2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
selam kk nın dertli,hüzünlü,eglenceli,şımarık,vurdumduymaz,buldumcuk anneleriiiiiiiiiiiiiiii :KK52::KK52::KK52:

ne yapanız ?ben evi temizledim çamaşır asacaktım yoruldum az oturayım dedim popom koltuga yapıştı kalkamadım :KK53:

bizede mont hediye gelmişti onu kullancaz bide astornotumuz var onuda giyeriz :KK52:gribimiz devam :KK5:

bende bebelac mama yediriyorum seviyo benim ki :KK30:

repuuu düzeldimi enişteyle aran?

vav nerelerdesin nasılsın ?

kagan boşver takma neden k.p daha çok sevecekmiş acaba ne yapmış kagan için uzaktan bakmayla sevg:KK30: olmaz deseydin :KK33:

ruza maşallah :nazar::nazar::nazar::nazar: ogluşuna darısı benim kıza kilo almaya inş.amin.:26:

asya bence ii kilosu takma kafana beya :KK24:

eeeeeeeeeee zilliler ne yapanız ne var ne yok :KK4:
simdilik baristik da sonumuz ne olur allah bilir
Canım sma yı dene istersen bide aptamil gerçekten çok kötü kokuyor hazırlarken ben bile kötü oluyordum :KK37::KK37::KK37::KK37: bu arada kızlar anne göğsünde süt bitmez deniliyor ya fakat benim oğlum geceleri artık onunla doymuyor gibi geliyor bana sanki az geliyor. ben emzirince yarım saat yada saat başı kalkıyor fakat 2-3 gecedir gece mama verdim ve 3 saate yakın uyudu. gece sizce emzirmek yerine mama mı vermeliyim????

deniycem canim sagol, benimki de cok uyaniyo ama doymadigindan degil heralde.

kagan yap egzersizleri ben de destek alirim belki senden. her yapisimda bu son diyorum. :KK5:

ruza maşallah tosuncuğa:nazar:aşı konusunda ben de tedirginim :KK14:
bebekleriniz hem emip hem de mama mı veriyorsunuz?ben mama vermiyorum
sütü az mı alıyor acaba
:18:
balık yağına 1 yaş diyorlar ben de tereddüt ettim ama multivitamin vereceğim,
yürüteç alacağım yaa devamlı yürümek istiyor belim koptu sabahtan beri,
kullanan vaaa mı?erkeklere daha mı zararlı ki
:26:
repuu ben de yapacam o egzersizleri kızz sağol.:KK54:

biraz daha guclensin su ittirilen yurutecler varya onlardan alicam bir zarari yok heralde

sütü az mı alıyor acaba

canım ben yürüteç aldım 1 ay falan oldu geçen sefer kontrole gittiğimizde sormuştum doktor çok önermiyor eğer kullanacaksanız uzun süre bindirmeyin dedi 15 dakkadan fazla tutma dedi erkekleri yumurtalıklarının ter dönmesine kızlardada idrar yollarında sıkıntıya neden oluyormuş bizim doktor balık yağının tamamen ticari olduğunu söylüyor daha yazdığımı gibi maksat omega alması ceviz badem keten tohumu ver balık ver dedi ama aklınızda olsun barbunu (denizdeki çöpleri yiyormş)ve büyük balıkları önermedi (onlarda çok derinde yüzdükleri için kurşun civa fazla oluyor dedi) bildiklerim bukadar ben aşıyı yaptırmıcam

Selam darlinglerrr..pöff gezdik yorulduk kislik hazirlik yaptik baya harcama falan battik ki ne battik:KK53:
Size bi iki sorum olcak şoyleki;

-oglum 7 ay boyunca hep 3-4 gunde bi buyuk abdestini yapiyodu:KK1: ama bu ay mamaya gectigimizde simdi gunde 4- 5 defa yapiyi hic aliskin degilim..mama danmidir bu sizce?? Hipp ve sma aldim icmedi begenmedi cope gitti sadece aptamil iciyo suan..

