nasıl olacak,kendimize ne kadar zaman ayırabilcez,okul dönemleri vs vs
çok ince ayrıntılı düşünmemek en güzelii

dün ne buldum kızlar durun paylaşayım;
okuyamayan dinlesin. Dün yusuf suresini dinledim miss gibi

1. Doğacak Çocuğun mücahid olması için KAF Suresi okunur.
2. Güzel Yüzlü olması için YUSUF Suresi okunur.
3. Ahlakı güzel olması için İNSAN-İBRAHİM Suresi okunur.
4. İlk 4 ay 70 bin SÜBHANALLAHİ VE BİHAMDİHİ okunur
.
5. 9 ay boyunca 71 tane ENBİYA SURESİ okunur.
6. Doğumu Kolaylaştırsın diye İnşikak Suresinin ilk 3 ayeti okunur.
7. Çocuk doğduktan sonra 36. günü Enbiya Suresi okunur.
8. Ateşli Hastalık olmaması için Ali İmran Suresi okunur.
9. Ağlayan Çocuğa Cuma saati kulağına ezan ve Ali İmran Suresi 83. ayeti okunur.
10. Bol bol Yasin okunur.

pembe toka tatlım tatil derken bende bir yere gitmiyorum, haftasonu tatilini diyorum :) üzülme ya daha yaz yeni baslıyor.

ayseee gecmiş olsun cnm su içebiliyormusun bari cok su kaybetmişindir suya yüklen kuzum içemiyorsan serum taktır kendine gelirsin ha kilo alırım diosan benim gibi dayan dayanabildigin kadar

:KK1::KK1::KK1::KK1:nasıl tatil hevesim varsa artık senin yazını bile tatil anladım

"Cennet annelerin ayakları altinda"ee cenneti kazanmak kolay olmasa gerek.icimizde bı canlıyı büyütüyoruz ne zorluklarla acılarla inşallah doğup büyüyüncede kıymetimizi bilirler.

11+3 dem ama size sorum olacak.ctesi günü ağrım vardı adet olacakmışım gibi ptesi sabahta lekelenme tarzında çamaşırımda akıntı gördüm dr telefonda progestan yumuşak kapsül verdi200mglık bugun geçti ama hafif ağrım var normal mi başına böyle bişey gelen var mı?

dr.una kontrole gitsen için rahatlardı canım.kasık ağrısı bende de oluyor

dr.una kontrole gitsen için rahatlardı canım.kasık ağrısı bende de oluyor

Günaydın herkese...
Kızlar dün geceden beri benim de sağ kasığımda adet sancısına benzer bi ağrı var. Her zamanki gibi değil ama...Uykuda bile hissettim.Hala geçmedi.Bu kadarı normalmi bilmiyorum... Bir de bulantılarım,kusmam iyice arttı.Gittikçe azalması gerekmiyor muydu ?

X