2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Ayshe geçmiş olsun canım, Demet35 doktor bekle dediğine göre durum kesin değil inşallah kaybetmezsin bebişini Rabbim hayırlısını versin tabiki. Herkese selamlar

canım çok tesekkur ederımmm evet atlattık bunu da şükürler olsun hoş neredeyse hastaneden cıkarken tekrar düşüyodum

merdıvenden kardesım tutttu eşim gelsınde bi okusun beni... :) amınnn canımmm ınsallah ınsallahh :)

ayyy ayşem okudum yazdıklarını bide üstüne bu ne oluyor kuzum sana allah görünmez kazalardan korusun çok çok geçmiş olsun...

Kızlar bugün doktor kontrolüm vardı kalp atışı için atıyodu pıtpıt maşallah:) sonra bi baktı doktor bi tane daha onun da kalbi atıyor:) çok sürpriz oldu bize tek yumurta ikizi düşünüyor doktor riskli gebelikmiş inşallah sağ salim kucağımıza alırız bebişlerimizi:) dualarınızı bekliyoruz üçümüz:) hala çok şaşkınım..

kızlar bugün ilk dr kontrolüme gittim bebeğim sata göre 7+5 ultrasonda 7+2 çıktı herşeyin gayet yolunda olduğunu söyledi dr hanım çok nazik tatlı sevecen biriydi çok hoşlandım..ama bana kalp atışlarını dinletmedi yalnızca görüntüde bebişimin kalbini ve gösterdi atışları duymadım ama gördüm... prensip olarak yanlızca belli periyodlarda kalp atışı dinlettiğini fazlasının zararlı olduğunu düşündüğünü belirtti böyle birşeye rastlayanınız oldumu...ERDEM HAST.bileniniz varmı oraya gittim aman ne bilim sanki hast.pek içime sinmedimi nedir aslında kızımıda oraya götürüyorum pek bi memnundum şimdiye kadar ama acaba kalp atışlarını duymadım diyemi huylandım gebeliktenmidir nedir. değiştirsemmi gebelik takibi için hast.offf çok kararsızım...

Kızlar bugün doktor kontrolüm vardı kalp atışı için atıyodu pıtpıt maşallah:) sonra bi baktı doktor bi tane daha onun da kalbi atıyor:) çok sürpriz oldu bize tek yumurta ikizi düşünüyor doktor riskli gebelikmiş inşallah sağ salim kucağımıza alırız bebişlerimizi:) dualarınızı bekliyoruz üçümüz:) hala çok şaşkınım..

ayy ne güzel allah üçünüzede sağlık versin inşallah sağsalim alırsın kucağına bebişlerini çok güzel birşey....

kızlar bugün ilk dr kontrolüme gittim bebeğim sata göre 7+5 ultrasonda 7+2 çıktı herşeyin gayet yolunda olduğunu söyledi dr hanım çok nazik tatlı sevecen biriydi çok hoşlandım..ama bana kalp atışlarını dinletmedi yalnızca görüntüde bebişimin kalbini ve gösterdi atışları duymadım ama gördüm... prensip olarak yanlızca belli periyodlarda kalp atışı dinlettiğini fazlasının zararlı olduğunu düşündüğünü belirtti böyle birşeye rastlayanınız oldumu...ERDEM HAST.bileniniz varmı oraya gittim aman ne bilim sanki hast.pek içime sinmedimi nedir aslında kızımıda oraya götürüyorum pek bi memnundum şimdiye kadar ama acaba kalp atışlarını duymadım diyemi huylandım gebeliktenmidir nedir. değiştirsemmi gebelik takibi için hast.offf çok kararsızım...