-ikincisi mont bulamadim sinir oldum ya kaba kaba rahat degil,cocuklara gore resmen siz aldinizmi, nerden aldiniz bi deyiverin hele
Canım ben mayoralden aldım çok beğendim ama çok kalın değil mevsimlik sayılır
sadece 1 haftada bu kadan değiştim milletin anlıca kadan ve sütümde aynen devam ediyor hiç
bir azalma yok yani sizdede tavsiye ediyom kızlar canınız istemiyor ama
accık gayret ediverin be ya
peşinizi bırakacam sanıyorsanız yanılıyorsunuz
iki elim yakanızda olcek
benden kurtuluşunuz yok o yüzden bence bir an önce gayret edinnnnnnnnn!!!!.....
:KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:
:KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:
bende bu hafta daha düzgün yapıcım ama ben hızlı veremem insülin direncim var çok zor kilo veriyorum

repu maşallah canım, eylemsevcan sana da maşallah.. kilo verebilmek ne güzel.. ben de bugün rejime başladım. sporla beraber iyi kilo verecğim umudundayım.. dün akşam son hamburgerimi yedim.. :KK30: ama o sondu. yemicem bi daha. :KK50:

oğlumun aşısını yaptırdım bugün. bir taneydi. çok ağlamadı Allah'tan. kızamık aşısıymış.bi hafta sonra döküntü yapabilir normal dedi. 10.400 olmuş. %90'lık persentilin üzerine çıkmış. :KK50: korkmaya başladım. hareketlendi de... ayaklanınca atar inşallah. boyunu unuttum da baş çevresi de 47 cm olmuş. bi dahaki aşısı da 1 yaşındaymış. bizdeki durumlar böyle..
maşallah canım korkma canım yeğenimde %97 deydi hiç bir sorun yaşamadı

maşallah oğluna canım bende doktordan geldim aylık kontrol bizimki 300 gr almış 8.060 gr boy 72 çok az kilo alıyor doktor da aynı şeyi söylüyor boyuna göre 8.700 falan olmalıymış kızamık aşısını yaptırdın sanırım ben yaptrımayı düşünmüyorum s1 yaşında olcak zaten doktor çok ortaya konuştu suriyeden gelen mülteciler nedeniyle devletin araya koyduğu bir aşı fakat daha salgınsal bir durum sözkunusu değil dedi bu arada balık yağı devam sütünü sordum bunlarında ticari amaçlı olduğunu söyledi balık yağı yerine badem ceviz ver keten tohumu verebilirisin dedi gün içinde bir çay kaşığı bu arada üstten bir dişimiz daha geldi dün geceyi sıkıntılı geçirdik sebebi diştenmiş ve çocuklara tv izleme konusunu sordum kesinlikle tavsiye etmiyor geç konuşmasına neden oluyormuş öğrendiklerimi paylaşmak istedim sizinle :)
Maşallah canım dişinizde hayırlı olsun aşıyı bende 1 yaşında yaptırmayı düşünüyorum
Mama niye yemiyoki sizinkiler farkli markalardan alin bende 3.mamada yedi bazilarini begenmiyolar biberon almiyosa bardakla falan deneseniz..
canım ben bütün markaları denedim biberonda almıyor kaşıkla veya bardakla içmedi çorbasına katmaya çalışıyorum devamsütü eklediğim çorbayıda içmiyo ama zaten oğlum çok zor emmiyor sağdığım sütüde içmiyo

geldim...
dün geldik eve düğüne gittik üst komşumuzun ev başımıza
yıkıldı 10 gündür ayy düğün bitti gürültü bitmedi,
k.v le iyiydik hafta sonu bu kez de k.p arızaya bağladı
kağanı bizden kıskanıyor,seni iteliyor bana bakıyor diyo
ben de bir durdum iki durdum duramadım en sonunda
beni iteleyip sana mı gelecek allahaşkına ben annesiyim onun dedim
okula başlayınca kimin bakacağı konusunu açtı k.p getir biz bakalım diyor
ben de getiremem kışın -30 dereceye kadar düşüyor soğuk yatağından
kaldırıp dedim,annem(k.v)gelirse bakar dedim,
orada kaldığımız iyi oldu kafamda netleşti herşey şunu biliyorum artık kayın pederimin
olduğu hiçbir yere götürmem oğlumu,soğutur bizden kendini bizden çok seveceği hayali var
çünkü offf kafam şişti iki günde bayrama kadar daha görmem umarım,
geçmişe bakem....

