2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Gunaydin gacilar
Ne yapaniz yok kiz gezentilikten dgil bende grip oldum fenayim :2:

Ruza zor beya is yapmayan koca ins.duzelir ama sende kararli ol sende. İs yapma yada kadin tut haftada olmZ mi?

:KK30:
Eeeeee ne yapaniz? :21::KK23:

gezenti karı ADD :KK53: faaliyete geç bakam canlandır şurayı :KK9: :KK9: :KK9:

ya haftada kadın tutmak ne bileyim gücüme gidiyor. elim ayağım tutuyor. kendim yapıvereyim diyorum. kendimi yıpratıyorum. büyük temizliklerde kadın çağırıyorum ama beraber yapıyoruz kadınla. biraz detaycı ve titizim. o yüzden çok yoruluyorum. büyük temizlikler önemli değil de her gün çamaşır çıkıyor.çocuk yerlerde geziyor, süpürülmesi gerek, e yemek bulaşık falan.. off daral geldi içime... :KK53:

ben de burası küçük yer millet evimi görmesin diye kadın çağırmıyorum :KK53:

canım sağol da bizim beklenti dışında oldu mama sandalyesi..

tubiş oku canım, eksik vidalar wardı zar zor kurduk bir baktık bizim mutfağın çeyreği mübarek. eşim anlamaz öyle monte işinden ben hallettim eksik şeyler olunca benim ki sinirlendi :KK53: gerçekten çok hoş güzel kullanışlı birşey. çok beğendim ben ama eşimle düşündük baktık döndük etrafında biz bunu geri gönderek portatif sandalyeye bağlanan bişey alalım. ev büyük olsa neyse ama çok az boş alan war. tubacım sizin ew büyükse gerçekten çok güzel.

canım iyi düşünmüşsün o kadar büyükse benim mutfağı da daraltır evim büyük ama mutfak
eve göre küçük ebatlarını tam biliyon mu?

:26:

canım iyi düşünmüşsün o kadar büyükse benim mutfağı da daraltır evim büyük ama mutfak

mutfak benim de küçük ama sığıyor canım. açıkken bayağı büyük duruyor gerçi. :26: bilemedim ki..

canım açık olduğunda ön taraftan arkaya 1 metreyi geçer sanki, enlemesine de 1 metre war. tahminim yani bizim mutfak girişini epey daralttı. masa ile tezgah arasındaki alanı kapladı geçecek yer kalmadı.o yüzden içimize sinmedi ağzımızın payı aldık :KK53: geniş bir ew olsa çocuk için we bizim için iyi olacak ama ben takıntılı biriyim zaten gözüme batacak sinirlerimi bozacak :KK35: sandalyeye bağlananlardan bakacam olmadı atacam sofrayı yere aaaaaa yeter be :KK36: :KK36:

ruzamm canım günlük tut temizlikçiyi ver paracıkları biraz dara gelsin bakalım
o zaman yapar diye düşünüyorum,
ben de bakıyorum benimki maç ayağına böyylee
:KK53: bakıyor tv ye
mutfaktan sesleniyorum canımmm odaya bi süpürge tutsana
dışardaki çamaşırları alır mısın zahmet olmazsa ben korkuyorum gece
:KK76: diyorum
tamammmm diyor
:KK47:

gunaydinlar guzel annelere ve onlarin minik asklarina :KK54:
:KK76:

günaydın... :KK16:
kızlar dün giremedim internete eve geç geldik, yemek, bulaşık, çamaşır falan. 11 oldu saat. yattım direk..