Canım, aynen benim doktorum da 6 haftalıkken kalp atışlarını sadece gösterdi, dinletmedi ve bu aşamada sesi duymak için fazladan dalga göndermesi gerektiğini ve bunun da gereksiz olduğunu (zararlı olabileceğini) söyledi. Görmek yeterli dedi. Bu arada eşim de başka bir alandan da olsa doktor ve o da bana en başından beri aynı şeyi söylüyordu zaten. Ve doktorumuza da çok güveniyoruz, içimiz çok rahat.

selam kızlar ,

çay içmek pek iyi değilmiş günde en fazla 2 fincan diye okudum hem demir oranını azaltıyormuş hem içinde bilinmeyen başka maddeler sebepmiş ..ama iş yerinde gel de içme ...şimdi ben günde 2 bardak içiyorum fincandan daha küçük miktar ama yinede içime sinmiyor ,
sizin durumlar nasıl çok ta canım çekiyor yaa ...

Canım, ben çay içiyorum valla. Normalde günde 2-3 orta boy. Bazı günler sadece 1, bazı günler (misafirlik filan) 3-4'ü nadiren buluyor. Ama ortalama 2-3 dediğim gibi... Ben yoğun kahve bağımlısıydım ve enteresan olan, kahveden tamamen soğudum, yaklaşık 1 aydır hiç içmiyorum, içmeyi de düşünmüyorum. Ama çayı, canım eskiden ne kadar istiyorsa şimdi de o kadar istiyor. Biraz doktorun yönlendirmesi, biraz kişisel tercih fakat ben kendi adıma, çayın kafein oranı çok düşük olduğu için, açık ve az miktarda içmenin sakıncası olmayacağını düşünüyorum. Yine kendi adıma, demir eksikliği problemim de yok. Kahvaltı dışındakileri yemeklere yakın zamana denk getirmemeye çalışıyorum -demir emilimini engellemesi bakımından-. Zaten çok açık içiyorum. Eşim bir doktor olarak çay konusunda benden bile rahat. Bebek odaklı yaşarken, öncelikle bebeğin çıkarlarını düşünürken, çok ciddi olmayan konularda (sigara, alkol gibi) anneye de hayatı zindan etmemek gerektiğini düşünenlerden. Sigara alkol için geçerli değil tabii ki bu rahatlık, cıs :)

ne büyük sürpriz :) maşallah...inşallah sağlıcakla alın kucağınıza..

Canım, aynen benim doktorum da 6 haftalıkken kalp atışlarını sadece gösterdi, dinletmedi ve bu aşamada sesi duymak için fazladan dalga göndermesi gerektiğini ve bunun da gereksiz olduğunu (zararlı olabileceğini) söyledi. Görmek yeterli dedi. Bu arada eşim de başka bir alandan da olsa doktor ve o da bana en başından beri aynı şeyi söylüyordu zaten. Ve doktorumuza da çok güveniyoruz, içimiz çok rahc

cevabın için teşekkürler canım...

Selam Hanımlar bir ocak ayı annesi olarak inşallah beni aranıza alır mısınız ?:KK31:
Birşey sormak istiyorum size, yatış şekli bebegin başını döndürür mü acaba ,ben devamlı dönen bir insanım zarar veriyor muyumdur bebegime?:26::26:

İyi akşamlar

ay_she gecmiş olsun.bilgilerimi özel mesaj atamıyorum mesaj sayım yetersiz oldugu için.
buradan yazıyorum.teşekkürler emegine.

anne:KK49:

Tontirik
yaşı

30
kilosu

58
bebişin doğumu:KK69:

25 Ocak
kaçıncı bebiş

1.Bebiş
cinsiyeti

?
ismi

?
son durum

:emir_bebek:

Son düzenleme:

maşallah size. bizde aynı şeyleri yaşadık yavaş yavaş alışıyorsun ikiz bebek fikrine . yalnız olmadığıma sevindim gurupta :) çoğul gebelik riskli gebelik kategorisinde değerlendiriliyor zaten. ama endişelenecek birşey yok sadece kendine daha çok dikkat etmen lazım bol bol ayaklarını uzatıp istirahat etmek gerekiyor . progestan verdi mi doktorun peki birde kaçıncı haftada bebişler