Of canım ya şu kıskançlık olayını anlayamıyorum valla, kendileri büyütmüş yetmemiş, bizim çocuk büyütme hakkımızı elimizden almaya çalışıyorlar. Hayırlısı olur inşallah hem senin hem Kağan için.

repu maşallah canım, eylemsevcan sana da maşallah.. kilo verebilmek ne güzel.. ben de bugün rejime başladım. sporla beraber iyi kilo verecğim umudundayım.. dün akşam son hamburgerimi yedim.. :KK30: ama o sondu. yemicem bi daha. :KK50:

oğlumun aşısını yaptırdım bugün. bir taneydi. çok ağlamadı Allah'tan. kızamık aşısıymış.bi hafta sonra döküntü yapabilir normal dedi. 10.400 olmuş. %90'lık persentilin üzerine çıkmış. :KK50: korkmaya başladım. hareketlendi de... ayaklanınca atar inşallah. boyunu unuttum da baş çevresi de 47 cm olmuş. bi dahaki aşısı da 1 yaşındaymış. bizdeki durumlar böyle..

Maaşallah paşaya. Bir şey olmaz canım ya, benimki de şu an 11 kgya yakın herhalde, ama yürümeye başlayınca normal kiloya dönerler. Benim yeğenim topaç gibiydi, gözleri çekilmişti artık kilodan :KK9: Şİmdi çubuk kraker :) Ailede çok şişman yoksa verir ilerde.

aptamil veriyorum begenmiyo tadini herhalde. bir de oburlerini deneyeyim bakalim. Allahin gucune gitmesin les gibi kokuyor zaten hazirlarken, begense sasardim

Evet ya Aptamil'i ben bile sevmedim, civciv yemi gibi kokuyor. Bir kutusunu attım çöpe. Muzlu olanıydı. Bir de 5 meyveli var, onun bir kutusunu bitirdi ama bir daha alır mıyım bilmem. Ben Arı Mama alıyorum, öbürküler gibi hemen yedirilmiyor tabi soğumasını beklemek lazım ama güzel yiyor.

BU arada bizimki bariz şekilde ben, sevmeye başladı :KK9: Oynarken yanına uzanınca iki dk oynuyor, sonra bana dönüp iki eliyle gülerek yanaklarıma pat pat vuruyor :KK52:

Kağan1 canım yürüteç önerilmiyor ama ilk arabam vb gibi yürüme yardımcılarından alabilirsin

sütü az mı alıyor acaba

canım benim yavrunun var hediye gelmişti doğduğunda
ve erken hareketlendiğinden erken başlamıştık ama şuanda çok binmek istemiyor

cevap veren bacılar teşekkürler :KK54:
ben de mont bulamadım yaa ne giyecek bu çocuk,
yürüteçten vazgeçtim o zaman
:KK53:hem spor olur bana gezdireyim
oğlumu,

vave nerdesin canım iyi misin?
geçmişi okuyamadım ne çok yazmışınız
:KK24:

canım sen müdür yardımcısıydın, ben de girmek istiyorum sınava
ama hiç haber bulamadım yok heralde bu aralar,nasıl memenun musun?
eniştem yibo da m.yard. canından bezmiş durumda

Of canım ya şu kıskançlık olayını anlayamıyorum valla, kendileri büyütmüş yetmemiş, bizim çocuk büyütme hakkımızı elimizden almaya çalışıyorlar. Hayırlısı olur inşallah hem senin hem Kağan için.

Maaşallah paşaya. Bir şey olmaz canım ya, benimki de şu an 11 kgya yakın herhalde, ama yürümeye başlayınca normal kiloya dönerler. Benim yeğenim topaç gibiydi, gözleri çekilmişti artık kilodan :KK9: Şİmdi çubuk kraker :) Ailede çok şişman yoksa verir ilerde.