tuğbacım müdür yardımcısıyım ben evet. anaokulundayım. bizim işler büyük okullara göre daha rahat. bir de müdürle de alakalı sanırım. kimisi bütün işleri yıkar, kendisi yatar. biz paylaşım içerisindeyiz. bazılarını ben yapıyorum, bazılarını o. öyle olunca sıkıntı olmuyor. bir de sınıfta olsam bu kadar rahat izin alamam, istediğim zaman çıkamam, çünkü çocukların sorumluluğu var. böyle olunca işim olduğunda çok rahat çıkabiliyorum. müdür beyle çok görüştük, hocam çocuk olunca fikrin değişebilir, ben seninle çalışmayı çok isterim ama, istersen ayrılabilirsin dedi ama bırakamadım. işimi çok seviyorum çünkü. bir de süt izni falan olunca daha rahat oluyor. tabi ben de fedakarlık gösteriyorum. yetişmesi gereken bir iş olduğunda benim saatim geldi deyip çıkmam. iş bitene kadar beklerim sonra çıkarım. iş olmadığında da erken çıkarım gibi.. :KK24:

burçağım maşallah nehirime... buluştuğumuzda da söylemiştim. maşallah sütün yaramış diye. :nazar: :nazar::nazar:
kuzummm.... aklıma geldi de utku ağlayınca nasıl korkup ağlıyordu... kıyamam ya.... :KK16: :KK19:

ferda valla ne güzel olur.. keşke hiç bırakmasak birbirimizi... gelinlerden damatlardan dert yanarız .. :KK1:

dün akşam oturdum, ciddi ciddi konuşalım dedim kocama. hayırdır ne oldu dedi. konuşcaz dedim. bundan sonra iş bölümü yapalım dedim. ben çok yoruluyorum, yetemiyorum dedim. eşitlik falan hepsi yalan oldu dedim. :KK1: sen geldiğinden beri koltukta uzanıyorsun ben saat 10.30 oldu hala işlerle uğraşıyorum dedim. istediğin işleri seçersin dedim. bulaşık çamaşır ütü hangisini yapmak istersen.. eğer böyle birşey yapmazsak, ben istifa edicem dedim. o da tamam, ben bu saatten sonra kadın işi yapamam, istifanı ver dedi. peki nasıl geçincez dedim. kredi var, kira var.. tamam kredi bitince çıkarsın dedi. bak benim derdim kavga etmek değil. gayet sakinim. bi çözüm bulalım bu işe dedim.. :KK53: bişey demiyor. ne yapmayalım ben kızlarr... istifa etmeyeceğim bu kesin de.. :KK50: bu adamı nasıl yola getireceğim... bana bi çözüm bulun. bi de diyor ki ben elimden gelenin fazlasını yapıyorum zaten diyo.. arada bir çocuğa bakar o. hiçbir işe elini sürmez. çoraplarını kirli sepetine atmaktan aciz.. :KK14:

esin islerde aksama oldugunda sikayetci oluyor mu peki? Ornegın utusu yapılmadıgında, ev dagınık oldugunda vs.

tamammmm diyor

benimki de iş meraklısı engel oluyor bana iş paylaşamıyoruz :KK53:

kızlar dün giremedim internete eve geç geldik, yemek, bulaşık, çamaşır falan. 11 oldu saat. yattım direk..

tuğbacım müdür yardımcısıyım ben evet. anaokulundayım. bizim işler büyük okullara göre daha rahat. bir de müdürle de alakalı sanırım. kimisi bütün işleri yıkar, kendisi yatar. biz paylaşım içerisindeyiz. bazılarını ben yapıyorum, bazılarını o. öyle olunca sıkıntı olmuyor. bir de sınıfta olsam bu kadar rahat izin alamam, istediğim zaman çıkamam, çünkü çocukların sorumluluğu var. böyle olunca işim olduğunda çok rahat çıkabiliyorum. müdür beyle çok görüştük, hocam çocuk olunca fikrin değişebilir, ben seninle çalışmayı çok isterim ama, istersen ayrılabilirsin dedi ama bırakamadım. işimi çok seviyorum çünkü. bir de süt izni falan olunca daha rahat oluyor. tabi ben de fedakarlık gösteriyorum. yetişmesi gereken bir iş olduğunda benim saatim geldi deyip çıkmam. iş bitene kadar beklerim sonra çıkarım. iş olmadığında da erken çıkarım gibi.. :KK24:

burçağım maşallah nehirime... buluştuğumuzda da söylemiştim. maşallah sütün yaramış diye. :nazar: :nazar::nazar:
kuzummm.... aklıma geldi de utku ağlayınca nasıl korkup ağlıyordu... kıyamam ya.... :KK16: :KK19:

ferda valla ne güzel olur.. keşke hiç bırakmasak birbirimizi... gelinlerden damatlardan dert yanarız .. :KK1:

dün akşam oturdum, ciddi ciddi konuşalım dedim kocama. hayırdır ne oldu dedi. konuşcaz dedim. bundan sonra iş bölümü yapalım dedim. ben çok yoruluyorum, yetemiyorum dedim. eşitlik falan hepsi yalan oldu dedim. :KK1: sen geldiğinden beri koltukta uzanıyorsun ben saat 10.30 oldu hala işlerle uğraşıyorum dedim. istediğin işleri seçersin dedim. bulaşık çamaşır ütü hangisini yapmak istersen.. eğer böyle birşey yapmazsak, ben istifa edicem dedim. o da tamam, ben bu saatten sonra kadın işi yapamam, istifanı ver dedi. peki nasıl geçincez dedim. kredi var, kira var.. tamam kredi bitince çıkarsın dedi. bak benim derdim kavga etmek değil. gayet sakinim. bi çözüm bulalım bu işe dedim.. :KK53: bişey demiyor. ne yapmayalım ben kızlarr... istifa etmeyeceğim bu kesin de.. :KK50: bu adamı nasıl yola getireceğim... bana bi çözüm bulun. bi de diyor ki ben elimden gelenin fazlasını yapıyorum zaten diyo.. arada bir çocuğa bakar o. hiçbir işe elini sürmez. çoraplarını kirli sepetine atmaktan aciz.. :KK14:

bir psikologtan dinlemiştim. eşiniz sizi dinlemiyorsa dinlediği dili çözün. yanii bebek yemek yemiyorsa ona pepeyi seviyor diye pepeli kaşık alıp aaa bak pepeli kaşık dediğinizde nasıl yiyorsa aynı mantık. onada anladığı dilde anlatın dedi.ama bacım zor olan o işte anladığı dil ne... mesela övülmekten hoşlanıyorsa oooo sen ço kacayip güzel yaptın demek.ben yapamıyorum seninki harika olur demek olabilir. vicdandan anlıyorsa emrah talidi yapmak bu şaka:) yani böyle şeyler olabilir canım.aklıma gelirse daha yazarım

Canım aslında çok iştahlı bir bebek değil, genelde daha ilk kaşıkta başını çevirir, oyunla, videoyla, şarkıyla filan yediriyorum. Günde dört öğün yiyor, aşağı yukarı 9'da, 13'te, 17'de, 21'de. Gece de artık mama almıyor. Galiba porsiyonları çok, bir de henüz emeklemiyoruz ondan :)

Ay bugün oğluşumla aşk yaşadık yahu, birbirimizi öpüp öpüp sarıldık yavyum benimm :KK9: Annelerin yerini kimse tutamaz bacılar, ufaklıklar biraz daha büyüdükçe daha da bize düşecekler merak etmeyin :KK52:

Burçak helallll seni ayakta alkışlıyorum :KK9::KK9::KK9::KK9:

Ay biz kayınvalide olunca hala burda yazıyormuşuz: "Benim cadaloz gelin oğlumu bir sevdirmiyor bana, altı üstü her gün görmek istiyorum evladımı ne var bunda, her gün bir tripler bir surat!! Yemek de yapmıyordur bu, çocuğumun yüzü kaşık kadar kalmış! Torunumu da sanki tek başına yaptı, iyice bir havalarda. Yavrucak altı üstü bana da anne desin istiyorum ne olmuş yani bir yeri mi eksilir" :KK52::KK52::KK52:

ayyy valla tüylerim diken diken oldu...birden kaynanam aklıma geldi :KK1:geçenlerde benim kv oğluma kollarını açmış gel gel gel...diyor.oğlum da kollarını kaldırmadı ,ağladı gitmek istemedi.bana gelmek için bana doğru dönüp kollarını açtı.kv de dior ki ama bana gel....ben de anneyim:KK51:bir şey demedim ama rengim attı.sonra oğlumu aldım kucağıma götürdüm...bir daha derse pis bozacam...hep bozacam bozacam diyorum kadın bir laf ediyor dumur olup :KK53:aaa böleee kalıyorum..sonra keşke şunu deseydim keşke bunu deseydim oluyorum

canım benim koca da aynı...şunu yap bunu yap deyince ya yapar suratını asar,ya da kavga çıkarır.ben geçen yıl haftada 2 kez yardımcı bayan almıştım,çok rahat oluyordu.ütüyü yapıyordu,evi temizliyordu.sonra ben üstten geçiyordum.ama maddi anlamda ciddi bir külfet.bu yıl alamadım..eşime de ricayla iş yaptırıyorum.istifa etmesen de 3 ay bi ücretsiz izin alsan görür dünya kaç bucak :KK52: o kadar ödemeyle başedemezler.:KK1:benimki de diyor ki annelerimiz nasıl büyütmüş o kadar çocuğ,ev işlerini de yapışlar,yemeği de...ben de şimdi evdeymişim niye yetiştiremiyormuşum.anamm bi sinirlendim,senin annen gibi salça ekmekle büyütürsem oğlumu her işi yetiştiririm dedim :KK37::KK37::KK37:

ew de dışarısı da buz gibi yaa :18: :18: kalın yelekler pantalonlar giydiriyorum çocuklara

canımcım valla soğuklar başlıyor buralarda da...ben de dün oğluma pntolanlarının altına giydirmek için külotlu çorap alayım dedim.pentiye baktım.bambu çoraplar varmış çocuklar için,hem esnek,hem sağlıklı.tecrübeli bir anneden öğrendim :KK1:ama henüz gelmemiş pentiye alamadım.ne giydirecez bu sıpalara pantolonun altına yaaa...ben birşey bulamadım:44: bu arada o klasik külotlu çoraplar erkek bebekler için sağlıklı değilmiş aklınızda olsun :KK20:

gunaydinlar guzel annelere ve onlarin minik asklarina :KK54:
:KK76:

esin islerde aksama oldugunda sikayetci oluyor mu peki? Ornegın utusu yapılmadıgında, ev dagınık oldugunda vs.

hiç bırakmadım ki ütüsüz.. ütüyü toplu yapıyorum ben. ona da kızıyor. ne gerek var lazım oldukça ütüleriz diyor. tabi yine bana kalıyor. her sabah ütü masası mı açıcam diyorum ben de.. dağınıklığı da hiç sevmez. hemen ne bu evin hali der.. en fazla oğlanın oyuncakları ortadadır. onları da canı isterse toplar.

bir psikologtan dinlemiştim. eşiniz sizi dinlemiyorsa dinlediği dili çözün. yanii bebek yemek yemiyorsa ona pepeyi seviyor diye pepeli kaşık alıp aaa bak pepeli kaşık dediğinizde nasıl yiyorsa aynı mantık. onada anladığı dilde anlatın dedi.ama bacım zor olan o işte anladığı dil ne... mesela övülmekten hoşlanıyorsa oooo sen ço kacayip güzel yaptın demek.ben yapamıyorum seninki harika olur demek olabilir. vicdandan anlıyorsa emrah talidi yapmak bu şaka:) yani böyle şeyler olabilir canım.aklıma gelirse daha yazarım

ya işte suyuna gideyim diyorum. oturdum adam gibi konuşalım dedi. trip yapmadım, surat asmadım. yine de olumsuz.. iyice analiz etmeliyim.