Son düzenleme:
Selam Hanımlar bir ocak ayı annesi olarak inşallah beni aranıza alır mısınız ?:KK31:
Birşey sormak istiyorum size, yatış şekli bebegin başını döndürür mü acaba ,ben devamlı dönen bir insanım zarar veriyor muyumdur bebegime?:26::26:

Hoşgeldin.Hayırlı olsun bebegin.
ilk 3 ay yatış pozisyonu bebege zarar vermez diye biliyorum.sonraki aylardada sola yatış tercih edilmeli.

sevgili ayşe öncelikle çoooook geçmiş olsun ben size özel msj atamıyorum burdan bilgilerimi gönderiyorum yaş 34 kg 58 BDT08 ocak 2013 cinsiyeti ? ismi ? yaşadığım şehir izmit umarım listeye eklenebilirim bugün baya bi uğraştım :)

..

canım ekelrım tabıı kı ınsallah :) tekrar hayrıı olsun..çok sağol :)

Kızlar birde hamilelerin kiraz sapı suyu içmesinde bir sakınca var mı?
İdrar yollarımda sıkıntı olduğu için o iyi geliyor da. Size de bir sorayım dedim.

ben olsam ıcmezdım canım dr na sor tavsıye edecegını de sanmıyorum :26:

Ayşe çok geçmiş olsun...sonra okudum iyiymişsiniz çok sevindim canım:)) Allah korusun bebişini de seni de:)

Demet35 ve yaramazpisi sizin üzüntünüzü inanın bende hissettim.Okuduklarımdan farkettimki siz çok güzel insanlarsınız. Böyle güzel insanların harika anneler olacağını biliyorum:) o yüzden Allah en kısa zamanda bebeklerinize kavuştursun sizi. Tüm kalbimle diliyorum bunu....

Kızlar bizim yarın kontrolümüz var bakalım ne durumdayız? İnşallah her şey yolundadır da burdan size yazarım:)))

sağol canım...inşallah sende kontrolden guzel ahberlerle gelrısın ):

kızlarr merhaba
bebeğini kaybeden arkadaşlara çok çok üzüldüm Allahım bidaha yaşatmasın en kısa zamanda kollarınızı doldursun inşallahh..
ayşecm çok çok geçmiş olsun çok dikkat et olurmu kendine buarada kanama alanının küçülmesine ayrıca çok çok sevindimm :)) benimde büyük gün cumartesi inşallah sağlıklı sıhatli büyüyodur kuzummm :))

merhaba canım sağol......inşallahh sende guzel ahberlerle gelrısın :) benım bebıs ayakalrıda oynatmaya baslamıs böle pilli bebek gibi oynuyodu maşallah :nazar: :KK1:

ayyy ayşem okudum yazdıklarını bide üstüne bu ne oluyor kuzum sana allah görünmez kazalardan korusun çok çok geçmiş olsun...

sağol canım :)

maşallah subhnallah canım :) dr banada ılk bas dınletmemsıtı 9+5 de dınledım bende :)

ayyy sürprizee baak ne güzel yaaa riskli ama canım sağlıkal gecıırceksın ınsallah bu donemı :)

selam canım hoşgeldın....bebegın bası nereye degerse bebegın donucektır yanı sen doınmedende dönebılır bence sorun değil senın dönmen :)

İyi akşamlar

ay_she gecmiş olsun.bilgilerimi özel mesaj atamıyorum mesaj sayım yetersiz oldugu için.
buradan yazıyorum.teşekkürler emegine.

anne:KK49:

Tontirik
yaşı

30
kilosu

58
bebişin doğumu:KK69:

25 Ocak
kaçıncı bebiş

1.Bebiş
cinsiyeti

?
ismi

?
son durum

:emir_bebek:

eklıyorumm canımr ıca ederımm

slm annişler

burda yine üzüntülü bişeyler yazmak istemezdim ama annelerin içine doğuyor anlaşılan ben kötüyüm belirtiler azalıyor diyordum ve

bugün doctor amcamız baktı kesemiz 3haftadır hiç büyümemiş geçenki gibi kürtaj olmam gerekiyor ama hiç kanama olmadığı için istersen 1hafta bekle kanama olacakmı dedi haftaya pzt yine özele çıkarım kısmetse ikinci kürtajımı olucam üzüntümün en büyüğü kürtaj yüzünden kendi düşseydi kürtaj çok zor rabbim ki,mseye yaşatmasın ayşecim bizi listeden çıkart ama sana bisorum olacak sen hemotolojıye gititm demisting ya buna kürtajdan öncemi yoksa sonar gitsemde anlayabiliyorlAarmı benim öncekinde sade bebek yollanmış herşey temiz demişlerdi ne yapmam lazım bilgi verir sen sevinirim

İnşallah liste hiç azalmaz hepiniz sağlıklı sıhhatli doğumlar yaparsınız doctor hiç ümit vermedi ama yine de bekle dedi hani kese büyümüş kalp atışı görmesek ümidim olacaktı ama Rabbim başka dert vermesin ne diyebilirim kısmet hepiniz hakkınızı helal edin ve bana da dua ederseniz sevinirim rabbim hiçbir anne ve evladı ağlatmasın inşallah

Çok üzüldüm cnm ya :KK43: Ne denir ne söylenir çok zor ama yinede inş bi umut olurda ne biliym bi mucize filan Allah yüzünü güldürür.Aksi olursa da herşey Allahtan başka dert vermesin dediğin gibi...İnş listeden çıkmazsın yinede cnm Allah yardımcın olsun dualarım seninle......

slm kızlar benim sarı renginde akıntım ve kaşıntım var mantar olabilir sanırım peki bu durum kasık ağrısı yapar mı ara ara kasıklarım ağrıyor normal mi sizce?

Bebeklerini kaybeden arkadaşlara çok üzüldüm ya Allah size sağlıklı hayırlı evlatlar nasib etsin inşallah geçmiş olsun

bebeklerini kaybeden arkadaşlara çok üzüldüm allah hayılısıyla en güzel zamanda tekrar nasip etsin inşallah . benimde belim çok ağrıyor sabah yataktan çok zor kalkıyorum ilk gebeliğimde bel ağrısın son trimesterda olmuştu şimdiden ağrılara dayanamaz durumdayım dra gitmem gerek :26::26::26::26:

canlarım hepinize gerçekten çok teşekkür ederim tek tek alıntı yapmadım ama hepinizden Allah razı olsun hepinize hayırlı bebişler versin üzüntü zor ama zaman ilaç ben şuan sadece biraz araştırıp kürtajımı olucam ihtimal yok ama fesleğencim senin korkmana gerek yok bende zaten belirti yoktu sade gögüs ve karnımdaki sertlik azalmış hatta gitmişti hem benim kesem hiç gelişmemiş yani senin ki farklı çok dinleme kendini ve kötü düşünme

kızlar hepinize teşekkürler mph canım yanlışta yazmış olabilirim özelde mi yaptırsak demiştim ama mesajını okuyunca bugün eşim özeldeki hastaneden fiyat alıcak yarın yada perş egeye normal kadın doğuma çıkıp ondan testleri isteyeyim diye düşünüyorum çünkü 3düşük şartları vardı benim yaş ve 2düşük olunca belki yapar teşekkür ederim canım

ay listeye girmek çıkmak üzüntü hepsi geçiyor ama rabbim kucağımızı boş bırakmasın inşallah benim kürtaj doktorum yumurta takibi istediğimde bile sen normal yoldan kalıyosun buna bile şükretdemişti şimdi hastaneden ayrılmış gene ona gitmek istiyodum ama kısmet değilmiş ay arada girer bakarız artık gerçi pek girilmiyor ama annişler once kendinize sonar meleklere iyi bakın :KK16:

X