Evet ya Aptamil'i ben bile sevmedim, civciv yemi gibi kokuyor. Bir kutusunu attım çöpe. Muzlu olanıydı. Bir de 5 meyveli var, onun bir kutusunu bitirdi ama bir daha alır mıyım bilmem. Ben Arı Mama alıyorum, öbürküler gibi hemen yedirilmiyor tabi soğumasını beklemek lazım ama güzel yiyor.

BU arada bizimki bariz şekilde ben, sevmeye başladı :KK9: Oynarken yanına uzanınca iki dk oynuyor, sonra bana dönüp iki eliyle gülerek yanaklarıma pat pat vuruyor :KK52:

arimamayi deneyeyim bir de.
yerim ben onu yaaa. benim oglum da babasinin yuzunu tutup seviyor surekli. benim anca pacama sarilsin sacimi ceksin :KK47: bakalim ise baslayinca beni de ozler belki :KK19:

kızlar biraz geç kalmış olmakla birlikte bebek mevlütü yapiciiiiz.lütfen yardımmmmm edin. ne giymeliyim? elbise düşünüyorum.bildiğiniz marka model ve tavsiyelerinizi bekliyorum

cevap veren bacılar teşekkürler :KK54:
ben de mont bulamadım yaa ne giyecek bu çocuk,
yürüteçten vazgeçtim o zaman
:KK53:hem spor olur bana gezdireyim
oğlumu,

vave nerdesin canım iyi misin?
geçmişi okuyamadım ne çok yazmışınız
:KK24:

montu lcw nın sitesinden aldım canım. bir tane daha alıcam bakalım..

kızım kek yiyordu 1 saat önce kapı çaldı komşunun kızı çağırdı, keki de sehpaya koymuş gitmiş. oğlum uyandı içeri koydum yoğurdu hazırlayayım dedim bir kaç oyuncak werdim.. sesi çıkmıyor bir baktım kekin birazını bir güzel yemiş :KK53: yerler kek kırıntısı :KK53: eller yüz fena halde :KK53: çok güldüm bişey olmaz herhalde kakaolu kek bir de..

Son düzenleme:
montu lcw nın sitesinden aldım canım. bir tane daha alıcam bakalım..

kızım kek yiyordu 1 saat önce kapı çaldı komşunun kızı çağırdı, keki de sehpaya koymuş gitmiş. oğlum uyandı içeri koydum yoğurdu hazırlayayım dedim bir kaç oyuncak werdim.. sesi çıkmıyor bir baktım kekin birazını bir güzel yemiş :KK53: yerler kek kırıntısı :KK53: eller yüz fena halde :KK53: çok güldüm bişey olmaz herhalde kakaolu kek bir de..

hay allah yaa ne tatlıdır bi fotosunu çekseysin de baksaydım,
:KK54:
he bi de mama sandalyemiz geldi :KK34:

hayırlı olsun ben de soracaktım nasıl memnun kaldın mı beklediğin gibi mi?
biz de akşama alacağız inşallah bir aksilik olmazsa bir türlü oturupta pc başına alamadık:KK30:

hay allah yaa ne tatlıdır bi fotosunu çekseysin de baksaydım,
:KK54:

hayırlı olsun ben de soracaktım nasıl memnun kaldın mı beklediğin gibi mi?
biz de akşama alacağız inşallah bir aksilik olmazsa bir türlü oturupta pc başına alamadık:KK30:

canım bugün geldi, monte edicez bakalım.. rengi falan çok hoş bir de prensi oturtalım da görelim akşam :KK34:

bu arada çektim fotoğraf yüklerim :)

Vayy hirsiz vayyy agzinin tadini biliyo kakaolu kek ha yarasin hicbisey olmaz:KK1:

Benim oglumda beni bi seviyoki sormayin yuzum boynum kisacasi vicidumun acik bölgeleri tirnak izi icinde..kedi gibi mübarek:KK53:

X