tamammmm diyor

haklısın hayatım. kırk yılda bir bile zar zor çağırıyorum temizlikçiyi. ne gerek var diyor hemen. camlar kirli diyorum. kirli olsun, dışarı baktığımız mı var diyor.evlendik evleneli daha 2 kere temizlikçi aldım. hep kendim hallettim. alıştırmayacaktım böyle.. :KK50:

ayyy valla tüylerim diken diken oldu...birden kaynanam aklıma geldi :KK1:geçenlerde benim kv oğluma kollarını açmış gel gel gel...diyor.oğlum da kollarını kaldırmadı ,ağladı gitmek istemedi.bana gelmek için bana doğru dönüp kollarını açtı.kv de dior ki ama bana gel....ben de anneyim:KK51:bir şey demedim ama rengim attı.sonra oğlumu aldım kucağıma götürdüm...bir daha derse pis bozacam...hep bozacam bozacam diyorum kadın bir laf ediyor dumur olup :KK53:aaa böleee kalıyorum..sonra keşke şunu deseydim keşke bunu deseydim oluyorum

canım benim koca da aynı...şunu yap bunu yap deyince ya yapar suratını asar,ya da kavga çıkarır.ben geçen yıl haftada 2 kez yardımcı bayan almıştım,çok rahat oluyordu.ütüyü yapıyordu,evi temizliyordu.sonra ben üstten geçiyordum.ama maddi anlamda ciddi bir külfet.bu yıl alamadım..eşime de ricayla iş yaptırıyorum.istifa etmesen de 3 ay bi ücretsiz izin alsan görür dünya kaç bucak :KK52: o kadar ödemeyle başedemezler.:KK1:benimki de diyor ki annelerimiz nasıl büyütmüş o kadar çocuğ,ev işlerini de yapışlar,yemeği de...ben de şimdi evdeymişim niye yetiştiremiyormuşum.anamm bi sinirlendim,senin annen gibi salça ekmekle büyütürsem oğlumu her işi yetiştiririm dedim :KK37::KK37::KK37:

canımcım valla soğuklar başlıyor buralarda da...ben de dün oğluma pntolanlarının altına giydirmek için külotlu çorap alayım dedim.pentiye baktım.bambu çoraplar varmış çocuklar için,hem esnek,hem sağlıklı.tecrübeli bir anneden öğrendim :KK1:ama henüz gelmemiş pentiye alamadım.ne giydirecez bu sıpalara pantolonun altına yaaa...ben birşey bulamadım:44: bu arada o klasik külotlu çoraplar erkek bebekler için sağlıklı değilmiş aklınızda olsun :KK20:

iyi demişsin valla... :KK1: hakediyorlar.. :KK14:

slmmm canlarrr yeni bi konu acmaktansa sizlere sorayim dedim dun kesinlesti kizim olucak:KK49:cok mutlu oldum hep bi kizim olsun istemistim:nazar:ama kiza isim bulmakta cok zormus aklimda bi kac isim var ELIF.CEMRE.IKRA sizce nasil yada bana baska isim onerirmisiniz:KK31::KK31:

slmmm canlarrr yeni bi konu acmaktansa sizlere sorayim dedim dun kesinlesti kizim olucak:KK49:cok mutlu oldum hep bi kizim olsun istemistim:nazar:ama kiza isim bulmakta cok zormus aklimda bi kac isim var ELIF.CEMRE.IKRA sizce nasil yada bana baska isim onerirmisiniz:KK31::KK31:

canım cemre ismini pek önermiyolar ateş topu anlamı vaarmış bi araştır istersen yanlış biliyoda olaabilirim
önereceğim isimlerde
zeynep
elanur
ayşegül
zehra
ipek

hayırlı olsun canım. çok sevindim. sağlıkla gelsin inşallah... isim öneremeyeceğim ama okula gelen öğrencilerden değişik isimde olanları sıralayacağım:

Neda
Belemir
Irmak
Serra
Burçe
Sare Naz
Belinay
Mina
Ceylin
Biricik
Beray
Belen